ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 15:10

Trump thotë se nuk e ka menduar ekstradimin e armikut të Erdoganit drejt Turqisë

Trump thotë se nuk e ka menduar ekstradimin e armikut të Erdoganit drejt Turqisë
Presidenti Donald Trump tha të shtunën se nuk e mendonte ekstradimin e klerikut mysliman me bazë në SHBA dhe kundërshtari i presidentit Rexhep Tajip Erdogan drejt Turqisë si pjesë e një përpjekjeje për të lehtësuar ...
GazetaTema | 17-Nov-2018 22:06
Presidenti Donald Trump tha të shtunën se nuk e mendonte ekstradimin e klerikut mysliman me bazë në SHBA dhe kundërshtari i presidentit Rexhep Tajip Erdogan drejt Turqisë si pjesë e një përpjekjeje për të lehtësuar ...

CIA akuzon princin saudit të kurorës për vrasjen e gazetarit Khashoggi
Agjencia e inteligjencës amerikane, CIA akuzon princin e kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, se ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Burime pranë agjencisë kanë dhënë për mediat amerikane, një ...
VizionPlus | 17-Nov-2018 12:39
Agjencia e inteligjencës amerikane, CIA akuzon princin e kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, se ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Burime pranë agjencisë kanë dhënë për mediat amerikane, një ...

Vrasja e Jamal Khashoggi-t: Filloi me një kërkesë për dokumentet e martesës, e përfundoi në një vrasje brutale
Prestigjiozja amerikane “The New York Times” ka përmbledhur në një video atë se çfarë ndodhi me opionistin e “Washington Post” dhe kritikun e princit të kurorës së Arabisë Saudite bin Salman, Jamal Khashoggi. Sipas ...
GazetaTema | 17-Nov-2018 09:12
Prestigjiozja amerikane “The New York Times” ka përmbledhur në një video atë se çfarë ndodhi me opionistin e “Washington Post” dhe kritikun e princit të kurorës së Arabisë Saudite bin Salman, Jamal Khashoggi. Sipas ...

CIA: Vrasja e gazetarit Khashoggi u urdhërua nga princi saudit
CIA ka arritur në përfundimin se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, pavarësisht se qeveria saudite mohon përfshirjen “de facto” të sundimtarit, ka ...
BalkanWeb | 17-Nov-2018 08:37
CIA ka arritur në përfundimin se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, pavarësisht se qeveria saudite mohon përfshirjen “de facto” të sundimtarit, ka ...

CIA beson se Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman urdhëroi vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi,
CIA beson se Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman urdhëroi vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, sipas raporteve të medias amerikane. Burimet pranë agjencisë thanë se kishte bërë një vlerësim të detajuar të ...
GazetaTema | 17-Nov-2018 08:46
CIA beson se Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman urdhëroi vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, sipas raporteve të medias amerikane. Burimet pranë agjencisë thanë se kishte bërë një vlerësim të detajuar të ...

Departamenti Amerikan i Shtetit thotë se nuk ka asgjë konkrete për rastin, Khashoggi
Departamenti i Shtetit të shtunën tha se qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk ka një përfundim final kush është përfshirë në vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi mes raporteve të mediave të një ...
Arbresh | 17-Nov-2018 23:00
Departamenti i Shtetit të shtunën tha se qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk ka një përfundim final kush është përfshirë në vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi mes raporteve të mediave të një ...

Raporti i CIA për Khashoggit, Trump përshëndet sauditët si aleat spektakolar
Presidenti Donal Trump e ka quajtur Arabinë Saudite si një aleat spektakolar, dy ditë pasi administrata etij vendosi sanksionet kundër 17 zyrtarëve sauditë, që dyshohet se kanë lidhje me vrasjen e gazetarit Jamal ...
Arbresh | 17-Nov-2018 21:16
Presidenti Donal Trump e ka quajtur Arabinë Saudite si një aleat spektakolar, dy ditë pasi administrata etij vendosi sanksionet kundër 17 zyrtarëve sauditë, që dyshohet se kanë lidhje me vrasjen e gazetarit Jamal ...

Trump: Do të diskutojë me CIA-n për vrasjen e Khashoggit
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ende nuk ishte i informuar lidhur me konkluzionet e CIA-s për vrasjen e Khashoggit, por se ai do të fliste me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo dhe CIA-n rreth kësaj ...
Medial | 17-Nov-2018 20:38
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ende nuk ishte i informuar lidhur me konkluzionet e CIA-s për vrasjen e Khashoggit, por se ai do të fliste me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo dhe CIA-n rreth kësaj ...

Trump: Do të diskutojë me CIA’n për vrasjen e Khashoggit
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ende nuk ishte i informuar lidhur me konkluzionet e CIA-s lidhur me vrasjen e Khashoggit, por se ai do të fliste me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo dhe CIA-n rreth kësaj ...
Shenja | 17-Nov-2018 20:31
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ende nuk ishte i informuar lidhur me konkluzionet e CIA-s lidhur me vrasjen e Khashoggit, por se ai do të fliste me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo dhe CIA-n rreth kësaj ...

Presidenti amerikan thotë se do të diskutojë rastin Khashoggi me CIA
Presidenti i SHBA.-së Donald Trump tha se do të informohet më vonë të shtunën mbi vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi pas një vlerësimi të CIA-s që Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman urdhëroi vrasjen. ...
Arbresh | 17-Nov-2018 20:30
Presidenti i SHBA.-së Donald Trump tha se do të informohet më vonë të shtunën mbi vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi pas një vlerësimi të CIA-s që Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman urdhëroi vrasjen. ...

CIA beson se princi i A. Saudite ka urdhëruar vrasjen e Khashoggit
Agjencia Qendrore e Intelegjencës, CIA, beson se princi i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi në Stamboll, raporton agjencia e lajmeve Reuters. Burimet për Reuters ...
Flaka | 17-Nov-2018 19:55
Agjencia Qendrore e Intelegjencës, CIA, beson se princi i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi në Stamboll, raporton agjencia e lajmeve Reuters. Burimet për Reuters ...

Trump: Do të diskutojë me CIA-n për vrasjen e Khashoggit
CIA beson se Princi i Kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman (i njohur edhe si MBS), urdhëroi vrasjen e gazetarit. Por Trump, duke folur para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë përsëriti gjithashtu se Princi i ...
Lajminet | 17-Nov-2018 19:15
CIA beson se Princi i Kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman (i njohur edhe si MBS), urdhëroi vrasjen e gazetarit. Por Trump, duke folur para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë përsëriti gjithashtu se Princi i ...

Trump: Do të diskutojë me CIA-n për vrasjen e Khashoggit
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ende nuk ishte i informuar lidhur me konkluzionet e CIA-s lidhur me vrasjen e Khashoggit, por se ai do të fliste me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo dhe CIA-n rreth kësaj ...
Klan Kosova | 17-Nov-2018 19:00
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ende nuk ishte i informuar lidhur me konkluzionet e CIA-s lidhur me vrasjen e Khashoggit, por se ai do të fliste me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo dhe CIA-n rreth kësaj ...

New York Times publikon video mbi vrasjen e Khashoggit
Në një video e cila në mënyrë kronologjike tregon vrasjen brutale të Khashoggit, thuhet se ekipi 15 anëtarësh që mbërriti nga Arabia Saudite në Stamboll, i vendosi një kurth Khashoggit. Gazeta amerikane New York Times ...
Lajm Press | 17-Nov-2018 18:51
Në një video e cila në mënyrë kronologjike tregon vrasjen brutale të Khashoggit, thuhet se ekipi 15 anëtarësh që mbërriti nga Arabia Saudite në Stamboll, i vendosi një kurth Khashoggit. Gazeta amerikane New York Times ...

New York Times publikon video mbi vrasjen e Khashoggit
Gazeta amerikane New York Times publikoi një video në faqen e saj të internetit, e cila përmban detaje mbi vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggy, raporton Anadolu Agency (AA). Në një video e cila në mënyrë ...
Shenja | 17-Nov-2018 17:47
Gazeta amerikane New York Times publikoi një video në faqen e saj të internetit, e cila përmban detaje mbi vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggy, raporton Anadolu Agency (AA). Në një video e cila në mënyrë ...

Ekzekutimi i gazetarit, Turqia ka një tjetër regjistrim vokal
Turqia ka më shumë prova në lidhje me vrasjen ç’njerëzore të gazetarit Jamal Khashoggi, brenda ambasadës saudite. Një gazete turke shkruan se ekzstion një audio-regjistrim i dytë që mund të zbulojë më shumë të dhëna për ...
BalkanWeb | 16-Nov-2018 14:10
Turqia ka më shumë prova në lidhje me vrasjen ç’njerëzore të gazetarit Jamal Khashoggi, brenda ambasadës saudite. Një gazete turke shkruan se ekzstion një audio-regjistrim i dytë që mund të zbulojë më shumë të dhëna për ...

Zbardhen detaje: Vrasja e gazetarit Khashoggi u urdhërua nga princi saudit
CIA ka arritur në përfundimin se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, pavarësisht se qeveria saudite mohon përfshirjen “de facto” të sundimtarit, ka ...
Standard | 17-Nov-2018 16:10
CIA ka arritur në përfundimin se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, pavarësisht se qeveria saudite mohon përfshirjen “de facto” të sundimtarit, ka ...

CIA fajëson princin saudit për vrasjen e gazetarit
CIA beson se Princi i Kurorës Saudite, Mohammed bin Salman urdhëroi vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Burime pranë agjencisë thanë se kanë vlerësuar provat me detaje dhe të gjitha të dhënat të çojnë te princi saudit. ...
Gazeta Shqip | 17-Nov-2018 08:56
CIA beson se Princi i Kurorës Saudite, Mohammed bin Salman urdhëroi vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Burime pranë agjencisë thanë se kanë vlerësuar provat me detaje dhe të gjitha të dhënat të çojnë te princi saudit. ...

SHBA-ja i vë sanksione 17 sauditëve për vrasjen e Khashoggit
“Zyrtarët sauditë që janë në listën e të sanksionuarve, ishin të përfshirë në vrasjen e tmerrshme të Jamal Khashoggit. Këta individë që e vunë në shënjestër dhe e vranë në mënyrë brutale një gazetar që punonte në ...
Lajminet | 17-Nov-2018 14:43
“Zyrtarët sauditë që janë në listën e të sanksionuarve, ishin të përfshirë në vrasjen e tmerrshme të Jamal Khashoggit. Këta individë që e vunë në shënjestër dhe e vranë në mënyrë brutale një gazetar që punonte në ...

CIA nxjerr emrin: Princi urdhëroi vrasjen e gazetarit
CIA beson se princi i kurorës saudite Mohammed bin Salman ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Keshtu raporton BBC, teksa i referohet burime pranë agjensisë së inteligjencës. Siipas saj, ky perfudnim vjen ...
Java News | 17-Nov-2018 12:34
CIA beson se princi i kurorës saudite Mohammed bin Salman ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Keshtu raporton BBC, teksa i referohet burime pranë agjensisë së inteligjencës. Siipas saj, ky perfudnim vjen ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved