ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

Kur do shpëtojmë nga i ftohti? Ja çfarë thonë sinoptikanët

Kur do shpëtojmë nga i ftohti? Ja çfarë thonë sinoptikanët
TIRANE Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania e ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 11:39
TIRANE Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania e ...

Parashikimi i motit në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius. Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 23:07
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius. Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ...

Mos i hiqni çadrat nga duart, ja si do të jetë moti për ditët në vazhdim
Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në ditët në vijim, pasi do të ...
Telegraf | 12-Jan-2019 16:52
Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në ditët në vijim, pasi do të ...

Temperaturat e ulëta do të vazhdojnë? Ja çfarë thonë sinoptikanët
Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Ditën e nesërme temperaturat do të pësojnë një rritje në mesditë, ...
Telegraf | 12-Jan-2019 12:14
Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Ditën e nesërme temperaturat do të pësojnë një rritje në mesditë, ...

Vendi u pushtua nga i ftohti, si pritet të jetë java e re
MeteoAlb parashikon që dita e hënë të sjellë reshje gjithë vendin, shira në bregdet dhe zonat e ulëta por borë në zonat malore. Por, e marta ri-sjell kryesisht mot të kthjellët por të ftohtë në gjithë Shqipërinë. Nga e ...
Medial | 13-Jan-2019 00:12
MeteoAlb parashikon që dita e hënë të sjellë reshje gjithë vendin, shira në bregdet dhe zonat e ulëta por borë në zonat malore. Por, e marta ri-sjell kryesisht mot të kthjellët por të ftohtë në gjithë Shqipërinë. Nga e ...

Ky mot do të mbajë nesër
IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell. “Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 23:07
IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell. “Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica ...

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin gjatë ditës së nesërme. Sipas njoftimit, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale pritet të shkojnë deri në -11 gradë ...
Arbresh | 12-Jan-2019 22:59
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin gjatë ditës së nesërme. Sipas njoftimit, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale pritet të shkojnë deri në -11 gradë ...

Ky mot do të mbajë nesër
IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell. “Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica ...
Zhurnal | 12-Jan-2019 22:58
IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell. “Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica ...

Temperatura të ulëta, borë dhe shi deri në 17 Janar
Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në ditët në vijim, ...
TV Klan | 12-Jan-2019 15:57
Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në ditët në vijim, ...

Ky është moti për nesër
Instituti Hidrometeorologjik ka paraparë që nesër të mbizotëroj mot kryesisht i vranët dhe me shi. Vlerat minimale e temperaturave do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ...
Indeks Online | 06-Oct-2016 16:26
Instituti Hidrometeorologjik ka paraparë që nesër të mbizotëroj mot kryesisht i vranët dhe me shi. Vlerat minimale e temperaturave do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ...

Nesër shumë më ftohtë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius.
Kosova Press | 12-Jan-2019 22:38
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius.

Surprizat/ Javën e ardhshme rikthehet sërish shiu dhe bora, ja çfarë ndodh me temperaturat
Ndërkohë që i ftohti ka mbërthyer të gjithë vendin, reshjet kanë ndaluar. Por nuk do të zgjasë shumë pasi reshje shiu dhe dëbore do të rikthehen në të gjithë Shqipërinë ditën e parë të javës, ndërsa të martën moti ...
Koha Jone | 12-Jan-2019 22:36
Ndërkohë që i ftohti ka mbërthyer të gjithë vendin, reshjet kanë ndaluar. Por nuk do të zgjasë shumë pasi reshje shiu dhe dëbore do të rikthehen në të gjithë Shqipërinë ditën e parë të javës, ndërsa të martën moti ...

Allegri flet për gjendjen e Ronaldos, pasi policia kërkoi ADN-n e tij
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka insistuar se Cristiano Ronaldo është i qetë, pas urdhrit të policisë amerikane që t’i merret mostra e ADN-së portugezit për rastin e përdhunimit. Amerikania Kathryn ...
Albportali | 12-Jan-2019 22:29
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka insistuar se Cristiano Ronaldo është i qetë, pas urdhrit të policisë amerikane që t’i merret mostra e ADN-së portugezit për rastin e përdhunimit. Amerikania Kathryn ...

Në Mavrovë 87 centimetra borë, më ftohtë në Kodër të Diellit
Temperaturë me e ulët në Maqedoni në orën shtatë është matur në Kodër të Diellit, ku janë regjistruar -15 gradë Celsius. Minus 13 janë matur në Berovë, -10 në Shtip dhe Krushevë, -9 në Mavrovë, Lazaropole dhe Strumicë, ...
Arbresh | 12-Jan-2019 22:10
Temperaturë me e ulët në Maqedoni në orën shtatë është matur në Kodër të Diellit, ku janë regjistruar -15 gradë Celsius. Minus 13 janë matur në Berovë, -10 në Shtip dhe Krushevë, -9 në Mavrovë, Lazaropole dhe Strumicë, ...

Çfarë moti do të mbretërojë javën e ardhshme sipas Tahirsylaj
Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme. Tahirsylaj ka thënë se Kosova do të vazhdoj të jetë ...
Arbresh | 12-Jan-2019 20:40
Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme. Tahirsylaj ka thënë se Kosova do të vazhdoj të jetë ...

Moti, sinoptikanët tregojnë kur do të fillojë përmirësimi
Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania e “Meteoalb” ...
Lapsi | 12-Jan-2019 11:45
Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania e “Meteoalb” ...

Mësohet se kur do të ndalen reshjet e borës në Kosovë
Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme. Tahirsylaj ka thënë se Kosova do të vazhdoj të jetë ...
Zeri | 12-Jan-2019 20:33
Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme. Tahirsylaj ka thënë se Kosova do të vazhdoj të jetë ...

Çfarë moti do të mbretërojë javën e ardhshme sipas Menim Rugovës
Mendim Rugova, djali i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugovës po parashikon se fundjava në vendin tonë do të jetë e acartë si dhe pa të reshura, ndërsa menjëherë qysh në fillim të javës po parashikon sërish reshje ...
Arbresh | 12-Jan-2019 20:18
Mendim Rugova, djali i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugovës po parashikon se fundjava në vendin tonë do të jetë e acartë si dhe pa të reshura, ndërsa menjëherë qysh në fillim të javës po parashikon sërish reshje ...

Dilema e madhe për motin në Kosovë – Djali i Presidentit Rugova përplaset me Sylë Tahirsylën
Kosova është përfshirë nga ftohti dhe të reshurat e borës gjatë ditëve të fundit. Por përveç ftohtit të madh në vend është duke mbizotëruar edhe një paqartësi. Madje dy persona janë duke u përplasur, teksa po tentojnë ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 18:35
Kosova është përfshirë nga ftohti dhe të reshurat e borës gjatë ditëve të fundit. Por përveç ftohtit të madh në vend është duke mbizotëruar edhe një paqartësi. Madje dy persona janë duke u përplasur, teksa po tentojnë ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre gradë celsius. Në Shkup ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 09:33
Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre gradë celsius. Në Shkup ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved