ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 22:32

“Shpërthen” sekretari socialist: Berisha e Basha përgjegjësit kryesorë për vrasjet e 21 janarit, s’do ja hedhin pa u ndëshkuar

“Shpërthen” sekretari socialist: Berisha e Basha përgjegjësit kryesorë për vrasjet e 21 janarit, s’do ja hedhin pa u ndëshkuar
Zevendesekretari socialist per bashkeqeverisjen dhe aleancat, njeheresh dhe zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka deklaruar dje se përgjegjësit për vrasjet e 21 janarit 2011 janë Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Në një ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 09:41
Zevendesekretari socialist per bashkeqeverisjen dhe aleancat, njeheresh dhe zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka deklaruar dje se përgjegjësit për vrasjet e 21 janarit 2011 janë Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Në një ...

8 vite nga 21 Janari, zbardhet rruga për të nxjerrë para drejtësisë autorët e vërtetë
Shpresat për të zbardhur ngjarjen e “21 Janarit” nuk janë shuar ende. Ngritja e SPAK dhe e Byrosë së Hetimit mund të ndryshojë gjërat. Por si mund të rihapet dosja e SPAK? Si mund të ndëshkohen drejtuesit politikë të ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 09:41
Shpresat për të zbardhur ngjarjen e “21 Janarit” nuk janë shuar ende. Ngritja e SPAK dhe e Byrosë së Hetimit mund të ndryshojë gjërat. Por si mund të rihapet dosja e SPAK? Si mund të ndëshkohen drejtuesit politikë të ...

21 janari/ Kërkesa prekëse e balerinit të njohur për Edi Ramën
Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në profilin e tij në Facebook një kolazh me foto të shkrepura nga homazhet e përkujtimit të 8 vjetorit të vrasjes së 4 protestues në mes të Bulevardit, por njëra prej tyre duket se ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 22:27
Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në profilin e tij në Facebook një kolazh me foto të shkrepura nga homazhet e përkujtimit të 8 vjetorit të vrasjes së 4 protestues në mes të Bulevardit, por njëra prej tyre duket se ...

Balerini i famshëm, apel Ramës për “21 janarin”: Bëj që kjo nënë të shohë pas burgut sytë e vrasësit!
Balerini i njohur shqiptar me famë në Itali, Ilir Shaqiri i ka lënë një koment prekës kryeministrit Edi Rama në foton me të ëmën e Hekuran Dedës, një prej të vrarëve të 21 janarit. Në foton e shkrepur nga homazhet e 8 ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 22:11
Balerini i njohur shqiptar me famë në Itali, Ilir Shaqiri i ka lënë një koment prekës kryeministrit Edi Rama në foton me të ëmën e Hekuran Dedës, një prej të vrarëve të 21 janarit. Në foton e shkrepur nga homazhet e 8 ...

Artan Hoxha: Për 21 janarin ka prova të reja
Për 21 janarin ka prova të reja. Kështu u shpreh gazetar Artan Hoxha, i ftuar në studion e lajmeve të Ora News me gazetaren Beti Njuma. Hoxha tha se hetimi dhe gjykimi i kësaj çështje janë bërë qëllimisht për të dëmtuar ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 21:49
Për 21 janarin ka prova të reja. Kështu u shpreh gazetar Artan Hoxha, i ftuar në studion e lajmeve të Ora News me gazetaren Beti Njuma. Hoxha tha se hetimi dhe gjykimi i kësaj çështje janë bërë qëllimisht për të dëmtuar ...

Rama: Gjykatësit e 21 Janarit mund të përfundojnë pas hekurave
Pas batutave me ish-kryeministrin Sali Berisha, sot kur kanë kaluar 8 vite nga protesta e 21 Janarit që përfundoi me 4 të vrarë në Bulevard, kryeministri Edi Rama dha se gjyqtarët që e kanë gjykuar këtë çështje kanë ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 18:22
Pas batutave me ish-kryeministrin Sali Berisha, sot kur kanë kaluar 8 vite nga protesta e 21 Janarit që përfundoi me 4 të vrarë në Bulevard, kryeministri Edi Rama dha se gjyqtarët që e kanë gjykuar këtë çështje kanë ...

Zef Brozi: Urdhëruesit e vrasjeve më 21 janar s’janë dënuar, ata janë në Kuvend dhe drejtues partish
Nga Zef Brozi Sot u mbushën 8 vjet nga dita e zezë e 21 Janarit 2011 kur akti terrorist shtetëror gjakosi bulevardin “Dëshmorët e Kombit” duke vrarë katër protestues paqësorë e të paarmatosur: Aleks Nikën, Ziver Veizin, ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 18:29
Nga Zef Brozi Sot u mbushën 8 vjet nga dita e zezë e 21 Janarit 2011 kur akti terrorist shtetëror gjakosi bulevardin “Dëshmorët e Kombit” duke vrarë katër protestues paqësorë e të paarmatosur: Aleks Nikën, Ziver Veizin, ...

Drejtësi për 21 Janarin, vajza e Vizer Veizit: Jo vetëm të flitet, por edhe të vendoset
Ziver Veizi është një prej 4 viktimat e 21 Janarit të 8 viteve më parë, por edhe pse vitet kanë kaluar familjarët e tyre vijojnë të kërkojnë drejtësi.
Top Channel | 21-Jan-2019 15:24
Ziver Veizi është një prej 4 viktimat e 21 Janarit të 8 viteve më parë, por edhe pse vitet kanë kaluar familjarët e tyre vijojnë të kërkojnë drejtësi.

21 Janari pa drejtësi; Gjykatat liruan të gjithë përgjegjësit për vrasjet në protestë
Tetë vjet nga tragjedia e 21 janarit ku katër demonstrues u vranë gjatë protestës së opozitës se atëhershme, drejtësia nuk ka zbardhur ende vrasjet e dy prej protestuesve që janë Hekuran Deda dhe Aleks Nika.
Top Channel | 21-Jan-2019 15:11
Tetë vjet nga tragjedia e 21 janarit ku katër demonstrues u vranë gjatë protestës së opozitës se atëhershme, drejtësia nuk ka zbardhur ende vrasjet e dy prej protestuesve që janë Hekuran Deda dhe Aleks Nika.

E dimë kush e bëri 21 janarin, Artan Hoxha: Ka prova të reja!
Si sot 8 vjet më parë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u vranë gjatë protestës së opozitës të drejtuar asokohe nga kryeministri Edi Rama, 4 qytetarë të thjeshtë dhe kjo ngjarje e rëndë vijon të mbetet e pazbardhur ...
Gazeta Shqip | 21-Jan-2019 21:17
Si sot 8 vjet më parë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u vranë gjatë protestës së opozitës të drejtuar asokohe nga kryeministri Edi Rama, 4 qytetarë të thjeshtë dhe kjo ngjarje e rëndë vijon të mbetet e pazbardhur ...

21 janari, përkujtim me heshtje. Të afërmit e viktimave: Nuk është bërë drejtësi
Edhe këtë vit familjarët e Ziver Veizit, Aleks Nikës, Faik Myrtajt dhe Hekuran Dedës u mblodhën në Kryeministri.
Top Channel | 21-Jan-2019 14:59
Edhe këtë vit familjarët e Ziver Veizit, Aleks Nikës, Faik Myrtajt dhe Hekuran Dedës u mblodhën në Kryeministri.

Dosja e 21 janarit, kryeministri Rama paralajmëron arrestime të bujshme
Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme plenare përveçse ironizoi opozitën, foli edhe për 4 të vrarët e 21 janarit duke bërë me faj opozitën aktuale për ngjarjen që tronditi Shqipërinë 8 vite më parë, kur ai drejtonte ...
Gazeta Shqip | 21-Jan-2019 20:40
Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme plenare përveçse ironizoi opozitën, foli edhe për 4 të vrarët e 21 janarit duke bërë me faj opozitën aktuale për ngjarjen që tronditi Shqipërinë 8 vite më parë, kur ai drejtonte ...

8 vite nga vrasja e të atit, Ana Veizi: 21 Janari më shtyu të studioja Drejtësi
Ziver Veizi është një prej katër viktimat të 21 Janarit 2011. Ditën e djeshme në tetë vjetorin e kësaj ngjarjeje të rëndë, si çdo vit familjarët zhvilluan ceremoninë e përhershme të vendosjes së luleve në bulevard, ...
Koha Jone | 22-Jan-2019 10:38
Ziver Veizi është një prej katër viktimat të 21 Janarit 2011. Ditën e djeshme në tetë vjetorin e kësaj ngjarjeje të rëndë, si çdo vit familjarët zhvilluan ceremoninë e përhershme të vendosjes së luleve në bulevard, ...

21 janari, zv.ministri: Berisha dhe Basha nuk do ia hedhin pa u ndëshkuar
Zevendesekretari socialist per bashkeqeverisjen dhe aleancat, njeheresh dhe zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka deklaruar dje se përgjegjësit për vrasjet e 21 janarit 2011 janë Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Në një ...
Java News | 22-Jan-2019 09:39
Zevendesekretari socialist per bashkeqeverisjen dhe aleancat, njeheresh dhe zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka deklaruar dje se përgjegjësit për vrasjet e 21 janarit 2011 janë Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Në një ...

Kalvari i “21 janarit” në gjykata, shpresa për rihapjen e dosjes tek organet e reja të drejtësisë
Tete vite më parë, opozita e asaj kohe drejtoi nje nga protestat me te medha, kunder qeverise. Teksa njerezit protestonin prej disa oresh para kryeministrise, e madje disa sapo kishin nisur te ktheheshin, forcat e ...
VizionPlus | 21-Jan-2019 15:11
Tete vite më parë, opozita e asaj kohe drejtoi nje nga protestat me te medha, kunder qeverise. Teksa njerezit protestonin prej disa oresh para kryeministrise, e madje disa sapo kishin nisur te ktheheshin, forcat e ...

Deputeti i PS, për “21 janarin”: Çështja mund të rihapet
Edhe pse kanë kaluar 8 vite nga ngjarja e “21 janarit, ku humbën jetën 4 protestues para kryeministrisë gjatë protestës së opozitës së atëhershme, Pjerin Ndreu deklaron se shpresat te drejtësia e re nuk duhen humbur për ...
Gazeta Shqip | 21-Jan-2019 16:33
Edhe pse kanë kaluar 8 vite nga ngjarja e “21 janarit, ku humbën jetën 4 protestues para kryeministrisë gjatë protestës së opozitës së atëhershme, Pjerin Ndreu deklaron se shpresat te drejtësia e re nuk duhen humbur për ...

Vrasjet në bulevard, ja si mund të kalojë në duart e SPAK hetimi për ’21 janarin’
Prokuroria e Posaçme, Byroja Kombëtare e Hetimit dhe Gjykatat Speciale janë mundësia e fundit dhe e vetme për të ndëshkuar përgjegjësit e veshur në atë kohë me pushtet, për vrasjen e 4 protestuesve me duar në xhepa në ...
Java News | 22-Jan-2019 08:06
Prokuroria e Posaçme, Byroja Kombëtare e Hetimit dhe Gjykatat Speciale janë mundësia e fundit dhe e vetme për të ndëshkuar përgjegjësit e veshur në atë kohë me pushtet, për vrasjen e 4 protestuesve me duar në xhepa në ...

Rama: Gjykatësit e 21 Janarit, llogaritë e hapura me drejtësinë
Kryeminsit Edi Rama është shprehur se gjykatësit e 21 Janarit, të cilët janë larguar nga sistemi i drejtësisë, së shpejti do të jenë në bankën e të akuzuarve. Këto deklarata kreu i qeverisë i bëri gjatë seancës ...
ABCNews | 21-Jan-2019 18:32
Kryeminsit Edi Rama është shprehur se gjykatësit e 21 Janarit, të cilët janë larguar nga sistemi i drejtësisë, së shpejti do të jenë në bankën e të akuzuarve. Këto deklarata kreu i qeverisë i bëri gjatë seancës ...

Miratohet ligji/ Të vrarët e 21 Janarit do të shpallen ‘Dëshmorë të Atdheut’
Pas datës 30 janar 2019, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika, të vrarë me duar në xhepa në protestën e 21 Janarit 2011, mund të shpallen ‘Dëshmorë të Atdheut’. Në 20 dhjetor të vitit 2018, Parlamenti ...
Java News | 22-Jan-2019 07:44
Pas datës 30 janar 2019, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika, të vrarë me duar në xhepa në protestën e 21 Janarit 2011, mund të shpallen ‘Dëshmorë të Atdheut’. Në 20 dhjetor të vitit 2018, Parlamenti ...

4 të vrarë në 21 janar, Hoxha: Ka prova të reja
Publikuar E hënë, 21 Janar, 2019 22:42 Share Për 21 janarin ka prova të reja. Kështu u shpreh gazetar Artan Hoxha, i ftuar në studion e lajmeve të Ora News. Hoxha tha se hetimi dhe gjykimi i kësaj çështje janë bërë ...
TetovaSot | 21-Jan-2019 22:45
Publikuar E hënë, 21 Janar, 2019 22:42 Share Për 21 janarin ka prova të reja. Kështu u shpreh gazetar Artan Hoxha, i ftuar në studion e lajmeve të Ora News. Hoxha tha se hetimi dhe gjykimi i kësaj çështje janë bërë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved