ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 21:52

“S’ka buxhet për Thumanë-Kashar”, Spiropali: Opozitarët gabuan

“S’ka buxhet për Thumanë-Kashar”, Spiropali: Opozitarët gabuan
TIRANË Ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali ka dalë sot para mediave pas marrjes së detyrës së re, ndërkohë që ka folur edhe për anulimin e koncesionit për aksin Thumanë-Kashar. Ajo i quajti qesharake ...
BalkanWeb | 22-Jan-2019 12:17
TIRANË Ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali ka dalë sot para mediave pas marrjes së detyrës së re, ndërkohë që ka folur edhe për anulimin e koncesionit për aksin Thumanë-Kashar. Ajo i quajti qesharake ...

Shkarkohet kreu i ARRSH-së, Afrim Qëndro. Ja kush e zëvendëson
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar sot nga detyra.
Top Channel | 22-Jan-2019 11:08
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar sot nga detyra.

Shkarkohet kreu i ARRSH, Afrim Qendro. E zëvendëson ish- ministrja Sonila Qato
Kreu i ARRSH, Afrim Qendro është shkruar sot nga detyra. Në vend të tij do të jetë Sonila Qato, e cila deri para disa ditesh ka drejtuar ministinë e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes. Shkarkimi i Qendros vjen pasi ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 11:12
Kreu i ARRSH, Afrim Qendro është shkruar sot nga detyra. Në vend të tij do të jetë Sonila Qato, e cila deri para disa ditesh ka drejtuar ministinë e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes. Shkarkimi i Qendros vjen pasi ...

Shkarkohet kreu i ARRSH Afrim Qëndro, ja kush e zëvendëson
TIRANË Shkarkohet kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro. Burime për News24 bënë me dije lajmin dhe se në vend të Qendros do të jetë ish-ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Sonila Qato. Qendro ka ...
BalkanWeb | 22-Jan-2019 10:59
TIRANË Shkarkohet kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro. Burime për News24 bënë me dije lajmin dhe se në vend të Qendros do të jetë ish-ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Sonila Qato. Qendro ka ...

Shkarkohet kreu i ARRS, Afrim Qëndro. E zëvendëson ish ministrja Sonila Qato
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkruar sot nga detyra. Në vend të tij do të jetë Sonila Qato, e cila deri para disa ditesh ka drejtuar ministrine e Sipermarrjes. Vijon..
GazetaTema | 22-Jan-2019 11:01
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkruar sot nga detyra. Në vend të tij do të jetë Sonila Qato, e cila deri para disa ditesh ka drejtuar ministrine e Sipermarrjes. Vijon..

Skandali i “DH Albania” ha “koka” drejtorësh, shkarkohet edhe kreu i ARRSH
Shkarkohet nga detyra, drejtori i ARRSH, Afrim Qëndro Burime pranë Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transporteve konfirmuan largimin nga detyra të Afrim Qëndros dhe emërimin në këtë post të Sonila Qatos. Kjo e fundit ...
VizionPlus | 22-Jan-2019 11:32
Shkarkohet nga detyra, drejtori i ARRSH, Afrim Qëndro Burime pranë Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transporteve konfirmuan largimin nga detyra të Afrim Qëndros dhe emërimin në këtë post të Sonila Qatos. Kjo e fundit ...

Anulimi Thumanë-Kashar, Tabaku: Zero lekë për Universitetin
Pas njoftimit të bërë sot nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë për anulimin e projektit të rrugës Thumanë-Kashar, ka ardhur një tjetër reagim nga ana e Partisë Demokratike. Deputetja Jorida Tabaku përmes një ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 20:49
Pas njoftimit të bërë sot nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë për anulimin e projektit të rrugës Thumanë-Kashar, ka ardhur një tjetër reagim nga ana e Partisë Demokratike. Deputetja Jorida Tabaku përmes një ...

“Stuhia” vazhdon! Shkarkohet nga detyra edhe kreu i ARRSH-së
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me “DH Albania”, ku ka qenë edhe në qendër të akuzave të opozitës. Burime bëjnë të ditura se në vend të tij do të emërohet Sonila Qato. Në denoncimet e ...
Gazeta Shqip | 22-Jan-2019 11:44
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me “DH Albania”, ku ka qenë edhe në qendër të akuzave të opozitës. Burime bëjnë të ditura se në vend të tij do të emërohet Sonila Qato. Në denoncimet e ...

Tabaku: Fondi për rrugën Thumanë-Kashar është 0 Lekë. Sa kalojnë për paktin për universitetin këtë vit?!
Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, deputetja e PD, Jorida Tabaku ngre një pikëpyetje se çfarë parash do të kalojnë për paktin për universitetin këtë vit.
Top Channel | 21-Jan-2019 20:29
Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, deputetja e PD, Jorida Tabaku ngre një pikëpyetje se çfarë parash do të kalojnë për paktin për universitetin këtë vit.

Skandali i PPP-ve/ Anulohet koncesioni Kashar – Thumanë, më i shtrenjti në Evropë, që do kushtonte 544 miliardë për 21 km
Koncesioni më i shtrenjtë në Evropë dhe më i debatuar, dhënë nga qeveria aktuale e Rilindjes Socialiste është anuluar. Kështu deklaroi ministrja e re e Transportit Belinda Balluku pa shpjeguar shkaqet e anulimit. ...
Telegraf | 22-Jan-2019 08:32
Koncesioni më i shtrenjtë në Evropë dhe më i debatuar, dhënë nga qeveria aktuale e Rilindjes Socialiste është anuluar. Kështu deklaroi ministrja e re e Transportit Belinda Balluku pa shpjeguar shkaqet e anulimit. ...

Shkarkohet Afrim Qendro nga detyra e drejtuesit të Autoritetit Rrugor Shqiptar
Kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro është shkarkuar prej kësaj detyre. Në vend të tij, do të vendoset ish-ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato. Pas shpërthimit të skandalit të “DH ...
Lapsi | 22-Jan-2019 11:35
Kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro është shkarkuar prej kësaj detyre. Në vend të tij, do të vendoset ish-ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato. Pas shpërthimit të skandalit të “DH ...

Anulimi i PPP Thumanë-Kashar, Rama ironizon opozitën: Çfarë lolosh
Kryeministri Rama ironizon opozitën e cila me deklaratat e artikuluara sot në Kuvend nuk beson që me anulimin e PPP për Thumanë- Kashar fondi do të shkojë në favor të Draft-Paktit për Universitetin. Sipas tij, ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 19:25
Kryeministri Rama ironizon opozitën e cila me deklaratat e artikuluara sot në Kuvend nuk beson që me anulimin e PPP për Thumanë- Kashar fondi do të shkojë në favor të Draft-Paktit për Universitetin. Sipas tij, ...

Rikthehen pinjollët e komunistëve
Byroja Politike e Enver Hoxhës ka rilindur së bashku me 'Rilindjen' e Edi Ramës, që në kohën që ky i fundit uzurpoi dhe tjetërsoi Partinë Socialiste, por më së shumti gjatë këtyre 5 viteve e gjysmë në pushtet. Vetëm ...
Gazeta55 | 22-Jan-2019 12:27
Byroja Politike e Enver Hoxhës ka rilindur së bashku me 'Rilindjen' e Edi Ramës, që në kohën që ky i fundit uzurpoi dhe tjetërsoi Partinë Socialiste, por më së shumti gjatë këtyre 5 viteve e gjysmë në pushtet. Vetëm ...

Lan duart me biznesmenin Bashkim Ulaj. Ministrja Balluku nis “pastrimin e vendngjarjes”
Pas drejtorit të Operatorit të Sistemit të Transmetimit Klodian Gradeci, i cili dha dorëheqjen, sot është shkarkuar drejtori i Autoritetit të Rrugëve, Afrim Qendro. Ministrja e re e Infrastrukturës, një njeri shumë i ...
Respublica | 22-Jan-2019 12:19
Pas drejtorit të Operatorit të Sistemit të Transmetimit Klodian Gradeci, i cili dha dorëheqjen, sot është shkarkuar drejtori i Autoritetit të Rrugëve, Afrim Qendro. Ministrja e re e Infrastrukturës, një njeri shumë i ...

Skandali me ”DH Albania”/Shkarkohet kreu i ARRSH-së, ja kush e zëvëndëson
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar sot nga detyra. Mendohet se në vend të tij do të vendoset Sonila Qato. Qendro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me firmën ‘DH Albania’. Kjo është lëvizja e dytë që bëhet ...
Koha Jone | 22-Jan-2019 12:17
Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar sot nga detyra. Mendohet se në vend të tij do të vendoset Sonila Qato. Qendro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me firmën ‘DH Albania’. Kjo është lëvizja e dytë që bëhet ...

ARRSH, Qato zëvendëson Qendron
Ish ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Sonila Qato do të drejtojë ARRSH (Autoriteti Rrugor Shtetëro) në vend të drejtorit të deritanishëm Afrim Qendro. Lajmi është dhënë nga media të ndryshme sipas të ...
RTSH | 22-Jan-2019 12:01
Ish ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Sonila Qato do të drejtojë ARRSH (Autoriteti Rrugor Shtetëro) në vend të drejtorit të deritanishëm Afrim Qendro. Lajmi është dhënë nga media të ndryshme sipas të ...

Shkarkohet kreu i ARRSH-së, Afrim Qëndro. Vjen ish-ministrja e Mbrojtjes së Sipërmarrjes, Sonila Qato
Drejtori i Autoritetit Shtetëror të Rrugëve (ARRSH), Afrim Qëndro është shkarkuar sot nga detyra. Vendimi është marrë nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku. Në vend të tij është emëruar ish-ministrja e ...
24 Ore | 22-Jan-2019 11:44
Drejtori i Autoritetit Shtetëror të Rrugëve (ARRSH), Afrim Qëndro është shkarkuar sot nga detyra. Vendimi është marrë nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku. Në vend të tij është emëruar ish-ministrja e ...

Skandali me kompaninë fantazëm që fitoi miliona euro, shkarkohet nga detyra Afrim Qendro!
Disa javë pas shpërthimit të skandalit me kompaninë fantazëm “DH Albania” e cila mori miliona euro në tendera nga qeveria shqiptare, është shkarkuar nga detyra këtë të martë drejtuesi i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim ...
Gazeta55 | 22-Jan-2019 11:19
Disa javë pas shpërthimit të skandalit me kompaninë fantazëm “DH Albania” e cila mori miliona euro në tendera nga qeveria shqiptare, është shkarkuar nga detyra këtë të martë drejtuesi i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim ...

Anulimi i PPP-së Thumanë-Kashar, Rama për PD-LSI: Çfarë lolosh, laj e thaj
Qeveria dhe mazhoranca u përplasën sot në Kuvend edhe për rrugën Thumanë-Kashar, PPP-ja e së cilës u anulua sot nga ministrja e re e Transporteve, Belinda Balluku, me pretendimin se fondi për këtë rrugë do t’i shkojë ...
Gazeta Shqip | 21-Jan-2019 20:40
Qeveria dhe mazhoranca u përplasën sot në Kuvend edhe për rrugën Thumanë-Kashar, PPP-ja e së cilës u anulua sot nga ministrja e re e Transporteve, Belinda Balluku, me pretendimin se fondi për këtë rrugë do t’i shkojë ...

Rama dhe Basha përplasen për koncesionin e Thumanë–Kashar
Seanca e parë e sesionit të ri në parlamentar nuk solli ndonjë të re sa i takon marrëdhënies maxhorancë-opozitë. Lulzim Basha dhe kryeministri Rama debatuan sa i takon vendimit për tërheqjen e qeverisë nga koncesioni i ...
TV Klan | 21-Jan-2019 23:18
Seanca e parë e sesionit të ri në parlamentar nuk solli ndonjë të re sa i takon marrëdhënies maxhorancë-opozitë. Lulzim Basha dhe kryeministri Rama debatuan sa i takon vendimit për tërheqjen e qeverisë nga koncesioni i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved