ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 22:11

Rama ministër, Shkëlzen Berisha: Si patatja dhe bukë dhe gjellë

Rama ministër, Shkëlzen Berisha: Si patatja dhe bukë dhe gjellë
TIRANE Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar votimin e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 20:54
TIRANE Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar votimin e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent ...

Bëhet i “gjallë” Shkëlzen Berisha: Paditë e Ramës ndaj Metës, si patatja dhe bukë dhe gjellë (dhe akuza e Metës ndaj Berishës se Zeni dilte në përgjimet e Priftit)
Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar votimin e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent Cakës për ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 22:23
Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar votimin e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent Cakës për ...

Kuvendi pa autoritet, debati mungon, opozita e braktis, mazhoranca vazhdon monologun
Jakup B. GJOÇA Edi Rama votohet edhe ministër i Jashtëm. Kryeparlamentari Ruçi apelon: Mjaft me kapriçio, të jemi bashkë drejt BE-së! Sesioni i ri Parlamentar për 2019-n, filloi sikurse edhe sesionet e tjera të 2018-s. ...
Telegraf | 22-Jan-2019 08:46
Jakup B. GJOÇA Edi Rama votohet edhe ministër i Jashtëm. Kryeparlamentari Ruçi apelon: Mjaft me kapriçio, të jemi bashkë drejt BE-së! Sesioni i ri Parlamentar për 2019-n, filloi sikurse edhe sesionet e tjera të 2018-s. ...

Rama: Presidenti shkeli Kushtetutën, kemi gati padinë
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se e ka gati padinë në Gjykatë Kushtetuese për Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Pas mbylljes së seancës plenare shefi i qeverisë ka treguar kushtet që e detyruan atë të marrë ...
VizionPlus | 21-Jan-2019 20:17
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se e ka gati padinë në Gjykatë Kushtetuese për Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Pas mbylljes së seancës plenare shefi i qeverisë ka treguar kushtet që e detyruan atë të marrë ...

Gati paditë për Ilir Metën në Gjykatën Kushtetuese
Pak minuta pasi Kuvendi miratoi dekretin e presidentit Meta për emërimin e kryeministrit Rama edhe në krye të Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme, kreu i qeverisë tha se për kreun e shtetit janë gati paditë për ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 19:10
Pak minuta pasi Kuvendi miratoi dekretin e presidentit Meta për emërimin e kryeministrit Rama edhe në krye të Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme, kreu i qeverisë tha se për kreun e shtetit janë gati paditë për ...

Kryeministri Rama votohet në postin e ministrit të Jashtëm
Kuvendi miratoi këtë të hënë dekretin e Presidentit Ilir Meta për emërimin e Kryeministrit Edi Rama në postin e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme. Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 21:10
Kuvendi miratoi këtë të hënë dekretin e Presidentit Ilir Meta për emërimin e Kryeministrit Edi Rama në postin e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme. Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim ...

Rama edhe ministër: Zgjedhje e detyruar, padi ndaj Presidentit
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka folur pas përfundimit të seancës plenare, ku u miratua dekreti i Presidentit Ilir Meta për shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i jashtëm dhe emërimin e tij edhe në këtë post. Rama ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 18:53
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka folur pas përfundimit të seancës plenare, ku u miratua dekreti i Presidentit Ilir Meta për shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i jashtëm dhe emërimin e tij edhe në këtë post. Rama ...

Rama si ministër i Jashtëm paralajmëron “luftë” me Metën në Kushtetuese
Me 78 vota pro deputetët e qeverisë votuan sot në Kuvend, që kryeministri Edi Rama të marrë zyrtarisht detyrën si ministër i Jashtëm, ndërkohë që është votuar me 77 vota edhe dekreti i Presidentit Ilir Meta, për ...
Gazeta Shqip | 21-Jan-2019 20:40
Me 78 vota pro deputetët e qeverisë votuan sot në Kuvend, që kryeministri Edi Rama të marrë zyrtarisht detyrën si ministër i Jashtëm, ndërkohë që është votuar me 77 vota edhe dekreti i Presidentit Ilir Meta, për ...

FOTOT: Socialistët largohen të “lumtur”, pasi votojnë Ramën edhe si ministër
Edi Rama nga sot, zyrtarisht do të drejtojë edhe Ministrinë e Jashtme. Ai ka marrë 78 vota dhe tashmë do të zëvendësojë Ditmir Bushatit. Pas votimit, socialistët janë larguar, ndërkohë që opozita e kishte bojkotuar ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 18:53
Edi Rama nga sot, zyrtarisht do të drejtojë edhe Ministrinë e Jashtme. Ai ka marrë 78 vota dhe tashmë do të zëvendësojë Ditmir Bushatit. Pas votimit, socialistët janë larguar, ndërkohë që opozita e kishte bojkotuar ...

Kuvend, Rama zyrtarisht edhe në krye të diplomacisë
Kuvendi miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e me 78 vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit.
Top Channel | 21-Jan-2019 18:47
Kuvendi miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e me 78 vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit.

Rama Ministër i Jashtëm. Ja plas Shkëlzen Berisha: Është bërë si patatja, edhe bukë edhe…
Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka ironizuar votimin nga ana e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent Cakës për këtë ...
Standard | 22-Jan-2019 09:49
Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka ironizuar votimin nga ana e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent Cakës për këtë ...

Rama zyrtarisht edhe në krye të diplomacisë
Kuvendi miratoi me 78 vota pro miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e po me aq vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit. Këto ndryshime u ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 18:47
Kuvendi miratoi me 78 vota pro miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e po me aq vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit. Këto ndryshime u ...

Rama votohet si ministër i Jashtëm
Parlamenti ka votuar me 78 vota dekretin e presidentit për marrjen e detyrës së ministrit të Jashtëm nga Kryeministri Rama dhe me 77 vota shkarkimin e Ditmir Bushatit nga ky post. Vetë Rama pas votimit deklaroi se kjo ...
TV Klan | 21-Jan-2019 19:59
Parlamenti ka votuar me 78 vota dekretin e presidentit për marrjen e detyrës së ministrit të Jashtëm nga Kryeministri Rama dhe me 77 vota shkarkimin e Ditmir Bushatit nga ky post. Vetë Rama pas votimit deklaroi se kjo ...

PS ndan postet në parlament, opozita nis “kryengritjen”
Tiranë, 22 janar - Opozita, pas fjalës së Bashës, largohet nga salla, ndërsa mazhoranca voton Kryeministrin Rama si ministër të Jashtëm. Ahmetaj, Gjylameti, Bushati, Spahiu, e Peleshi emërohen në krye të komisioneve ...
Zhurnal | 22-Jan-2019 09:39
Tiranë, 22 janar - Opozita, pas fjalës së Bashës, largohet nga salla, ndërsa mazhoranca voton Kryeministrin Rama si ministër të Jashtëm. Ahmetaj, Gjylameti, Bushati, Spahiu, e Peleshi emërohen në krye të komisioneve ...

Kuvend, Rama zyrtarisht edhe në krye të diplomacisë
Kuvendi miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e me 78 vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit. ...
Ina-Online | 22-Jan-2019 09:01
Kuvendi miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e me 78 vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit. ...

Rama: Kemi gati padinë ndaj Ilir Metës, ka shkelur Kushtetutën
Kryeministri Edi Rama tha se ka gati padinë në Gjykatë Kushtetuese për Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Jashtë Parlamentit, ai tha se kush ishin kushtet që e detyruan ata të marrë postin e ministrit të Jashtëm, pas ...
Lajmi i Fundit | 21-Jan-2019 22:51
Kryeministri Edi Rama tha se ka gati padinë në Gjykatë Kushtetuese për Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Jashtë Parlamentit, ai tha se kush ishin kushtet që e detyruan ata të marrë postin e ministrit të Jashtëm, pas ...

Rama si ministër i Jashtëm: Zgjedhje e detyruar, do padisim Metën
Mazhoranca po përgatit një sërë padish ndaj Presidentit, të cilat do i çojë në Gjykatën Kushtetuese. E bëri të ditur kryeministri Rama pasi u votua si ministër i Jashtëm. Shefi i qeverisë tha se janë një sërë shkeljesh ...
ABCNews | 21-Jan-2019 19:27
Mazhoranca po përgatit një sërë padish ndaj Presidentit, të cilat do i çojë në Gjykatën Kushtetuese. E bëri të ditur kryeministri Rama pasi u votua si ministër i Jashtëm. Shefi i qeverisë tha se janë një sërë shkeljesh ...

Rama ministër, Shkëlzen Berisha: Si patatja dhe bukë dhe gjellë
Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar votimin e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent Cakës për ...
Gazeta55 | 21-Jan-2019 21:07
Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar votimin e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidentit Gent Cakës për ...

Kuvend, votohen me 78 vota dekretet e “Diplomacisë”
Kuvendi miratoi me 78 vota pro miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e po me aq vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit.
Top Channel | 21-Jan-2019 18:32
Kuvendi miratoi me 78 vota pro miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e po me aq vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në postin e kryediplomatit.

Rama ministër i Jashtëm, plasin MEMET në facebook
Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama u votua nga parlamenti edhe si Ministër i Jashtëm. Në këtë seancë plenare u votua edhe dekreti për shkarkimin e Ditmir Bushatit nga ky post. Ministri për Europën dhe Punët e ...
Gazeta55 | 21-Jan-2019 20:53
Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama u votua nga parlamenti edhe si Ministër i Jashtëm. Në këtë seancë plenare u votua edhe dekreti për shkarkimin e Ditmir Bushatit nga ky post. Ministri për Europën dhe Punët e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved