ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:58

Ekrem Mustafa zëvendëson Bejtush Gashin, emërohet ministër i brendshëm

Ekrem Mustafa zëvendëson Bejtush Gashin, emërohet ministër i brendshëm
Kryeministri Haradinaj pranoi kërkesën e për shkarkimin e ministrit te brendshëm Bejtush Gashi, duke emëruar ne vend te tij Ekrem Mustafen. Gjate dorëzimit te detyrës, Gashi i ka uruar Mustafës suksese ne punën e re. Ai ...
VizionPlus | 16-Oct-2018 14:12
Kryeministri Haradinaj pranoi kërkesën e për shkarkimin e ministrit te brendshëm Bejtush Gashi, duke emëruar ne vend te tij Ekrem Mustafen. Gjate dorëzimit te detyrës, Gashi i ka uruar Mustafës suksese ne punën e re. Ai ...

Emërohet ministri i ri i Brendshëm i Kosovës
Në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës, Bejtush Gashi i ka dorëzuar detyrën e ministrit të ri në këtë detyrë, Ekrem Mustafa. Gjatë ceremonisë së pranim-dorëzimit, të dy bashkëbiseduesit diskutuan për punën dhe ...
TV Klan | 16-Oct-2018 14:33
Në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës, Bejtush Gashi i ka dorëzuar detyrën e ministrit të ri në këtë detyrë, Ekrem Mustafa. Gjatë ceremonisë së pranim-dorëzimit, të dy bashkëbiseduesit diskutuan për punën dhe ...

AKR zbulon emrin e Ministrit te Brendshëm që pason shkarkimin e Gashit
Qeveria e Kosovës shkarkoi Bejtush Gashin nga posti i ministrit të Punëve të Brendshem. Zyrtarë të Aleancës Kosova e Re, parti që është në koalicionin qeverisës thanë se Ekrem Mustafa do të marrë këtë post të ...
VizionPlus | 16-Oct-2018 09:52
Qeveria e Kosovës shkarkoi Bejtush Gashin nga posti i ministrit të Punëve të Brendshem. Zyrtarë të Aleancës Kosova e Re, parti që është në koalicionin qeverisës thanë se Ekrem Mustafa do të marrë këtë post të ...

Haradinaj: Para Kosovës janë tre tema të ndjeshme, Ushtria, Interpoli dhe vizat
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi sot se ndërrimi i ministrit të Punëve të Brendshme Bejtush Gashi, miratimi i pakos së ligjeve për transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, nuk do të ndikojë në ...
Shenja | 16-Oct-2018 17:32
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi sot se ndërrimi i ministrit të Punëve të Brendshme Bejtush Gashi, miratimi i pakos së ligjeve për transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, nuk do të ndikojë në ...

Haradinaj komenton largimin e ministrit të Brendshëm: jo nga unë, nga Pacolli!
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se e shkarkimi i ministrit të Brendshëm Bejtush Gashi nuk lidhet me miratimin e pritshëm të paketës së ligjeve në transformimin në Ushtri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, dhe ...
Tesheshi | 16-Oct-2018 17:18
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se e shkarkimi i ministrit të Brendshëm Bejtush Gashi nuk lidhet me miratimin e pritshëm të paketës së ligjeve në transformimin në Ushtri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, dhe ...

Shkarkohet Ministri i Brendshëm në Kosovë, ja kush e zëvendësoi…
Shkarkohet Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Bejtush Gashi. Shkarkimi i tij vjen nga Partia e Behxhet Pacollit, AKR, pasi nuk ka treguar performancë të mirë në detyrën e tij. Në vend të Gashit, në krye të ...
Standard | 16-Oct-2018 16:04
Shkarkohet Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Bejtush Gashi. Shkarkimi i tij vjen nga Partia e Behxhet Pacollit, AKR, pasi nuk ka treguar performancë të mirë në detyrën e tij. Në vend të Gashit, në krye të ...

Kryeministri emëron zyrtarisht Ekrem Mustafën si ministër të Punëve të Brendshme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj të martën e ka emëruar zyrtarisht Ekrem Mustafën në pozitën e ministrit të Punëve të Brendshme (MPB). Mustafa është vendosur në këtë pozitë pasi që ish-ministri i MPB-së, Bejtush ...
Medial | 16-Oct-2018 14:51
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj të martën e ka emëruar zyrtarisht Ekrem Mustafën në pozitën e ministrit të Punëve të Brendshme (MPB). Mustafa është vendosur në këtë pozitë pasi që ish-ministri i MPB-së, Bejtush ...

Haradinaj: Shkarkimi i Gashit nuk ndikon në liberalizim të vizave
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot se shkarkimi i tashmë ish ministrit të Punëve të Brendshme Bejtush Gashi nuk do të ndikojë në procesin e liberalizimit të vizave.
Kosova Press | 16-Oct-2018 14:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot se shkarkimi i tashmë ish ministrit të Punëve të Brendshme Bejtush Gashi nuk do të ndikojë në procesin e liberalizimit të vizave.

Pas shkarkimeve të vazhdueshme në MPB, flet Haradinaj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se manovrimet e fundit brenda ministrisë së Punëve të Brendshme nuk e dëmtojnë procesin e liberalizimit të vizave, raporton “Zeri.info”. Gjatë deklaratës ...
Zeri | 16-Oct-2018 14:20
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se manovrimet e fundit brenda ministrisë së Punëve të Brendshme nuk e dëmtojnë procesin e liberalizimit të vizave, raporton “Zeri.info”. Gjatë deklaratës ...

Nisin punimet për ndërtimin e shtratit të lumit Klina
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi dhe kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari përuruan sot fillimin e punimeve në ndërtimin e shtratit të lumit Klina, tek ura afër shërbimit të ...
Kosova Press | 16-Oct-2018 14:12
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi dhe kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari përuruan sot fillimin e punimeve në ndërtimin e shtratit të lumit Klina, tek ura afër shërbimit të ...

Ministri i ri i MPB-së për herë të parë në mbledhjen e Qeverisë
Ekrem Mustafa i cili dje është emëruar në pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme sot ka marrë pjesë për herë të parë në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, raporton “Zëri.info”. Me këtë rast kryeministri i vendit, ...
Zeri | 16-Oct-2018 13:44
Ekrem Mustafa i cili dje është emëruar në pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme sot ka marrë pjesë për herë të parë në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, raporton “Zëri.info”. Me këtë rast kryeministri i vendit, ...

Kosovë, Haradinaj emëron ministrin e ri të Brendshëm
Ekrem Mustafa, është Ministri i ri i Punëve të Brendshme në Kosovë. Emërimi i tij u bë sot nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Mustafa zëvendëson në këtë detyrë ish-ministrin e MPB-së, Bejtush Gashi, i cili u ...
Java News | 16-Oct-2018 13:37
Ekrem Mustafa, është Ministri i ri i Punëve të Brendshme në Kosovë. Emërimi i tij u bë sot nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Mustafa zëvendëson në këtë detyrë ish-ministrin e MPB-së, Bejtush Gashi, i cili u ...

Ministri i ri MPB-së për herë të parë në mbledhjen e Qeverisë
Mbledhja e Qeverisë Haradinaj ka nisur sot në orën 13:00. Për herë të parë në këtë mbledhje është duke marrë pjesë ministri i ri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa. Me këtë rast, kryeministri Ramush Haradinaj i ka ...
Arbresh | 16-Oct-2018 13:33
Mbledhja e Qeverisë Haradinaj ka nisur sot në orën 13:00. Për herë të parë në këtë mbledhje është duke marrë pjesë ministri i ri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa. Me këtë rast, kryeministri Ramush Haradinaj i ka ...

Ministria e Mjedisit mbështet Skenderajn me një milion euro
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka vizituar Komunën e Skenderajt dhe ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Rregullimi i shtratit të lumit Klina”, i financuar nga MMPH. ...
Zeri | 16-Oct-2018 13:01
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka vizituar Komunën e Skenderajt dhe ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Rregullimi i shtratit të lumit Klina”, i financuar nga MMPH. ...

Ministria e Mjedisit mbështet Skenderajn me një milion euro
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka vizituar Komunën e Skenderajt dhe ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Rregullimi i shtratit të lumit Klina”, i financuar nga MMPH. ...
Arbresh | 16-Oct-2018 12:37
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka vizituar Komunën e Skenderajt dhe ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Rregullimi i shtratit të lumit Klina”, i financuar nga MMPH. ...

Ministria e Mjedisit mbështet Skenderajn me një milion euro
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka vizituar Komunën e Skenderajt dhe ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Rregullimi i shtratit të lumit Klina”, i financuar nga MMPH. ...
Klan Kosova | 16-Oct-2018 12:30
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka vizituar Komunën e Skenderajt dhe ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Rregullimi i shtratit të lumit Klina”, i financuar nga MMPH. ...

Bejtush Gashi liron postin, ministri nga Ferizaj merr detyrën
Pas vendimit zyrtar të Qeverisë, është bërë pranim-dorëzimi i postit të ministrit të Brendshëm. Bejtush Gashi, i cili ishte emëruar vetëm pak muaj më parë i ka liruar vendin ministrit të ri, Ekrem Mustafës. Në ...
Zeri | 16-Oct-2018 12:16
Pas vendimit zyrtar të Qeverisë, është bërë pranim-dorëzimi i postit të ministrit të Brendshëm. Bejtush Gashi, i cili ishte emëruar vetëm pak muaj më parë i ka liruar vendin ministrit të ri, Ekrem Mustafës. Në ...

Ekrem Mustafa merr postin e ministrit të Punëve të Brendshme
Ministri i deritanishëm i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka dorëzuar detyrën e tij tek i emëruari i ri në këtë detyrë, Ekrem Mustafa.
Kosova Press | 16-Oct-2018 12:16
Ministri i deritanishëm i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka dorëzuar detyrën e tij tek i emëruari i ri në këtë detyrë, Ekrem Mustafa.

Bejtush Gashi liron postin, ministri nga Ferizaj merr detyrën
Pas vendimit zyrtar të Qeverisë, është bërë pranim-dorëzimi i postit të ministrit të Brendshëm. Bejtush Gashi, i cili ishte emëruar vetëm pak muaj më parë i ka liruar vendin ministrit të ri, Ekrem Mustafës. Në ...
Arbresh | 16-Oct-2018 12:13
Pas vendimit zyrtar të Qeverisë, është bërë pranim-dorëzimi i postit të ministrit të Brendshëm. Bejtush Gashi, i cili ishte emëruar vetëm pak muaj më parë i ka liruar vendin ministrit të ri, Ekrem Mustafës. Në ...

Gashi ia dorëzon Mustafës detyrën e ministrit (FOTO)
Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka dorëzuar detyrën e ministrit tashmë të emëruarit të ri në këtë detyrë, Ekrem Mustafa. Gjatë ceremonisë së pranim-dorëzimit, të dy bashkëbiseduesit diskutuan për ...
Klan Kosova | 16-Oct-2018 12:08
Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka dorëzuar detyrën e ministrit tashmë të emëruarit të ri në këtë detyrë, Ekrem Mustafa. Gjatë ceremonisë së pranim-dorëzimit, të dy bashkëbiseduesit diskutuan për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved