ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

Mogherini mbledh sot në Bruksel krerët e Ballkanit Perëndimor

Mogherini mbledh sot në Bruksel krerët e Ballkanit Perëndimor
Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini do të zhvillojë sot një takim joformal me liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim do të marrë pjesë edhe komisioneri ...
BalkanWeb | 19-Dec-2018 09:08
Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini do të zhvillojë sot një takim joformal me liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim do të marrë pjesë edhe komisioneri ...

Liderët e Ballkanit takim me Mogherinin në Bruksel
Liderët e Ballkanit Perëndimor pritet të mblidhen sot në Bruksel me ftesë të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për politikën e jashtme Federica Mogherini. Në takim do të jenë të pranishëm kryeministri Edi ...
VizionPlus | 19-Dec-2018 10:53
Liderët e Ballkanit Perëndimor pritet të mblidhen sot në Bruksel me ftesë të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për politikën e jashtme Federica Mogherini. Në takim do të jenë të pranishëm kryeministri Edi ...

Debati në OKB, Vuçiç: Dialog, pas heqjes së taksës; Thaçi: Ushtria, aspak kërcënim!
“Dialogu Prishtinë-Beograd do të vazhdojë vetëm kur të hiqet taksa mbi produktet serbe”, deklaroi në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb Aleksandar Vuçiç.
Top Channel | 18-Dec-2018 17:13
“Dialogu Prishtinë-Beograd do të vazhdojë vetëm kur të hiqet taksa mbi produktet serbe”, deklaroi në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb Aleksandar Vuçiç.

Këshilli i Sigurimit për ushtrinë. Thaçi: Asgjë e jashtëzakonshme
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, me kërkesë të Serbisë, diskutoi mbi vendimin e Parlamentit të Kosovës për shndërrimin e FSK në ushtrinë e ardhshme të vendit.
Top Channel | 18-Dec-2018 12:16
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, me kërkesë të Serbisë, diskutoi mbi vendimin e Parlamentit të Kosovës për shndërrimin e FSK në ushtrinë e ardhshme të vendit.

Mbledhja urgjente e OKB, Thaçi: Taksa 100% ndaj Serbisë është e natyrshme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur në mbledhjen e urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila u thirr me kërkesë të Serbisë dhe Rusisë, pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për ndryshimin e mandatit të ...
GazetaTema | 18-Dec-2018 11:21
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur në mbledhjen e urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila u thirr me kërkesë të Serbisë dhe Rusisë, pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për ndryshimin e mandatit të ...

Thaçi udhëtoi për në Bruksel, merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka udhëtuar për në Bruksel për të marrë pjesë në ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 09:01
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka udhëtuar për në Bruksel për të marrë pjesë në ...

KS: Seancë mbi vendimin për krijimin e ushtrisë së Kosovës
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara është mbledhur me kërkesë të Serbisë, për të diskutuar mbi vendimin e parlamentit të Kosovës për shndërrimin e Forcës së Sigurisë në ushtri të Kosovës. Vendimi, i cili u ...
Mapo | 18-Dec-2018 10:02
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara është mbledhur me kërkesë të Serbisë, për të diskutuar mbi vendimin e parlamentit të Kosovës për shndërrimin e Forcës së Sigurisë në ushtri të Kosovës. Vendimi, i cili u ...

Mogherini takim me liderët e Ballkanit në Bruksel
Në Bruksel mbahet takimi i organizuar nga përfaqësuesja e lartë për sigurinë dhe politikat e jashtme në Bashkimin Europian Federica Mogherini. Në këtë takim do të jenë të ftuar tre presidentë dhe tre kryeministra të ...
ABCNews | 19-Dec-2018 09:46
Në Bruksel mbahet takimi i organizuar nga përfaqësuesja e lartë për sigurinë dhe politikat e jashtme në Bashkimin Europian Federica Mogherini. Në këtë takim do të jenë të ftuar tre presidentë dhe tre kryeministra të ...

Mogherini mbledh sot në Bruksel udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor
Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka organizuar sot një takim joformal me liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim do të marrë pjesë edhe komisioneri për ...
Telegrafi | 19-Dec-2018 07:36
Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka organizuar sot një takim joformal me liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim do të marrë pjesë edhe komisioneri për ...

Mogherini fton liderët e Ballkanit
Pas tensioneve të shtuara për Ushtrinë e Kosovës, presidentët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel. Takimi do të zhvillohet me ftesë të shefes së diplomacisë europiane, Federika Mogerini. Ata pritet të ...
TV Klan | 19-Dec-2018 09:38
Pas tensioneve të shtuara për Ushtrinë e Kosovës, presidentët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel. Takimi do të zhvillohet me ftesë të shefes së diplomacisë europiane, Federika Mogerini. Ata pritet të ...

Nesër në Bruksel, Mogherini drekë pune me liderët e vendeve të Ballkanit
Nesër (e mërkurë) liderët e vendeve të Ballkanit do të zhvillojnë një drekë pune me shefen për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Ky takim, në të cilin do të jetë i pranishëm presidenti i Kosovës, Hashim ...
Telegrafi | 18-Dec-2018 20:57
Nesër (e mërkurë) liderët e vendeve të Ballkanit do të zhvillojnë një drekë pune me shefen për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Ky takim, në të cilin do të jetë i pranishëm presidenti i Kosovës, Hashim ...

Nagavci: Thaçi në KS të OKB përmendi të vërtetat e rrezikshme për Kosovën
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mbrëmë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, “në mesin e të vërtetave faktike që i përmendi dje, janë edhe të vërtetat e ...
Telegrafi | 18-Dec-2018 18:40
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mbrëmë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, “në mesin e të vërtetave faktike që i përmendi dje, janë edhe të vërtetat e ...

SHBA rikonfirmon mbështetjen për Ushtrinë e Kosovës
Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështetin tranzicionin e FSK-së dhe se legjislacioni i kaluar nga Kuvendi i Kosovës është një e drejtë sovrane e Kosovës për të themeluar një forcë të armatosur. Kështu ka deklaruar ...
BalkanWeb | 17-Dec-2018 23:04
Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështetin tranzicionin e FSK-së dhe se legjislacioni i kaluar nga Kuvendi i Kosovës është një e drejtë sovrane e Kosovës për të themeluar një forcë të armatosur. Kështu ka deklaruar ...

Presidenti Thaçi: Askush nuk do të mund t’i ikë nxjerrjes së vendimit për liberalizimin e vizave
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Bruksel, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, për të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, ka thënë ...
Kosova Press | 19-Dec-2018 13:59
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Bruksel, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, për të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, ka thënë ...

Thaçi e Vuçiç përballen në KS për krijimin e ushtrisë së Kosovës
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara është mbledhur me kërkesë të Serbisë, për të diskutuar mbi vendimin e parlamentit të Kosovës për shndërrimin e Forcës së Sigurisë në ushtri të Kosovës. Vendimi, i cili u ...
BalkanWeb | 17-Dec-2018 22:57
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara është mbledhur me kërkesë të Serbisë, për të diskutuar mbi vendimin e parlamentit të Kosovës për shndërrimin e Forcës së Sigurisë në ushtri të Kosovës. Vendimi, i cili u ...

Bërnabiq: Lëvizjet e fundit të Prishtinës kërcënojnë stabilitetin rajonal
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq tha se në bisedimet me zyrtarët e lartë të BE është vlerësuar se lëvizjet e fundit të Prishtinës kërcënojnë stabilitetin rajonal. Bërnabiq e cila po qëndron në Bruksel, theksoi se ...
Klan Kosova | 19-Dec-2018 13:51
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq tha se në bisedimet me zyrtarët e lartë të BE është vlerësuar se lëvizjet e fundit të Prishtinës kërcënojnë stabilitetin rajonal. Bërnabiq e cila po qëndron në Bruksel, theksoi se ...

Nis takimi ndërmjet liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel
?Në Bruksel ka filluar takimi ndërmjet liderëve të Ballkanit Perëndimor, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, raporton KosovaPress.
Kosova Press | 19-Dec-2018 13:50
?Në Bruksel ka filluar takimi ndërmjet liderëve të Ballkanit Perëndimor, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, raporton KosovaPress.

Pritet të fillojë takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel
Pritet që për pak të fillojë takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.
Kosova Press | 19-Dec-2018 13:35
Pritet që për pak të fillojë takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Serbët “nxjerrin kokën”, letër në Bruksel: Veriu dhe Republika Srpska, t’i kalojnë Serbisë
Shoqata serbe e ashtëquajtur si e familjeve të të vrarëve dhe të rrëmbyerve në Kosovë, njoftoi se kërkon mundësinë e një arrëveshjeje ligjërisht detyruese me Prishtinën, ku veriu i Kosovës të përfshihet në territorin e ...
Tesheshi | 19-Dec-2018 13:20
Shoqata serbe e ashtëquajtur si e familjeve të të vrarëve dhe të rrëmbyerve në Kosovë, njoftoi se kërkon mundësinë e një arrëveshjeje ligjërisht detyruese me Prishtinën, ku veriu i Kosovës të përfshihet në territorin e ...

Vuçiq: Heqja e taksës, kusht për vazhdimin e dialogut
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot në Bruksel se e vetmja mënyrë për të vazhduar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve është heqja e vendimeve të paarsyeshme që ka vendosur Prishtina.
Kosova Press | 19-Dec-2018 13:19
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot në Bruksel se e vetmja mënyrë për të vazhduar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve është heqja e vendimeve të paarsyeshme që ka vendosur Prishtina.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved