ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 18:54

VizionPlus
Koronavirusi, pandemia që mund të përcaktojë fatin e përballjes SHBA-Kinë
Koronavirusi, pandemia që mund të përcaktojë fatin e përballjes SHBA-Kinë
Ndërsa COVID-19 po vazhdon të përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara, analistët janë përqendruar me të drejtë mbi pasojat e mundshme shëndetësore dhe ekonomike. Por kjo pandemi, është duke diktuar zhvillimin më të ...
VizionPlus | I sapobotuar | 4 artikuj te ndërlidhur »

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ 812 të vdekur në pak orë
Tjetër ditë e zezë për Italinë/ 812 të vdekur në pak orë
Italia vazhdon të regjistroje ditë pas dite një numër shumë të lartë viktimash. Këtë të hënë kemi pasur 812 viktima në shtetin fqinj, një rritje e vogel në raport me bilancin e të dielës ku kishim 756 viktima. Ndërkohë ...
VizionPlus | para 35 min | 272 artikuj te ndërlidhur »

Basha sulmon Ramën: Ke braktisur qytetarët dhe mjekët (Intervista e plotë për Vizion Plus)
Basha sulmon Ramën: Ke braktisur qytetarët dhe mjekët (Intervista e plotë për Vizion Plus)
Sot është dita e parë e një regjimi të ri lëvizjes, ku qytetarët lejohen të lëvizin vetëm pasi të kenë marrë leje. Si i konsideroni masat e deritanishme, kur numri në Shqipëri shënon 223 persona të infektuar dhe 11 të ...
VizionPlus | para 67 min | 24 artikuj te ndërlidhur »

Foto-Simbol/ Ornela, infermierja shqiptare që po lufton me COVID-19 në spitalin e Cremonës
Foto-Simbol/ Ornela, infermierja shqiptare që po lufton me COVID-19 në spitalin e Cremonës
Katër gra nga katër shtete të ndryshme, në një front të vetën. Të gjitha pjesë e punës dhe fluksit të spitalit të Cremonës në Itali që është padiskutim ndër zonat më të goditura e me më shumë raste të COVID-19. Në foton ...
VizionPlus | para 67 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Basha për “Vizion Plus”: Të mbyllen fasoneritë dhe call center, do të na kushtojnë jetë
Basha për “Vizion Plus”: Të mbyllen fasoneritë dhe call center, do të na kushtojnë jetë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti thirrjen për qeverinë që të veprojë sa më parë dhe të mbyllë fasoneritë dhe call center për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Në një lidhje të ...
VizionPlus | para 3 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Tring sjell kanalin e serialeve/ D-Drama ekskluzivitet në Shqipëri e Kosovë për titujt premierë
Tring sjell kanalin e serialeve/ D-Drama ekskluzivitet në Shqipëri e Kosovë për titujt premierë
D Drama, është kanali më i ri në Tring, një bashkëprodhim mes dy platformave Tring dhe kanal D: nga kjo e hwnw starton transmetimet duke filluar nw orwn 16:00, me 5 seriale turke, të gjithë tituj premierë, të pa ...
VizionPlus | para 3 ore |

“Fshati digjet, kryeministri krihet”/ Paloka: Rama po përdor grupin e mjekëve që shkuan në Itali
“Fshati digjet, kryeministri krihet”/ Paloka: Rama po përdor grupin e mjekëve që shkuan në Itali
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka akuzuar kryeministri Edi Rama se po përpiqet të përfitojë nga situata e epidemisë. Përmes një postimi në “Facebook”, ish-deputeti shprehet se kreu i qeverisë nuk i ...
VizionPlus | para 4 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Autorizimi shpërfillet në rrethe/ Mijëra qytetarë lëvizën pa marrë lejen e posaçme
Autorizimi shpërfillet në rrethe/ Mijëra qytetarë lëvizën pa marrë lejen e posaçme
Ndonëse nga kjo e hënë, vetëm njëri prej familjarëve autorizohet për të dalë gjatë fashave orare të lejuara nga qeveria, në shumë qytete ky urdhër nuk është zbatuar. Në Fushë Krujë, qytetarë të shumtë u grumbulluan ...
VizionPlus | para 4 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

Viktima e 11 nga koronavirusi/ Humb jetën i moshuari, zbulohen 11 raste të reja
Viktima e 11 nga koronavirusi/ Humb jetën i moshuari, zbulohen 11 raste të reja
Rritet numri i të vdekurve për shkak të sëmundjes Covid-19. Viktima e 11 është një 79 vjeçar nga Tirana. Pas 18 ditësh qëndrim në spitalin infektiv të Tiranës, ai humbi jetën nga një atak kardiak. Albana Fico, Drejtorja ...
VizionPlus | para 4 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

Mashtrimi me analizën e COVID-19/ Privatët zhvasin qytetarët, ISHP: Testi bëhet vetëm tek ne
Mashtrimi me analizën e COVID-19/ Privatët zhvasin qytetarët, ISHP: Testi bëhet vetëm tek ne
Spitalet private dhe disa laboratorë në Shqipëri kanë shfrytëzuar rastin për të mashtruar qytetarët duke i zhvatur shuma të konsiderueshme parash duke pretenduar se kryejne analizen per COVID-19. Në fakt testi për të ...
VizionPlus | para 4 ore |

Shifra të frikshme në SHBA/ Trump: Një muaj izolim nga koronavirusi
Shifra të frikshme në SHBA/ Trump: Një muaj izolim nga koronavirusi
Koronavirusi po përhapet ndjeshëm në SHBA ku regjistrohëen deri më tani 143 mijë infeksione dhe rreth 2500 viktima. Megjithatë presidenti amerikan paralajmëron se ky është vetëm fillimi dhe ka vendosur të shtyjë masat e ...
VizionPlus | para 4 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

Italia e zhgënjyer nga BE/ Conte: Vendet anëtare nuk po e marrin seriozisht krizën
Italia e zhgënjyer nga BE/ Conte: Vendet anëtare nuk po e marrin seriozisht krizën
Italia ka arritur një bilanc tragjik në luftën me koronavirusn duke numëruar 10.779 të vdekur dhe rreth 98 mijë të infektuar. Vendi po përballet me një krizë të ashpër ekonomike pas kufizimeve të shtuara për të ...
VizionPlus | para 4 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Princi Charles shërohet nga COVID-19
Princi Charles shërohet nga COVID-19
Princi Charles ka dalë nga vetizolim, pasi u konfirmua një javë më parë me koronavirus. 71-vjeçari shfaqi simptoma të lehta me COVID-19, e për këtë arsye qëndroi 7 ditë në izolim në Skoci. Po ashtu, edhe bashkëshortja e ...
VizionPlus | para 4 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Miratohen 4 aktet normative/ Komisionet kalojnë ndryshimet ligjore, pritet seanca parlamentare
Miratohen 4 aktet normative/ Komisionet kalojnë ndryshimet ligjore, pritet seanca parlamentare
Komisionet parlamentare kane diskutuar 4 prej akteve normative qe qeveria ka miratuar qe prej fillimit te krizes se koronavirusit. Komisioni pergjegjes per Shendetesine miratoi ndryshimet ligjore qe kane te bejne me ...
VizionPlus | para 4 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptarët në “ferrin” e Lombardisë/ Infermieri 25-vjeçar tregon pse iu bashkua grupit prej 30 mjekësh
Shqiptarët në “ferrin” e Lombardisë/ Infermieri 25-vjeçar tregon pse iu bashkua grupit prej 30 mjekësh
Korab Gjana është njëri nga 20 infermierët që nuk e mendoi dy herë për t’iu bashkuar ekipit të bluzave të bardha në ndihmë të kolegeve në Itali. KORAB GJANA INFERMIER Thjesht na lajmëruan dhe unë dhashë aprovimin tim ...
VizionPlus | para 4 ore | 373 artikuj te ndërlidhur »

Nuk mjafton një orë për pazar/ Qytetarët ankohen për autorizimin online
Nuk mjafton një orë për pazar/ Qytetarët ankohen për autorizimin online
Këtë të hëne nisi zbatimi i rregullave te reja për lejimin e lëvizjes vetem te një anëtari për ccdo familje. Leja merret online nëpërmjet platfromës e-albania apo me anë të sms-së. Por qytetarët ankohen autorizimi per ...
VizionPlus | para 5 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Vështirësitë e mësimit online/ Mësuesit: Më pak se gjysma e nxënësve vijojnë procesin
Vështirësitë e mësimit online/ Mësuesit: Më pak se gjysma e nxënësve vijojnë procesin
Ky është Emirhan Lato, nxënës i shkollës artistike “Ajet Xhindole” në Berat. Pas vendimit për mbylljen e shkollave nga frika e përhapjes nga virusi COVID-19, Emirhani i merr mësimet në shtëpi online. Ai tregon se gjatë ...
VizionPlus | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Viktima e të infektuar në rajon/ Vendet e Ballkanit paralajmërojnë masa drastike
Viktima e të infektuar në rajon/ Vendet e Ballkanit paralajmërojnë masa drastike
Instituti kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka konfirmuar edhe tre raste të reja me koronavirusin e ri. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 94. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, u bëri ...
VizionPlus | para 5 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi konsultime për qeverinë/ Kurti: Presidenti të mos shkelë Kushtetutën, të shpallë zgjedhjet
Thaçi konsultime për qeverinë/ Kurti: Presidenti të mos shkelë Kushtetutën, të shpallë zgjedhjet
Duke filluar nga kjo e hene, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve me partitë politike ne vend për formimin e qeverisë së re, duke theksuar se duhet te shmanget mundesia e mbajtjes se ...
VizionPlus | para 5 ore | 269 artikuj te ndërlidhur »

Respiratorë dhe maska/ Mali i Zi kërkon ndihmën e NATO-s
Respiratorë dhe maska/ Mali i Zi kërkon ndihmën e NATO-s
Mali i Zi i ka kërkuar ndihmë NATO-s për përballimin e situatës kundër pandemisë së koronavirusit. Konkretisht, qeveria malazeze i ka kërkuar 320 respiratorë dhe mbi 5.6 milionë maska kirurgjikale Qendrës për ...
VizionPlus | para 5 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

SHBA, teste gjaku për të identifikuar personat me imunitet ndaj COVID-19
SHBA, teste gjaku për të identifikuar personat me imunitet ndaj COVID-19
Në Shtetet e Bashkuara laboratorët po nxitojnë të prodhojnë teste gjaku për të identifikuar ata persona që janë shëruar nga koronavirusi. Studiuesit thonë se personat që cilët kanë fituar imunitet ndaj sëmundjes, mund ...
VizionPlus | para 5 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

“Jeni krenaria jonë”/ Mjekët shqiptarë do të shërbejnë në një nga zonat më të prekura
“Jeni krenaria jonë”/ Mjekët shqiptarë do të shërbejnë në një nga zonat më të prekura
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video, në të cilën shfaqen 10 mjekët dhe 20 infermierët shqiptarë që janë dërguar në Itali për të shërbyer në spitalin e Brescias, një prej zonave më të ...
VizionPlus | para 6 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Nisma e ambasadës së BE: Të duartrokasim në 20.00 për të gjithë ata që luftojnë virusin
Nisma e ambasadës së BE: Të duartrokasim në 20.00 për të gjithë ata që luftojnë virusin
Ambasada e Bashkimit Evropian në vendin tonë u bën thirrje qytetarëve që të këtë të hënë në orën 20.00 të duartrokasin për ata që janë në vijën e parë të frontit për të luftuar koronavirusin. Sipas ambasadës, qytetarët ...
VizionPlus | para 6 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Spanjë/ 812 viktima nga koronavirusi vetëm në një ditë
Spanjë/ 812 viktima nga koronavirusi vetëm në një ditë
Pas Italisë, Spanja renditet vendi i dytë në botë për numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit, Spanja regjistron 812 persona që kanë ndërruar jetë nga COVID-19. Deri më tani, janë shënuar ...
VizionPlus | para 6 ore | 272 artikuj te ndërlidhur »

Tamponi i parë e nxori negativ/ 75-vjeçari në Korçë i prekur nga COVID-19
Tamponi i parë e nxori negativ/ 75-vjeçari në Korçë i prekur nga COVID-19
Shtohet edhe një tjetër rast pozitiv me COVID-19 në qytetin e Korçës duke e çuar totalin në 14 raste të konfirmuara. Burime jo zyrtare bëjnë me dije se bëhet fjalë për bashkëshortin e 70-vjecares, e cila u konfirmua ...
VizionPlus | para 6 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

Rama: Sa më fort të shtrëngohemi, aq më pak viktima e plagë të rënda do të kemi
Rama: Sa më fort të shtrëngohemi, aq më pak viktima e plagë të rënda do të kemi
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto në “Facebook” që tregon progresionin e epidemisë pas rastit të 20. Sipas kësaj fotoje, Shqipëria është një ndër vendet me progresion më të ulët, çka do të thotë se ...
VizionPlus | para 7 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

U fut pa leje në urgjencë për të parë familjarët, gjobitet me 5 mln lekë qytetari
U fut pa leje në urgjencë për të parë familjarët, gjobitet me 5 mln lekë qytetari
8 drejtues mjetesh janë janë ndëshkuar me heqje të lejes së drejtimit dhe bllokim mjeti gjatë 24 orëve të fundit, pasi kanë shekur urdhrin e ndalim qarkullimit. Në të gjithë vendin, 157 shtetas janë gjobitur me 10 mijë ...
VizionPlus | para 7 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Gjermania do të kryejë 200 mijë testime në ditë për koronavirusin
Gjermania do të kryejë 200 mijë testime në ditë për koronavirusin
Gjermania po planifikon që të testojë 200 mijë njerëz në ditë për COVID-19 , me shpresën se do të përsëritet suksesi i Koresë së Jugut për ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit. Kancelarja Angela Merkel kërkon të ...
VizionPlus | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Vasili: Qeveria refuzoi të dëgjonte sugjerimet, nuk mori masa për t’i dalë para pandemisë
Vasili: Qeveria refuzoi të dëgjonte sugjerimet, nuk mori masa për t’i dalë para pandemisë
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili akuzoi qeverinë se nuk ka bërë mjaftueshëm për të përballuar pandeminë e koronavirusit. Me anë të një postimi në “Facebook”, Vasili tha se qeveria ka zgjedhur rrugën ku zvarritesh pas ...
VizionPlus | para 7 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Kemi jetuar me Italinë çdo ditë”/ Rama: Kishte nevojë për forcat e vijës së parë
“Kemi jetuar me Italinë çdo ditë”/ Rama: Kishte nevojë për forcat e vijës së parë
Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer si lindi ideja për të ndihmuar Italinë me 30 mjekë dhe infermierë shqiptarë për të përballuar fluksin e koronavirusit. Në një intervistë për gazetën italiane “La Stampa”, Rama tha se një ...
VizionPlus | para 7 ore | 373 artikuj te ndërlidhur »

Dërgimi i mjekëve në Itali/ Sharon Stone publikon foto nga eksodi i ’91: Faleminderi Shqipëri
Dërgimi i mjekëve në Itali/ Sharon Stone publikon foto nga eksodi i ’91: Faleminderi Shqipëri
Dërgimi i 30 mjekëve e infermierëve shqiptarë për t’iu ardhur në ndihmë popullit italian në këto ditë vuajtjesh, ka emocionuar edhe aktoren amerikane me famë botërore, Sharon Stone. Ajo ka publikuar një foto nga 8 ...
VizionPlus | para 8 ore | 373 artikuj te ndërlidhur »

Ulet numri i të infektuarve brenda 24 orëve/ 223 të prekur në total, 44 të shëruar
Ulet numri i të infektuarve brenda 24 orëve/ 223 të prekur në total, 44 të shëruar
Në 24 orët e fundit janë regjistruar 11 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë. Nëse këtë shifër e krahasojmë me atë të së dielës, vihet re se ka një rënie të rasteve të reja. Kjo pasi të dielën u numëruan 15 të ...
VizionPlus | para 8 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

U përmirësua ditët e fundit, por pësoi infarkt/ Shënohet viktima e 11 në Shqipëri
U përmirësua ditët e fundit, por pësoi infarkt/ Shënohet viktima e 11 në Shqipëri
Mëngjesin e kësaj të hëne ka humbur jetën një tjetër pacient i infektuar me koronavirus. Drejtoresha e ISHP, Albana Fico deklaroi për mediat se viktima e 11 është një 79-vjeçar nga Tirana, i shtruar prej 18 ditësh në ...
VizionPlus | para 8 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

70-vjeçarja në Korçë del pozitive me COVID-19/ Enigmë nga e mori virusin
70-vjeçarja në Korçë del pozitive me COVID-19/ Enigmë nga e mori virusin
Një 70 vjeçare në qytetin e Korçës ka dalë pozitive me COVID-19, pas kryerjes se analizave në Institutin e Shëndetit Publik në Tiranë. Kjo e çon në 13 numrin e të infektuarve me koronavirus në qytetin juglindor. Burimet ...
VizionPlus | para 9 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

14-vjeçari, viktima më e re nga koronavirusi në Evropë
14-vjeçari, viktima më e re nga koronavirusi në Evropë
Një 14-vjeçar nga Portugalia mendohet të jetë viktima më e re në Europë që ka humbur jetën nga koronavirusi. Vitor Godinho nga Ovar ndërroi jetë orët e para të së dielës në spitalin “Sao Sebastiao”. I mituri vuante nga ...
VizionPlus | para 9 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Trump shtyn kufizimet deri në 30 prill: Punë e mirë nëse kemi më pak se 100 mijë viktima
Trump shtyn kufizimet deri në 30 prill: Punë e mirë nëse kemi më pak se 100 mijë viktima
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka vendosur të zgjasë masat kufizuese deri në fund të prillit. Vendimi u mor pas paralajmërimeve të ekspertëve të shëndetësisë, të cilët paralajmërojnë se ...
VizionPlus | para 9 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

“Çdo shqiptar është familja jonë”/ Balla: Sot fillon një javë e re e luftës
“Çdo shqiptar është familja jonë”/ Balla: Sot fillon një javë e re e luftës
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka shprehur mirënjohje çdo punonjësi që është në detyrë në këto ditë të vështira dhe sakrifikuese. Në një postim në “Facebook”, Balla ka publikuar edhe ...
VizionPlus | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19 frikëson SHBA/ Improvizohen spitale në New York
COVID-19 frikëson SHBA/ Improvizohen spitale në New York
Pandemia e koronavirusit frikëson Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas ekspertit të sëmundjes infektive, Anthony Fauci, mund të ketë edhe 200 mijë viktima në SHBA. Vëmendja drejtohet veçanërisht tek New York, ku, ...
VizionPlus | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Nga sot lëvizet vetëm me leje për të bërë pazar, ja ku të aplikoni
Nga sot lëvizet vetëm me leje për të bërë pazar, ja ku të aplikoni
Duke nisur nga kjo e hënë, lejohet lëvizja vetëm me leje. Të gjithë qytetarët që kanë nevojë të bëjnë pazar, të shkojnë në farmaci apo ndonjë urgjencë tjetër, duhet të pajisen me leje, ashtu siç ka urdhëruar edhe ...
VizionPlus | para 9 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

“Nënë Haxhireja nga Durrësi, 80 vjeç, u shërua”/ Rama jep lajmin e mirë
“Nënë Haxhireja nga Durrësi, 80 vjeç, u shërua”/ Rama jep lajmin e mirë
Një 80-vjeçare nga Durrësi ka mposhtur COVID-19. Lajmin e mirë e dha kryeministri Edi Rama në “Facebook”, ku ka postuar edhe një foto të të moshuarës me mjekët duke dalë nga spitali. Ajo është nga Durrësi dhe quhet ...
VizionPlus | para 10 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi për ditën e hënë, 30 mars 2020
Horoskopi për ditën e hënë, 30 mars 2020
DASHI Me ndikimin e Saturnit ju do mundoheni të rregulloni atmosferën që është krijuar në çift. Situata financiare jo vetëm që do jetë e mirë por do mund edhe ta përmirësoni më shumë atë. DEMI Nëse keni gjetur shokun ...
VizionPlus | para 10 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Moti, e hënë 30 mars 2020
Moti, e hënë 30 mars 2020
Sipas MeteoAlb: Vlerat e ulta barike që kanë përfshirë rajonin e mesdheut do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë. Për pasojë: Deri në mesditë i gjithë vendi jonë MBETET me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. ...
VizionPlus | para 11 ore | 73 artikuj te ndërlidhur »

Eksperti Edmond Çoku për situatën në New York: Kemi frikë për kapacitetet e spitaleve
Eksperti Edmond Çoku për situatën në New York: Kemi frikë për kapacitetet e spitaleve
Eksperti shqiptar i ekonomisë Edmond Çoku, që jeton në New York tregoi sesi është gjendja atje nga koronavirusi. Në një lidhje për “Vizion Plus”, Çoku tha se pjesa më e madhe e qytetarëve janë izoluar dhe se frika ...
VizionPlus | para 23 ore |

Një tjetër i infektuar mbërrin në Spitalin Infektiv (VIDEO)
Një tjetër i infektuar mbërrin në Spitalin Infektiv (VIDEO)
Një tjetër i prekur me koronavirus ka mbërritur me urgjencë në Spitalin Infektiv. “Vizion Plus” ka arritur të sigurojë momentet kur ai futet në ambientet e brendshme të spitalit. Këtë të diel u regjistruan 15 raste të ...
VizionPlus | para 23 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

Pse është kaq e rrezikshme Corona për njerëzit me sëmundje?
Pse është kaq e rrezikshme Corona për njerëzit me sëmundje?
Sëmundja e rrugëve të frymëmarrjes që shkakton Corona rrezikon më shumë njerëzit e moshuar dhe ata me sëmundje të ndryshme. Por çfarë do të thotë konkretisht sëmundja në rastin e Coronës? Sistemi ynë imunitar është një ...
VizionPlus | para 24 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Gjendet i vdekur Ministri i Financave i landit gjerman Hesse
Gjendet i vdekur Ministri i Financave i landit gjerman Hesse
Ministri i Financave i landit gjerman të Hesses është gjetur i vdekur, thotë policia. Trupi i 54-vjeçarit, Thomas Schäfer, u gjet në një linjë hekurudhore afër Frankfurtit të shtunën në mëngjes. Bazuar në rrethanat, ...
VizionPlus | para 24 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Dy vajza të reja dalin negative me COVID-19 në Pogradec
Dy vajza të reja dalin negative me COVID-19 në Pogradec
Dy raste te dyshuara në Pogradec me koronavirus kanë dalë negative. Lajmi konfirmohet zyrtarisht edhe nga zyrat e Njesisë Vendore të Kujdesit Shendetësor. Bëhet fjalë për dy vajza të reja 22 dhe 23 vjeçe, njëra banore ...
VizionPlus | para 24 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rritet frikshëm numri i të infektuarve në Gjermani, Holandë e Belgjikë
Rritet frikshëm numri i të infektuarve në Gjermani, Holandë e Belgjikë
Gjermania dhe Holanda po njohin rritje të frikshme të numrit të të infektuarve me COVID-19. Në Gjermani numërohen 58.500 të prekur, ndërsa të vdekur janë 455. Qeveria gjermane ka urdhëruar zbatimin e masave sociale si ...
VizionPlus | para 24 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

38 viktima në Greqi/ Më shumë se një mijë të infektuar
38 viktima në Greqi/ Më shumë se një mijë të infektuar
Greqia, ashtu si shumë vende të tjera të botës, po përjeton ditë të vështira prej koronavirusit. Deri tani janë regjistruar 38 viktima në shtetin fqinj, por është rritur frikshëm numri i të infektuarve. Sipas mediave ...
VizionPlus | 29-Mar-2020 18:49 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Ekspertët në SHBA: U trembemi 200 mijë viktimave
Ekspertët në SHBA: U trembemi 200 mijë viktimave
Miliona amerikanë do të infektohen me koronavirus dhe 100 deri 200,000 do të vdesin. Ky është parashikimi i zymtë nga Anthony Fauci, ekspert i lartë i sëmundjes infektive amerikane dhe konsulent i Shtëpisë së Bardhë. ...
VizionPlus | 29-Mar-2020 18:43 | 86 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved