ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

“Nuk merrem me një pengmarrës”, zëdhënësi i Metës i përgjigjet Ramës

“Nuk merrem me një pengmarrës”, zëdhënësi i Metës i përgjigjet Ramës
Reagimit të kryeministrit Edi Rama, në përgjigje të Presidentit Ilir Meta në vijim të replikave të ashpra për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm, “se nuk do të merret me një pengmarrës", i është ...
Top Channel | 12-Jan-2019 17:19
Reagimit të kryeministrit Edi Rama, në përgjigje të Presidentit Ilir Meta në vijim të replikave të ashpra për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm, “se nuk do të merret me një pengmarrës", i është ...

Rama refuzon të merret me “pengmarrësin” e Kushtetutës në Presidencë
Këmbimi i ndërsjellë i akuzave mes Presidentit të Republikës dhe Kryeministrit ka vijuar edhe këtë të shtunë, e pas “gurit” të hedhur nga kreu i shtetit në mëngjes, është kundërpërgjigjur edhe kreu i qeverisë.
Top Channel | 12-Jan-2019 13:34
Këmbimi i ndërsjellë i akuzave mes Presidentit të Republikës dhe Kryeministrit ka vijuar edhe këtë të shtunë, e pas “gurit” të hedhur nga kreu i shtetit në mëngjes, është kundërpërgjigjur edhe kreu i qeverisë.

Rama: Gjykata Kushtetuese do t’i japë fund maskaradës për ministrin e Jashtëm
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me presidentin Ilir Meta për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emër të ri për ministër, ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 16:06
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me presidentin Ilir Meta për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emër të ri për ministër, ...

Rama i përgjigjet Metës: Presidenca e katandisur në çizmen rezervë të Doktorreshës së Shkencave, s’merrem më me pengmarrësin e Kushtetutës
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas komentit të presidentit Ilir Meta lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca është katandisur ...
GazetaTema | 12-Jan-2019 13:34
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas komentit të presidentit Ilir Meta lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca është katandisur ...

Rama ironizon Metën: Je katandisur në çizme rezerve të Doktorreshës së Shkencave
Ka vijuar edhe këtë të shtunë replika në rrjetet sociale mes kryeministrit Rama dhe presidentit Meta. Kreu i qeverisë I është përgjigjur me ironi, shigjetimeve që lëshoi në drejtim të tij mengjesin e kësaj të shtune, ...
VizionPlus | 12-Jan-2019 14:01
Ka vijuar edhe këtë të shtunë replika në rrjetet sociale mes kryeministrit Rama dhe presidentit Meta. Kreu i qeverisë I është përgjigjur me ironi, shigjetimeve që lëshoi në drejtim të tij mengjesin e kësaj të shtune, ...

Rama: Meta është katandisur në çizme rezervë e Monikës
Kryeministri Edi Rama reagoi sërish me gjuhë të ashpër ndaj presidentit Ilir Meta. Kreu i ekzekutivit thotë se kreu i shtetit është katandisur në në çizme rezervë të kryetares së LSI. “Mos prisni të merrem më me një ...
Mapo | 12-Jan-2019 13:30
Kryeministri Edi Rama reagoi sërish me gjuhë të ashpër ndaj presidentit Ilir Meta. Kreu i ekzekutivit thotë se kreu i shtetit është katandisur në në çizme rezervë të kryetares së LSI. “Mos prisni të merrem më me një ...

Përplasja me Metën, Rama: Pengmarrës i Kushtetutës me çizme rezervë!
Kryeministri replikon sërish online me presidentin në lidhje me çështjen e mos dekretimit të Gentian Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama nuk ka nguruar që të bëjë ironi ndaj Presidentit, duke e cilësuar atë si një çizme ...
Gazeta Shqip | 12-Jan-2019 15:00
Kryeministri replikon sërish online me presidentin në lidhje me çështjen e mos dekretimit të Gentian Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama nuk ka nguruar që të bëjë ironi ndaj Presidentit, duke e cilësuar atë si një çizme ...

Rama: Meta shkeli rëndë Kushtetutën, po sillet si kryetar i LSI
Thellohet përplasja mes Kryeministrit dhe Presidentit pas mosdekretimit nga kreu i shtetit të Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Edi Rama bëri akuza të forta ndaj Ilir Metës në studion e emisionit “Zonë e Lirë” duke ...
TV Klan | 12-Jan-2019 15:41
Thellohet përplasja mes Kryeministrit dhe Presidentit pas mosdekretimit nga kreu i shtetit të Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Edi Rama bëri akuza të forta ndaj Ilir Metës në studion e emisionit “Zonë e Lirë” duke ...

Rama: Gjykata Kushtetuese do t’i japë fund maskaradës për ministrin e Jashtëm
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me presidentin Ilir Meta për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emër të ri për ministër, ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 22:23
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me presidentin Ilir Meta për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emër të ri për ministër, ...

Meta ka edhe një porosi për Ramën: MPJ nuk mund të kthehet në autoshkollë
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vazhduar të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt nga Kosova në postin e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, pas emërimit të kryeministrit Edi Rama. Meta, përmes një postimi në ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 22:12
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vazhduar të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt nga Kosova në postin e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, pas emërimit të kryeministrit Edi Rama. Meta, përmes një postimi në ...

“Zëri Amerikës”: Çështja Cakaj, sërish polemika Meta-Rama
Nga VOA/ Në Shqipëri presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama u përfshinë sërish sot në polemika pas tensioneve të kriejuara për shkak të refuzimit nga Kreu i Shtetit të emërimit të zotit Gent Cakaj në postin e ...
Koha Jone | 12-Jan-2019 21:15
Nga VOA/ Në Shqipëri presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama u përfshinë sërish sot në polemika pas tensioneve të kriejuara për shkak të refuzimit nga Kreu i Shtetit të emërimit të zotit Gent Cakaj në postin e ...

Rama për Metën: Është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave
“Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave”. Në këtë mënyrë i është kundërpërgjigjur Metës kreyministri Edi ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 20:51
“Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave”. Në këtë mënyrë i është kundërpërgjigjur Metës kreyministri Edi ...

Rama: Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit”.
Kosova Press | 12-Jan-2019 17:42
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit”.

Rama vendos të mos vazhdojë debatin me Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emër të ri për ministër, pas ...
Alsat-M | 12-Jan-2019 17:29
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emër të ri për ministër, pas ...

Rama: Presidenca, çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave
TIRANE Pas deklaratave të Monika Kryemadhit nga Konventa e LSI-së, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca është katandisur në një çizme rezerve e “Doktoreshës së ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 13:22
TIRANE Pas deklaratave të Monika Kryemadhit nga Konventa e LSI-së, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca është katandisur në një çizme rezerve e “Doktoreshës së ...

Rama: Meta, ky pengmarrës i Kushtetues si çizme rezervë
Në një reagim të tij ndaj një mesazhi të presidentit Meta paraditen e kësaj të shtunë, ku kreu i shtetit kaloi dhe në shpotitje ndaj Ramës e Cakajt, shefi i qeverisë ka reaguar edhe ai. Me një status ku gjysma është ...
Tesheshi | 12-Jan-2019 15:21
Në një reagim të tij ndaj një mesazhi të presidentit Meta paraditen e kësaj të shtunë, ku kreu i shtetit kaloi dhe në shpotitje ndaj Ramës e Cakajt, shefi i qeverisë ka reaguar edhe ai. Me një status ku gjysma është ...

Ministri i Ramës, rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Cakaj
Këtë të shtunë presidenti Ilir Meta në një reagim të radhës ndaj kryeminsitrit Rama, dhe se ai nuk mund ta kthente Ministrinë e Punëve të Jashme në autoshkollë, me ministra të rinj si në pjekurinë e tyre politike, sic ...
Lajmi i Fundit | 12-Jan-2019 15:13
Këtë të shtunë presidenti Ilir Meta në një reagim të radhës ndaj kryeminsitrit Rama, dhe se ai nuk mund ta kthente Ministrinë e Punëve të Jashme në autoshkollë, me ministra të rinj si në pjekurinë e tyre politike, sic ...

Rama për Metën: Nuk merrem me pengmarrësin, do pres Gjykatën Kushtetuese
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emer të ri për ministër, pas ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 14:33
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emer të ri për ministër, pas ...

Rama merr vendimin për rastin e Gent Cakajt
Më në fund Rama merr një vendim se si do të veprojë në rastin e Gent Cakajt. Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. ...
Zeri | 12-Jan-2019 14:25
Më në fund Rama merr një vendim se si do të veprojë në rastin e Gent Cakajt. Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. ...

Rama për Metën: Nuk merrem me pengmarrësin, do pres Gjykatën Kushtetuese
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emer të ri për ministër, pas ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 14:24
Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emer të ri për ministër, pas ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved