ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:58

ikub.al
Vishni bukur fustanet e leshtë me çizmet të gjata
Vishni bukur fustanet e leshtë me çizmet të gjata
Fustanet e leshte jane nder trendet me te forte te stines se dimrit. Perveç se kane nje pamje te bukur ato jane shume ne trend mbi te gjitha kur behet fjale per ti kombinuar me çizme te gjata mbi gjunje. Por cilat jane ...
ikub.al | para 31 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

3 mënyra si të ruani një avokado sa më gjatë
3 mënyra si të ruani një avokado sa më gjatë
Per te parandaluar kete ka disa menyra se si duhet ta ruani ate pasi e keni prere.
ikub.al | para 31 min |

Këto janë fustanet më elegant që mund të keni pare ndonjëherë
Këto janë fustanet më elegant që mund të keni pare ndonjëherë
Do te merrni pjese ne nje event gala ne mbremjen e Vitit te Ri dhe nuk keni asnje mendim se çfare do te vishni per te shkelqyer ne naten me te gjate te vitit? Si mendoni per nje fustan elegant sa do te keni pamjen e nje ...
ikub.al | para 47 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Nëse ende nuk e keni zgjedhur veshjen për festa, hidhni një sy këtyre
Nëse ende nuk e keni zgjedhur veshjen për festa, hidhni një sy këtyre
Pamja glamur eshte ajo qe ofrojne keto veshje dhe aksesore. Nese jeni duke kerkuar diçka te veçante per Diten e Krishtlindjeve si veshje kadife, sateni, copa te zbukuruar me kristale, materiale luksoze dhe te buta ne ...
ikub.al | para 70 min | 19 artikuj te ndërlidhur »

Si të bëni një grim të bukur në ngjyrë rozë
Si të bëni një grim të bukur në ngjyrë rozë
Nese deshironi qe ne keto muaj te ftohte dimri te keni nje grim ndryshe atehere perse te mos preferoni te beni nje make up ne ngjyre roze per nje pamje shume femerore dhe romantike ndersa nga grimi tradicional per ...
ikub.al | para 78 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Aksesori me shik i dimrit janë dorashkat
Aksesori me shik i dimrit janë dorashkat
I ftohti nuk influencon vetem ne temperaturen e trupit por edhe ne levizshmerine e tij. Keshtu duart e ndjejne shume luhatjet e temperatures dhe si pasoje keni lekure te ashper dhe te irrituar. Ndodh shpesh qe dorashkat ...
ikub.al | para 109 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Musk prezanton tunelin e parë nëntokësor në Los Angeles
Musk prezanton tunelin e parë nëntokësor në Los Angeles
Musk ftoi dje pas dite gazetare nga mediat me te rendesishme te cilet i prezantoi me 1.83 km e para te cilat kane perfunduar. Rrjeti i tuneleve eshte parashikuar te ndertohet ne kuoten -9 metra dhe makinat do te zbresin ...
ikub.al | para 109 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Google nis projektin për ndërtimin e një fshati banimi
Google nis projektin për ndërtimin e një fshati banimi
Gjigandi i kerkimit Google paraqiti projektin e perditesuar ne qytetin e Mountain View, Kaliforni. Kampi do te vendoset ne lagjen North Bayshore dhe objektivi kryesor i tij eshte ndertimi i shtepive te perballueshme, qe ...
ikub.al | para 109 min |

Ori Nebijaj nxjerr sekretet e Portokallisë
Ori Nebijaj nxjerr sekretet e Portokallisë
Sikurse tregon edhe vete ajo per nje media, “behet fjale per te dielat ne darke. Me pushimin ne sezon qe ben ‘Portokalli’, nga e diela e pare ne janar deri ne shkurt. "Sekretet e Portokallise", çdo te diele ne darke nga ...
ikub.al | para 2 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Ermali nxjerr Amin përpara shikuesve
Ermali nxjerr Amin përpara shikuesve
Njoftimin e ka dhene vete Ermali qe ne rrjetet sociale shkruan: “Kete vit e mbyll Xingun me te ftuaren me speciale qe kemi pasur ndonjehere. Bej nje pyetje per shpirtin tim @AmardaToska dhe pyetja do te lexohet bashke ...
ikub.al | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

4 çantat që do ju zbukurojnë çdo veshje për festa
4 çantat që do ju zbukurojnë çdo veshje për festa
Per disa nje veshje e thjeshte eshte shume me e rendesishme duke shtuar disa detaje te vogla festive ne veshje, ndersa per disa gjithçka ka te beje ne shkelqimin, ndriçimin dhe magjepsjen e te gjithe te ftuarve. Nese ...
ikub.al | para 3 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Ermal Mamaqi. Ironi me Luanën në fund të vitit
Ermal Mamaqi. Ironi me Luanën në fund të vitit
Megjithate ferkimet nuk kane munguar dhe kete fund viti, komiku i Klan-it ka gjetur rastin per te ngacmuar edhe nje here rivalen bionde. Ne rrjetet sociale ai shkruan duke ju drejtuar Luanes: “Ne po festojme ...
ikub.al | para 3 ore |

Veçantia e këpucëve me printe në veshjen tuaj
Veçantia e këpucëve me printe në veshjen tuaj
Kepucet siç mund ta dini jane fiksimi i femrave. Jane gjeja e pare qe njerezit dallojne kur ju shohin. Kepucet dekolte me taka jane nder modelet me elegante per me teper nuk dalin kurre nga moda. Nje pale kepuce me taka ...
ikub.al | para 3 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Pemët më të bukura të Krishtlindjeve
Pemët më të bukura të Krishtlindjeve
Kjo tradite respektohet edhe ne vendin tone, por ne galerine e mesiperme do te tregojme disa prej pemeve me e bukura te ngritura ne qytete te ndryshme te botes per Krishtlindjet e ketij fund-viti.
ikub.al | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

5 ngjyrat e flokëve që do mbizotërojnë gjatë 2019
5 ngjyrat e flokëve që do mbizotërojnë gjatë 2019
Nuk ka menyre me te mire per te mirepritur 2019 se sa me nje ngjyre te re flokesh. Nder me te preferuarat? Ngjyra e vitit 2019 e vendosur nga Pantone Living Coral (korale e gjalleruar). Stilistet me me emer rekomandojne ...
ikub.al | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Në vende të ndryshme te botës, ja kush përfaqëson Babagjyshin e Vitit të Ri
Në vende të ndryshme te botës, ja kush përfaqëson Babagjyshin e Vitit të Ri
Babagjyshi i vitit te ri ose siç njihet ne boten anglosaksokne Santa Claus eshte nje burre me mjeker te bardhe dhe kostum te kuq. Ai shperndan dhurata per femijet e mbare dhe te sjellshem dhe ka qejf biskotat, qumeshtin ...
ikub.al | para 3 ore |

"Perla e zezë" ankorohet në Sarandë
"Perla e zezë" ankorohet në Sarandë
Sipas informacioneve, yachti qe eshte i gjate 10.6.7 metra dhe i ndertuar ne vitin 2016 eshte ne gjendje te kaloje Atlantikun duke konsumuar vetem 20 litra karburant. Pjesa tjeter e energjise se nevojshme per te shtyre ...
ikub.al | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Arsyet përse duhet të mbani një triko në look-un tuaj
Arsyet përse duhet të mbani një triko në look-un tuaj
Nese do te vishni nje fustan te holle, me nje dekolte te theksuar apo nje veshje shume te thjeshte dhe deshironi ti jepni nje pamje ndryshe atehere duhet te preferoni te mbani nje triko. Qofte kjo ne nje model te ...
ikub.al | para 3 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

3 mënyra si të zvogëloni pamjen e poreve tuaja
3 mënyra si të zvogëloni pamjen e poreve tuaja
Prandaj eshte gjithmone e keshillueshme qe poret e lekures te pastrohen ne mengjes dhe ne mbremje duke larguar yndyren e tepert dhe papastertite e mbledhura ne to. Madhesia e poreve eshte gjenetike, megjithate mund te ...
ikub.al | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet "shtatzënia" e Encës. Do ta lindë në studio
Zbulohet "shtatzënia" e Encës. Do ta lindë në studio
Kengetarja e njohur u be lajm per shkak te emoji-t te nje femre shtatzene, te cilen ajo e postoi ne rrjetet sociale. Shume besuan se ajo paralajmeronte shtatzenine e saj, sikurse pati edhe te tjere qe dyshuan ne kete ...
ikub.al | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Veshjet më të bukura të Dukeshës Meghan Markle
Veshjet më të bukura të Dukeshës Meghan Markle
Pasi ajo u martuar me princ Harryn, Meghan ndryshoi rrenjesisht stilin e sja, nga nje aktore e Hollywood-it ne nje Dukeshe fisnike dhe elegante. Çdo paraqitje e saj qe pas martese ka bere qe te gjitha veshjet te shiten ...
ikub.al | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Për 2018-ën këta janë meshkujt më seksi në botë
Për 2018-ën këta janë meshkujt më seksi në botë
Ne internet ka nje liste me 100 meshkujt me terheqes te 2018-es, jo te zgjedhur nga nje juri, por nga vete perdoruesit e mediave sociale. Fillimisht secili ka sugjeruar nje kandidat dhe me pas eshte votuar per t’i ...
ikub.al | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

8 ide se çfarë të vishni për mbrëmjen e Vitit të Ri
8 ide se çfarë të vishni për mbrëmjen e Vitit të Ri
Viti i ri eshte mbremje festive ku secili zgjedh ta festoje me familje apo miqte e tij. Edhe veshja duhet te paraqese te njejten magji, argetim dhe shkelqim qe ka kjo feste, prandaj kudo qe zgjidhni ta festoni, ne ...
ikub.al | para 4 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Palltot më të bukura për çdo rast
Palltot më të bukura për çdo rast
Palltot jane veshje me e domosdoshme qofte per tu mbrojtur nga i ftohti ashtu dhe per te kompletuar veshjet tuaja. Modelet dhe ngjyrat jane te ndryshme te cilat mund ti zgjidhni per çdo rast qofte formal apo casual. ...
ikub.al | para 4 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

3 mënyra si të zvogëloni pamjen e poreve tuaja
3 mënyra si të zvogëloni pamjen e poreve tuaja
Prandaj eshte gjithmone e keshillueshme qe poret e lekures te pastrohen ne mengjes dhe ne mbremje duke larguar yndyren e tepert dhe papastertite e mbledhura ne to. Madhesia e poreve eshte gjenetike, megjithate mund te ...
ikub.al | para 4 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Lingeriet speciale që ju duhen për festa
Lingeriet speciale që ju duhen për festa
Lingeriet per festa vijne ne menyre mjaft joshese dhe festive njekohesisht. Ne baze te veshjes kerkohen edhe lingeriet perfekte, ndersa ne mbremje mund te eksperimentoni me shume me to. Nga recipetat e ndryshme dhe ...
ikub.al | para 4 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Khloé Kardashian shfaqet me flokë ndryshe në Instagram
Khloé Kardashian shfaqet me flokë ndryshe në Instagram
Nje ngjyre roze e akullt me sfumatura livande edhe Khloé Kardashian ka zgjedhur te lyeje floket ne ngjyre roze. Ne fakt duke qene se kishte nje ngjyre flokesh baze ne ngjyre platin per Khloé Kardashian nuk do te kete ...
ikub.al | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Si të zhdukni rrudhat dhe vijat e krijuar tek atletet
Si të zhdukni rrudhat dhe vijat e krijuar tek atletet
Kepucet e reja zbukurojne veshjen dhe ju bejne te ndiheni mire, por sapo ato humbasin shkelqimin e tyre, pelhura rrudhoset dhe goma krijon vija te dukshme, na bejne te mendojme te bleme nje pale te reja. Mirepo njerezit ...
ikub.al | para 5 ore |

Unaza e fejesës, surpriza për të vendosur poshtë pemës
Unaza e fejesës, surpriza për të vendosur poshtë pemës
Per shume femra mund te duket nje gjest shume romantik ndersa per te tjera nje ide shume e tepruar. Por per ato qe presin propozimin e famshem te gjejne unazen e fejeses poshte pemes mund te jete me te vertet nje enderr ...
ikub.al | para 5 ore |

Kjo është veshja më transparente që Kim Kardashian ka mbajtur ndonjëherë
Kjo është veshja më transparente që Kim Kardashian ka mbajtur ndonjëherë
Askush nuk vishen me transparente dhe ekstravagante se Kim Kardashian, edhe pse motrat e saj shpesh mundohen ta konkurrojne. Mirepo Kim me veshjen e saj te fundit ka mundur rekordin e vet duke u shfaqur me nje veshje ...
ikub.al | para 5 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Ngjyra gri gjithmonë në modë edhe për arredimin e shtëpisë
Ngjyra gri gjithmonë në modë edhe për arredimin e shtëpisë
Ngjyra gri eshte nje evergreen i arredimit me te rafinuar, ka nje pamje elegante dhe shume te bute, eshte nje nder ngjyrat neutro me te dashura dhe per me teper nuk del kurre nga moda. Ne perde ashtu si dhe ne tapet, ...
ikub.al | para 5 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Karpaco kërpudhash, speck, arra dhe shegë
Karpaco kërpudhash, speck, arra dhe shegë
Perberesit - 300 gr kerpudha - 6 feta speck - 6 luge vaj ulliri - 1 luge aceto - 250 gr sallate - 6 thelbi arra - 1 shege - 1/2 limon - kripe, piper Pergatitja Hapni shegen dhe vini ne nje ene kokrrat e saj duke u ...
ikub.al | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Trieste, 1598 çifte kërcejnë valsin “më të madh” në botë
Trieste, 1598 çifte kërcejnë valsin “më të madh” në botë
Per te thyer rekordin e mbajtur deri tani nga qytetit i Tuzles ishin 1598 çifte, 88 me shume se performanca boshnjake. Balerinet kane kercyer per pese minuta rresht pa u ndalur, nen kujdesin e vemendshem te gjyqtareve ...
ikub.al | para 17 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

“Forbes” shpall 10 modelet më të paguar për vitin 2018. Cila është e para
“Forbes” shpall 10 modelet më të paguar për vitin 2018. Cila është e para
Ylli i pasarelave siguroi 22.5 milione dollare ne 12 muaj. Te ardhurat e Jenner jane siguruar nga partneriteti i saj fitimprures me markat e medha “Adidas”, “Estée Lauder” dhe “Calvin Klein”. Shikoni listen e plote te ...
ikub.al | para 17 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Tragjikomedia që fton për katarsis shpirtëror
Tragjikomedia që fton për katarsis shpirtëror
Kjo tragjikomedi ka marre pjese ne disa festivale dhe eshte shfaqur ne teatro te ndryshem, ndersa ne festivalin “Kokofest” ne Korçe “Hollyshit” ishte fitues i çmimit “Regjia me e mire” regjisori Ilir Bokshi, si dhe ...
ikub.al | para 17 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Florjan Binaj ka një këshillë miqësore për Tv Klan
Florjan Binaj ka një këshillë miqësore për Tv Klan
Siç mund ta shihni ne foton e meposhtme, vija qe tregon kufijte e Kosoves eshte ne ngjyre me te zbehte krahasuar me shtetet e tjera. “Nje keshille miqesore miqve kolege te Tv Klan: Rregulloni harten e Kosoves si shtet ...
ikub.al | para 17 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Eneda Tarifën Viti i Ri e gjen në...
Eneda Tarifën Viti i Ri e gjen në...
Dhe duket se edhe keshtu do te jete per nje prej kengetareve dhe jo vetem, festa e Vitit te ri 2019 qe kete radhe do ta gjeje ne RTSH, ku pej disa ditesh ka nisur puna per festen e fundvitit. Ishte vete Eneda qe permes ...
ikub.al | para 18 ore | 217 artikuj te ndërlidhur »

Enca shtatzënë...kush është babai?
Enca shtatzënë...kush është babai?
Dhe keshtu ndodh edhe sot me Encen. Kengetarja topolake ka postuar nje emoji te nje femre shtatzene ne Instagram dhe hamendjet filluan. Ose Enca eshte shtatzene, ose ndonje mikeshe e saj, te cilen ajo kerkon ta ...
ikub.al | para 22 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ju pëlqen make up-i nude? Ja si ta bëni të shkëlqyeshëm për festa!
Ju pëlqen make up-i nude? Ja si ta bëni të shkëlqyeshëm për festa!
Nuk deshironi te mbani nje buzekuq te kuq apo nje grim sysh shume gold? Preferoni nje beauty look me te thjeshte por gjithsesi te bukur por ne te njejten kohe te jete i pershtatshem edhe periudhen festive? perse nuk ...
ikub.al | 18-Dec-2018 14:45 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Arsyet pse ju thyhen thonjtë gjithmonë
Arsyet pse ju thyhen thonjtë gjithmonë
Ne thjesht nuk mund t'i shpetojme procesit te plakjes dhe kjo ndikon edhe ne thonjte tane. Ndersa rritemi, thonjte tane behen te zbehur, te brishte dhe te dobet. Per te parandaluar demtimin e metejshem kerkohet nje ...
ikub.al | 18-Dec-2018 14:37 |

Parashikimi i motit për nesër, e mërkurë, 19 dhjetor 2018
Parashikimi i motit për nesër, e mërkurë, 19 dhjetor 2018
Ne Veri dhe ne Lindje, ne zonat mbi 400 m mbi nivelin e detit, reshjet pritet te jene ne formen e debores; ne zona te kufizuara edhe me poshte se ky nivel. Neser, temperaturat minimale dhe maksimale te ajrit pritet te ...
ikub.al | 18-Dec-2018 14:37 | 134 artikuj te ndërlidhur »

Veshje për Vitin e Ri: Ja 3 propozime glamur
Veshje për Vitin e Ri: Ja 3 propozime glamur
Mos u frikesoni, pasi edhe vitin e kaluar ju kishit te njejten dileme, por e zgjidhet shume mire me keshillat tona. Edhe keto veshje qe do ju propozojme sot kane nje efekt wow. Per te qene elegante dhe super sexy, ...
ikub.al | 18-Dec-2018 14:22 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Preferoni një fund tyli për festat e fund vitit
Preferoni një fund tyli për festat e fund vitit
Fundet e tylit apo siç quhen ndryshe fundet tutu jane nje alternative e mire per te krijuar nje look festiv dhe komod ne te njejten kohe. Ja disa ide te bukura per te veshur fundin tyl per festat e fundit vitit ne nje ...
ikub.al | 18-Dec-2018 14:21 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Kjo është ngjyra e vitit 2019 nga Pantone
Kjo është ngjyra e vitit 2019 nga Pantone
Per 2018 Pantone shpalli ngjyre lavander apo lejla pastel si ngjyren e vitit, ndersa per 2019 duket se ajo ka zgjedhur serish nje nuance te embel dhe romantike, ngjyra korale. Behet fjale per nje nuance korale te lehte ...
ikub.al | 18-Dec-2018 13:41 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Një ngjyrë e vështirë për t'u mbajtur, por Jennifer Lopez e bën me lehtësinë më të madhe
Një ngjyrë e vështirë për t'u mbajtur, por Jennifer Lopez e bën me lehtësinë më të madhe
Sapo degjojme emrin, Jennifer Lopez, te gjithe presim ndonje veshje super elegante te saj apo ndonje foto ku tregon me krenari linjat e saj fantastike sikur koha nuk kalon per te. Jennifer eshte nje nga ato femra qe i ...
ikub.al | 18-Dec-2018 13:34 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Veshja më elegante për femra është kostumi
Veshja më elegante për femra është kostumi
Prej vitesh kostumi eshte konsideruar si nje veshje mashkullore apo per femra ne moshe te madhe por kohet e fundit kostumet per femra kane qene protagoniste te vertet te modes. Me linja te thjeshta, te bukur, shume ...
ikub.al | 18-Dec-2018 13:13 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Harta e stomakut: Gjeni pjesën që ju dhëmb dhe nga se shkaktohet
Harta e stomakut: Gjeni pjesën që ju dhëmb dhe nga se shkaktohet
Pergjithesisht ato shkaktohen nga nje tretje e keqe, moskujdesi me ushqimin dhe mungesa e aktiviteti, megjithate ka edhe shume arsye te tjera te fshehura dhe me te rrezikshme qe shkaktojne dhimbje te forta stomaku dhe ...
ikub.al | 18-Dec-2018 12:50 |

5 veshje të cilat duken bukur nëse i vishni me atlete
5 veshje të cilat duken bukur nëse i vishni me atlete
Femrat jane te pasionuara pas kepuceve me taka, çizmet apo sandale por ne preferencat e tyre nuk mbeten me pas edhe atlete. Ato jane nder kepucet me komode qe mund te keni per me teper me to mund te krijoni look te ...
ikub.al | 18-Dec-2018 12:36 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Kur qëndisja kthehet në një vepër arti
Kur qëndisja kthehet në një vepër arti
Ne shpesh e shoqerojme qendisjen me kohet mesjetare, kur zonjat do te kalonin kohen ndersa pritnin princat e tyre. Por keto artiste deshmojne se qendisja eshte nje lloj modern i artit. Punimet e tyre jane kryevepra qe ...
ikub.al | 18-Dec-2018 12:21 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Këto janë veshjet më të ngrohta që nuk dalin kurrë nga moda
Këto janë veshjet më të ngrohta që nuk dalin kurrë nga moda
Stina e ftohte sjelle gjithmone me vete nje garderobe me te rende, te ngrohte dhe sigurisht komode. Keshtu perfitoni nga i ftohti per te veshur dhe krijuar veshje te bukura me shtresa sepse nuk ka menyre me te mire se ...
ikub.al | 18-Dec-2018 12:05 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved