ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2019 00:05

Parlamenti britanik voton kundër planit të kryeministres May për daljen nga BE

Parlamenti britanik voton kundër planit të kryeministres May për daljen nga BE
Deputetët e Parlamenti britanik kanë kundërshtuar të bindur marrëveshjen e Brexit të kryeministres May, duke votuar me 432 vota kundër, planin e Theresa May, gjë solli humbjen më të madhe për çdo qeveri të Mbretërisë së ...
Telegraf | 17-Jan-2019 14:34
Deputetët e Parlamenti britanik kanë kundërshtuar të bindur marrëveshjen e Brexit të kryeministres May, duke votuar me 432 vota kundër, planin e Theresa May, gjë solli humbjen më të madhe për çdo qeveri të Mbretërisë së ...

Brexit/ Qeveria e Theresa May i mbijeton mocionit të mosbesimit
BRITANI Parlamenti britanik nuk e ka miratuar votën e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit kryeministrja Theresa May tha se “Parlamenti shprehu besimin në qeverinë nuk e marrim qeveria do të garantojë ...
BalkanWeb | 16-Jan-2019 20:33
BRITANI Parlamenti britanik nuk e ka miratuar votën e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit kryeministrja Theresa May tha se “Parlamenti shprehu besimin në qeverinë nuk e marrim qeveria do të garantojë ...

Qeveria britanike i mbijeton votëbesimit
Kryministrja britanike Theresa May i mbijetoi votës së mosbesimit në parlament, duke bërë të mundur që ajo të vazhdojë punën për arritjen e një konsensusi mes ligjvënësve për marrëveshjen me BE-në lidhur me Brexitin. ...
GazetaTema | 16-Jan-2019 20:55
Kryministrja britanike Theresa May i mbijetoi votës së mosbesimit në parlament, duke bërë të mundur që ajo të vazhdojë punën për arritjen e një konsensusi mes ligjvënësve për marrëveshjen me BE-në lidhur me Brexitin. ...

Theresa May i mbijeton mocionit
Kryministrja britanike Theresa May i ka mbijetuar mocionit të mosbesimit në parlament. Qeveria ka arritur të sigurojë 325 vota pro dhe 306 kundër. Kryeministrja May tashmë mund të vijojë punën për arritjen e një ...
VizionPlus | 16-Jan-2019 22:17
Kryministrja britanike Theresa May i ka mbijetuar mocionit të mosbesimit në parlament. Qeveria ka arritur të sigurojë 325 vota pro dhe 306 kundër. Kryeministrja May tashmë mund të vijojë punën për arritjen e një ...

May nis negociatat për një marrëveshje të re me BE
Politikanët britanikë janë nën ethet e gjetjes së një zgjidhjeje të shpejtë për çështjen Brexit, teksa mbeten edhe 70 ditë kohë për të shmangur daljen katastrofike pa marrëveshje nga Bashkimi Europian. Kryeministrja ...
TV Klan | 17-Jan-2019 11:32
Politikanët britanikë janë nën ethet e gjetjes së një zgjidhjeje të shpejtë për çështjen Brexit, teksa mbeten edhe 70 ditë kohë për të shmangur daljen katastrofike pa marrëveshje nga Bashkimi Europian. Kryeministrja ...

Laburistët të gatshëm për referendum të dytë
Londër, 17 janar – Partia opozitare më e madhe britanike, Partia Laburiste, është e gatshme ta mbështesë referendumin e dytë për dalje të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, përderisa Qeveria i hodhi poshtë ...
Koha.mk | 17-Jan-2019 16:16
Londër, 17 janar – Partia opozitare më e madhe britanike, Partia Laburiste, është e gatshme ta mbështesë referendumin e dytë për dalje të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, përderisa Qeveria i hodhi poshtë ...

Philippe: Franca e nisë planin për ‘Brexit të fortë’
Reuters transmeton se Philippe e ka publikuar një plan i cili përfshinë investime prej 50 milionë euro me të cilat duhet ndihmuar portet dhe aeroportet që të përballen me këtë rezultat. Agjencia britanike përkujton se ...
Lajminet | 17-Jan-2019 16:16
Reuters transmeton se Philippe e ka publikuar një plan i cili përfshinë investime prej 50 milionë euro me të cilat duhet ndihmuar portet dhe aeroportet që të përballen me këtë rezultat. Agjencia britanike përkujton se ...

Britani, më 29 janar do të votohet për “Planin B” rreth Brexitit
Në Britani më 29 janar do të votohet në Parlament e Britanisë “Plani B” i qeverisë në lidhje me çështjen e Brexitit, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtarë të qeverisë britanike kanë bërë të ditur se më 29 janar do të ...
Portalb | 17-Jan-2019 15:37
Në Britani më 29 janar do të votohet në Parlament e Britanisë “Plani B” i qeverisë në lidhje me çështjen e Brexitit, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtarë të qeverisë britanike kanë bërë të ditur se më 29 janar do të ...

Corbyn: May të heqë dorë nga ‘linjat e kuqe’
Kryeministrja britanike, Theresa May duhet të heqë dorë dorë nga linjat e kuqe që ka skicuar për Brexit nëse dëshiron bisedime me opozitën laburiste, deklaroi lideri i laburistëve, Jeremy Corbyn. ‘’May duhet të braktisë ...
Java News | 17-Jan-2019 15:36
Kryeministrja britanike, Theresa May duhet të heqë dorë dorë nga linjat e kuqe që ka skicuar për Brexit nëse dëshiron bisedime me opozitën laburiste, deklaroi lideri i laburistëve, Jeremy Corbyn. ‘’May duhet të braktisë ...

Anketë: Pesëdhjetë e gjashtë për qind e britanikëve për qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE
Nëse tani mbahet referendum për qëndrimin apo daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, shumica e britanikëve do të prononcoheshin që vendi të mbetet pjesë e unionit, tregojnë rezultatet nga anketa e sotme e publikuar në ...
Zhurnal | 17-Jan-2019 15:18
Nëse tani mbahet referendum për qëndrimin apo daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, shumica e britanikëve do të prononcoheshin që vendi të mbetet pjesë e unionit, tregojnë rezultatet nga anketa e sotme e publikuar në ...

BREXIT, May nis konsultimet për gjetjen e një zgjidhje
Kryeministrja britanike, Theresa May i ka mbijetuar mosbesimit në Parlamentin britanik, dhe menjëherë ka njoftuar nisjen e konsultimeve me udhëheqësit politikë parlamentarë, por kreu i opozitës ka refuzuar takimin duke ...
Alsat-M | 17-Jan-2019 15:10
Kryeministrja britanike, Theresa May i ka mbijetuar mosbesimit në Parlamentin britanik, dhe menjëherë ka njoftuar nisjen e konsultimeve me udhëheqësit politikë parlamentarë, por kreu i opozitës ka refuzuar takimin duke ...

Britanikët kundër largimit të vendit nga BE-ja
Sipas një sondazhi, 56 përqind do të votonin kundër daljes nga BE Nëse referendumi për largimin nga BE do të organizohej sërish në Britani, 56 përqind e qytetarëve do të votonin për bllokun evropian, që është përqindja ...
Lajm Press | 17-Jan-2019 15:03
Sipas një sondazhi, 56 përqind do të votonin kundër daljes nga BE Nëse referendumi për largimin nga BE do të organizohej sërish në Britani, 56 përqind e qytetarëve do të votonin për bllokun evropian, që është përqindja ...

Anketë: Pesëdhjetë e gjashtë për qind e britanikëve për qëndrimin e Britanisë së Madhe
Nëse tani mbahet referendum për qëndrimin apo daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, shumica e britanikëve do të prononcoheshin që vendi të mbetet pjesë e unionit, tregojnë rezultatet nga anketa e sotme e publikuar në ...
Lajm Press | 17-Jan-2019 15:03
Nëse tani mbahet referendum për qëndrimin apo daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, shumica e britanikëve do të prononcoheshin që vendi të mbetet pjesë e unionit, tregojnë rezultatet nga anketa e sotme e publikuar në ...

Franca aktivizon planet për “Brexit” pa marrëveshje
Qeveria franceze është e para që bën aktive planet e saj për menaxhimin e pasojave të një “Brexit”-i pa marrëveshje, që sipas kryeministrit të vendit Edouard Philippe është bërë tani skenari më i mundshëm. “Hipoteza e ...
Lajm Press | 17-Jan-2019 14:56
Qeveria franceze është e para që bën aktive planet e saj për menaxhimin e pasojave të një “Brexit”-i pa marrëveshje, që sipas kryeministrit të vendit Edouard Philippe është bërë tani skenari më i mundshëm. “Hipoteza e ...

Philippe: Franca ka një plan për një Brexit pa marrëveshje
Kryeministri francez, Edouard Philippe njoftoi sot nisjen e një procedure që lidhet me një plan për një Brexit pa marrëveshje për t’i paraprirë mundësisë gjithnjë e më pak të arritshme të një largimi tronditës të ...
RTSH | 17-Jan-2019 14:48
Kryeministri francez, Edouard Philippe njoftoi sot nisjen e një procedure që lidhet me një plan për një Brexit pa marrëveshje për t’i paraprirë mundësisë gjithnjë e më pak të arritshme të një largimi tronditës të ...

Franca paraqet planin për një Brexit pa marrëveshje
Kryeministri francez, Edouard Philippe njoftoi sot nisjen e një procedure që lidhet me një plan për një Brexit pa marrëveshje për t’i paraprirë mundësisë gjithnjë e më pak të arritshme të një largimi tronditës të ...
Alsat-M | 17-Jan-2019 14:34
Kryeministri francez, Edouard Philippe njoftoi sot nisjen e një procedure që lidhet me një plan për një Brexit pa marrëveshje për t’i paraprirë mundësisë gjithnjë e më pak të arritshme të një largimi tronditës të ...

Franca aktivizon planet për “Brexit” pa marrëveshje
Qeveria franceze është e para që bën aktive planet e saj për menaxhimin e pasojave të një “Brexit”-i pa marrëveshje, që sipas kryeministrit të vendit Edouard Philippe është bërë tani skenari më i mundshëm. “Hipoteza e ...
Alsat-M | 17-Jan-2019 14:13
Qeveria franceze është e para që bën aktive planet e saj për menaxhimin e pasojave të një “Brexit”-i pa marrëveshje, që sipas kryeministrit të vendit Edouard Philippe është bërë tani skenari më i mundshëm. “Hipoteza e ...

Anketë: Pesëdhjetë e gjashtë për qind e britanikëve për qëndrimin e Britanisë së Madhe
Nëse tani mbahet referendum për qëndrimin apo daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, shumica e britanikëve do të prononcoheshin që vendi të mbetet pjesë e unionit, tregojnë rezultatet nga anketa e sotme e publikuar në ...
Koha.mk | 17-Jan-2019 14:00
Nëse tani mbahet referendum për qëndrimin apo daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, shumica e britanikëve do të prononcoheshin që vendi të mbetet pjesë e unionit, tregojnë rezultatet nga anketa e sotme e publikuar në ...

Po të mbahej edhe një referundum, britanikët kundër largimit nga BE-ja
Nëse referendumi për largimin nga BE do të organizohej serish në Britani, 56 për qind e qytetarëve do të votonin për bllokun evropian, që është përqindja më e lartë që nga shpallja e Brexit në vitin 2016, tregon ...
Koha.mk | 17-Jan-2019 13:46
Nëse referendumi për largimin nga BE do të organizohej serish në Britani, 56 për qind e qytetarëve do të votonin për bllokun evropian, që është përqindja më e lartë që nga shpallja e Brexit në vitin 2016, tregon ...

Franca aktivizon planet për “Brexit” pa marrëveshje
Qeveria franceze është e para që bën aktive planet e saj për menaxhimin e pasojave të një “Brexit”-i pa marrëveshje, që sipas kryeministrit të vendit Edouard Philippe është bërë tani skenari më i mundshëm. “Hipoteza e ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2019 13:42
Qeveria franceze është e para që bën aktive planet e saj për menaxhimin e pasojave të një “Brexit”-i pa marrëveshje, që sipas kryeministrit të vendit Edouard Philippe është bërë tani skenari më i mundshëm. “Hipoteza e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved