ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:39

Letra e Trump, Thaçi: Krahasohet me kërcënimin ndaj Millosheviç!

Letra e Trump, Thaçi: Krahasohet me kërcënimin ndaj Millosheviç!
BRUKSEL Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nga Brukseli ka komentuar edhe letrën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Thaçi tha se letra e tij mund të krahasohet me kërcënimin e ish presidentit amerikan, George H.W ...
BalkanWeb | 19-Dec-2018 12:46
BRUKSEL Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nga Brukseli ka komentuar edhe letrën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Thaçi tha se letra e tij mund të krahasohet me kërcënimin e ish presidentit amerikan, George H.W ...

Thaçi: Ushtria e Kosovës mbështetet edhe nga ndërkombëtarët
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit në Bruksel, në një deklaratë për mediat tha se themelimi i Ushtrisë së Kosovës ka marrë mbështetjen e vendeve më të fuqishme të botës. “Themelimi i Ushtrisë së Kosovës ...
BalkanWeb | 19-Dec-2018 12:31
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit në Bruksel, në një deklaratë për mediat tha se themelimi i Ushtrisë së Kosovës ka marrë mbështetjen e vendeve më të fuqishme të botës. “Themelimi i Ushtrisë së Kosovës ...

Thaçi shpreson se muajt e ardhshëm do të arrihet marrëveshja me Serbinë, flet edhe për letrën e presidentit Trump
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë sot para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel se shpreson që në javët apo muajt e ardhshëm do të arrihet marrëveshja finale ndërmjet Kosovës ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 13:12
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë sot para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel se shpreson që në javët apo muajt e ardhshëm do të arrihet marrëveshja finale ndërmjet Kosovës ...

Letra e Trump, Haradinaj: Dëshmi se Amerika është aleat i fuqishëm i Kosovës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar letrën që Presidentit Trump ai ka dërguar presidentit Hashim Thaçi.
Top Channel | 18-Dec-2018 22:34
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar letrën që Presidentit Trump ai ka dërguar presidentit Hashim Thaçi.

Veseli: Trump do të jetë kurorëzues i ulëses së Kosovës në OKB
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se është i bindur që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump do të jetë kurorëzues i ulëses së Kosovës në Organizatën e Kombeve të ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 12:09
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se është i bindur që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump do të jetë kurorëzues i ulëses së Kosovës në Organizatën e Kombeve të ...

Haradinaj: Letra e Presidentit Trump lajm i mirë për Kosovën
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur vlerësimet e tij në lidhje me letrën që presidenti amerikan, Donald Trump i ka drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ku ka theksuar se ky është një lajm i ...
VizionPlus | 18-Dec-2018 22:56
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur vlerësimet e tij në lidhje me letrën që presidenti amerikan, Donald Trump i ka drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ku ka theksuar se ky është një lajm i ...

Presidenti amerikan i dërgoi letër edhe Vuçiqit, sikurse Thaçit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka pranuar letër nga presidenti amerikan Donald Trump, të ngjashme me atë që sot e ka pranuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këtë e ka konfirmuar një këshilltar i presidentit ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 00:30
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka pranuar letër nga presidenti amerikan Donald Trump, të ngjashme me atë që sot e ka pranuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këtë e ka konfirmuar një këshilltar i presidentit ...

Si ta lexojmë letrën e Donald Trump pas lëmshit ‘Rama, Thaçi, Soros’?
Para pak ditësh, një gazetë austriake me vëmendje të veçantë ndaj Ballkanit, publikoi një intervistë të ish-kryeministrit Sali Berisha për çështjen e Kosovës. Berisha përsëriti qëndrimin e tij se presidenti kosovar ...
Mapo | 18-Dec-2018 21:05
Para pak ditësh, një gazetë austriake me vëmendje të veçantë ndaj Ballkanit, publikoi një intervistë të ish-kryeministrit Sali Berisha për çështjen e Kosovës. Berisha përsëriti qëndrimin e tij se presidenti kosovar ...

Veseli: Kosova e bekuar për miqësinë me SHBA
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka komentruar letrën që presidenti amerikan Donald Trump i ka drejtuar presidentit Hashim Thaçi. Sipas tij ky është një mesazh i qartë përkrahës për ...
VizionPlus | 18-Dec-2018 22:06
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka komentruar letrën që presidenti amerikan Donald Trump i ka drejtuar presidentit Hashim Thaçi. Sipas tij ky është një mesazh i qartë përkrahës për ...

Thaçi nga Brukseli: Letra e Trump mesazh i qartë dhe mbështetje unike, ushtria punë e kryer
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, deklaroi se SHBA-të e kanë thënë qartë se duhet të afrohemi dhe të arrihet marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi, përmes letrës së dërguar nga presidenti amerikan Donald Trump. Thaçi ...
Klan Kosova | 19-Dec-2018 13:51
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, deklaroi se SHBA-të e kanë thënë qartë se duhet të afrohemi dhe të arrihet marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi, përmes letrës së dërguar nga presidenti amerikan Donald Trump. Thaçi ...

Thaçi nga Brukseli: Roli im në dialog do të jetë kushtetues dhe ligjor
Presidenti Hashim Thaçi nga Brukseli ka thënë se letra e dërguar nga Presidenti amerikan Donald Trump është një mesazh për unitet në arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi.
Kosova Press | 19-Dec-2018 13:19
Presidenti Hashim Thaçi nga Brukseli ka thënë se letra e dërguar nga Presidenti amerikan Donald Trump është një mesazh për unitet në arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi.

Hoxhaj: Letra e Trump, dëshmi e mbështetjes së fuqishme për Kosovën
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se letra e presidentit amerikan, Donald Trump drejtuar presidentit të Kosovës Hashim Thaçi flet për mbështetjen e madhe të ShBA-së për Kosovën. Hoxhaj tha se ...
Telegrafi | 18-Dec-2018 22:56
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se letra e presidentit amerikan, Donald Trump drejtuar presidentit të Kosovës Hashim Thaçi flet për mbështetjen e madhe të ShBA-së për Kosovën. Hoxhaj tha se ...

Veseli: Trump do të jetë kurorëzues i ulëses së Kosovës në OKB
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se është i bindur që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump do të jetë kurorëzues i ulëses së Kosovës në Organizatën e Kombeve të ...
Shenja | 19-Dec-2018 13:05
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se është i bindur që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump do të jetë kurorëzues i ulëses së Kosovës në Organizatën e Kombeve të ...

Thaçi deklarohet për letrën e Trump dhe vendimin për vizat
Presidenti, Hashim Thaçi, para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka folur për letrën e marrë, të marten, nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të ...
Arbresh | 19-Dec-2018 12:23
Presidenti, Hashim Thaçi, para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka folur për letrën e marrë, të marten, nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të ...

Meta: Letra e Donald Trump heq frikën e zhbërjes së Kosovës
Ish deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta, ka mirëpritur letrën e dërguar nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dërguar Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. “Letra përmban elemente që heq frikën për zhbërjen e Kosovës. Do ...
Telegrafi | 18-Dec-2018 22:35
Ish deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta, ka mirëpritur letrën e dërguar nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dërguar Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. “Letra përmban elemente që heq frikën për zhbërjen e Kosovës. Do ...

“Një marrëveshje historike”. Trump kërkon nga Thaçi stabilitet me Serbinë…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka kërkuar nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi të shfrytëzohet momenti historik për arrtijen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Serbinë. Presidenti ...
Standard | 19-Dec-2018 11:54
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka kërkuar nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi të shfrytëzohet momenti historik për arrtijen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Serbinë. Presidenti ...

Dialogu vazhdon deri në marrjen e ulëses në OKB
Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, thotë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, do të vazhdojë deri në marrjen e ulëses në Organizatqën e Kombeve të Bashkuara. “Roli i Presidentit ...
Arbresh | 19-Dec-2018 11:53
Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, thotë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, do të vazhdojë deri në marrjen e ulëses në Organizatqën e Kombeve të Bashkuara. “Roli i Presidentit ...

EFE: SHBA-ja nikoqir i bisedimeve paqësore mes Kosovës dhe Serbisë
Agjencia e lajmeve shtetërore të Spanjës “EFE”, ka shkruar për ftesën e presidentit Trump dërguar Thaçit dhe Vuçiqit.
Kosova Press | 19-Dec-2018 10:46
Agjencia e lajmeve shtetërore të Spanjës “EFE”, ka shkruar për ftesën e presidentit Trump dërguar Thaçit dhe Vuçiqit.

Trump, letër Thaçit: Një marrëveshje e balancuar me Serbinë është e mundshme
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar se do të marrin rol drejtues të dialogun mes Serbisë dhe Kosovës. Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër homologut kosovar, Hashim Thaçi në të cilën ...
Respublica | 19-Dec-2018 10:26
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar se do të marrin rol drejtues të dialogun mes Serbisë dhe Kosovës. Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër homologut kosovar, Hashim Thaçi në të cilën ...

Veseli: Thirrja e Presidentit Trump – thirrje për të gjithë akterët politikë
Prishtinë, 19 dhjetor 2018 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, “është një mesazh i qartë ...
Illyriapress | 19-Dec-2018 09:46
Prishtinë, 19 dhjetor 2018 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, “është një mesazh i qartë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved