Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 17:43
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Finlandë: Sulmuesi kishte në shënjestër gratë Indeks Online - 19-Aug-2017 18:42
12 vjeçari i Dordmund-it për të cilin po flasin të gjithë (VIDEO)
Klan Kosova - 19-Aug-2017 18:32
Vetëm tri ndeshje në sezonin e ri 2017-18 në Bundesligën gjermane për U17 dhe sulmuesi i Borussia Dortmund ka shënuar tetë gola. Për ta për edhe më të madhërishëm suksesin e tij, Youssoufa Moukoko, që është vetëm 12 ...
Finlandë: Sulmuesi kishte në shënjestër gratë
Lajminet - 19-Aug-2017 18:12
Ata po e trajtojnë sulmin si një incident terrorist, shkruan BBC. I dyshuari, i arrestuar pasi u qëllua nga policia, është një maroken 18-vjeçar. Katër marokenë të tjerë janë duke u mbajtur. Të dy gratë që u therën ...
Finlandë: Sulmuesi kishte në shënjestër gratë
Klan Kosova - 19-Aug-2017 17:56
Policia në Finlandë thotë se personi që vrau dy vetë në qytetin jugperëndimor të Turkut të premten ka pasur në shënjestër gratë. Ata po e trajtojnë sulmin si një incident terrorist, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. ...
Sulmi me thikë ndaj këmbësorëve, Policia e Finlandës: Femrat në shenjestër të agresorit
Lexo - 19-Aug-2017 17:00
Sulmi në Finlandë i ndodhur të premten, ku një 18 vjecar maroken i cilësuar si i dyshuari kryesor sulmoi me thikë këmbësorët, duket se ka pasur në shenjestër vetëm femra, ka bërë të ditur policia. Zyrtarët thanë se tani ...
Sulmi në Finlandë, policia: Agresori kishte në shënjestër gratë
Gazeta Dita - 19-Aug-2017 16:56
Sipas policisë finlandeze, agresori që vrau dy persona dhe plagosi 8 të tjerë në qytetin e Turkut kishte në shënjestër gratë. I dyshuari kishte hyrë një vit më parë në Finlandë dhe ishte në procesin e aplikimit për ...
Sulmi në Finlandë, policia: Agresori kishte në shënjestër gratë
OraNews - 19-Aug-2017 16:24
Sipas policisë finlandeze, agresori që vrau dy persona dhe plagosi 8 të tjerë në qytetin e Turkut kishte në shënjestër gratë. I dyshuari kishte hyrë një vit më parë në Finlandë dhe ishte në procesin e aplikimit për ...
Finlandë: Për sulmin me thikë, hetime për terrorizëm të mundshëm
InFokusi - 19-Aug-2017 14:49
I dyshuari i arrestuar për vrasjen e dy njerëzve dhe plagosjen e tëtë të tjerëve, në sulmin me thikë në qytetin Turku në Finandë, po hetohet për vrasje me qëllim të mundshëm terrorist, ka thënë sot policia. “Për shkak ...
Finlandë: Për sulmin me thikë, hetime për terrorizëm të mundshëm
Arbresh - 19-Aug-2017 14:28
I dyshuari i arrestuar për vrasjen e dy njerëzve dhe plagosjen e tëtë të tjerëve, në sulmin me thikë në qytetin Turku në Finandë, po hetohet për vrasje me qëllim të mundshëm terrorist, ka thënë sot policia. “Për shkak ...
Finlandë: Policia thotë se “nuk përjashtohet sulmi terrorist”
TetovaSot - 19-Aug-2017 14:26
Policia në Finlandë thotë se dy vetë janë vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur, pasi mbrëmë janë therrë me thikë në qytetin perëndimor Turku. Nuk është e qartë nëse ky sulm me thikë ishte i ndërlidhur me terror ose është ...
Finlandë: Për sulmin me thikë, hetime për terrorizëm të mundshëm
TetovaSot - 19-Aug-2017 14:20
I dyshuari i arrestuar për vrasjen e dy njerëzve dhe plagosjen e tëtë të tjerëve, në sulmin me thikë në qytetin Turku në Finandë, po hetohet për vrasje me qëllim të mundshëm terrorist, ka thënë sot policia. “Për shkak ...
Finlandë: Për sulmin me thikë, hetime për terrorizëm të mundshëm
Lajminet - 19-Aug-2017 14:16
“Për shkak të informacionit që e morën gjatë natës, therrjet në Turku tash po hetohen si vrasje me qëllim terrorist”, thuhet në deklaratën e Buros Kombëtare të Hetimeve në Finlandë. Policia e ka identifikuar të ...
Sulmi me thikë në Finlandë, nuk përjashtohet pista terroriste
Gazeta Shqip - 19-Aug-2017 12:30
Policia në Finlandë thotë se dy vetë janë vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur, pasi mbrëmë janë therrë me thikë në qytetin perëndimor Turku. Nuk është e qartë nëse ky sulm me thikë ishte i ndërlidhur me terror ose është ...
Sulmi në Finlandë, akt terrorist
Top Channel - 19-Aug-2017 12:13
Policia finlandeze beson se vrasja e dy personave në qytetin jugperëndimor të Turkut gjatë së premtes, ishte një sulm terrorist. Agresori, i cili u arrestua pasi u plagos në këmbë nga efektivët, është një 18-vjeçar ...
Sulmi në Finlandë ishte terrorist
ABCNews - 19-Aug-2017 11:55
Sulmi në Finlandë ishte terrorist Policia arreston pesë bashkëpunëtorë të agresorit 19 gusht 2017 11:53 Policia finlandeze arrestoi pesë persona të konsideruar si bashkëpunëtorë të agresorit që kreu një sulm terrorist ...
Sulmi me thikë në Finlandë ishte akt terrorist, arrestohet një maroken
OraNews - 19-Aug-2017 11:16
Sulmi me thikë që ndodhi dje pasdite në qytetin Turku në jug perëndim të Finlandës ku mbetën të vrarë dy persona është një akt terrorist, deklaron policia finlandeze. Ata deklarojnë se sulmuesi i cili u qëllua në këmbë ...
Finlandë: Policia thotë se “nuk përjashtohet sulmi terrorist”
Lajminet - 19-Aug-2017 11:04
Nuk është e qartë nëse ky sulm me thikë ishte i ndërlidhur me terror ose është shkaktuar nga motive të tjera. “Tash për tash, ne nuk po zhvillojmë hetime për këtë si sulm terrorist, por nuk e përjashtojmë këtë”, tha një ...
Momenti kur policia finlandeze arreston të dyshuarin për vrasjen e dy personave
Ina-Online - 19-Aug-2017 00:48
Ky është momenti kur policë të armatosur deri në dhëmbë, arrestojnë të dyshuarin për therje me thikë të dy personave në Finlandë të cilët mbetën të vdekur në vend. Sulmi i tmerrshëm ka ndodhur, kur një person filloi të ...
BE dënon sulmin në Finlandë
Telegrafi - 19-Aug-2017 00:02
Bashkimi Evropian (BE) dënoi sot ashpër sulmin me thikë në Finlandë, ku dy persona gjetën vdekjen dhe gjashtë të tjerë morën lëndime, deklaroi presidenti i Komisionit Evropian Jean Claud- Juncker. “Me shqetësim të madh ...
Gjak dhe gra të therura në rrugë/ Dalin pamjet e tmerrshme të Finlandës (VIDEO)
Lajm Press - 19-Aug-2017 00:00
Dalin pamjet e tmerrshme të pasojave të sulmit me thikë që ndodhi ditën e sotme në qytetin Turku të Finlandës. Dy persona u vranë dhe tetë të tjerë u plagosën pasi një burrë sulmoi me thikë disa njerëz përpara se të ...
FOTO/ Sulm me thikë në Gjermani
TV Klan - 18-Aug-2017 23:09
Europa nuk po gjen dot paqe. Një tjetër sulm ka ndodhur ketë herë në Gjermani. Një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagosur. Ngjarja ka ndodhur në Dusseldorf të Gjermanisë. Policia ka mbërritur menjëherë ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore