ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 19:10

Tender 23 milionë euro Serbisë, reagon ashpër Haradinaj

Tender 23 milionë euro Serbisë, reagon ashpër Haradinaj
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...
Top Channel | 19-Jan-2019 17:50
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...

Ministria e Financave paralajmëron masa ligjore për tenderin që ka favorizuar prodhuesit serbë
Ministria e Financave, ka reaguar pas raportimeve se Agjencia Qendrore e Prokurimit përmes tenderit ka favorizuar prodhuesit serbë. Përmes një komunikate, thonë se Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP) funksionon e ...
Telegrafi | 19-Jan-2019 17:01
Ministria e Financave, ka reaguar pas raportimeve se Agjencia Qendrore e Prokurimit përmes tenderit ka favorizuar prodhuesit serbë. Përmes një komunikate, thonë se Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP) funksionon e ...

Tender 23 milionë euro Serbisë, reagon ashpër Haradinaj
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...
Portalb | 19-Jan-2019 21:22
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...

AQP anulon tenderin e plazmave (VIDEO)
Agjencia Qendrore e Prokurimit hapi tender për blerjen e mallrave, duke i specifikuar edhe brendet. Gati se të gjitha ishin produkte të Serbisë, edhe pse për to u vendos taksa prej 100 përqind. Reagimet për të nuk ...
Klan Kosova | 19-Jan-2019 20:32
Agjencia Qendrore e Prokurimit hapi tender për blerjen e mallrave, duke i specifikuar edhe brendet. Gati se të gjitha ishin produkte të Serbisë, edhe pse për to u vendos taksa prej 100 përqind. Reagimet për të nuk ...

Tender 23 milionë euro Serbisë, reagon ashpër Haradinaj
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...
24 Ore | 19-Jan-2019 20:18
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...

Paradokse në Kosovë, Serbia fiton tenderin prej 23 milionë eurosh, nxehet Haradinaj
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...
Java News | 19-Jan-2019 18:46
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender për produktet serbe. Reagimi i ashpër i kreut të ekzekutivit lidhej me mundësinë e furnizimit të institucioneve të ndryshme ...

MF flet për tenderin e AQP-së për produktet serbe
?Ministria e Financave pas publikimit të lajmit se institucionet e Kosovës me tender blejë plazma nga Serbia, ka njoftuar se zyrtarët e Agjencia Qendrore e Prokurimit janë përgjegjës para organeve komptente dhe ligjore ...
Kosova Press | 19-Jan-2019 18:24
?Ministria e Financave pas publikimit të lajmit se institucionet e Kosovës me tender blejë plazma nga Serbia, ka njoftuar se zyrtarët e Agjencia Qendrore e Prokurimit janë përgjegjës para organeve komptente dhe ligjore ...

Reagon Rukiqi: Të ndryshohet ligji i prokurorimit publik për shpalljen e tenderëve
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje tenderit publik të AQP ku parashiheshin të bliheshin produkte serbe dhe jo vendore. Ai ka thënë se duhet ndryshuar ligji i prokurimit publik duke ...
Medial | 19-Jan-2019 17:26
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje tenderit publik të AQP ku parashiheshin të bliheshin produkte serbe dhe jo vendore. Ai ka thënë se duhet ndryshuar ligji i prokurimit publik duke ...

Ministria e Financave sqaron: Tenderin e ‘plazmave’ nuk e shpallëm ne!
Lulzim Rafuna, këshilltari Ministrit të Financave Bedri Hamza, ka sqaruar se tenderi i për folur sot në media lidhur me produktet e Serbisë ‘plazma’ nuk ka qenë tender i kësaj ministrie . Sipas tij, ministri Besim Beqaj ...
Arbresh | 19-Jan-2019 17:01
Lulzim Rafuna, këshilltari Ministrit të Financave Bedri Hamza, ka sqaruar se tenderi i për folur sot në media lidhur me produktet e Serbisë ‘plazma’ nuk ka qenë tender i kësaj ministrie . Sipas tij, ministri Besim Beqaj ...

Kosovë, MF-ja thotë se AQP-ja funksionon e pavarur
Ministria e Financave thotë se Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP) funksionon e pavarur dhe është jashtë kompetencave të ministrit. Ky reagim vjen pas raportimeve se Agjencia Qendrore e Prokurimit përmes tenderit ka ...
Portalb | 19-Jan-2019 17:00
Ministria e Financave thotë se Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP) funksionon e pavarur dhe është jashtë kompetencave të ministrit. Ky reagim vjen pas raportimeve se Agjencia Qendrore e Prokurimit përmes tenderit ka ...

Ministria e Financave paralajmëron masa ligjore për tenderin “Plazma”
Ministria e Financave ka reaguar pas tenderit publik nga Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP). Ministria e Financave është tërhequr nga AQP në kuptim operativ funksionon e pavarur dhe se Ministria e Financave nuk ka ...
Gazeta Monitor | 19-Jan-2019 16:59
Ministria e Financave ka reaguar pas tenderit publik nga Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP). Ministria e Financave është tërhequr nga AQP në kuptim operativ funksionon e pavarur dhe se Ministria e Financave nuk ka ...

Reagon Rukiqi: Të ndryshohet Ligji i Prokurimit Publik për shpalljen e tenderëve
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje tenderit publik të AQP ku parashiheshin të bliheshin produkte serbe dhe jo vendore. Ai ka thënë se duhet ndryshuar ligji i prokurimit publik duke ...
Arbresh | 19-Jan-2019 16:43
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje tenderit publik të AQP ku parashiheshin të bliheshin produkte serbe dhe jo vendore. Ai ka thënë se duhet ndryshuar ligji i prokurimit publik duke ...

Ministria e Financave : Tenderi i AQP-ës, nuk është tender i yni
Ministria e Financave i drejtohet opinionit publik se Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP) në kuptim operativ funksionon e pavarur. “Ndërsa sa i përket tenderit të përfolur sot në Media, ai nuk ka qenë tender i ...
Klan Kosova | 19-Jan-2019 16:30
Ministria e Financave i drejtohet opinionit publik se Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP) në kuptim operativ funksionon e pavarur. “Ndërsa sa i përket tenderit të përfolur sot në Media, ai nuk ka qenë tender i ...

Shteti kërkon të blejë prodhimet e Serbisë
Agjencia Qendrore e Prokurimit po kërkon të blejë prodhime të Serbisë për t’i furnizuar disa institucione, përkundër që Qeveria e Kosovës i ka vendosur taksën doganore prej 100% mallrave të importuara nga Serbia. Kjo ...
Telegrafi | 19-Jan-2019 15:13
Agjencia Qendrore e Prokurimit po kërkon të blejë prodhime të Serbisë për t’i furnizuar disa institucione, përkundër që Qeveria e Kosovës i ka vendosur taksën doganore prej 100% mallrave të importuara nga Serbia. Kjo ...

Shala: Favorizimi i produkteve serbe, në kundërshtim me ligjin
Prishtinë, 19 janar 2019 – Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, përmes një publikimi në Facebook, ka reaguar pas raportimit se Agjencia Qendrore e Prokurimit në Kosovë ka shpallur tender në të cilin ...
Illyriapress | 19-Jan-2019 16:30
Prishtinë, 19 janar 2019 – Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, përmes një publikimi në Facebook, ka reaguar pas raportimit se Agjencia Qendrore e Prokurimit në Kosovë ka shpallur tender në të cilin ...

Pas raportimit nga 'Zëri' për skandalin 'Plazma Keksi', vjen reagimi Ministria e Financave
Lulzim Rafuna, këshilltar i Ministrit të Financave Bedri Hamzës ka reaguar pas skandalit për tenderin për plazma Keksit për të cilin ka raportuar sot gazeta "Zëri", tender ky i shpallur nga Agjencia Qendrore e ...
Zeri | 19-Jan-2019 16:14
Lulzim Rafuna, këshilltar i Ministrit të Financave Bedri Hamzës ka reaguar pas skandalit për tenderin për plazma Keksit për të cilin ka raportuar sot gazeta "Zëri", tender ky i shpallur nga Agjencia Qendrore e ...

Haradinaj kërkon përgjegjësi për favorozimin e prodhimeve serbe
Prishtinë, 19 janar 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me tenderin e Agjencisë Qendrore të Prokurimit të Kosovës, në të cilin janë kërkuar prodhime specifike, përfshirë edhe prodhime të ...
Illyriapress | 19-Jan-2019 16:14
Prishtinë, 19 janar 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me tenderin e Agjencisë Qendrore të Prokurimit të Kosovës, në të cilin janë kërkuar prodhime specifike, përfshirë edhe prodhime të ...

Pas raportimit të “Zërit” për skandalin e AQP-së, reagon edhe Rukiqi
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje me tenderit publik të AQP-së për të cilin ka raportuar sot gazeta "Zëri" e ku parashiheshin të bliheshin produkte serbe dhe jo vendore. Ai ka ...
Zeri | 19-Jan-2019 16:06
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje me tenderit publik të AQP-së për të cilin ka raportuar sot gazeta "Zëri" e ku parashiheshin të bliheshin produkte serbe dhe jo vendore. Ai ka ...

Tenderi i AQP-ës për “Pllazmat” del të jetë i vitit 2015
Agjencia Qendrore e Prokurimit është përfshirë në skandalin e 23,5 milionë eurosh, për kërkesën për blerje të produkteve nga Serbia edhe për kundër taksës 100%, transmeton Klan Kosova. Ajo ka bërë listen e produkteve ...
Klan Kosova | 19-Jan-2019 15:55
Agjencia Qendrore e Prokurimit është përfshirë në skandalin e 23,5 milionë eurosh, për kërkesën për blerje të produkteve nga Serbia edhe për kundër taksës 100%, transmeton Klan Kosova. Ajo ka bërë listen e produkteve ...

Pas presionit, anulohet tenderi 23.5 milionësh për favorizimin e prodhuesve serb
Agjencia Qendrore e Prokurimit, pas presionit publik lidhur me skandalin e tenderit 23.5 milionësh për favorizimin e prodhuesve serb në blerjen e produkteve ushiqmore për nevojat e insitucioneve, është tërhequr nga ...
Albportali | 19-Jan-2019 15:36
Agjencia Qendrore e Prokurimit, pas presionit publik lidhur me skandalin e tenderit 23.5 milionësh për favorizimin e prodhuesve serb në blerjen e produkteve ushiqmore për nevojat e insitucioneve, është tërhequr nga ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved