ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/02/2019 18:16

Greqi, fitoi besimin në Parlament, Tsipras: Të votojmë “Prespën”

Greqi, fitoi besimin në Parlament, Tsipras: Të votojmë “Prespën”
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeminstrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...
Top Channel | 17-Jan-2019 08:18
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeminstrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...

Tsipras kërkon vota për “Prespën”
Kryeministri grek Aleksis Cipras fitoi votëbesimin për qeverinë me 151 vota pro tij dhe 148 kundër, por tashmë i duhet të përgatitet për një tjetër betejë: atë të kalimit në parlament të Marrëveshjes së Prespës. Një ...
VizionPlus | 17-Jan-2019 11:10
Kryeministri grek Aleksis Cipras fitoi votëbesimin për qeverinë me 151 vota pro tij dhe 148 kundër, por tashmë i duhet të përgatitet për një tjetër betejë: atë të kalimit në parlament të Marrëveshjes së Prespës. Një ...

Tsipras fiton votëbesimin, tani synon miratimin e marrëveshjes me Maqedoninë
Kryeministri grek Alexis Tsipras fitoi një votë besimi në parlament të mërkurën, duke hequr kështu një pengesë të madhe për miratimin nga Greqia të paktit për t'i dhënë fund një mosmarrëveshje mbi emrin e Maqedonisë dhe ...
Top Channel | 16-Jan-2019 23:21
Kryeministri grek Alexis Tsipras fitoi një votë besimi në parlament të mërkurën, duke hequr kështu një pengesë të madhe për miratimin nga Greqia të paktit për t'i dhënë fund një mosmarrëveshje mbi emrin e Maqedonisë dhe ...

Marrëveshja me Maqedoninë, qeveria greke i mbijeton mosbesimit
Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras dhe qeveria e tij i mbijetuan votës së mosbesimit të mërkurën. Një gjë e tillë i hap rrugë Parlamentit grek që të ratifikojë marrëveshjen me Maqedoninë për emrin e kësaj të fundit. ...
BalkanWeb | 16-Jan-2019 22:20
Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras dhe qeveria e tij i mbijetuan votës së mosbesimit të mërkurën. Një gjë e tillë i hap rrugë Parlamentit grek që të ratifikojë marrëveshjen me Maqedoninë për emrin e kësaj të fundit. ...

Greqia përpara votimit të Marrëveshjes së Prespës
Shkupi ka dërguar në Athinë notën verbale ku konfirmohen ndryshimet kushtetuese të miratuara në parlamentine vendit. Tashmë është radha e Athinës që të hedhë në votim Marrëveshjen e Prespës. Pas marrjes së votëbesimit ...
ABCNews | 17-Jan-2019 15:02
Shkupi ka dërguar në Athinë notën verbale ku konfirmohen ndryshimet kushtetuese të miratuara në parlamentine vendit. Tashmë është radha e Athinës që të hedhë në votim Marrëveshjen e Prespës. Pas marrjes së votëbesimit ...

Tsipras merr votëbesimin nga parlamenti grek
Entuziazmi pushtoi sallën e parlamentit grek, pasi qeveria Cipras u mbështet me 151 votat e nevojshme për t’i mbijetuar mocionit të mosbesimit. Po aq i rëndësishëm ishte edhe lajmi se nga Shkupi kishte mbërritur nota ...
TV Klan | 17-Jan-2019 13:38
Entuziazmi pushtoi sallën e parlamentit grek, pasi qeveria Cipras u mbështet me 151 votat e nevojshme për t’i mbijetuar mocionit të mosbesimit. Po aq i rëndësishëm ishte edhe lajmi se nga Shkupi kishte mbërritur nota ...

Kamenos: Të mbahet referendumi për Marrëveshjen e Prespës
Lideri i “Grekët e Pavarur” dhe ish-partner në koalicionin qeverisës në Greqi, Panos Kamenos, këmbënguli dhe njëherë në qëndrimin e tij kundër Marrëveshjes ë Prespës. Gjatë fjalës së tij në parlament, në debatet për ...
ABCNews | 17-Jan-2019 11:19
Lideri i “Grekët e Pavarur” dhe ish-partner në koalicionin qeverisës në Greqi, Panos Kamenos, këmbënguli dhe njëherë në qëndrimin e tij kundër Marrëveshjes ë Prespës. Gjatë fjalës së tij në parlament, në debatet për ...

Marrëveshja me Maqedoninë, qeveria greke i mbijeton votës së mosbesimit
Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras dhe qeveria e tij i mbijetuan votës së mosbesimit të mërkurën. Një gjë e tillë i hap rrugë Parlamentit grek që të ratifikojë marrëveshjen me Maqedoninë për emrin e kësaj të fundit. ...
Telegraf | 16-Jan-2019 23:06
Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras dhe qeveria e tij i mbijetuan votës së mosbesimit të mërkurën. Një gjë e tillë i hap rrugë Parlamentit grek që të ratifikojë marrëveshjen me Maqedoninë për emrin e kësaj të fundit. ...

Alarmi i Nikos Kotzias: Shqipëria dhe Maqedonia po na rrethojnë si gaforre
Ish-ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias, duke folur për marrëveshjen e Prespës me Maqedoninë, dha alarmin për rritjen e ndikimit turk në rajon. “A e dini se nga çfarë rrezikohet veriu i Greqisë? Rrezikohet nga ...
GazetaTema | 16-Jan-2019 19:50
Ish-ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias, duke folur për marrëveshjen e Prespës me Maqedoninë, dha alarmin për rritjen e ndikimit turk në rajon. “A e dini se nga çfarë rrezikohet veriu i Greqisë? Rrezikohet nga ...

Një jetë pa grindjen për emrin me Maqedoninë?
Tsipras e fitoi votëbesimin! Jo grindja për emrin me Maqedoninë, por zgjidhja e konfliktit e detyroi Tsipras të dalë për votëbesim në parlament. Grindja për çështjen e emrit është kthyer në fantazmë të politikës greke. ...
ABCNews | 17-Jan-2019 08:53
Tsipras e fitoi votëbesimin! Jo grindja për emrin me Maqedoninë, por zgjidhja e konfliktit e detyroi Tsipras të dalë për votëbesim në parlament. Grindja për çështjen e emrit është kthyer në fantazmë të politikës greke. ...

Greqi, fitoi besimin në Parlament, Tsipras: Të votojmë “Prespën”
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeminstrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...
24 Ore | 17-Jan-2019 10:51
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeminstrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...

Greqi, fitoi besimin në Parlament, Tsipras: Të votojmë “Prespën”
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeministrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2019 10:41
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeministrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...

Greqi, fitoi besimin në Parlament, Tsipras: Të votojmë “Prespën”
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeministrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...
Klan Kosova | 17-Jan-2019 10:31
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeministrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...

Greqi, fitoi besimin në Parlament, Tsipras: Të votojmë “Prespën”
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeminstrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...
Shenja | 17-Jan-2019 10:31
Deputetët e shumicës parlamentare në Greqi kanë pritur me duartrokitje përfundimin e numërimit të votave, me të cilat qeveria e kryeminstrit Tsipras ka marrë votëbesimin, pas largimit nga kabineti të Panos Kammenos, ...

Qeveria e Ciprasit në ditën e dytë të debatit votëbesimin (Video)
Kuvendi grek ka vazhduar edhe sot diskutimin dyditor për votëbesimin e Qeverisë, me kërkesë të kryeministrit Aleksis Cipras, pas largimit nga Qeveria të partisë Grekët e Pavarur, e cila kundërshton Marrëveshjen e ...
Shenja | 17-Jan-2019 10:31
Kuvendi grek ka vazhduar edhe sot diskutimin dyditor për votëbesimin e Qeverisë, me kërkesë të kryeministrit Aleksis Cipras, pas largimit nga Qeveria të partisë Grekët e Pavarur, e cila kundërshton Marrëveshjen e ...

Pas votëbesimit të Qeverisë, Parlamenti grek të hënën ratifikon Marrëveshjen e Prespës
Në votimin e djeshëm të besimit në Parlamentin grek, kryeministri grek Aleksis Cipras me 151 vota për dhe 148 kundër tij fitoi mbështetjen e nevojshme për qeverinë e tij. Pas marrjes së besimit nga Parlamenti, vëmendja ...
Kosova Press | 17-Jan-2019 10:27
Në votimin e djeshëm të besimit në Parlamentin grek, kryeministri grek Aleksis Cipras me 151 vota për dhe 148 kundër tij fitoi mbështetjen e nevojshme për qeverinë e tij. Pas marrjes së besimit nga Parlamenti, vëmendja ...

Pas votëbesimit të Qeverisë, Parlamenti grek të hënën ratifikon Marrëveshjen e Prespës?
Në votimin e djeshëm të besimit në Parlamentin grek, kryeministri grek Aleksis Cipras me 151 vota për dhe 148 kundër tij fitoi mbështetjen e nevojshme për qeverinë e tij. Pas marrjes së besimit nga Parlamenti, vëmendja ...
Lajm Press | 17-Jan-2019 10:25
Në votimin e djeshëm të besimit në Parlamentin grek, kryeministri grek Aleksis Cipras me 151 vota për dhe 148 kundër tij fitoi mbështetjen e nevojshme për qeverinë e tij. Pas marrjes së besimit nga Parlamenti, vëmendja ...

Cipras ka në duar dokumentin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Ashtu siç edhe pritej, mbrëmjen e së mërkurës ka mbërritur në Athinë dokumenti zyrtar i qeverisë së Shkupit, ku njoftohet se Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka aprovuar ndyshimin e emrit të vendit. Dokumenti mbërriti ...
Lajm Press | 17-Jan-2019 10:25
Ashtu siç edhe pritej, mbrëmjen e së mërkurës ka mbërritur në Athinë dokumenti zyrtar i qeverisë së Shkupit, ku njoftohet se Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka aprovuar ndyshimin e emrit të vendit. Dokumenti mbërriti ...

Qeveria e Tsiprasit i mbijeton votbesimit
Ashtu siç edhe pritej, mbrëmjen e së mërkurës ka mbërritur në Athinë dokumenti zyrtar i qeverisë së Shkupit, ku njoftohet se Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka miratuar ndyshimin e emrit të vendit. Dokumenti mbërriti ...
RTSH | 17-Jan-2019 10:16
Ashtu siç edhe pritej, mbrëmjen e së mërkurës ka mbërritur në Athinë dokumenti zyrtar i qeverisë së Shkupit, ku njoftohet se Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka miratuar ndyshimin e emrit të vendit. Dokumenti mbërriti ...

Pas votëbesimit të Qeverisë, Parlamenti grek të hënën ratifikon Marrëveshjen e Prespës?
Në votimin e djeshëm të besimit në Parlamentin grek, kryeministri grek Aleksis Cipras me 151 vota për dhe 148 kundër tij fitoi mbështetjen e nevojshme për qeverinë e tij. Pas marrjes së besimit nga Parlamenti, vëmendja ...
Alsat-M | 17-Jan-2019 10:05
Në votimin e djeshëm të besimit në Parlamentin grek, kryeministri grek Aleksis Cipras me 151 vota për dhe 148 kundër tij fitoi mbështetjen e nevojshme për qeverinë e tij. Pas marrjes së besimit nga Parlamenti, vëmendja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved