Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Kosovë, protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt
Kosovë, protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt
Shenja - 11-Jan-2017 20:04
Në disa qytete të Kosovës, si në Pejë, Prizren, Gjilan, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj sot u mbajt një protestë gjithëpopullore me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, ku kërkohej lirimi i ish-kryeministrit dhe ...
Kosovë: Protesta për lrimin e Ramush Haradinajt
Zeri Amerikes - 11-Jan-2017 19:50
Në gjashtë qytete të Kosovës sot është protestuar me kërkesën për lirimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në qytetin Colmar në Francën lindore, pas ndalimit në bazë të ...
Kosovë: Protesta në gjithë vendin për lirimin e Ramush Haradinajt
Zeri Amerikes - 11-Jan-2017 19:50
Ish kryeministri i Kosovës, po mbahet në paraburgim në qytetin Colmar në Francën lindore, pas ndalimit në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga autoritetet serbe
Protesta n Kosov, Shqipri e Maqedoni pr lirimin e Ramush Haradinajt
Zeri - 11-Jan-2017 18:51
Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt, ...
Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt (Video)
InFokusi - 11-Jan-2017 18:27
Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në botë, janë ...
T rinjt n Tiran krkojn lirimin e Haradinajt (Video)
Zeri - 11-Jan-2017 18:16
Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në botë, janë ...
Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt (Video)
Telegrafi - 11-Jan-2017 17:46
Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në botë, janë ...
Edhe në Tiranë u kërkua lirimi i Haradinajt
Indeks Online - 11-Jan-2017 17:42
Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në botë, janë ...
Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt
Klan Kosova - 11-Jan-2017 17:28
Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në botë, janë ...
LRI protestë me të tjerët te ambasada franceze
Koha Jone - 11-Jan-2017 17:25
Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë, kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi: Rinia shqiptare kërkon lirimin e Haradinajt, të rikthehet në ...
“liri për Ramush Haradinaj” – protesta e dytë para ambasadës franceze në Shkup
TV21 - 11-Jan-2017 17:19
Studentë, profesorë e artistë u grumbulluan para ambasadës franceze në Shkup duke kërkuar lirimin e shpejt të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Ata thanë se kanë dalur aty për ti dërguar porosi ...
Të rinjtë shqiptarë protestojnë të bashkuar për lirimin e Ramush Haradinajt
Dritare.net - 11-Jan-2017 17:18
Rreth 500 të rinj të kaheve të ndryshme politike në vend u mblodhën mesidtën e sotme në Tiranë për të protestuar para bllokut të ambasadave. Të rinjtë që i përkisnin forumeve të ndryshme prtiake kryesore në vend si ...
Haradinaj “bashkon” rininë e politikës Shqiptare
ABCNews - 11-Jan-2017 16:57
Haradinaj “bashkon” rininë e politikës Shqiptare Në protestë pranë ambasadës franceze 11 janar 2017 16:53 Një komb në protestë. Nga Kosova dhe Maqedonia, në kryeqytetin e gjithë shqiptarëve. Lëvizjet rinore të forcave ...
Shkupi në këmbë për gjeneralin Haradinaj
Ina-Online - 11-Jan-2017 16:54
Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm i ...
Serbia pret ekstradimin e Haradinajt, shqiptarët në protesta kërkojnë lirimin e tij
RTM - 11-Jan-2017 16:50
Me moton “Haradinaj është Kosova”, si dhe “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, qytetarë të shumtë të organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës protestuan duke kërkuar lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, të ...
“Një komb, një qëndrim”, Haradinaj bën NJË forcat politike në Shqipëri! (FOTO)
Lajm Press - 11-Jan-2017 16:36
Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë dhe i drejtohej ...
Shqiptarët protestuan edhe në Vjenë për lirimin e Ramush Haradinajt (Video)
Lajm Press - 11-Jan-2017 16:36
Qindra shqiptarë kanë protestuar sot edhe në Vjenë, duek kërkuar lirimin e ish kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë, në bazë të një fletëarresti të lëshuar prej Serbisë. “Krenohemi ...
Shqiptarët e Austrisë kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt
AlbInfo - 11-Jan-2017 16:35
Qindra bashkatdhetarë shqiptarë që jetojnë në Austri u mblodhën sot para ambasadës franceze në Vjenë për të protestuar për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...
Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt
Politiko - 11-Jan-2017 16:33
Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt, ...
Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Haradinajt
EkonomiaOnline - 11-Jan-2017 16:29
Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar sot protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE