ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2019 23:38

ANALIZA: Në dialog nga “pika zero”

ANALIZA: Në dialog nga “pika zero”
Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 10:46
Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ...

Në dialog nga “pika zero”
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
ABCNews | 22-Jan-2019 10:05
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Në dialog nga “pika zero”
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 08:41
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Planet e Thaçit. Presidenti i Kosvës: Në paktin final me Serbinë edhe…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi ...
Lajm Press | 22-Jan-2019 11:37
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi ...

Në dialog nga “pika zero”
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
TV Klan | 22-Jan-2019 08:59
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Në dialog nga ‘pika zero’
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
Gazeta Ekonomia | 22-Jan-2019 11:31
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Dialogu i Thaçit me 9 pika dhe 9 faqe
Një dokument informues prej nëntë faqesh është gjithë çfarë ka ofruar presidenti kosovar Hashim Thaçi për Delegacionin shtetëror në dialog me Serbinë. Nga katër raunde të takimeve në kuadër të dialogut për normalizim të ...
Alsat-M | 22-Jan-2019 11:12
Një dokument informues prej nëntë faqesh është gjithë çfarë ka ofruar presidenti kosovar Hashim Thaçi për Delegacionin shtetëror në dialog me Serbinë. Nga katër raunde të takimeve në kuadër të dialogut për normalizim të ...

Thaçi për marrëveshjen finale me Serbinë: Lugina e Preshevës dhe veriu, në kufijtë e Kosovës!
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi, ...
RTSH | 22-Jan-2019 10:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi, ...

Thaçi: Me marrëveshjen finale, Lugina e Preshevës dhe veriu në kufijtë e Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e obligueshme në rrafshin ...
Shenja | 22-Jan-2019 10:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e obligueshme në rrafshin ...

Negociatat me Serbinë, Thaçi i dorëzon raportin ekipit negociator
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dorëzuar një raport të përgatitur nga zyra e tij rreth dialogut me Serbinë, ekipit shtetëror të Kosovës për dialogun. Shpend Ahemti, bashkëkryesues i delegacionit shtetëror për ...
TV Klan | 21-Jan-2019 20:20
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dorëzuar një raport të përgatitur nga zyra e tij rreth dialogut me Serbinë, ekipit shtetëror të Kosovës për dialogun. Shpend Ahemti, bashkëkryesues i delegacionit shtetëror për ...

Në dialog nga “pika zero”
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...
Ina-Online | 22-Jan-2019 09:39
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...

Në dialog me Serbinë prej “pikës zero”
Prishtinë, 22 janar - Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ...
Zhurnal | 22-Jan-2019 09:39
Prishtinë, 22 janar - Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ...

Në dialog me Serbinë prej “pikës zero”
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...
Arbresh | 22-Jan-2019 09:38
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...

Planet e Thaçit: Në paktin final me Serbinë edhe…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi ...
Koha Jone | 22-Jan-2019 09:31
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi ...

Në dialog nga "pika zero"
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
Radio Evropa e Lire | 22-Jan-2019 08:27
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Dialogu i Thaçit në 9 pika dhe 9 faqe
Një dokument informues prej nëntë faqeve është krejt çka ka ofruar presidenti Hashim Thaçi për Delegacionin shtetëror në dialog me Serbinë. Nga katër raunde të takimeve në kuadër të dialogut për normalizim të ...
EkonomiaOnline | 22-Jan-2019 08:02
Një dokument informues prej nëntë faqeve është krejt çka ka ofruar presidenti Hashim Thaçi për Delegacionin shtetëror në dialog me Serbinë. Nga katër raunde të takimeve në kuadër të dialogut për normalizim të ...

Thaçi: Edhe Gazivoda, edhe veriu i Mitrovicës, edhe “Trepça” do të jenë pjesë të Kosovës
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e ...
Illyriapress | 21-Jan-2019 21:56
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e ...

Thaçi fillon koordinimin me ekipin negociator të Kosovës
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar Ekipit negociator të Kosovës dokumentet zyrtare që ndërlidhen me procesin negociator të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Thaçi ka bërë të ditur ...
Illyriapress | 21-Jan-2019 20:15
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar Ekipit negociator të Kosovës dokumentet zyrtare që ndërlidhen me procesin negociator të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Thaçi ka bërë të ditur ...

Presidenti dorëzon raportin për dialog (VIDEO)
Kryesuesit e delegacionit shtetëror për dialog me Serbinë, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, shkuan sot në zyrën e presidentit Hashim Thaçi. Ky i fundit ua dorëzoj një raport për temat që janë diskutuar me serbët në ...
Klan Kosova | 21-Jan-2019 20:12
Kryesuesit e delegacionit shtetëror për dialog me Serbinë, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, shkuan sot në zyrën e presidentit Hashim Thaçi. Ky i fundit ua dorëzoj një raport për temat që janë diskutuar me serbët në ...

Limaj e Ahmeti mendojnë që dialogu të nisë nga zeroja, Thaçi insiston që Lugina t’i takojë Kosovës
Ekipi shtetëror për dialogun ka arritur më në fund të marrë diçka nga dokumentacioni i procesit të dialogut nga presidenti Hashim Thaçi. Të vetëdijshëm që janë pak dokumente ato që kanë marrë nga presidenti, dy ...
Arbresh | 21-Jan-2019 19:56
Ekipi shtetëror për dialogun ka arritur më në fund të marrë diçka nga dokumentacioni i procesit të dialogut nga presidenti Hashim Thaçi. Të vetëdijshëm që janë pak dokumente ato që kanë marrë nga presidenti, dy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved