ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:56

Miratohet ligji për amnistinë në Maqedoni

Miratohet ligji për amnistinë në Maqedoni
Parlamenti i Maqedonisë e miratoi ligjin e amnistisë lidhur me ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar në parlament. 95 deputetë votuan pro dhe asnjë kundër. Ligji u soll me procedurë të shpejtë me nismën e ...
Mapo | 19-Dec-2018 10:26
Parlamenti i Maqedonisë e miratoi ligjin e amnistisë lidhur me ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar në parlament. 95 deputetë votuan pro dhe asnjë kundër. Ligji u soll me procedurë të shpejtë me nismën e ...

Boshnjakovski: Qeveria nuk ndërhyn në gjyqësor, qëllimi i amnistisë është pajtimi
Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski në konferencë për shtyp deklaroi se “Qeveria nuk ndërhyn në gjyqësi, por mbështet akte ku do të definohet pajtimi. Nuk do të ketë amnisti për organizatorët dhe për të gjithë ata ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 13:43
Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski në konferencë për shtyp deklaroi se “Qeveria nuk ndërhyn në gjyqësi, por mbështet akte ku do të definohet pajtimi. Nuk do të ketë amnisti për organizatorët dhe për të gjithë ata ...

Ligji për amnisti, pret nënshkrimin e Ivanovit
Ligji për Amnisti sot është dorëzuar te kabineti i Kryetarit të Shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, theksojnë nga kabineti i Kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi. Sipas informacioneve Ligji do të ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 13:12
Ligji për Amnisti sot është dorëzuar te kabineti i Kryetarit të Shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, theksojnë nga kabineti i Kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi. Sipas informacioneve Ligji do të ...

Deputeti Arnaudov ende mendohet nëse do të dërgojë kërkesë për amnisti
Deputeti Ljuben Arnaudov, i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend, për “Makfaks” thotë se mendon nëse do të dërgojë kërkesë për amnisti. Se si do të veprojë, do të dihet kur do të konsultohet me avokatin e tij. ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 12:31
Deputeti Ljuben Arnaudov, i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend, për “Makfaks” thotë se mendon nëse do të dërgojë kërkesë për amnisti. Se si do të veprojë, do të dihet kur do të konsultohet me avokatin e tij. ...

Maqedoni, miratohet ligji për amnistinë
Parlamenti i Maqedonisë e miratoi ligjin e amnistisë lidhur me ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar në parlament. 95 deputetë votuan pro dhe asnjë kundër.
Top Channel | 18-Dec-2018 23:10
Parlamenti i Maqedonisë e miratoi ligjin e amnistisë lidhur me ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar në parlament. 95 deputetë votuan pro dhe asnjë kundër.

Ruskovska: Do ta analizojmë Ligjin e amnistisë kur të hyjë në fuqi
Prokurorja Vilma Ruskovska thotë se “Asgjë nuk mund ndërmarrim para se Ligji për amnisti të publikohet në ‘Gazetë zyrtare”. “Procesi gjyqësor për 27 prillin vazhdon. Të enjten ka seancë dhe do të vazhdojmë me plotësimet ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 11:40
Prokurorja Vilma Ruskovska thotë se “Asgjë nuk mund ndërmarrim para se Ligji për amnisti të publikohet në ‘Gazetë zyrtare”. “Procesi gjyqësor për 27 prillin vazhdon. Të enjten ka seancë dhe do të vazhdojmë me plotësimet ...

Kush do të amnistohet për dhunën e 27 prillit?
Deputetët votuan Ligjin për amnisti për incidentet e 27 prillit që ndodhën vitin e kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Votuan 95 deputetë nga shumica qeveritare por edhe nga opozita votuan “për”, njofton Telegrafi ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 10:26
Deputetët votuan Ligjin për amnisti për incidentet e 27 prillit që ndodhën vitin e kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Votuan 95 deputetë nga shumica qeveritare por edhe nga opozita votuan “për”, njofton Telegrafi ...

Ruskovska: Do ta analizojmë Ligjin e amnistisë kur të hyjë në fuqi
Prokurorja Vilma Ruskovska thotë se “Asgjë nuk mund ndërmarrim para se Ligji për amnisti të publikohet në ‘Gazetë zyrtare”. “Procesi gjyqësor për 27 prillin vazhdon. Të enjten ka seancë dhe do të vazhdojmë me plotësimet ...
Republika | 19-Dec-2018 13:51
Prokurorja Vilma Ruskovska thotë se “Asgjë nuk mund ndërmarrim para se Ligji për amnisti të publikohet në ‘Gazetë zyrtare”. “Procesi gjyqësor për 27 prillin vazhdon. Të enjten ka seancë dhe do të vazhdojmë me plotësimet ...

“27 Prilli”, prokurorja Ruskovska: Pasi të hyjë në fuqi ligji për amnisti do ta analizojmë
Prokurorja Vilma Ruskoska e cila e udhëheq procesin e 27 prillit në të cilin janë të akuzuar 33 persona, në një deklaratë për “DW” thotë se fillimisht do të pret që amnistia të hyj në fuqi, ndërkaq më pas do ta ...
Lajm Press | 19-Dec-2018 13:44
Prokurorja Vilma Ruskoska e cila e udhëheq procesin e 27 prillit në të cilin janë të akuzuar 33 persona, në një deklaratë për “DW” thotë se fillimisht do të pret që amnistia të hyj në fuqi, ndërkaq më pas do ta ...

Ligji për amnisti e pret nënshkrimin e Ivanovit
Ligji për amnisti i cili dje u miratua në Kuvfend, është dërguar për nënshkrim tek presidenti Gjorge Ivanov, pas çka për të hyrë në fuqi duhet të publikohet edhe në “Gazetën Zyrtare”. Kështu ka informuar kryetari i ...
Shenja | 19-Dec-2018 13:36
Ligji për amnisti i cili dje u miratua në Kuvfend, është dërguar për nënshkrim tek presidenti Gjorge Ivanov, pas çka për të hyrë në fuqi duhet të publikohet edhe në “Gazetën Zyrtare”. Kështu ka informuar kryetari i ...

Amnistia pret nënshkrimin e Ivanovit
Ligji për amnisti sot është dorëzuar tek kabineti i kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, theksojnë nga kabineti i kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi. Sipas informacioneve Ligji do të ...
Medial | 19-Dec-2018 13:35
Ligji për amnisti sot është dorëzuar tek kabineti i kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, theksojnë nga kabineti i kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi. Sipas informacioneve Ligji do të ...

Cilët deputetë nuk votuan ligjin për amnisti në Maqedoni
Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën për të votuar në seancën e mbrëmshme për ligjin për amnisti, i cili u votua me 95 vota për dhe asnjë kundër.
Kosova Press | 19-Dec-2018 11:40
Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën për të votuar në seancën e mbrëmshme për ligjin për amnisti, i cili u votua me 95 vota për dhe asnjë kundër.

Këto janë personat që pritet të mos amnistohen për dhunën e 27 prillit (DOKUMENT)
Organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit, personat që kanë hyrë me maska, ata që kanë kryer dhunë dhe ata që kanë vepruar në kundërshtim me autorizimet zyrtare, nuk do të amnistohen me Ligjin e ri për amnisti për ...
Flaka | 19-Dec-2018 11:32
Organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit, personat që kanë hyrë me maska, ata që kanë kryer dhunë dhe ata që kanë vepruar në kundërshtim me autorizimet zyrtare, nuk do të amnistohen me Ligjin e ri për amnisti për ...

Maqedoni, votohet ligji për amnisti
Me 95 vota për, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur Kuvendi miratoi Ligjin për amnistinë e 27 prillit.
Kosova Press | 19-Dec-2018 11:01
Me 95 vota për, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur Kuvendi miratoi Ligjin për amnistinë e 27 prillit.

Kush do të amnistohet për dhunën e 27 prillit?
Deputetët votuan Ligjin për amnisti për incidentet e 27 prillit që ndodhën vitin e kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Votuan 95 deputetë nga shumica qeveritare por edhe nga opozita votuan “për”, njofton Telegrafi ...
Lajm Press | 19-Dec-2018 10:48
Deputetët votuan Ligjin për amnisti për incidentet e 27 prillit që ndodhën vitin e kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Votuan 95 deputetë nga shumica qeveritare por edhe nga opozita votuan “për”, njofton Telegrafi ...

RUSKOSKA: Ligjin e amnistisë do e analizojmë pasi të hyjë në fuqi
Asgjë nuk mund të themi dhe ndërmarrim para së Ligji i amnistisë të publikohet në “Gazetë zyrtare” ka thënë prokurorja Vilma Ruskovska. Deri atëherë procesi gjyqësor vazhdon sipas kursit të zakonshëm, transmeton MEDIAL. ...
Medial | 19-Dec-2018 10:34
Asgjë nuk mund të themi dhe ndërmarrim para së Ligji i amnistisë të publikohet në “Gazetë zyrtare” ka thënë prokurorja Vilma Ruskovska. Deri atëherë procesi gjyqësor vazhdon sipas kursit të zakonshëm, transmeton MEDIAL. ...

Miratohet ligji për amnistinë
Parlamenti i Maqedonisë e miratoi ligjin e amnistisë lidhur me ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar në parlament. 95 deputetë votuan pro dhe asnjë kundër. Ligji u soll me procedurë të shpejtë me nismën e ...
TV Klan | 19-Dec-2018 08:46
Parlamenti i Maqedonisë e miratoi ligjin e amnistisë lidhur me ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të vitit të kaluar në parlament. 95 deputetë votuan pro dhe asnjë kundër. Ligji u soll me procedurë të shpejtë me nismën e ...

Maqedoni, Kuvendi miraton amnistinë për ngjarjet e 27 Prillit
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar me 95 vota pro ligjin për amnistinë për pjesemarresit ne ngjarjet e 27 Prillit 2017 ne parlament, kur krerët e koalicionit të ri qeverisës u dhunuan nga deputetët e VMRO-DPMNE-së. Shumica ...
ABCNews | 18-Dec-2018 23:49
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar me 95 vota pro ligjin për amnistinë për pjesemarresit ne ngjarjet e 27 Prillit 2017 ne parlament, kur krerët e koalicionit të ri qeverisës u dhunuan nga deputetët e VMRO-DPMNE-së. Shumica ...

Amdi Bajrami nuk e votoi Ligjin për Amnisti, shkoi për të marr infuzion
Deputeti Amdi Bajrami nuk ka qenë në seancën e djeshme në të cilën u votuar Ligji për Amnisti për një pjesë të akuzuarve në ngjarjet e 27 Prillit. Barjmari është regjistruar në listën si deputet që nuk ka votuar, e jo ...
Lajm Press | 19-Dec-2018 10:20
Deputeti Amdi Bajrami nuk ka qenë në seancën e djeshme në të cilën u votuar Ligji për Amnisti për një pjesë të akuzuarve në ngjarjet e 27 Prillit. Barjmari është regjistruar në listën si deputet që nuk ka votuar, e jo ...

Ja cilët deputetë nuk votuan Ligjin për amnisti mbrëmë
Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën për të votuar në senacën e mbrëmshme për Ligjin për amnisti, i cili u votua mbrëmë me 95 vota “PËR” dhe asnjë kundër. Ligj i cili u garanton mbrojtje të akuzuarve ...
Flaka | 19-Dec-2018 10:19
Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën për të votuar në senacën e mbrëmshme për Ligjin për amnisti, i cili u votua mbrëmë me 95 vota “PËR” dhe asnjë kundër. Ligj i cili u garanton mbrojtje të akuzuarve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved