ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:23

Kosova fiton me dominim dhe goleadë ndaj Maltës

Kosova fiton me dominim dhe goleadë ndaj Maltës
KOSOVE Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar me rezulton e 0-5 në përballjen me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Takimi nisi që në fillim bindshëm për “dardanët”, ku Muriqi shënoi në të 15-tën, pas një rrëmbimi të ...
BalkanWeb | 17-Nov-2018 21:39
KOSOVE Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar me rezulton e 0-5 në përballjen me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Takimi nisi që në fillim bindshëm për “dardanët”, ku Muriqi shënoi në të 15-tën, pas një rrëmbimi të ...

VIDEO: Kosova me “pesë yje”, fiton me spektakël përballë Maltës
Kosova ka marrë një fitore spektakolare në transfertë duke mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 skuadrën e Maltës. Një fitore plotësisht e merituar për ekipin e Kosvës që përgjatë gjithë 90-minutave e dominoi totalisht ...
GazetaTema | 17-Nov-2018 20:01
Kosova ka marrë një fitore spektakolare në transfertë duke mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 skuadrën e Maltës. Një fitore plotësisht e merituar për ekipin e Kosvës që përgjatë gjithë 90-minutave e dominoi totalisht ...

Kosova e shkëlqyer, fiton 5-0 në Maltë
Kosova bëri një ndeshje të shkëlqyer në transfertë ndaj Maltës, ku fitoi thellë 0-5. Takimi nisi që në fillim bindshëm për kombëtaren tjetër të shqiptarëve. Muriqi shënoi që në minutën e 15, pas një rrëmbimi të topit ...
TV Klan | 17-Nov-2018 23:03
Kosova bëri një ndeshje të shkëlqyer në transfertë ndaj Maltës, ku fitoi thellë 0-5. Takimi nisi që në fillim bindshëm për kombëtaren tjetër të shqiptarëve. Muriqi shënoi që në minutën e 15, pas një rrëmbimi të topit ...

Kosova “pushton” Maltën, fitore me ‘5 yje’ për Dardanët
Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi një fitore me goleadë në transfertën e Valletës ndaj Maltës, ku triumfoi me rezultatin e thellë 0-5 duke u konfirmuar si favorite për të mbyllur grupin në vendin e parë të renditjes. ...
Gazeta Shqip | 17-Nov-2018 20:12
Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi një fitore me goleadë në transfertën e Valletës ndaj Maltës, ku triumfoi me rezultatin e thellë 0-5 duke u konfirmuar si favorite për të mbyllur grupin në vendin e parë të renditjes. ...

Kosova shkëlqen në Maltë, fiton 5 me zero
Ekipi kombëtar i Kosovës në futboll ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme në Maltë, në ndeshjen e parafundit në kuadër të Ligës së Kombeve. Kosova e mundi Malten nikoqire 5 me zero, për ta mbajtur kreun e tabelës në ...
Illyriapress | 18-Nov-2018 01:29
Ekipi kombëtar i Kosovës në futboll ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme në Maltë, në ndeshjen e parafundit në kuadër të Ligës së Kombeve. Kosova e mundi Malten nikoqire 5 me zero, për ta mbajtur kreun e tabelës në ...

Skocia e dyfishon epërsinë ndaj Shqipërisë
Skocia e ka ngritur epërsinë në 2 me 0 nga pika e bardhë. Golin e shënoi Steven Fletcher, në minutën e 45-të, njofton Klan Kosova. Arbitëri akordoi penalltinë pasi Rey Manaj e preku me dorë topin në murin që ishte ...
Shenja | 17-Nov-2018 21:54
Skocia e ka ngritur epërsinë në 2 me 0 nga pika e bardhë. Golin e shënoi Steven Fletcher, në minutën e 45-të, njofton Klan Kosova. Arbitëri akordoi penalltinë pasi Rey Manaj e preku me dorë topin në murin që ishte ...

Akordohet penallti Skocia avancon 2 me 0
Skocia e ka ngritur epërsinë në 2 me 0 nga pika e bardhë. Golin e shënoi Steven Fletcher, në minutën e 45-të, njofton Klan Kosova. Arbitëri akordoi penalltinë pasi Rey Manaj e preku me dorë topin në murin që ishte ...
Klan Kosova | 17-Nov-2018 21:44
Skocia e ka ngritur epërsinë në 2 me 0 nga pika e bardhë. Golin e shënoi Steven Fletcher, në minutën e 45-të, njofton Klan Kosova. Arbitëri akordoi penalltinë pasi Rey Manaj e preku me dorë topin në murin që ishte ...

Malta 0-5 Kosova: Notat e lojtarëve, Rashica ylli
Përfaqësuesja e Kosovës fitoi ndaj Maltës me rezultat 0-5 në Ligën e Kombeve. Golat për Dardanët i shënuan Vedat Muriqi (15'), Benjamin Kololli (70'), Donis Avdijaj (78', 80') dhe Milot Rashica (86). Më i miri në këtë ...
Lajm Press | 17-Nov-2018 21:12
Përfaqësuesja e Kosovës fitoi ndaj Maltës me rezultat 0-5 në Ligën e Kombeve. Golat për Dardanët i shënuan Vedat Muriqi (15'), Benjamin Kololli (70'), Donis Avdijaj (78', 80') dhe Milot Rashica (86). Më i miri në këtë ...

Skocia kalon në epërsi ndaj Shqipërisë
Skocia ka kaluar në epërsi ndaj kombëtarës shqiptare me rezultat 1 me 0. Golin për skocezët e shënoi Ryan Fraser në minutën e 14-të,njofton Klan Kosova. Tani vështirësohen punët për kuqezinjtë sepse do të duhet një ...
Klan Kosova | 17-Nov-2018 21:06
Skocia ka kaluar në epërsi ndaj kombëtarës shqiptare me rezultat 1 me 0. Golin për skocezët e shënoi Ryan Fraser në minutën e 14-të,njofton Klan Kosova. Tani vështirësohen punët për kuqezinjtë sepse do të duhet një ...

Challandes lavdëron shpirtin luftarak të kosovarëve, “finalja” luhet të martën
Trajneri Bernard Challandes është shprehur i lumtur me fitoren e Kosovës përballë Maltës.Kombëtarja e Kosovës e mposhti me rezultat 5-0 Maltën në udhëtim me golat të shënuar në këtë takim nga Muriqi 15', Kololli 70', ...
Shenja | 17-Nov-2018 20:58
Trajneri Bernard Challandes është shprehur i lumtur me fitoren e Kosovës përballë Maltës.Kombëtarja e Kosovës e mposhti me rezultat 5-0 Maltën në udhëtim me golat të shënuar në këtë takim nga Muriqi 15', Kololli 70', ...

VIDEO/ Kosova fiton me spektakël përballë Maltës me rezultatin 5-0
Kosova ka marrë një fitore spektakolare në transfertë duke mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 skuadrën e Maltës. Një fitore plotësisht e merituar për ekipin e Kosvës që përgjatë gjithë 90-minutave e dominoi totalisht ...
Java News | 17-Nov-2018 20:15
Kosova ka marrë një fitore spektakolare në transfertë duke mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 skuadrën e Maltës. Një fitore plotësisht e merituar për ekipin e Kosvës që përgjatë gjithë 90-minutave e dominoi totalisht ...

Kosovë me “5 yje” ndaj Maltës, Avdijaj dhuron spektakël (VIDEO)
Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi një fitore me goleadë në transfertën e Valletës ndaj Maltës, ku triumfoi me rezultatin e thellë 0-5 duke u konfirmuar si favorite për të mbyllur grupin në vendin e parë të renditjes. ...
Koha Jone | 17-Nov-2018 20:02
Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi një fitore me goleadë në transfertën e Valletës ndaj Maltës, ku triumfoi me rezultatin e thellë 0-5 duke u konfirmuar si favorite për të mbyllur grupin në vendin e parë të renditjes. ...

Mbyllet ndeshja, Malta – Kosova 0:5
Ka filluar ndeshja ndërmjet Maltës dhe Kosovës, e cila po zhvillohet në stadiumin “Ta’Qali” në La Valleta, në kuadër të grupit 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve. “Dardanët” para kësaj ndeshje janë shprehur optimistë për ...
Flaka | 17-Nov-2018 19:59
Ka filluar ndeshja ndërmjet Maltës dhe Kosovës, e cila po zhvillohet në stadiumin “Ta’Qali” në La Valleta, në kuadër të grupit 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve. “Dardanët” para kësaj ndeshje janë shprehur optimistë për ...

Fajkonjtë kosovarë fluturojnë lart mbi Maltë
Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Maltës dhe Kosovës. Lojtarët e Kosovës kanë shënuar pesë gola kundër maltezëve, duke përfunduar kështu ndeshja 5-0 njofton Klan Kosova. Golin e parë e ka shënuar Vedat Muriqi, të dytin e ...
Klan Kosova | 17-Nov-2018 19:55
Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Maltës dhe Kosovës. Lojtarët e Kosovës kanë shënuar pesë gola kundër maltezëve, duke përfunduar kështu ndeshja 5-0 njofton Klan Kosova. Golin e parë e ka shënuar Vedat Muriqi, të dytin e ...

Kosova e 'shkatATrron' MaltATn nAT fushATn e vetAT
Futbollistët e Kombëtarës së Kosovës, kanë shënuar fitore të rëndësishme kundrejt përfaqësuses së Maltës, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Janë lojtarët:Vedat Muriqi në minutën e 15', Benjamin Kololli në minutën e ...
Kosova Sot | 17-Nov-2018 19:55
Futbollistët e Kombëtarës së Kosovës, kanë shënuar fitore të rëndësishme kundrejt përfaqësuses së Maltës, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Janë lojtarët:Vedat Muriqi në minutën e 15', Benjamin Kololli në minutën e ...

Rashica për “pesëshe” të Kosovës ndaj Maltës
Me një gjuajtje precize Milot Rashica shënoi golin e pestë për Kosovën në ndeshjen kundër Maltës. Goli i Rashicës u shënua në minutën e 86-të. Kjo është fitorja më e thellë si mysafir në Ligën e Kombeve. Me këtë fitore ...
Shenja | 17-Nov-2018 19:52
Me një gjuajtje precize Milot Rashica shënoi golin e pestë për Kosovën në ndeshjen kundër Maltës. Goli i Rashicës u shënua në minutën e 86-të. Kjo është fitorja më e thellë si mysafir në Ligën e Kombeve. Me këtë fitore ...

Kosova me një këmbë në fazën tjetër, gjunjëzon Maltën
“Dardanët” ishin më të mirë se kundërshtari në secilin aspekt të lojës, duke dominuar dhe mos i dhënë shans kundërshtarit. Serinë e golave e hapi Vedat Muriqi, i cili në minutën e 15’ realizoi pas asistimit të Milot ...
Lajminet | 17-Nov-2018 19:51
“Dardanët” ishin më të mirë se kundërshtari në secilin aspekt të lojës, duke dominuar dhe mos i dhënë shans kundërshtarit. Serinë e golave e hapi Vedat Muriqi, i cili në minutën e 15’ realizoi pas asistimit të Milot ...

Kosova shënon fitore me ‘mjaltë’ në Maltë
Përfaqësuesja e Kosovës e ka bërë mrekullinë në Maltë, shkruan Zeri.info. Verdhekaltrit e kanë mposhtur Maltën me rezultat të thellë 5:0, në ndeshjen që sapo përfundoi në Valletta, e vlefshme për Grupin 3 në Ligën D të ...
Zeri | 17-Nov-2018 19:51
Përfaqësuesja e Kosovës e ka bërë mrekullinë në Maltë, shkruan Zeri.info. Verdhekaltrit e kanë mposhtur Maltën me rezultat të thellë 5:0, në ndeshjen që sapo përfundoi në Valletta, e vlefshme për Grupin 3 në Ligën D të ...

Milot Rashica shënon një gol fantastik për 5 me 0
Milot Rashica është përkujdesur për rezultatin 5 me 0. Ai e shënoi golin në minutën e 86, pas një goditje të fuqishme, njofton Klan Kosova. klankosova.tv
Klan Kosova | 17-Nov-2018 19:49
Milot Rashica është përkujdesur për rezultatin 5 me 0. Ai e shënoi golin në minutën e 86, pas një goditje të fuqishme, njofton Klan Kosova. klankosova.tv

Super Avdijaj , shënon dy gola të shpejtë
“Dardanët” realizuan edhe golin e tretë, në minutën e 78’ të takimit, shkruan . Ishte i sapo inkuadruari, Donis Avdijaj ai i cili pasimin e Vedat Muriqit e konkretizoi në gol. Vetëm 3 minuta më vonë ai realizoi edhe ...
Lajminet | 17-Nov-2018 19:48
“Dardanët” realizuan edhe golin e tretë, në minutën e 78’ të takimit, shkruan . Ishte i sapo inkuadruari, Donis Avdijaj ai i cili pasimin e Vedat Muriqit e konkretizoi në gol. Vetëm 3 minuta më vonë ai realizoi edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved