ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:18

Dëbora dhe ngricat, ARRSH: Ja akset ku duhet të përdorni zinxhirë

Dëbora dhe ngricat, ARRSH: Ja akset ku duhet të përdorni zinxhirë
Reshjet e dëborës së ditëve të fundit në vendin tonë tashmë janë pasuar nga ngricat. Autoriteti Rrugor Shqiptar këtë të shtunë ka njoftuar në lidhje me gjendjen në të cilën ndodhet vendi ynë. Përmes një njoftimi të ...
Lajmi i Fundit | 12-Jan-2019 21:23
Reshjet e dëborës së ditëve të fundit në vendin tonë tashmë janë pasuar nga ngricat. Autoriteti Rrugor Shqiptar këtë të shtunë ka njoftuar në lidhje me gjendjen në të cilën ndodhet vendi ynë. Përmes një njoftimi të ...

Disa rrugë të bllokuara administrohen nga bashkitë!
Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, në një lidhje telefonike me Report Tv ka sqaruar për qytetarët gjendjen e deritanishme të rrugëve në të gjithë Shqipërinë. “Ka disa ditë që në të gjithë territorin e ...
Zhurnal | 12-Jan-2019 20:43
Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, në një lidhje telefonike me Report Tv ka sqaruar për qytetarët gjendjen e deritanishme të rrugëve në të gjithë Shqipërinë. “Ka disa ditë që në të gjithë territorin e ...

Kreu i ARRSH: Disa rrugë të bllokuara administrohen nga bashkitë!
Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, në një lidhje telefonike me Report Tv ka sqaruar për qytetarët gjendjen e deritanishme të rrugëve në të gjithë Shqipërinë. “Ka disa ditë që në të gjithë territorin e ...
Java News | 12-Jan-2019 20:33
Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, në një lidhje telefonike me Report Tv ka sqaruar për qytetarët gjendjen e deritanishme të rrugëve në të gjithë Shqipërinë. “Ka disa ditë që në të gjithë territorin e ...

FOTOT/ Shteti i ‘harron’, dibranët marrin lopatat dhe pastrojnë rrugën
Izolimin prej 4 ditësh për shkak të dëborës së madhe, banorët e fshatit Shumbat në njësinë Administrative Sllovë në Bashkinë e Dibrës nuk e kanë duruar më. Meqë bashkia nuk ju ka shkuar në ndihmë ata janë organizuar dhe ...
Java News | 12-Jan-2019 19:47
Izolimin prej 4 ditësh për shkak të dëborës së madhe, banorët e fshatit Shumbat në njësinë Administrative Sllovë në Bashkinë e Dibrës nuk e kanë duruar më. Meqë bashkia nuk ju ka shkuar në ndihmë ata janë organizuar dhe ...

Dibër, banorët i përvishen rrugës me lopata/ FOTO
Izolimin prej 4 ditësh për shkak të dëborës së madhe, banorët e fshatit Shumbat në njësinë Administrative Sllovë në Bashkinë e Dibrës nuk e kanë duruar më. Meqë bashkia nuk ju ka shkuar në ndihmë ata janë organizuar dhe ...
VizionPlus | 12-Jan-2019 19:17
Izolimin prej 4 ditësh për shkak të dëborës së madhe, banorët e fshatit Shumbat në njësinë Administrative Sllovë në Bashkinë e Dibrës nuk e kanë duruar më. Meqë bashkia nuk ju ka shkuar në ndihmë ata janë organizuar dhe ...

ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë
Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) jep informacion për gjendjen e rrugëve kryesore në vend.
Top Channel | 12-Jan-2019 17:23
Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) jep informacion për gjendjen e rrugëve kryesore në vend.

Fshati i bllokuar nga dëbora, katër të sëmurë në Dibër
Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushuar, gjendja e rrugëve në zonat e thella vijon të mbetet problematike kryesisht në zonat e veriut. Në fshatin Shumbat të Dibrës katër persona kanë probleme të rënda shëndetësore, ...
Lajmi i Fundit | 12-Jan-2019 18:22
Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushuar, gjendja e rrugëve në zonat e thella vijon të mbetet problematike kryesisht në zonat e veriut. Në fshatin Shumbat të Dibrës katër persona kanë probleme të rënda shëndetësore, ...

Vendi pushtohet nga acari, ARRSH tregon rrugët ku duhen zinxhirët
Vendi po mbahet i mbërthyer nga temperaturat e ulëta që shkojnë në disa gradë nën zero. Autoriteti Rrugor Shqiptar raporton se në Gjirokastër që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe vazhdon të punohet për ...
Lapsi | 12-Jan-2019 17:52
Vendi po mbahet i mbërthyer nga temperaturat e ulëta që shkojnë në disa gradë nën zero. Autoriteti Rrugor Shqiptar raporton se në Gjirokastër që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe vazhdon të punohet për ...

“Reshjet e dëborës”, ARRSH-ja: Vijon pastrimi i rrugëve
Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat ka dhënë një panoramë të përgjithshme për gjendjen e rrugëve. Ky institucion njofton se shumë rrugë janë hapur dhe në shumë të tjera vijon procesi ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 16:46
Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat ka dhënë një panoramë të përgjithshme për gjendjen e rrugëve. Ky institucion njofton se shumë rrugë janë hapur dhe në shumë të tjera vijon procesi ...

Moti i acartë, ARRSH pasqyron gjendjen: Vijon pastrimi i rrugëve, ja segmentet e bllokuara
Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se shumë rrugë janë hapur dhe në shumë të tjera vijon procesi i punës për t’u zhbllokuar. Përmes një njoftimi zyrtar, apelohet tek drejtuesit e mjeteve që të repektojnë sinjalistikën ...
GazetaTema | 12-Jan-2019 16:53
Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se shumë rrugë janë hapur dhe në shumë të tjera vijon procesi i punës për t’u zhbllokuar. Përmes një njoftimi zyrtar, apelohet tek drejtuesit e mjeteve që të repektojnë sinjalistikën ...

FOTO/ Fshati i bllokuar nga dëbora, 4 të sëmurë në Dibër
DIBËR Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushuar, gjendja e rrugëve në zonat e thella vijon të mbetet problematike kryesisht në zonat e veriut. Gazetari i “BalkanWeb”, Enver Doçi raporton se në fshatin Shumbat të Dibrës ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 16:31
DIBËR Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushuar, gjendja e rrugëve në zonat e thella vijon të mbetet problematike kryesisht në zonat e veriut. Gazetari i “BalkanWeb”, Enver Doçi raporton se në fshatin Shumbat të Dibrës ...

Dëbora dhe ngricat, ARRSH: Ja akset ku duhet të përdorni zinxhirët
Reshjet e dëborës së ditëve të fundit në vendin tonë tashmë janë pasuar nga ngricat. Autoriteti Rrugor Shqiptar këtë të shtunë ka njoftuar në lidhje me gjendjen në të cilën ndodhet vendi ynë. Përmes një njoftimi të ...
VizionPlus | 12-Jan-2019 17:10
Reshjet e dëborës së ditëve të fundit në vendin tonë tashmë janë pasuar nga ngricat. Autoriteti Rrugor Shqiptar këtë të shtunë ka njoftuar në lidhje me gjendjen në të cilën ndodhet vendi ynë. Përmes një njoftimi të ...

Moti i keq, ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë
Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka asnjë aks të bllokuar nga dëbora dhe ngricat, ndërsa rekomandon përdorimin e zinxhirëve në disa akse me probleme. Situata e plotë sipas ARRSH-së Në Rajonin Jugor Gjirokastër: ...
Gazeta Shqip | 12-Jan-2019 17:23
Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka asnjë aks të bllokuar nga dëbora dhe ngricat, ndërsa rekomandon përdorimin e zinxhirëve në disa akse me probleme. Situata e plotë sipas ARRSH-së Në Rajonin Jugor Gjirokastër: ...

ARRSH: Akset ku rekomandohet përdorimi i zinxhirëve
Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton median dhe opinionin për gjendjen e akseve kryesore të vendit. ARSH, bën me dije se në Rajonin Jugor Gjirokastër, që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe vazhdon të punohet ...
Medial | 12-Jan-2019 17:39
Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton median dhe opinionin për gjendjen e akseve kryesore të vendit. ARSH, bën me dije se në Rajonin Jugor Gjirokastër, që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe vazhdon të punohet ...

Reshjet në Bulqizë, probleme edhe në rrugët e qytetit
Reshjet e dendura të borës, të cilat kanë rënë me intensitet të lartë, prej 3 ditësh kanë sjellë probleme në Bulqizë dhe fshatrat përreth.
Top Channel | 12-Jan-2019 12:01
Reshjet e dendura të borës, të cilat kanë rënë me intensitet të lartë, prej 3 ditësh kanë sjellë probleme në Bulqizë dhe fshatrat përreth.

Dibër/ 3500 banorë të Njësisë Xibër pa asnjë lloj komunikimi, duan ndihmë
Në qarkun e Dibrës, disa fshatra janë tërësisht të izoluar, sic është njësia Xibër e cila prej tre ditëësh është e bllokuar. Në këtë vend trashësia e dëborës arrin deri në 80 cm duke bërë që 3500 banorët e saj të jënë ...
VizionPlus | 12-Jan-2019 16:16
Në qarkun e Dibrës, disa fshatra janë tërësisht të izoluar, sic është njësia Xibër e cila prej tre ditëësh është e bllokuar. Në këtë vend trashësia e dëborës arrin deri në 80 cm duke bërë që 3500 banorët e saj të jënë ...

ARRSH: Qarkullimi në akset verilindore e qendrore, me zinxhirë
Qarkullimi i automjeteve bëhet sërish me vështirësi në disa prej akseve kryesore të veriut e verilindjes, por edhe në rajonin qendror të Shqipërisë, ndërkohë që në juglindje e jug duket se nuk është i nevojshëm ...
Top Channel | 12-Jan-2019 09:31
Qarkullimi i automjeteve bëhet sërish me vështirësi në disa prej akseve kryesore të veriut e verilindjes, por edhe në rajonin qendror të Shqipërisë, ndërkohë që në juglindje e jug duket se nuk është i nevojshëm ...

Moti i keq, ARRSH: Akset rrugore ku udhëtohet me zinxhirë
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Mësohet se në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 09:25
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Mësohet se në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior ...

Bora, 115 familje në Dibër 10 ditë të bllokuar, mungon energjia
Moti i keq me temperatura nën zero dhe reshje dëbore kanë ‘mbërthyer’ prej disa ditësh një pjesë të madhe të vendit, kryesisht zonat veriore dhe ato juglindore. Raportohet se disa fshatra në zonën e Dibrës qëndrojnë ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 08:42
Moti i keq me temperatura nën zero dhe reshje dëbore kanë ‘mbërthyer’ prej disa ditësh një pjesë të madhe të vendit, kryesisht zonat veriore dhe ato juglindore. Raportohet se disa fshatra në zonën e Dibrës qëndrojnë ...

Borë dhe ngrica: Ja akset ku nuk ecni dot pa zinxhirë
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar kete paradite situaten ne akset kryesore ne vend. Gjendja e akseve kryesore të vendit Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe ...
GazetaTema | 12-Jan-2019 09:43
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar kete paradite situaten ne akset kryesore ne vend. Gjendja e akseve kryesore të vendit Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved