ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 22:03

Anulimi Thumanë-Kashar, Tabaku: Zero lekë për Universitetin

Anulimi Thumanë-Kashar, Tabaku: Zero lekë për Universitetin
Pas njoftimit të bërë sot nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë për anulimin e projektit të rrugës Thumanë-Kashar, ka ardhur një tjetër reagim nga ana e Partisë Demokratike. Deputetja Jorida Tabaku përmes një ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 20:49
Pas njoftimit të bërë sot nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë për anulimin e projektit të rrugës Thumanë-Kashar, ka ardhur një tjetër reagim nga ana e Partisë Demokratike. Deputetja Jorida Tabaku përmes një ...

Tabaku: Fondi për rrugën Thumanë-Kashar është 0 Lekë. Sa kalojnë për paktin për universitetin këtë vit?!
Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, deputetja e PD, Jorida Tabaku ngre një pikëpyetje se çfarë parash do të kalojnë për paktin për universitetin këtë vit.
Top Channel | 21-Jan-2019 20:29
Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, deputetja e PD, Jorida Tabaku ngre një pikëpyetje se çfarë parash do të kalojnë për paktin për universitetin këtë vit.

Skandali i PPP-ve/ Anulohet koncesioni Kashar – Thumanë, më i shtrenjti në Evropë, që do kushtonte 544 miliardë për 21 km
Koncesioni më i shtrenjtë në Evropë dhe më i debatuar, dhënë nga qeveria aktuale e Rilindjes Socialiste është anuluar. Kështu deklaroi ministrja e re e Transportit Belinda Balluku pa shpjeguar shkaqet e anulimit. ...
Telegraf | 22-Jan-2019 08:32
Koncesioni më i shtrenjtë në Evropë dhe më i debatuar, dhënë nga qeveria aktuale e Rilindjes Socialiste është anuluar. Kështu deklaroi ministrja e re e Transportit Belinda Balluku pa shpjeguar shkaqet e anulimit. ...

Anulimi i PPP Thumanë-Kashar, Rama ironizon opozitën: Çfarë lolosh
Kryeministri Rama ironizon opozitën e cila me deklaratat e artikuluara sot në Kuvend nuk beson që me anulimin e PPP për Thumanë- Kashar fondi do të shkojë në favor të Draft-Paktit për Universitetin. Sipas tij, ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 19:25
Kryeministri Rama ironizon opozitën e cila me deklaratat e artikuluara sot në Kuvend nuk beson që me anulimin e PPP për Thumanë- Kashar fondi do të shkojë në favor të Draft-Paktit për Universitetin. Sipas tij, ...

Rama dhe Basha përplasen për koncesionin e Thumanë–Kashar
Seanca e parë e sesionit të ri në parlamentar nuk solli ndonjë të re sa i takon marrëdhënies maxhorancë-opozitë. Lulzim Basha dhe kryeministri Rama debatuan sa i takon vendimit për tërheqjen e qeverisë nga koncesioni i ...
TV Klan | 21-Jan-2019 23:18
Seanca e parë e sesionit të ri në parlamentar nuk solli ndonjë të re sa i takon marrëdhënies maxhorancë-opozitë. Lulzim Basha dhe kryeministri Rama debatuan sa i takon vendimit për tërheqjen e qeverisë nga koncesioni i ...

Anulimi i PPP-së Thumanë-Kashar, Rama për PD-LSI: Çfarë lolosh, laj e thaj
Qeveria dhe mazhoranca u përplasën sot në Kuvend edhe për rrugën Thumanë-Kashar, PPP-ja e së cilës u anulua sot nga ministrja e re e Transporteve, Belinda Balluku, me pretendimin se fondi për këtë rrugë do t’i shkojë ...
Gazeta Shqip | 21-Jan-2019 20:40
Qeveria dhe mazhoranca u përplasën sot në Kuvend edhe për rrugën Thumanë-Kashar, PPP-ja e së cilës u anulua sot nga ministrja e re e Transporteve, Belinda Balluku, me pretendimin se fondi për këtë rrugë do t’i shkojë ...

Deputetja e PD-së nxjerr blof Ramën. Dokumentet që hedhin poshtë fondin për Universitetin
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka publikuar fakte, sipas të cilave duket qartë se për vitin 2019 nuk është parashikuar asnjë fond për aksin Tumanë-Kashar. ...
Standard | 22-Jan-2019 09:49
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka publikuar fakte, sipas të cilave duket qartë se për vitin 2019 nuk është parashikuar asnjë fond për aksin Tumanë-Kashar. ...

“Thumanë-Kashar”, Rama ironizon opozitën: Çfarë lolosh laj-thaj!
Kryeministri Rama ka ironizuar opozitën në lidhje me anullimin e anulimin e PPP për Thumanë- Kashar. Përmes një statusi në Twitter shefi i qeverisë shkruan se opozitarët janë edhe për të qeshur edhe për të qarë, pasi ...
VizionPlus | 21-Jan-2019 19:38
Kryeministri Rama ka ironizuar opozitën në lidhje me anullimin e anulimin e PPP për Thumanë- Kashar. Përmes një statusi në Twitter shefi i qeverisë shkruan se opozitarët janë edhe për të qeshur edhe për të qarë, pasi ...

Skandali i PPP-ve/ Anulohet koncesioni Kashar – Thumanë, më i shtrenjti në Evropë, që do kushtonte 544 miliardë për 21 km
Koncesioni më i shtrenjtë në Evropë dhe më i debatuar, dhënë nga qeveria aktuale e Rilindjes Socialiste është anuluar. Kështu deklaroi ministrja e re e Transportit Belinda Balluku pa shpjeguar shkaqet e anulimit. ...
Ina-Online | 22-Jan-2019 09:01
Koncesioni më i shtrenjtë në Evropë dhe më i debatuar, dhënë nga qeveria aktuale e Rilindjes Socialiste është anuluar. Kështu deklaroi ministrja e re e Transportit Belinda Balluku pa shpjeguar shkaqet e anulimit. ...

Thumanë-Kashar, Tabaku: Fondi për rrugën është 0 lekë, aq do marrë dhe Universiteti!
Pas njoftimit të bërë sot nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë për anulimin e projektit të rrugës Thumanë-Kashar, ka ardhur një tjetër reagim nga ana e Partisë Demokratike. Deputetja Jorida Tabaku përmes një ...
Java News | 21-Jan-2019 21:18
Pas njoftimit të bërë sot nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë për anulimin e projektit të rrugës Thumanë-Kashar, ka ardhur një tjetër reagim nga ana e Partisë Demokratike. Deputetja Jorida Tabaku përmes një ...

Tabaku nxjerr bllof Ramën për “Paktin për Universitetin”: 0 Lekë për paktin për universitetin këtë vit?
Pas deklaratës së bërë nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku, se qeveria ka vendosur anulimin e autostradës Thumanë-Kashar dhe paratë e saj do të shkojnë për paktin me Universitetin, kanë ...
Gazeta55 | 21-Jan-2019 21:17
Pas deklaratës së bërë nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku, se qeveria ka vendosur anulimin e autostradës Thumanë-Kashar dhe paratë e saj do të shkojnë për paktin me Universitetin, kanë ...

Thumanë-Kashar, Tabaku: Fondi 0 Lekë, sa kalojnë për ”Paktin Për Universitetin”?
Deputetja e PD, Jorida Tabaku ngre një pikëpyetje se çfarë parash do të kalojnë për paktin për universitetin këtë vit. Përmes një shkrimi në facebook, ajo shkruan se qeveria pretendoi se fondin e parave që do të ...
Koha Jone | 21-Jan-2019 20:40
Deputetja e PD, Jorida Tabaku ngre një pikëpyetje se çfarë parash do të kalojnë për paktin për universitetin këtë vit. Përmes një shkrimi në facebook, ajo shkruan se qeveria pretendoi se fondin e parave që do të ...

Anulimi i PPP Thumanë-Kashar, LSI: Gënjeshtra e radhës e Ramës
TIRANE Përmes një deklarate për mediat, deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka komentuar vendimin e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku për ndërprerjen e PPP të aksit Kashar-Thumanë me pretendimin ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 16:05
TIRANE Përmes një deklarate për mediat, deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka komentuar vendimin e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku për ndërprerjen e PPP të aksit Kashar-Thumanë me pretendimin ...

Akuzat për aksin Thumanë-Kashar, Rama ironizon opozitën
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar opozitën pas deklaratëve të saj në Kuvend, për anulimin e koncesionit Thumanë-Kashar. Sipas Ramës opozita është edhe për të qeshur edhe për të qarë. ”Dëgjojini dëgjojini! Dëgjojini se ...
Koha Jone | 21-Jan-2019 20:15
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar opozitën pas deklaratëve të saj në Kuvend, për anulimin e koncesionit Thumanë-Kashar. Sipas Ramës opozita është edhe për të qeshur edhe për të qarë. ”Dëgjojini dëgjojini! Dëgjojini se ...

Ndërpritet projekti i rrugës Thumanë-Kashar, pas skandalit të “DH Albania”
Tiranë, 21 janar 2019 – Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë në Qeverinë e Shqipërisë, Belinda Balluku, njoftoi sot ndërprerjen e procedurës së Partneritetit Publik Privat (PPP) për ndërtimin e aksit rrugor ...
Illyriapress | 21-Jan-2019 20:12
Tiranë, 21 janar 2019 – Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë në Qeverinë e Shqipërisë, Belinda Balluku, njoftoi sot ndërprerjen e procedurës së Partneritetit Publik Privat (PPP) për ndërtimin e aksit rrugor ...

“Një tallje cinike dhe mashtrim i turpshëm i Edvin Kristaq Urrejtjes ndaj studentëve grevistë”
Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook ka reaguar dhe e ka cilësuar mashtrim dhe tallje deklaratën e ministres Balluku e cila e urdhëruar nga Rama gënjeu sot se paratë e rrugës Thumanë-Kashar ...
Gazeta55 | 21-Jan-2019 20:11
Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook ka reaguar dhe e ka cilësuar mashtrim dhe tallje deklaratën e ministres Balluku e cila e urdhëruar nga Rama gënjeu sot se paratë e rrugës Thumanë-Kashar ...

Gafa e Ramës në ERTV/ Ngatërron pozicionin e ministres së re, korrekton pesë herë postimin
Gjatë prezantimit në rrjetin social Facebook në rubrikën ERTV, të procesit të ndërprerjes së Partneritetit Publiko-Privat për aksin Thumanë-Kashar dhe shkuarjen e këtij fondi për zbatimin e Paktit për Universitetin, ...
Gazeta Dita | 21-Jan-2019 19:57
Gjatë prezantimit në rrjetin social Facebook në rubrikën ERTV, të procesit të ndërprerjes së Partneritetit Publiko-Privat për aksin Thumanë-Kashar dhe shkuarjen e këtij fondi për zbatimin e Paktit për Universitetin, ...

Ndërpritet projekti i rrugës Thumanë-Kashar
Në Shqipëri, ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku njoftoi ndërprerjen e procedurës së Partneritetit Publik Privat për ndërtimin e aksit rrugor Thumanë-Kashar. Për këtë projekt qeveria ishte në ...
Zeri Amerikes | 21-Jan-2019 19:45
Në Shqipëri, ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku njoftoi ndërprerjen e procedurës së Partneritetit Publik Privat për ndërtimin e aksit rrugor Thumanë-Kashar. Për këtë projekt qeveria ishte në ...

Vokshi: Rama mashtroi sërish studentët
Por për demokratët, ndërprerja e financimit të rrugës Thumanë-Kashar dhe kalimi i këtij fondi për Paktin e Universitetit është mashtrimi i radhës që qeveria bën për studentët. Sipas deputetes së PD-së, Albana Vokshi në ...
ABCNews | 21-Jan-2019 17:41
Por për demokratët, ndërprerja e financimit të rrugës Thumanë-Kashar dhe kalimi i këtij fondi për Paktin e Universitetit është mashtrimi i radhës që qeveria bën për studentët. Sipas deputetes së PD-së, Albana Vokshi në ...

Ndërpritet projekti i rrugës Thumanë-Kashar
Vepra do të ndërtohej nga kompania “Gener 2” e biznesmenit Bashkim Ulaj, i cili dyshohet se qëndron pas shoqërisë DH Albania e përfshirë në skandalin e falsifikimit të dokumentave me të cilat fitoi dy gara për një total ...
Zeri Amerikes | 21-Jan-2019 19:02
Vepra do të ndërtohej nga kompania “Gener 2” e biznesmenit Bashkim Ulaj, i cili dyshohet se qëndron pas shoqërisë DH Albania e përfshirë në skandalin e falsifikimit të dokumentave me të cilat fitoi dy gara për një total ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved