Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 17:43
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Haradinaj: Do të kemi një përfshirje më të gjerë në qeverisje
Shenja - 19-Aug-2017 17:50
Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, ka thënë se kanë pasur mundësi të kthehen në seancë edhe më shpejt me 61 vota, por që ka lindur një mundësi e re më gjithëpërfshirëse. “Kemi pas mundësi ...
Haradinaj: Do të kemi një përfshirje më të gjerë në qeverisje
Albportali - 19-Aug-2017 17:49
Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, ka thënë se kanë pasur mundësi të kthehen në seancë edhe më shpejt me 61 vota, por që ka lindur një mundësi e re më gjithëpërfshirëse. “Kemi pas mundësi ...
Katër emrat e LDK-së për Prishtinën
Klan Kosova - 19-Aug-2017 17:42
Kryetari i Gjilanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe njëri nga udhëheqësit e kësaj partie, Lutfi Haziri, ka thënë se tashmë i kanë katër emra kryesorë që janë në rrethin e ngushtë për t’u nominuar për kryetar të ...
Haziri: Nuk pres ndryshime nga AKR-ja më 24 gusht
Arbresh - 19-Aug-2017 17:35
Njëri prej udhëheqësve kryesor të LDK’së, Lufti Haziri, ende nuk po beson se Behgjet Pacolli do të kalojë në krahun e PAN’it për të formuar Qeverinë e Kosovës. Por, thotë se AKR’ja ende ka çka të japë në koalicionin e ...
Makolli: LDK-ja dhe Vetëvendosje të reflektojnë
Illyriapress - 19-Aug-2017 17:32
Prishtinë, 19 gusht 2017 – Sekretari i përgjithshëm i AKR-së, Vesel Makolli, në një prononcim për gazetën “Zëri”, ka deklaruar se disponimi i AKR-së dhe i presidentit të saj, Behgjet Pacollit, është “interesi i vendit ...
LDK ka propozuar katr emra pr garn pr Prishtinn
Zeri - 19-Aug-2017 17:32
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka propozuar katër emra për të kandiduar në Komunën e Prishtinës, në zgjedhjet lokale që mbahen më 22 tetor. “Janë Lumir Abdixhiku, Vjosa Osmani, Arban Abrashi dhe Ismet Beqiri që janë ...
LDK ka propozuar katër emra për garën për Prishtinën
AlMaKos - 19-Aug-2017 17:32
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka propozuar katër emra për të kandiduar në Komunën e Prishtinës, në zgjedhjet lokale që mbahen më 22 tetor. “Janë Lumir Abdixhiku, Vjosa Osmani, Arban Abrashi dhe Ismet Beqiri që janë ...
Haradinaj e konsideron punë të kryer përfshirjen e AKR-së në qeveri
Illyriapress - 19-Aug-2017 17:29
Prishtinë, 19 gusht 2017 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kandidat i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se mungesa e deputetëve të këtij koalicioni në seancat ...
Haziri: AKR-ja nuk do t bj lvizje radikale m 24 gusht
Zeri - 19-Aug-2017 17:18
Njëri prej udhëheqësve kryesor të LDK’së, Lufti Haziri, ende nuk po beson se Behgjet Pacolli do të kalojë në krahun e PAN’it për të formuar Qeverinë e Kosovës. Po thotë se AKR’ja ende ka çka të japë në koalicionin e ...
Haziri: S`pres ndryshime nga AKR-ja më 24 gusht
Indeks Online - 19-Aug-2017 17:12
Njëri prej udhëheqësve kryesor të LDK’së, Lufti Haziri, ende nuk po beson se Behgjet Pacolli do të kalojë në krahun e PAN’it për të formuar Qeverinë e Kosovës. Por, thotë se AKR’ja ende ka çka të japë në koalicionin e ...
Lutfi Haziri: AKR’ja nuk do të bëjë lëvizje radikale më 24 gusht
GazetaFjala - 19-Aug-2017 17:11
Njëri prej udhëheqësve kryesor të LDK’së, Lufti Haziri, ende nuk po beson se Behgjet Pacolli do të kalojë në krahun e PAN’it për të formuar Qeverinë e Kosovës. Po thotë se AKR’ja ende ka çka të japë në koalicionin e ...
Islam Pacolli: Haradinaj s’mund të flasë për AKR-në
AlMaKos - 19-Aug-2017 16:47
Nga Aleanca Kosova e Re thonë se nuk është ndryshuar qëndrimi sa i përket qëndrimit në koalicionin LDK-AKR-Alternativa. “AKR nuk ka ndryshuar qëndrimin e saj të mëhershëm”, ka deputeti i AKR-së, Islam Pacolli. I ...
Pacolli: AKR nuk ka ndryshuar qëndrim
Arbresh - 19-Aug-2017 16:45
Aleanca Kosova e Re, e drejtuar nga Behgjet Pacolli nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket krijimit të institucioneve, apo daljes së mundshme nga koalicioni LAA. Këtë e ka thënë për klankosova deputeti në parlament i ...
Pacolli: AKR nuk ka ndryshuar qndrim, Haradinaj smund t flas pr ne
Zeri - 19-Aug-2017 16:31
Aleanca Kosova e Re, e drejtuar nga Behgjet Pacolli nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket krijimit të institucioneve., apo daljes së mundshme nga koalicioni LAA. Këtë e ka thënë për klankosova.tv deputeti në parlament i ...
Pacolli: AKR nuk ka ndryshuar qëndrim
Indeks Online - 19-Aug-2017 16:31
Aleanca Kosova e Re, e drejtuar nga Behgjet Pacolli nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket krijimit të institucioneve., apo daljes së mundshme nga koalicioni LAA. Këtë e ka thënë për klankosova.tv deputeti në parlament i ...
Pacolli: AKR nuk ka ndryshuar qëndrim, Haradinaj s’mund të flasë për ne
Klan Kosova - 19-Aug-2017 16:22
Aleanca Kosova e Re, e drejtuar nga Behgjet Pacolli nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket krijimit të institucioneve., apo daljes së mundshme nga koalicioni LAA. Këtë e ka thënë për klankosova.tv deputeti në parlament i ...
Haradinaj e merr si punë të kryer përfshirjen e AKR-së në qeveri
Politiko - 19-Aug-2017 16:07
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mos prezenca e tyre nëpër vazhdimin e seancave konstitutive ka qenë në të mirë të vendit. “Kemi pas mundësinë me u kthy në seancë me 61 vota, por ...
'LDK-ja dhe LVV-ja t reflektojn'
Zeri - 19-Aug-2017 15:57
Sekretari i përgjithshëm i AKR-së, Vesel Makolli në një prononcimi për “Zërin”, ka deklaruar se disponimi i AKR-së dhe i presidentit të saj është interesi i vendit mbi të gjitha. Ai kërkon që LDK-ja dhe LVV-ja të ...
Sejdiu i përgjigjet Haradinajt: AKR nuk ka ndryshuar qëndrim, veprojmë kuadër të LAA
AlMaKos - 19-Aug-2017 15:49
Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR) dhe deputeti, Korab Sejdiu, ka mohuar se partia e tij i ka dhënë mbështetje koalicionit PAN për formimin e qeverisë. Ai këto komente i ka bërë duke reaguar ndaj deklaratës që ...
Zyrtari i Vetëvendosjes zbulon sa Ministri do t’i marrë AKR’ja
GazetaFjala - 19-Aug-2017 15:45
Njëri prej zyrtarëve të Vetëvendosjes, Sadri Ramabaja, ka njoftuar se Partia e Behgjet Pacollit i ka marrë pesë Ministri dhe pesë Zevëndësministra në këmbim të votës për qeverinë e Ramush Haradinajt. “Pesë ministra dhe ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore