ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 08:48

Presionet nga Prishtina: Ja pse Haradinaj s’duhet ta heqë taksën doganore ndaj Serbisë

Presionet nga Prishtina: Ja pse Haradinaj s’duhet ta heqë taksën doganore ndaj Serbisë
Prej javësh, kryeministri Haradinaj ndodhet nën presionin ndërkombëtar për heqjen e taksës ndaj mallrave serbë, një vendim i beftë që e kapi në befasi Beogradin dhe ia “prishi librin e llogarive”. Në fillim BE e tani ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 10:49
Prej javësh, kryeministri Haradinaj ndodhet nën presionin ndërkombëtar për heqjen e taksës ndaj mallrave serbë, një vendim i beftë që e kapi në befasi Beogradin dhe ia “prishi librin e llogarive”. Në fillim BE e tani ...

?Taksa, Veseli e Haradinaj takojnë sot ambasadorin amerikan
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, do të takohen sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara ...
BalkanWeb | 22-Jan-2019 07:47
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, do të takohen sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara ...

Takimi për taksën, ambasadori amerikan mbërrin në Kuvendin e Kosovës (Foto)
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet ka arritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku do të takohet me të parin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, si dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Siç edhe është ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 12:04
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet ka arritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku do të takohet me të parin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, si dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Siç edhe është ...

Takimi i Veselit dhe Haradinajt me ambasadorin amerikan do të ndodhë në mesditë – a do të ketë heqje të taksës për produktet serbe?
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj sot do të zhvillojnë një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philipp Kossnet. Telegrafi ka mësuar se takimi do të nis rreth orës 12:00, kurse ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 10:52
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj sot do të zhvillojnë një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philipp Kossnet. Telegrafi ka mësuar se takimi do të nis rreth orës 12:00, kurse ...

Taksa ndaj produkteve të Serbisë, Veseli e Haradinaj sot takojnë Kosnett
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, do të takohen sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 07:20
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, do të takohen sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara ...

PDK pa përgjigje për taksën me Serbinë
Vendosja e taksës doganore për produktet e Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës dhe presioni për pezullimin e këtij vendimi, në skenën politike kosovare ka hapur debat për raportet Kosovë-ShBA si dhe për ‘meritorët’ e ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 00:16
Vendosja e taksës doganore për produktet e Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës dhe presioni për pezullimin e këtij vendimi, në skenën politike kosovare ka hapur debat për raportet Kosovë-ShBA si dhe për ‘meritorët’ e ...

Taksa serbe, Veseli dhe Haradinaj takojnë Kosnett
Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, do të takojnë sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. Temë diskutimi do të jetë kërkësa e SHBA-së për heqjen e taksës prej ...
ABCNews | 22-Jan-2019 09:30
Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, do të takojnë sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. Temë diskutimi do të jetë kërkësa e SHBA-së për heqjen e taksës prej ...

Po zhvillohet takimi Veseli, Haradinaj dhe Kosnett – diskutohet për taksën
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett sot po zhvillojnë një takim për të diskutuar lidhur me zhvillimet e fundit në vend. Takimi ...
Zeri | 22-Jan-2019 12:31
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett sot po zhvillojnë një takim për të diskutuar lidhur me zhvillimet e fundit në vend. Takimi ...

Taksa 100% ndaj Serbisë, nis takimi mes Kosnett, Veselit e Haradinajt
Ka nisur takimi mes Ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj i thirrur nga Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Temë diskutimi në këtë takim mes Kosnett, Veselit e Haradinajt është ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 12:13
Ka nisur takimi mes Ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj i thirrur nga Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Temë diskutimi në këtë takim mes Kosnett, Veselit e Haradinajt është ...

Veseli e ka një qëndrim të qartë sa i përket taksës 100 %
Kryeparlamentari, Kadri Veseli, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, do të presë sot në takim ambasadorin e SHBA-së, Philip Kosnett, si dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në ...
Zeri | 22-Jan-2019 12:04
Kryeparlamentari, Kadri Veseli, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, do të presë sot në takim ambasadorin e SHBA-së, Philip Kosnett, si dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në ...

Ambasadori amerikan në Kuvend, takohet me Veselin për taksën
Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka ardhur në Kuvendin e Kosovës për tu takuar me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, me theks të veçantë për taksën 100 %, raporton ...
EkonomiaOnline | 22-Jan-2019 12:04
Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka ardhur në Kuvendin e Kosovës për tu takuar me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, me theks të veçantë për taksën 100 %, raporton ...

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend për takimin me Veselin e Haradinajn
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës, ku pritet që pas pak të nis dhe takimi i paraparë me Kryeparlamentarin Kadri Veseli si dhe Kryeministrin e ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 12:02
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës, ku pritet që pas pak të nis dhe takimi i paraparë me Kryeparlamentarin Kadri Veseli si dhe Kryeministrin e ...

Për Veselin, taksa nuk lëviz pa lëvizur Serbia
Kryeparlamentari Kadri Veseli, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, do të presë sot në takim Ambasadorin e SHBA-së, Philip Kosnett, si dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në ...
Arbresh | 22-Jan-2019 12:02
Kryeparlamentari Kadri Veseli, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, do të presë sot në takim Ambasadorin e SHBA-së, Philip Kosnett, si dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në ...

Ambasadori amerikan në Kosovë fillon takimin me Veselin
Ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett tashmë ka hyr në Kuvendin e Kosovës.
Kosova Press | 22-Jan-2019 12:01
Ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett tashmë ka hyr në Kuvendin e Kosovës.

Për Veselin, taksa nuk lëviz pa lëvizur Serbia
Kryeparlamentari Kadri Veseli, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, do të presë sot në takim Ambasadorin e ShBA-së, Philip Kosnett, si dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në ...
EkonomiaOnline | 22-Jan-2019 11:55
Kryeparlamentari Kadri Veseli, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, do të presë sot në takim Ambasadorin e ShBA-së, Philip Kosnett, si dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në ...

Për Veselin, taksa nuk lëviz pa lëvizur Serbia
Kryeparlamentari Kadri Veseli njëherit kryetar i PDK-së do të presë sot në takim ambasadorin e SHBA-së, Philip Kosnett, si dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, me theks ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 11:51
Kryeparlamentari Kadri Veseli njëherit kryetar i PDK-së do të presë sot në takim ambasadorin e SHBA-së, Philip Kosnett, si dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, me theks ...

Vendimi për taksën 100%, Veseli e Haradinaj takojnë sot Ambasadorin Kosnett
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, sot do të mbajë një takim me Kryetarin e Kuvendit Kadri Veselin si dhe Kryeministrin e vendit Ramush Haradinajn. Ky takim i cili është thirrur ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 11:51
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, sot do të mbajë një takim me Kryetarin e Kuvendit Kadri Veselin si dhe Kryeministrin e vendit Ramush Haradinajn. Ky takim i cili është thirrur ...

Zbulohet koha e takimit të Veselit dhe Haradinajn me Kosnett, ç'do të ndodhë me taksën
Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj e takojnë sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett. Takimi do të mbahet në orën 12:00, në zyrën e kryeparlamentarit Veseli, raporton Express. SHBA-ja ka ...
Zeri | 22-Jan-2019 11:44
Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj e takojnë sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett. Takimi do të mbahet në orën 12:00, në zyrën e kryeparlamentarit Veseli, raporton Express. SHBA-ja ka ...

Deputetët e PDK-së rreshtohen krah Thaçit për heqjen e taksës
Qeveria e Kosovës po përballet me presione ndërkombëtare për heqjen e taksës prej 100 për qind të vendosur ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës, përderisa në spektrin politik kosovar ditëve të kaluara është zhvilluar ...
Shenja | 22-Jan-2019 10:59
Qeveria e Kosovës po përballet me presione ndërkombëtare për heqjen e taksës prej 100 për qind të vendosur ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës, përderisa në spektrin politik kosovar ditëve të kaluara është zhvilluar ...

Takimi i Veselit dhe Haradinajt me ambasadorin amerikan do të ndodhë në mesditë
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj sot do të zhvillojnë një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philipp Kossnet. Telegrafi ka mësuar se takimi do të nis rreth orës 12:00, kurse ...
Arbresh | 22-Jan-2019 10:58
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj sot do të zhvillojnë një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philipp Kossnet. Telegrafi ka mësuar se takimi do të nis rreth orës 12:00, kurse ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved