ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 14:18

NYT: Princi saudit Salman aprovoi marrjen në pyetje të Khashoggi

NYT: Princi saudit Salman aprovoi marrjen në pyetje të Khashoggi
Princi trashëgimtar saudit Mohammed bin Salman, pavarësisht asaj që ka konfirmuar Riad, ishte në dijeni dhe ‘ka aprovuar marrjen në pyetje, që përfundoi keq’ ndaj Jamal Khashoggi në konsullatën e Stambollit, për të ...
BalkanWeb | 16-Oct-2018 09:46
Princi trashëgimtar saudit Mohammed bin Salman, pavarësisht asaj që ka konfirmuar Riad, ishte në dijeni dhe ‘ka aprovuar marrjen në pyetje, që përfundoi keq’ ndaj Jamal Khashoggi në konsullatën e Stambollit, për të ...

Vrasja e gazetar saudit në Turqi, Trump telefonon mbretin Salman
Presidenti i SHBA Donald Trump ka sugjeruar se “vrasës mashtrues” mund të jenë pas zhdukjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi në Turqi. Duke folur me gazetarët pas një telefonate me Mbretin Salman, ai tha se ...
BalkanWeb | 16-Oct-2018 07:58
Presidenti i SHBA Donald Trump ka sugjeruar se “vrasës mashtrues” mund të jenë pas zhdukjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi në Turqi. Duke folur me gazetarët pas një telefonate me Mbretin Salman, ai tha se ...

CNN: Arabia Saudite po përgatitet të pranojë se gazetari Khashoggi u vra
Arabia Saudite po përgatit një raport që do të pranonte se gazetari Jamal Khashoggi u vra si rezultat i marrjes në pyetje që shkoi keq, njoftoi CNN të hënën, duke cituar dy burime të paidentifikuara. Një burim ...
GazetaTema | 16-Oct-2018 09:09
Arabia Saudite po përgatit një raport që do të pranonte se gazetari Jamal Khashoggi u vra si rezultat i marrjes në pyetje që shkoi keq, njoftoi CNN të hënën, duke cituar dy burime të paidentifikuara. Një burim ...

Pompeo drejt Rijadit për çështjen e gazetarit të zhdukur
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se po dërgon Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo për t’u takuar Mbretin saudit Salman, i cili ka mohuar prerë se ka dijeni rreth zhdukjes së një gazetari saudit dy javë më parë pas ...
BalkanWeb | 16-Oct-2018 06:29
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se po dërgon Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo për t’u takuar Mbretin saudit Salman, i cili ka mohuar prerë se ka dijeni rreth zhdukjes së një gazetari saudit dy javë më parë pas ...

Pompeo viziton Arabinë Saudite
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo është takuar me mbretin Salman në Arabinë Saudite, për çështjen e zhdukjes së gazetarit Xhemal Khashoggi prej datës 2 tetor. Sipas mediave amerikane takimi nuk ka zgjatur më ...
VizionPlus | 16-Oct-2018 14:01
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo është takuar me mbretin Salman në Arabinë Saudite, për çështjen e zhdukjes së gazetarit Xhemal Khashoggi prej datës 2 tetor. Sipas mediave amerikane takimi nuk ka zgjatur më ...

Tensionet SHBA-Arabi Saudite rrisin çmimin e naftës
Marka ndërkombëtare e naftës së papërpunuar, Brent ka filluar sot javën e tregtimit me rritje të çmimit në 81.42 dollarë për fuçi, ndërkohë që çmimi i markës amerikane të naftës së papërpunuar West Texas Intermediate ...
BalkanWeb | 15-Oct-2018 22:48
Marka ndërkombëtare e naftës së papërpunuar, Brent ka filluar sot javën e tregtimit me rritje të çmimit në 81.42 dollarë për fuçi, ndërkohë që çmimi i markës amerikane të naftës së papërpunuar West Texas Intermediate ...

“Gazetari vdiq në konsullatën saudite të Stambollit”, zbulohet raporti
ARABIA SAUDITE – Duke iu referuar disa burimeve mediat ndërkombëtare si CNN raportojnë se Arabia Saudite po përgatit një raport ku pranon se gazetari Saudit Jamal Khashoggi ka humbur jetën teksa merrej në pyetje në ...
BalkanWeb | 15-Oct-2018 22:24
ARABIA SAUDITE – Duke iu referuar disa burimeve mediat ndërkombëtare si CNN raportojnë se Arabia Saudite po përgatit një raport ku pranon se gazetari Saudit Jamal Khashoggi ka humbur jetën teksa merrej në pyetje në ...

Pompeo takon mbretin dhe princin saudit pas zhdukjes së Khashoggit
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe Mbreti saudit, Salman Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është takuar me Mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas zhdukjes dhe dyshimeve për vrasjen e gazetarit saudit, ...
Gazeta Shqip | 16-Oct-2018 16:11
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe Mbreti saudit, Salman Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është takuar me Mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas zhdukjes dhe dyshimeve për vrasjen e gazetarit saudit, ...

New York Times: Princi miratoi marrjen në pyetje të Khashoggi-t
Princi i trashëguar saudit, Mohammed bin Salman, pavarësisht nga ajo që Riadi ka deklaruar, ishte në dijeni dhe “ka miratuar” marrjen në pyetje që “përfundoi keq” të gazetarit disident Jamal Khashoggi në Konsullatën e ...
Gazeta Shqip | 16-Oct-2018 10:40
Princi i trashëguar saudit, Mohammed bin Salman, pavarësisht nga ajo që Riadi ka deklaruar, ishte në dijeni dhe “ka miratuar” marrjen në pyetje që “përfundoi keq” të gazetarit disident Jamal Khashoggi në Konsullatën e ...

Zhdukja e gazetarit, Trump dërgon Pompeon në Arabinë Saudite
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të udhëtojë për në Arabinë Saudite për çështjen e gazetarit të zhdukur, Jamal Khashoggi. “Sapo kam biseduar me ...
GazetaTema | 15-Oct-2018 16:34
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të udhëtojë për në Arabinë Saudite për çështjen e gazetarit të zhdukur, Jamal Khashoggi. “Sapo kam biseduar me ...

CNN: Rijadi përgatitet të pohojë vrasjen e gazetarit saudit
Arabia Saudite po përgatitet të pranojë se gazetari i zhdukur Jamal Khashoggi është vrarë, sipas njoftimeve të dy mediave amerikane. Njoftimet citojnë burime që thonë se vdekja e Khashoggit erdhi për shkak të një ...
Gazeta Shqip | 16-Oct-2018 08:03
Arabia Saudite po përgatitet të pranojë se gazetari i zhdukur Jamal Khashoggi është vrarë, sipas njoftimeve të dy mediave amerikane. Njoftimet citojnë burime që thonë se vdekja e Khashoggit erdhi për shkak të një ...

Rasti Khashoggi/ Pompeo takon mbretin saudit
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të takojë sot në Riad mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas kundërthënieve në rritje për fatin e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Pompeo do të vizitojë më pas Turqinë, ku ...
TV Klan | 16-Oct-2018 09:20
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të takojë sot në Riad mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas kundërthënieve në rritje për fatin e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Pompeo do të vizitojë më pas Turqinë, ku ...

Tusk: Të hetohet plotësisht dhe të ndëshkohen fajtorët për rastin Khashoggi
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Evropian (BE), Donald Tusk, ka bërë thirrje për “hetim të plotë” dhe “dënim të fajtorëve” për rastin e gazetarit saudit të Washington Post, Jamal Khashoggi, transmeton AA. Në një ...
Shenja | 16-Oct-2018 17:32
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Evropian (BE), Donald Tusk, ka bërë thirrje për “hetim të plotë” dhe “dënim të fajtorëve” për rastin e gazetarit saudit të Washington Post, Jamal Khashoggi, transmeton AA. Në një ...

Gjenden prova për vrasjen e gazetarit saudit
Një zyrtar i lartë i policisë turke tha për “Associated Press” se policia gjeti “prova të caktuara” se gazetari saudit Jamal Kashogi u vra në një konsullatë saudite në Stamboll. Zyrtari, i cili donte të mbetet anonim, ...
EkonomiaOnline | 16-Oct-2018 17:12
Një zyrtar i lartë i policisë turke tha për “Associated Press” se policia gjeti “prova të caktuara” se gazetari saudit Jamal Kashogi u vra në një konsullatë saudite në Stamboll. Zyrtari, i cili donte të mbetet anonim, ...

Gjenden prova për vrasjen e gazetarit saudit
Një zyrtar i lartë i policisë turke tha për Associated Press se policia gjeti "prova të caktuara" se gazetari saudit Jamal Kashogi u vra në një konsullatë saudite në Stamboll.
Kosova Press | 16-Oct-2018 16:35
Një zyrtar i lartë i policisë turke tha për Associated Press se policia gjeti "prova të caktuara" se gazetari saudit Jamal Kashogi u vra në një konsullatë saudite në Stamboll.

Pompeo takon mbretin dhe princin saudit pas zhdukjes së Khashoggit
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është takuar me Mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas zhdukjes dhe dyshimeve për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Presidenti amerikan, Donald Trump ka dërguar ...
Arbresh | 16-Oct-2018 16:24
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është takuar me Mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas zhdukjes dhe dyshimeve për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Presidenti amerikan, Donald Trump ka dërguar ...

Pompeo takon mbretin dhe princin saudit pas zhdukjes së Khashoggit
Presidenti amerikan, Donald Trump ka dërguar Pompeon në Riad pasi ka folur me Mbretin e Arabisë Saudite për zhdukjen e Khashoggit, i cili është njohur si kritik i trashëgimtarit të fronit saudit, Princit, Muhammad bin ...
Lajminet | 16-Oct-2018 16:11
Presidenti amerikan, Donald Trump ka dërguar Pompeon në Riad pasi ka folur me Mbretin e Arabisë Saudite për zhdukjen e Khashoggit, i cili është njohur si kritik i trashëgimtarit të fronit saudit, Princit, Muhammad bin ...

Përgatitet raporti i gazetarit që vdiq në konsullatën e Stambollit
Sipas medieve ndërkombëtare si CNN, raportojnë se Arabia Saudite po përgatisin një raport ku pranon se se gazetari Saudit Jamal Khashoggi ka humbur jetën teksa merrej në pyetje në konsullatën saudite të Stambollit. ...
Standard | 16-Oct-2018 16:04
Sipas medieve ndërkombëtare si CNN, raportojnë se Arabia Saudite po përgatisin një raport ku pranon se se gazetari Saudit Jamal Khashoggi ka humbur jetën teksa merrej në pyetje në konsullatën saudite të Stambollit. ...

Autoritetet turke gjejnë prova se gazetari turk u vra brenda konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll
Autoritetet turke kanë bërë të ditur se kanë gjetur prova të cilat dëshmojnë se gazetari saudit Jamal Khashoggi, është vrarë në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll. Pasditen e të hënës që e lëm pas, u bë e ditur ...
Klan Kosova | 16-Oct-2018 15:46
Autoritetet turke kanë bërë të ditur se kanë gjetur prova të cilat dëshmojnë se gazetari saudit Jamal Khashoggi, është vrarë në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll. Pasditen e të hënës që e lëm pas, u bë e ditur ...

Sekretari amerikan Pompeo arriti në Riad, takohet me krerët sauditë
Mbreti i Arabisë Saudite, Selman bin Abdulaziz, ka pritur në një takim Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo i cili po qëndron për vizitë në Arabinë Saudite në lidhje me zhdukjen e gazetarit saudit Jamal ...
Shenja | 16-Oct-2018 15:12
Mbreti i Arabisë Saudite, Selman bin Abdulaziz, ka pritur në një takim Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo i cili po qëndron për vizitë në Arabinë Saudite në lidhje me zhdukjen e gazetarit saudit Jamal ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved