Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 12:37
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Top Channel 12:46 Rifreskuar në
Selami: Respektoj votimin, të bashkohemi për një opozitë të fortë
Selami: Respektoj votimin, të bashkohemi për një opozitë të fortë
Top Channel -  para 21 min
Në deklaratën e parë publike pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve për kreun e PD, të cilat nxorën fitues Lulzim Bashën, Eduard Selami deklaroi se e pranon rezultatin, duke theksuar se ai do të vazhdojë të jetë ...
12 artikuj te ndërlidhur »

Erion Veliaj në terren për monitorimin e zjarrit në Ibë
Erion Veliaj në terren për monitorimin e zjarrit në Ibë
Top Channel -  para 46 min
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj doli në terren ditën e sotme për monitorimin e situatës së krijuar nga zjarri në Ibë. Veliaj tha se situatë është nënkontroll, ndërsa falenderoi zjarrfikësit që punuar për ...
107 artikuj te ndërlidhur »

Situata nga zjarret, EC: 18 vatra zjarri në 24 orët e fundit
Situata nga zjarret, EC: 18 vatra zjarri në 24 orët e fundit
Top Channel -  para 56 min
Emergjencat Civile njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 18 vatra zjarri. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar mbi 154 zjarrfikës me 30 automjete, 54 forca vullnetare, 50 ...
107 artikuj te ndërlidhur »

Roma zyrtarizon Kolarov, 30 milionë për Mahrez
Roma zyrtarizon Kolarov, 30 milionë për Mahrez
Top Channel -  para 68 min
Skuadrat italiane duken të ringjallura këtë merkato, pasi jo vetëm Milani, Juventusi, apo Interi, por edhe Roma po punojnë shumë të afruar futbollistë sa më cilësorë këtë pragfillimi sezoni. Pak ditë më parë, Roma ...
16 artikuj te ndërlidhur »

Tottenham mund PSG me gola spektakolar (VIDEO)
Tottenham mund PSG me gola spektakolar (VIDEO)
Top Channel -  para 97 min
Tottenham ka mposhtur 4-2 PSG në ndeshjen e vlefshme për International Champions Cup, e cila është duke u zhvilluar në SHBA. Lojtarët e nënkampionëve të Anglisë kanë realizuar gola spektakolar në këtë ndeshje. Eriksen u ...
32 artikuj te ndërlidhur »

Pas skandalit, Blac Chyna prezanton të dashurin e ri
Pas skandalit, Blac Chyna prezanton të dashurin e ri
Top Channel -  para 112 min
Blac Chyna ka një të dashur të ri dhe dëshiron që e gjithë bota ta njohë. Ish e dashura e Rob Kardashian ka publikuar një video në llogarinë e saj të “Instagram”-it ku shihej duke u puthur me këngëtarin e R&B, ...
8 artikuj te ndërlidhur »

Neymar fenomenal, Barcelona mposht Juventusin
Neymar fenomenal, Barcelona mposht Juventusin
Top Channel -  para 2 ore
Mes diskutimeve të shumta për një largim të mundshëm nga Barcelona, braziliani Neymar ka shkëlqyer në fitoren e katalanasve 2-1 ndaj Juventusit, në ndeshjen e vlefshme për Champions Cup. Në “MetLife Stadium” të Neë ...
32 artikuj te ndërlidhur »

Pas fitores së Bashës, Patozi: Absurdi ka kapërcyer çdo kufi
Pas fitores së Bashës, Patozi: Absurdi ka kapërcyer çdo kufi
Top Channel -  para 2 ore
Astrit Patozi ka reaguar pas shpalljes së rezultatit për kreun e PD, ku Lulzim Basha u rikonfirmua me 91.3 përqind të votave. “Fali Zot, se nuk dinë çfarë bëjnë!”, e nis postimin e tij në “Facebook” Astrit Patozi, ...
24 artikuj te ndërlidhur »

Sulmohet sërish nga një peshkaqen Fanning
Sulmohet sërish nga një peshkaqen Fanning
Top Channel -  para 3 ore
Surfisti Mick Fanning bëhet sërish protagonist në media. Australiani u sulmua nga një tjetër peshkaqen gjatë garimit të tij në “World Surf League “, duke i mbijetuar ashtu sikurse ndodhi edhe 2 vjet më parë. Incidenti ...
2 artikuj te ndërlidhur »

Incidenti me armë zjarri në Elbasan, RENEA në kërkim të një të dyshuari
Incidenti me armë zjarri në Elbasan, RENEA në kërkim të një të dyshuari
Top Channel -  para 3 ore
Policia e Elbasanit në bashkëpunim me forcat speciale RENEA po zhvillojnë një operacion për kapjen e një të dyshuari për ngjarjen e ndodhur të shtunën pasdite në aksin rrugor Elbasan-Xibrakë, ku ka patur të shtëna me ...
34 artikuj te ndërlidhur »

Sekuestrohen 210 kilogramë kanabis në Vlorë
Sekuestrohen 210 kilogramë kanabis në Vlorë
Top Channel -  para 3 ore
Një tjetër sasi e madhe droge është kapur nga policia e Vlorës në bashkëpunim me policinë Kufitare dhe Delta Forcë. 21 thasë të mbushur me bimë narkotike kanabis sativa, boçe, kërcell e gjethe të thata si dhe mbetje të ...
110 artikuj te ndërlidhur »

Lulzim Basha rikonfirmohet në krye të PD, fiton ndaj Selamit
Lulzim Basha rikonfirmohet në krye të PD, fiton ndaj Selamit
Top Channel -  para 3 ore
Lulzim Basha konfirmohet sërish në krye të Partisë Demokratike. 91.3% e demokratëve që votuan, i besuan sërish Bashës, ndërsa vetëm 8.7% i dhanë votën kundërshtarit të tij në garë, Eduard Selamit. Ishte Jemin Gjana, ...
348 artikuj te ndërlidhur »

Pas arrestimit të vartësve, dorëhiqet kreu i hetimit tatimor
Pas arrestimit të vartësve, dorëhiqet kreu i hetimit tatimor
Top Channel -  para 14 ore
Drejtori i Hetimit Tatimor Ervin Hoxha, informon se i ka dërguar kryeministrit Rama një mesazh, ku i ka paraqitur dorëheqjen. “I nderuar zoti Kryeministër.Me cilësinë e Drejtorit të Hetimit Tatimor, ndiej ...
57 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet e fejuara e re Dybala
Zbulohet e fejuara e re Dybala
Top Channel -  para 14 ore
Paolo Dybala duket se i ka dhënë lamtumirën Antonella Cavalierit dhe tashëm është në një marrëdhënie me Oriana Sabatinin. Në Argjentinë janë të sigurtë se bukuroshja 21 vjeçare nga Argjentina, është "frymëzimi" i ri i ...
15 artikuj te ndërlidhur »

Bonucci: Kam akoma uri. Nesta inspiruesi im
Bonucci: Kam akoma uri. Nesta inspiruesi im
Top Channel -  para 15 ore
Menjëherë pas debutimit me bluzën e Milanit, në ndeshjen ndaj Bayern Munich, Leonardo Bonucci ka treguar edhe emocionet e tij të para. "Jam i lumtur dhe mbi të gjitha, i uritur për të fituar. është një aventurë e re dhe ...
57 artikuj te ndërlidhur »

Ndahet nga jeta aktori i "I vetëm në shtëpi"
Ndahet nga jeta aktori i "I vetëm në shtëpi"
Top Channel -  para 16 ore
Aktori i njohur John Heard është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçare. Ai është gjetur i vdekur të premten, në dhomën e tij të hotelit, në Palo Alto, Kaliforni, por ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes. ...
28 artikuj te ndërlidhur »

Emigrantët shqiptarë, 10 mijë stërlina për kokë pilotit anglez
Emigrantët shqiptarë, 10 mijë stërlina për kokë pilotit anglez
Top Channel -  para 17 ore
Arrestimi në fillim të javës i 4 shqiptarëve që tentuan të mbërrinin në Britani nga Franca me avion privat, si dhe dënimin i pilotit anglez dhe bashkëpunëtorëve të tij kanë çuar në zbulimin e fakteve të reja për mënyrën ...
12 artikuj te ndërlidhur »

Agjenti i Hysajt: Mbrojtësi ka refuzuar një klub të madh europian
Agjenti i Hysajt: Mbrojtësi ka refuzuar një klub të madh europian
Top Channel -  para 17 ore
Mario Giuffredi, agjenti i Elseid Hysajt, ka deklaruar se mbrojtësi shkodran ka refuzuar një ofertë nga një prej klubeve më të mira europiane. "Hysaj është 100% i bindur se do të fitojë titullin em Napolin, sepse ...
21 artikuj te ndërlidhur »

Interpol: ISIS, 137 kamikazë gati për të goditur Europën
Interpol: ISIS, 137 kamikazë gati për të goditur Europën
Top Channel -  para 17 ore
Të paktën 137 militantë të Shtetit Islamik janë stërvitur për të organizuar dhe kryer sulme vetëvrasëse në Europë. Alarmi është dhënë nga Interpol, që ka marrë në zotërim edhe listën, e cila është hartuar nga shërbimet ...
43 artikuj te ndërlidhur »

Aplikimet për në Universitet, sistemi i mbingarkuar
Aplikimet për në Universitet, sistemi i mbingarkuar
Top Channel -  para 18 ore
Maturantë nga Tirana, por edhe nga qytete të tjera, kanë shprehur shqetësimin se nuk po mund të aplikojnë dot për fituar të drejtën e studimit në universitete. Maturantët e Tiranës kanë pasur si afat për të nisur ...
22 artikuj te ndërlidhur »

Sessions dhe rusët, Trump sulmon raportin e mediave
Sessions dhe rusët, Trump sulmon raportin e mediave
Top Channel -  para 18 ore
Presidenti amerikan Donald Trump sulmoi rrjedhjet, sipas tij ilegale, të informacionit, pas raporteve se Prokurori i përgjithshëm i SHBA diskutoi çështje të fushatës me të dërguarin rus. Gazeta 'Washington Post' ...
35 artikuj te ndërlidhur »

Dëshira për shpejtësi, nuk duhet transmetuar live
Dëshira për shpejtësi, nuk duhet transmetuar live
Top Channel -  para 18 ore
Nëse je një fanatik i rrjeteve sociale, që të pëlqen të postosh gjithçka online, bën mirë të mos jesh një shkelës ligji. Këtë mësim e provoi mbi kurriz ky djalë i ri nga Kina, i identifikuar vetëm me emrin Jiang, pasi ...

Hungaria frenon BE-në, Orban mbështet hapur Poloninë
Hungaria frenon BE-në, Orban mbështet hapur Poloninë
Top Channel -  para 18 ore
Ndërsa BE kërcënon Poloninë me sanksione deri në pezullim të të drejtës së votës, për vënien nën kontroll të gjyqësorit, djali tjetër plangprishës i Unionit del me shpejtësi në krah të Varshavës. Kryeministri hungarez ...
40 artikuj te ndërlidhur »

Zjarri në Ibë, Demiraj në terren; ndjek operacionet
Zjarri në Ibë, Demiraj në terren; ndjek operacionet
Top Channel -  para 19 ore
Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj ka zbritur në terren për të monitoruar masat e strukturave të Emergjecave Civile. Konkretisht, Demiraj ka ndjekur nga afër operacionet e ndërhyrjes për izolimin dhe ...
107 artikuj te ndërlidhur »

Arrestimi i tatimorëve, Rama: Të ngremë krye ndaj këtij soji!
Arrestimi i tatimorëve, Rama: Të ngremë krye ndaj këtij soji!
Top Channel -  para 19 ore
Përmes një tjetër statusi në rrjetet sociale, kryeministri Rama ka ftuar qytetarët që të ngrenë krye ndaj padrejtësive që u bëhen nga punonjësit e administratës publike. “I madh e i vogël, të ngremë krye ndaj këtij ...
57 artikuj te ndërlidhur »

Manchester City thyen rekordin e tij
Manchester City thyen rekordin e tij
Top Channel -  para 19 ore
Pasi pagoi 56 milionë euro, për afrimin e mbrojtësit të Tottenham, Kyle Walker, i cilësuar si çmimi më i lartë i paguar për një mbrojtës, Manchester City duket i gatshëm të thyejë këtë rekord. Pep Guardiola dëshiron me ...
44 artikuj te ndërlidhur »

Gara në PD, Selami: Basha shkeli neutralitetin. Gjana: Procesi korrekt
Gara në PD, Selami: Basha shkeli neutralitetin. Gjana: Procesi korrekt
Top Channel -  para 19 ore
Në një deklaratë për mediat të bërë rreth 2 orë nga mbyllja e procesit zgjedhor, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka akuzuar rivalin e tij Lulzim Basha se përmes ndikimit ka prishur neutralitetin e garës. ...
348 artikuj te ndërlidhur »

Të shtëna në aksin Elbasan-Xibrakë, policia në vendngjarje
Të shtëna në aksin Elbasan-Xibrakë, policia në vendngjarje
Top Channel -  para 19 ore
Të shtëna armësh zjarri janë verifikuar këtë të shtunë në aksin rrugor Elbasan-Xibrakë, bën të ditur policia lokale. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar uniformat blu dhe nga mbikëqyrja paraprake kanë konstatuar ...
34 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti Ilir Meta, të hënën në Top Story
Presidenti Ilir Meta, të hënën në Top Story
Top Channel -  para 19 ore
Ilir Meta merr të hënën detyrën madhore të Presidentit të Republikës, një muaj pas zgjedhjeve, ku ish partia e tij nuk arriti një rezultat kushtëzues për qeverinë e Edi Ramës. Nga e hëna, një perspektivë e re dhe e ...
30 artikuj te ndërlidhur »

Bikini "çmend" kinezët
Bikini "çmend" kinezët
Top Channel -  para 20 ore
“Granny Bikini” i organizuar prej tre vjetësh në qytetin verior kinez të Tianjin-it, është një konkurs bukurie ndryshe. Aty marrin pjesë vetëm persona mbi 55 vjeç dhe sivjet eventi tërhoqi më shumë se 400 të tillë, që ...
3 artikuj te ndërlidhur »

Polonia “kundër” BE, përplasje për ligjet e reformës në drejtësi
Polonia “kundër” BE, përplasje për ligjet e reformës në drejtësi
Top Channel -  para 20 ore
Polonia është një hap më pranë heqjes së të drejtës së votës nga Bashkimi Europianm, pas dritës jeshile që senati i saj i dha të shtunën projektligjit polemizues, i cili rrezikon të minojë seriozisht pavarësinë e ...
40 artikuj te ndërlidhur »

Vdekja e turistes ruse, arrestohet i dyshuari
Vdekja e turistes ruse, arrestohet i dyshuari
Top Channel -  para 20 ore
Një person është arrestuar pasditen e kësaj të shtune në Ksamil, në lidhje me vdekjen e një dite më parë të një turisteje ruse. Lajmin e konfirmojnë autoritetet lokale. Vajza 15-vjeçare, e cila ndodhej me pushime me të ...
163 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet për kryetar, ja pjesëmarrja deri në orën 14
Zgjedhjet për kryetar, ja pjesëmarrja deri në orën 14
Top Channel -  para 20 ore
Komisioni i operacioneve elektorale pranë Partisë Demokratike ka publikuar shifrat e pjesëmarrjes në zgjedhjet për kryetarin. Sipas një njoftimi për shtyp, deri në orën 14.00 në 12 qarqe të vendit është votuar si vijon: ...
87 artikuj te ndërlidhur »

Oslo, një shqiptar për deputet
Oslo, një shqiptar për deputet
Top Channel -  para 21 ore
Ai është një shkodran prej vërteti. Për të shqipja është dialekti shkodran e gjuha zyrtare një variant i saj. Këtë e thotë me shaka, por nuk le vend pa treguar krenarinë e tij. Është larguar prej 18 vitesh dhe tani ...
7 artikuj te ndërlidhur »

Ikja e zëdhënësit grotesk, Spicer: Shumë “shefa” në kuzhinë
Ikja e zëdhënësit grotesk, Spicer: Shumë “shefa” në kuzhinë
Top Channel -  para 21 ore
Largimi i zëdhënësit të Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer bëri bujë një ditë më parë dhe ushqeu lloj-lloj spekullimesh mbi këtë dorëheqje të papritur. Por përmes një interviste dhënë për Fox News, ai sqaroi se e kishte ...
53 artikuj te ndërlidhur »

Turistët kthehen në Kos. Pas tërmetit, rinis jeta në ishull
Turistët kthehen në Kos. Pas tërmetit, rinis jeta në ishull
Top Channel -  para 21 ore
Pas tërmetit 6.7 ballësh që shkaktoi 2 të vdekur e me dhjetëra të plagosur, turistët kanë nisur të rikthehen në plazhet e ishullit grek të Kosit, ndonëse frika e përsëritjes së lëkundjeve të dhunshme të tokës nuk është ...
3 artikuj te ndërlidhur »

Plazhet pa zot. Në Durrës asnjë masë, bashkia: Do heqim liçencat
Plazhet pa zot. Në Durrës asnjë masë, bashkia: Do heqim liçencat
Top Channel -  para 21 ore
Durrësi ka një nga plazhet më të mëdhenj në vend, i frekuentuar nga pushues vendas por kohët e fundit edhe nga mjaft të huaj. Brezi i gjerë ranor dhe uji i cekët deri në disa metra larg bregut e bëjnë atë plazhin ...
25 artikuj te ndërlidhur »

Radarët trembin shoferët, ndalen aksidentet
Radarët trembin shoferët, ndalen aksidentet
Top Channel -  para 21 ore
Radarët e fshehtë e dhanë efektin. Brenda pak ditëve nga nisja e përdorimit numri i aksidenteve është ulur dhe nuk ka patur aksidente me pasoja fatale. Shkak bëhej shpejtësia dhe parakalimet e gabuara. Pikërisht këto ...
12 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet në PD, proces i qetë në degët me më shumë anëtarë
Zgjedhjet në PD, proces i qetë në degët me më shumë anëtarë
Top Channel -  para 22 ore
80 mijë demokratë kanë të drejtë vote sot për të zgjedhur kryetarin e ri të Partisë Demokratike. 71 degët lokale në të gjithë vendin janë hapur në orën 8 të mëngjesit deri në orën 19. Vetëm dega numër 2 e PD ka qëndruar ...
348 artikuj te ndërlidhur »

Berisha thyen heshtjen: Gara, sipas statutit. PD në vështirësi serioze
Berisha thyen heshtjen: Gara, sipas statutit. PD në vështirësi serioze
Top Channel -  para 22 ore
Ish-kryeministri Sali Berisha, në një prononcim për mediat pasi ka votuar në zgjedhjet për kryetarin e PD, ka deklaruar se pavarësisht përplasjeve ky proces është në përputhje me statutin e partisë. “Pati në fillim një ...
67 artikuj te ndërlidhur »

Zjarri, OSHEE stakon energjinë në nënstacionin e Rubikut
Zjarri, OSHEE stakon energjinë në nënstacionin e Rubikut
Top Channel -  para 23 ore
Për shkak të rënies së zjarrit në nënstacionin e Rubikut, OSHEE është detyruar të stakojë energjinë deri në shuarjen e flakëve. Ky vendim është marrë për të mos rrezikuar jetën e personelit të Operatorit që po punojnë ...
16 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet në Greqi shqiptari me 85 kg kanabis
Arrestohet në Greqi shqiptari me 85 kg kanabis
Top Channel -  para 23 ore
Një 33-vjeçar shqiptar u arrestuan sot në vendin e quajtur Sakula, në aksin rrugor që lidh Artën me Mesologjin në Greqinë perëndimore. Një patrullë e policisë i ka bërë shenjë të ndalojë automjetit me targa greke. ...
10 artikuj te ndërlidhur »

Milan shkëlqen në Kinë, mund Bayernin 4-0
Milan shkëlqen në Kinë, mund Bayernin 4-0
Top Channel -  para 23 ore
Ka dhuruar spektakël Milani në miqësoren e luksit që ka zhvilluar në Kinë përball Bayernit të Mynihut, të cilin e mundi me rezulatin 4-0. E kompletuar tashmë me të gjithë blerjet e reja të momentit, skuadra e Montelës ...
88 artikuj te ndërlidhur »

“Pazari”, sekuestrohen 75 kg kanabis
“Pazari”, sekuestrohen 75 kg kanabis
Top Channel -  para 23 ore
Policia e Fierit ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari” ku ka sekuestruar armë, drogë dhe municione luftarake duke vënë në pranga tre persona. Të arrestuar janë Skënder Vrenozi, 57 vjeç nga Fieri, Spartak Çeraj, 43 ...
110 artikuj te ndërlidhur »

Tirana me çmimin më të ulët të ujit të pijshëm
Tirana me çmimin më të ulët të ujit të pijshëm
Top Channel -  para 23 ore
Pavarësisht se është kryeqendra e Shqipërisë, me shtrirjen më të madhe të rrjetit të ujësjellësit dhe konsumin më të madh, sipas të dhënave të Entit Rregullator të Ujit, Tirana ka çmimin më të ulët të ujit të pijshëm. ...
21 artikuj te ndërlidhur »

Beyonce “hiqet” nga muzeu
Beyonce “hiqet” nga muzeu
Top Channel -  para 23 ore
Pas kritikave të shumta për ngjyrën e lëkurës statuja prej dylli e Beyonce është hequr nga muzeu Madame Tussauds në Nju Jork. New York Times shkruan se statuaj është hequr. Më vonë vetë muzeu në një deklaratë për shtyp ...
20 artikuj te ndërlidhur »

Plagosja e Prelës, policia: Tentativë vrasje me pagesë
Plagosja e Prelës, policia: Tentativë vrasje me pagesë
Top Channel -  para 23 ore
Nga operacioni “Pagesa” janë arrestuar autorët dhe bashkëpunëtorët e tentativës së vrasjes me armë të Mishel Preles. 24 orë nga ngjarja policia e ka zbardhur atë dhe ka arrestuar anëtarët e grupit, duke filluar nga ...
104 artikuj te ndërlidhur »

Emily Ratajkowski shokon fansat
Emily Ratajkowski shokon fansat
Top Channel -  para 23 ore
Ajo nuk është e panjohur për të treguar format e saj, por duket se Emily Ratajkowski këtë herë ka shokuar fansat kur ka pozuar nudo për Love Magazine. Të premten, modelja ka pozuar komplet trupin e saj lakuriqe por ...
43 artikuj te ndërlidhur »

Nicki Minaj nuk ndalet
Nicki Minaj nuk ndalet
Top Channel -  para 24 ore
Nicki Minaj ka postuar dy foto në Instagram ku shfaqet e veshur me të zeza duke nxjerr mjaft në pah asetet e saj. Të çuditshme dhe flokët, një pjesë bjonde dhe pjesa tjetër rozë, dhe si aksesor një palë syze supertë ...
23 artikuj te ndërlidhur »

Tour de France, Boasson Hagen fiton etapën e 19-të
Tour de France, Boasson Hagen fiton etapën e 19-të
Top Channel -  para 24 ore
Boasson Hagen është fituesi i etapës së 19 të Turit të Francës. Ciklisti norvegjez, për të cilin ky është suksesi i tretë në karrierë në Grande Boucle, u bë protagonist në këtë etapë 222 km të gjatë. U përshkuan vetëm ...
8 artikuj te ndërlidhur »