ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 23:21

Zeri
Lirohen nga akuzat mjekët e dyshuar për trafikim organesh
Tre mjekët të cilët u arrestuan mëngjesin e së premtes nën dyshimin për transplantim të kundërligjshëm të qelizave dhe organeve njerëzore, sot janë liruar nga këto akuza. Dy mjekë të Spitalit “Sirona” dhe një mjek i ...
Zeri | I sapobotuar | 54 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtare: Ardiani Limani firmos kontratë dy-vjeçare me këtë klub
Kapiteni i Dritës, Ardian Limani e ka vazhduar kontratën me Dritën edhe për dy vitet e ardhshme, raporton Zëri.info. Limani mishte oferta edhe nga disa klube, përfshirë edhe kampionin e Shqipërisë, Partizanin e Tiranës. ...
Zeri | I sapobotuar | 12 artikuj te ndërlidhur »

25 kompani paralajmërojnë protestë para 'Bechtel & Enka'
25 kompani vendore që kanë dhënë shërbime në ndërtimin e autostradës “Arben Xhaferi” paralajmërojnë protestë për shkak të, siç thuhet, mos kryerjes së pagesave ndaj tyre për punën që kanë kryer. Protesta e paralajmëruar ...
Zeri | para 22 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Sa skuadra kanë arritur gjatë historisë ti fitojnë dy trofe brenda një edicioni – titullin & kupën?
Për të fituar titullin kampion është një rrugë e gjatë me shumë sfida dhe sakrifica, por të fitosh edhe kupën në të njejtën kohë është një malore edhe më e madhe. Këtë malore e kanë kaluar tri klube në të kaluarën, ...
Zeri | para 30 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Të hënën merret vendimi për ndeshjen Drita – Flamurtari, ’89-shi në pritje
Komisioni i Garave ende nuk i ka zyrtarizuar ndeshjet e barazhit të cilat do të zhvillohen më 30 maj, rrespektivisht 1 qershor. Krejt kjo pasi që ankesa e Trepçës ’89 ndaj Dritës është rikthyer edhe njëherë në procedurë ...
Zeri | para 30 min | 140 artikuj te ndërlidhur »

Përfundon një edicion i 'çmendur' në Serie A, mësohen skuadrat që janë kualifikuar në Ligën e Kampionëve
Edicioni 2018/2019 në kampionatin elitar italian, Serie A ka përfunduar në mënyrën më dramatike të mundshme. Kampioni dhe vendi i dytë tashmë ishin të 'blinduara' nga skuadrat si Juventusi dhe Napoli, megjithatë një ...
Zeri | para 46 min | 110 artikuj te ndërlidhur »

Veseli takohet me ndihmës sekretarin e përgjithshëm të OKB-së
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pret nesër në një takim të veçantë ndihmës sekretarin gjeneral të OKB-së për Evropë, Azinë Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca. Ky takim zhvillohet pikërisht në kohën kur në ...
Zeri | para 51 min | 41 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet punonjësi i ATK-së në Serbi, reagon Pacolli
Është arrestuar nga autoritetet serbe, punonjësi i Administratës Tatimore të Kosovës, Marjan Gjoka. Lajmin e ka bërë me dije në një postim të tij shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, i cili njëherësh ka dënuar ...
Zeri | para 55 min | 14 artikuj te ndërlidhur »

Milani rikthen epërsinë përball SPAL-it, shënon Kessie
Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën mes SPAL-it dhe Milanit. Fillimisht, Mohamed Fares në minutën e 53-të ka shënuar për rezultatin 2:2. Më pas, në minutën e 66-të, Franck Kessie ka shënuar për 2:3 nga pika e ...
Zeri | para 63 min | 110 artikuj te ndërlidhur »

SHBA dërgon trupa të reja ushtarake në Kosovë
Garda Kombëtare e Uajomingut do të dërgohet këtë javë në një mision paqeruajtës në Kosovë. Zyrtarët e Gardës Kombëtare thonë që kjo është hera e parë që një garnizon i Uajomingut është duke u dërguar në ndonjë mision ...
Zeri | para 63 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Interi i kundërpërgjigjet Empolit, shënon Radja Nainggolan
Interi e ka rikthyer epërsinë përballë Empolit. Në "Giuseppe Meazza", Radja Nainggolan ka shënuar për 2:1./Zëri.info ...
Zeri | para 63 min | 110 artikuj te ndërlidhur »

Tronditje në 'Giuseppe Meazza', bie mbrojtja e Interit
Empoli ka barazuar rezultatin përballë Interit në "Giuseppe Meazza". Në minutën e 76-të, Hamed Junior Traore ka barazuar për rezultatin 1:1. Siç qëndron renditja momentale, Interi bie në vendin e pestë me 67 ...
Zeri | para 63 min | 110 artikuj te ndërlidhur »

Rrëfimi rrëqethës për luftën nga ish-ushtari i UÇK-së
Valdet Jashari, i cili si 19-vjeçar iu bashkua UÇK-së, kërkon drejtësi për nënën dhe vëllezërit e vrarë. I pari që u doli përballë sulmeve të forcave serbe në hyrje të fshatit Prekaz, ishte ushtari i UÇK-së, Valdet ...
Zeri | para 77 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

“Llugë” në Serie A, ka gola në tri ndeshjet kyçe
Në tri ndeshjet kyçe që do t’i vendosin dy ekipet që do të shkojnë tutje në Ligën e Kampionëve në Serie A, ka gola. Fillimisht Interi ka kaluar në epërsi ndaj Empolit me golin e Keitas. Spali ka barazuar në 2-2 ndaj ...
Zeri | para 84 min | 110 artikuj te ndërlidhur »

Plepolli: Rexha një super-sulmues, do ta donte çdo trajner
Kastriot Rexha e ka pasur një edicion fenomenal në Superligën e Kosovës me Feronikelin. Sulmuesi kosovar madje fitoi 'Këpucën e Artë' duke shënuar 18 gola, shkruan Zëri.info. Ndërkaq, ish-futbollisti Arsim Plepolli e ka ...
Zeri | para 84 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Krasniqi: Pas triumfit në Superligë dhe Kupë, Feronikelit i duhet një pushim
Feronikeli do ta përfaqësojë Kosovën në këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Klubi nga Drenasi u shpall kampion në Superligën e Kosovës dhe do të luajë në rrethin preliminar për kualifikimet në Ligën e Kampionëve, ...
Zeri | para 92 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Hahn thotë se BE-ja ka nisur negociatat me Serbinë edhe pse duhet zgjidhur situatën me Kosovën
Komisionari evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, deklaroi sot se BE-ja “ka filluar negociatat me Serbinë, edhe pse ende duhet të zgjidhet situata rreth dialogut me Kosovën”. Ai gjithashtu theksoi se BE ka arritur të ...
Zeri | para 99 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Organizimi i klubeve kosovare, Gani Sejdiu ka një koment interesant për Vëllaznimin
Vëllaznimi është skuadra e cila do të 'luftojë' që të inkuadrohet në Superligën e Kosovës nga barazhi. Në këtë fazë, gjakovarët do të përballen me Trepçën'89, shkruan Zëri.info. Ndërkaq, kur flitet për organizimin e ...
Zeri | para 107 min | 140 artikuj te ndërlidhur »

Plepolli: Të gjitha meritat i shkojnë Naser Ramajt
Feronikeli është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019. Në krye me presidentin Naser Ramaj, klubi nga Drenasi ka korrur sukses edhe në Kupën e Kosovës, shkruan Zëri.info. Tashmë është bërë e ...
Zeri | para 109 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Musa: Dalladaku u mashtrua edhe nga një grup tjetër (VIDEO)
Avokati i Faton Dalladakut po pretendon se klienti i tij është mashtruar edhe nga një grup tjetër, përveç atyre që tani janë arrestuar nga policia. Sipas tij, ende nuk dihet shuma e saktë e parave që i janë marrë ...
Zeri | para 116 min | 25 artikuj te ndërlidhur »

Gani Sejdiu me një vlerësim interesant për klubet historike në Kosovë
Feronikeli është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019. Ndërkaq, klubet me nam si Trepça'89, Gjilani, Drita, e Vëllaznimi nuk kanë qenë në më mirën e tyre, shkruan Zëri.info. Ndërkaq, për këtë ...
Zeri | para 116 min | 140 artikuj te ndërlidhur »

Injorimi i Zekirija Ramadanit për futbollistin më të shtrenjtë në Kosovë, befason Arsim Plepolli
Feronikeli është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019. Por, përgjatë tërë edicionit ka qenë e përfolur tema e futbollistit Hamed Kone, shkruan Zëri.info. Kone është futbollisti më i shtrenjtë në ...
Zeri | para 2 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Kërkesë për mbylljen e Pavijonit të Paraburgimit në Dubravë
Ditë më parë KMDLNJ ka kërkuar që Pavijoni i Paraburgimit në Qendrën Korrektuese në Dubravë duhet të mbyllet urgjentisht. Në këtë qendër thuhet se përafërsisht janë 35 deri 40 të paraburgosur që i shkakton shumë ...
Zeri | para 2 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Feronikeli kampion i Kosovës me rekord pikësh, ky është vlerësimi i Gani Sejdiut
Feronikeli është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019 me 80 pikë të grumbulluara. Përveç triumfit në Superligë, skuadra nga Drenasi ka triumfuar edhe në Kupën e Kosovës të shtunën, shkruan ...
Zeri | para 2 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Trajneri i Kosovës tregon dallimet mes FC Prishtinës dhe Feronikelit
Feronikeli është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019. Përveç triumfit në Superligë, skuadra nga Drenasi ka triumfuar edhe në Kupën e Kosovës të shtunën, shkruan Zëri.info. Ndërkaq, trajneri i ...
Zeri | para 2 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Milani në avantazh dhe në Ligën e Kampionëve momentalisht, Atalanta duke humbur
Milani ka shënuar dy herë si mysafire e Spalit Turku Hakan Calhanoglu ka shënuar në minutën 18 e pesë minuta më vonë edhe Kessie. Ndërkohë Atalanta në kohë të njëjtë pranoi gol nga Sassuolo. Me rezultatet aktuale dhe ...
Zeri | para 2 ore | 110 artikuj te ndërlidhur »

FC Prishtina bëhet lajm edhe në Afrikë
Pas triumfit në Kupën e Kosovës nga Feronikeli ndaj Trepçës‘89, FC Prishtina automatikisht ka siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Evropës si nënkampione edicionit 2018/19. Është kjo hera e katërt që skuadra siguron ...
Zeri | para 2 ore | 140 artikuj te ndërlidhur »

Shpenzohet gjysma e rezervës shtetërore
“Vetëm për muajin janar dhe shkurt diku më tepër se 50% i fondit të rezervave shtetërore janë shpenzuar” Për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ishin ndarë 500 mijë euro. Këtë shumë, Qeveria e Kosovës e ...
Zeri | para 3 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Mitrovicasi synon t’ia zërë vendin Ramush Haradinajt në qeveri
Këtë javë, n’Kosovë Show ishte një mysafir jo fort i zakonshëm. Ramadan Isufi, inxhinier nga Mitrovica, është njeriu i cili mendon se duhet të behet kryeministër i Republikës së Kosovës, për t’ia zënë vendin Ramush ...
Zeri | para 3 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Mediet serbe e quajnë provokim deklaratën e Thaçit për bashkim me Shqipërinë
Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, po shihet si provokim nga mediet serbe. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, prej kohësh e ka deklaruar qëndrimin e tij pro bashkimi të ...
Zeri | para 3 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Goli fenomenal i Milot Rashicës, në garë për më të mirin e edicionit te Werder Bremeni
Edicioni 2018/2019 ishte njëri prej më të mirëve në karrierë për futbollistin nga Vushtrria, Milot Rashica, sidomos pjesa e dytë. Ish-futbollisti i Vitesses ka arritur ta gjejë portën dhjetë herë në 35 ndeshje në ...
Zeri | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Juventusi e mbyll edicionin 2018/2019 me humbje, lamtumirë e 'hidhur' për Maxi Allegrin
Kampioni i Italisë, Juventusi e ka mbyllur edicionin 2018/19 me humbje në kampionatin elitar italian, Serie A. Në ndeshjen e zhvilluar në "Luigi Ferraris", Juventusi pësoi humbje nga Sampdoria me rezultat solid, 2:0, ...
Zeri | para 3 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Seanca në parlamentin serb shihet si kërcënim për Kosovën
Të hënën në Serbi pritet të mbahet një seancë për Kosovën. Analistët politikë thonë që politikanët në Kosovë duhet të jenë syçelë. Parlamenti i Serbisë, të hënën pritet të mblidhet edhe një herë. Por, këtë herë temë ...
Zeri | para 3 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

8-vjeçari tregon si e mposhti leukeminë
Ndonëse 8 vjeç, Uka flet si një i rritur për atë që ka kaluar këto tre vitet e fundit. E di se ka qenë me leukemi dhe tregon se si e ka mposhtur atë. “Kam qenë i sëmurë dhe kam pasur leukemi. Në fillim ka qenë pak më ...
Zeri | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Ndeshje e legjendave mes Manchester United dhe Bayern Munich, mbyllet me rezultat të thellë
Legjendat si David Beckham, Paul Scholes dhe Peter Schmeichel i dhanë tifozëve të Manchester Unitedit kujtime të mira pasi ndihmuan në fitoren e skuadrës së legjendave 5:0 ndaj Bayern Munich Ndeshja në fjalë ishte në ...
Zeri | para 3 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Merr fund pritja 26-vjeçare, Partizani feston titullin nën një atmosferë spektakolare
26 vitet e pritjes morën fund këtë pasdite në stadiumin “Selman Stërmasi”, kur kapiteni Alban Hoxha ngriti lart edhe zyrtarisht titullin kampion të fituar me meritë të plotë nga Partizani. Nën një atmosferë elektrizuese ...
Zeri | para 4 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Inter - Empoli
Sonte do të zhvillohet ndeshjet e fundit të xhiros së fundit në kampionatin elitar italian. Kur kampioni tashmë është vendosur, garë e nxehtë vazhdon të jetë ende në garën për top-katërshe, shkruan Zëri.info. Roma, ...
Zeri | para 4 ore | 110 artikuj te ndërlidhur »

Momentet kur presidenti i ndjerë Rugova vizitonte refugjatët në Maqedoni 20 vjet më parë
Presidenti i ndjerë i Kosovës, Ibrahim Rugova, sot 20 vjet më parë kishte vizituar refugjatët kosovarë në Maqedoni. Më 26 maj të 1999-s, Rugova ishte takuar me udhëheqës të Maqedonisë, me diplomatë të huaj në Shkup, e ...
Zeri | para 4 ore | 169 artikuj te ndërlidhur »

Xhiro e fundit më interesante se kurrë, formacionet zyrtare: SPAL - Milan
Sonte do të zhvillohet ndeshjet e fundit të xhiros së fundit në kampionatin elitar italian. Kur kampioni tashmë është vendosur, garë e nxehtë vazhdon të jetë ende në garën për top-katërshe, shkruan Zëri.info. Roma, ...
Zeri | para 4 ore | 110 artikuj te ndërlidhur »

10 ditë nga zhdukja e Hetem Dedajt – Familjarët japin detaje nga hetimet
Sot janë bërë 10 ditë nga momenti kur Hetem Dedaj, doli nga banesa e tij në Podujevë, për t’u zhdukur pa gjurmë. Gjatë këtyre ditëve, as Policia e Kosovës, e as familjarët e Dedajt, nuk kanë arritur që të marrin as të ...
Zeri | para 4 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Djali i Ismet Osmanit - Currit ishte plagosur dhe arratisur nga policia
Armir Osmani, djali i Ismet Osmanit, është plagosur me armë zjarri në fillim të këtij viti, pas një përleshje mes dy grupeve në Prishtinë. Insajderi merr vesh se ai është arratisur, ndërsa Prokuroria e Shtetit ka ...
Zeri | para 4 ore | 47 artikuj te ndërlidhur »

Gjuka: Titulli i gjashtë rresht është sukses i madh
Egzon Gjuka ishte prej lojtarëve të dalluar të Besa Famgasit që të dielen siguroi titullin e gjashtë rresht në Superligën e Kosovës në hendboll. Besa e mposhti Kastriotin në Ferizaj me rezultat 26:25 dhe kështu me dy ...
Zeri | para 4 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Vetëvendosja në Shqipëri kërkon dorëheqje dhe reforma
Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka thënë që dorëheqja dhe ndryshimet në pushtetin e atjeshëm janë të domosdoshëm. Për VV-në, kriza në Shqipëri nuk është mes opozitës dhe pozitës, por është një krizë e përgjithshme ...
Zeri | para 4 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Futbollisti që po kërkohet me ngulm nga Kosova, shënon gol në fitoren e thellë të skuadrës së tij
Në kuadër të javës së 32-të në Bundesligën austriake, Red Bull Salzburg ka regjistruar fitore të thellë përballë SKN St.Poelten. Në ndeshjen e zhvilluar në "Red Bull Arena", skuadra e Salzburg e cila tashmë është ...
Zeri | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

E diela, ditë pushimi për dyqanet e Mitrovicës
Agim Bahtiri e arsyeton këtë vendim për shkak të keqtrajtimit të të punësuarve dhe mosrespektimi i ligjit të punës për pushim dy ditë në javë. Kohë më parë komuna e Mitrovicës me një vendim ndaloi punën e dyqaneve dhe ...
Zeri | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

23-vjeçarja me sëmundje të rëndë, kërkon ndihmë për shërim që i kushton 40 mijë euro
Omelda Meta, 23-vjeçare, ka nevojë urgjente për ndihmë, për shkak të sëmundjes së kancerit, saktësisht Limfomën Hodgkins, e cila ka arritur në stadin 4b. Asaj kurimi i kushton më shumë se 40.000 euro dhe nuk ka ...
Zeri | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Bekim Isufi dhe Artor Shala, të ftuarit e radhës në '90 Plus'
Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë trajneri i njohur kosovar, Bekim Isufi dhe komentatori nga "SuperSport", Artor Shala. Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të ...
Zeri | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Përfundoi kampionati në 'Beach Volley', shpallen fituesit
Në Holiday Resort për të dytën ditë me radhë kanë vazhduar garat e Kampionatit të Kosovës në Beach Volley, ku në ditën e dytë të garave u zhvilluan ndeshjet çerekfinale, ndeshjet për vend të tretë dhe ndeshjet finale. ...
Zeri | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gjuriq i reagon Thaçit: Kosova s'do të kurrë pjesë e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...
Zeri | para 5 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Përfundimi i turneut 'Lah Nimani', Aziz Salihu i dëshpëruar me organizatorët
Turneu memorial i boksit “Lah Nimani”, i cili për dy ditë rresht u mbajt në Pallatin e Sporteve në Prishtinë është përcjellë edhe me disa pakënaqësi, shkruan Zëri.info. Së pari i pakënaqur ishte trajneri i Trepçës ‘89, ...
Zeri | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved