ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 09:19

FOTOT: Viti 1689-Harta e sigluar nga Papa Klementi ku Kruja cilësohet “Atdheu i Skënderbeut”, mungon Elbasani e Korça

FOTOT: Viti 1689-Harta e sigluar nga Papa Klementi ku Kruja cilësohet “Atdheu i Skënderbeut”, mungon Elbasani e Korça
Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani e Korça Nga Armand Plaka Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare ( Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 11:44
Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani e Korça Nga Armand Plaka Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare ( Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës ...

Meta vizitë në muzeun etnografik në Tuz: Emocione të paharruara
MAL I ZI Gjatë vizitës shtetërore në Malin e Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta është ndalur dhe në muzeun etnografik shqiptar në Tuz. Emocionet e kësaj vizite Kreu i Shtetit i ka ndarë me qytetarët, teksa shkruan në ...
BalkanWeb | 22-Jan-2019 10:06
MAL I ZI Gjatë vizitës shtetërore në Malin e Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta është ndalur dhe në muzeun etnografik shqiptar në Tuz. Emocionet e kësaj vizite Kreu i Shtetit i ka ndarë me qytetarët, teksa shkruan në ...

Presidenti Meta emocionohet nga vizita në muzeun etnografik të Tuzit
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të martë muzeun etnografik shqiptar në Tuz të Malit të Zi. Në një postim në “Facebook”, Meta ka shprehur falenderime dhe mirënjohje për shqiptarët e Malit të Zi që vijojnë të ruajnë ...
VizionPlus | 22-Jan-2019 11:28
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të martë muzeun etnografik shqiptar në Tuz të Malit të Zi. Në një postim në “Facebook”, Meta ka shprehur falenderime dhe mirënjohje për shqiptarët e Malit të Zi që vijojnë të ruajnë ...

Meta takon kryeministrin malazez. Kërkesa e Presidentit për shqiptarët
Presidenti Ilir Meta u prit sot në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, në vijim të vizitës shtetërore në shtetin fqinj.
Top Channel | 22-Jan-2019 08:49
Presidenti Ilir Meta u prit sot në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, në vijim të vizitës shtetërore në shtetin fqinj.

Meta në Mal të Zi: Përfaqësim të shqiptarëve në institucione
Presidenti Ilir Meta, në vijim të vizitës së tij në Mal të Zi u prit sot në takim nga kryeministri Dushko Markoviç. Meta përgëzoi Markoviç për përparimin që ka shënuar Mali i Zi, duke u ndalur gjerësisht tek procesit të ...
BalkanWeb | 22-Jan-2019 08:47
Presidenti Ilir Meta, në vijim të vizitës së tij në Mal të Zi u prit sot në takim nga kryeministri Dushko Markoviç. Meta përgëzoi Markoviç për përparimin që ka shënuar Mali i Zi, duke u ndalur gjerësisht tek procesit të ...

Presidenti Meta viziton muzeun etnografik shqiptar në Tuz
Presidenti Meta ndodhet, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Malin e Zi, ka vizituar muzeun etnografik shqiptar në Tuz. Përmes një postimi në Facebook, Kreu i Shtetit shprehet se ishte një emocion i paharruar nga ...
Telegraf | 22-Jan-2019 10:34
Presidenti Meta ndodhet, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Malin e Zi, ka vizituar muzeun etnografik shqiptar në Tuz. Përmes një postimi në Facebook, Kreu i Shtetit shprehet se ishte një emocion i paharruar nga ...

Meta me kryeministrin malazez: Më shumë hapësira për shqiptarët në institucione
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit këtë të martë në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç. Meta përgëzoi kryeministrin Markoviç për përparimin që ka ...
VizionPlus | 22-Jan-2019 09:41
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit këtë të martë në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç. Meta përgëzoi kryeministrin Markoviç për përparimin që ka ...

Barcelona zyrtarizon Kevin-Prince Boateng
#td_uid_1_5c46f3d83d4ef .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/01/boat-1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c46f3d83d4ef .td-doubleSlider-2 .td-item2 { ...
Gazeta Shqip | 22-Jan-2019 11:44
#td_uid_1_5c46f3d83d4ef .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/01/boat-1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c46f3d83d4ef .td-doubleSlider-2 .td-item2 { ...

Presidenti Meta u prit në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, zoti Dushko
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta u prit sot në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, zoti Dushko Markoviç. Presidenti Meta përgëzoi Kryeministrin Markoviç për ...
Telegraf | 22-Jan-2019 09:23
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta u prit sot në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, zoti Dushko Markoviç. Presidenti Meta përgëzoi Kryeministrin Markoviç për ...

Presidenti malazez takon Metën: Jo ndryshim kufijsh Kosovë-Serbi
PODGORICE Në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi, Presidenti Ilir Meta u prit sot me nderime të larta shtetërore nga Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Presidenti malazez përsëriti qëndrimin e tij kundër ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 23:07
PODGORICE Në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi, Presidenti Ilir Meta u prit sot me nderime të larta shtetërore nga Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Presidenti malazez përsëriti qëndrimin e tij kundër ...

Shqiptarët janë faktor i rëndësishëm në integritetin e Malit të Zi
Zëri i Amerikës: Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta viziton Malin e Zi Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta nisi të hënën një vizitë shtetërore dy ditore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, ...
Telegraf | 22-Jan-2019 08:55
Zëri i Amerikës: Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta viziton Malin e Zi Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta nisi të hënën një vizitë shtetërore dy ditore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, ...

Meta apel kryeministrit malazez: Përfaqësim të shqiptarëve në institucione
Presidenti Ilir Meta u prit sot në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç në vijim të vizitës shtetërore në shtetin fqinj. Gjatë takimit, Presidenti apeloi për një përfaqësim më përfshirës dhe më të ...
Gazeta Shqip | 22-Jan-2019 10:46
Presidenti Ilir Meta u prit sot në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç në vijim të vizitës shtetërore në shtetin fqinj. Gjatë takimit, Presidenti apeloi për një përfaqësim më përfshirës dhe më të ...

Meta takon Markoviç: Përfaqësim më të drejtë shqiptarëve në institucione
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit edhe nga Kryeministri Dushko Markoviç. Kreu i shtetit shqiptar i kërkoi kreut të ekzekutivit malazes, një përfaqësim më të madh të ...
ABCNews | 22-Jan-2019 11:35
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit edhe nga Kryeministri Dushko Markoviç. Kreu i shtetit shqiptar i kërkoi kreut të ekzekutivit malazes, një përfaqësim më të madh të ...

Meta takon kryeministrin malazez: Kërkesa e Presidentit për shqiptarët
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta u prit në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, në vijim të vizitës shtetërore në shtetin fqinj. Gjatë takimit, Presidenti apeloi për një përfaqësim më përfshirës dhe ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 10:05
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta u prit në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, në vijim të vizitës shtetërore në shtetin fqinj. Gjatë takimit, Presidenti apeloi për një përfaqësim më përfshirës dhe ...

Presidenti i Malit të Zi Gjukanoviç: Jo shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka kundërshtuar idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Deklarata e kreut të shtetit malazez është bërë gjatë takimit që ka zhvilluar sot në Podgoricë me ...
Telegraf | 21-Jan-2019 22:51
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka kundërshtuar idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Deklarata e kreut të shtetit malazez është bërë gjatë takimit që ka zhvilluar sot në Podgoricë me ...

1689-Harta e sigluar nga Papa Klementi ku Kruja cilësohet “Atdheu i Skënderbeut” (Dokumenti i rrallë)
Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani e Korça Nga Armand PLAKA Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin 1689 nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare (Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës ...
Koha Jone | 22-Jan-2019 11:51
Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani e Korça Nga Armand PLAKA Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin 1689 nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare (Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës ...

Faqet e para të gazetave
#td_uid_1_5c46c3d8b27f9 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/01/0001-18-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c46c3d8b27f9 .td-doubleSlider-2 .td-item2 { ...
Gazeta Shqip | 22-Jan-2019 08:18
#td_uid_1_5c46c3d8b27f9 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/01/0001-18-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c46c3d8b27f9 .td-doubleSlider-2 .td-item2 { ...

Kryetari i KLSH, presidenti Meta propozon këshilltarin e tij
Edhe këtë 21 janar, Ilir Meta nuk ishtë në Tiranë. Këtë vit, Presidenti i Republikës udhëtoi drejt Malit të Zi, me ftesë të homologut malazez për të zhilluar një vizitë të nivelit shtetëror.
Top Channel | 21-Jan-2019 17:15
Edhe këtë 21 janar, Ilir Meta nuk ishtë në Tiranë. Këtë vit, Presidenti i Republikës udhëtoi drejt Malit të Zi, me ftesë të homologut malazez për të zhilluar një vizitë të nivelit shtetëror.

Presidenti Meta në Mal të Zi, takon kryeministrin Dushko Markoviç
Në vijim të vizitës në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit sot në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, zoti Dushko Markoviç. Presidenti Meta përgëzoi Kryeministrin Markoviç për përparimin që ka shënuar ...
ABCNews | 22-Jan-2019 08:51
Në vijim të vizitës në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit sot në takim nga Kryeministri i Malit të Zi, zoti Dushko Markoviç. Presidenti Meta përgëzoi Kryeministrin Markoviç për përparimin që ka shënuar ...

Meta me kryeministrin malazez: Më shumë hapësira për shqiptarët në institucione
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit këtë të martë në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç. Meta përgëzoi kryeministrin Markoviç për përparimin që ka ...
Shenja | 22-Jan-2019 10:59
Në vijim të vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit këtë të martë në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç. Meta përgëzoi kryeministrin Markoviç për përparimin që ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved