ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 06:19

TetovaSot
6 shenjat që i dallojnë njerëzit inteligjentë
6 shenjat që i dallojnë njerëzit inteligjentë
Testi IQ mund të mos jetë mënyra e vetme për të kuptuar se cili është niveli i inteligjencës. Business Insider ka përpiluar një listë me gjashtë shenja që i dallojnë njerëzit inteligjentë. Le të shohim se çfarë do të ...
TetovaSot | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Babai i Alvinit: Djalit i kam parë plagë të tmerrshme në trup
Babai i Alvinit: Djalit i kam parë plagë të tmerrshme në trup
Afrim Berisha, i ati i Alvin foli për takimin e parë me Alvinin në Siri. “Ishte një emocion i fortë. Me tha më merr me vete. Kur u desh të largohesha e ta lija aty, Alvin mendoi se do ta lija aty dhe s’do të kthehesha ...
TetovaSot | para 7 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Galaxy S11 vjen me një ekran SAMOLED
Galaxy S11 vjen me një ekran SAMOLED
Për vite me radhë, Samsung ka qenë një udhëheqës në shitjet e telefonave celular, por edhe i pakrahasueshëm në ekrane. Jo vetëm kur bëhet fjalë për telefonat mobil nga ky prodhues – Samsung është gjithashtu furnizuesi ...
TetovaSot | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Makron pret presidentin Pendarovski
Makron pret presidentin Pendarovski
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski është pritur nga presidenti francez Emanuel Makron në Forumin e Paqes në Paris. “Sonte kisha nderin të marrë pjesë në darkë, në vigjilje të Forumit ...
TetovaSot | para 7 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

Bujar Osmani tregon gabimin e tij më të madh në politikë (VIDEO)
Bujar Osmani tregon gabimin e tij më të madh në politikë (VIDEO)
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane dhe zëdhënës i BDI-së, Bujar Osmani, në një intervistë për “TM Daily” në Telegrafi Maqedoni ka folur rreth jetës së tij politike dhe personale, si dhe partisë në të cilën ai bën ...
TetovaSot | para 7 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Ota TIEFENBÖCK: pa një perspektivë evropiane konfliktet ballkanike mund lehtësisht të ringjallen
Ota TIEFENBÖCK: pa një perspektivë evropiane konfliktet ballkanike mund lehtësisht të ringjallen
Ota Tiefenböck është një gazetar dhe ekspert danez me përvojë për Evropën Lindore dhe Qendrore, Ballkanin dhe Kaukazin. Në një intervistë për KDP -në (Klubi i Debatit Politik), ai theksoi rrezikun për konflikte të ...
TetovaSot | para 8 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Një tërmet 5,4 ballë i shkallës Rihter godet Francën
Një tërmet 5,4 ballë i shkallës Rihter godet Francën
Një tërmet me magnitudë 5,4 ballë të shkallës Rihter goditi sot pjesën juglindore të Francës, njoftuan autoritetet. “Tre persona u plagosën lehtë pas një tërmeti me magnitudë 5,4 ballë të shkallës Rihter në juglindje të ...
TetovaSot | para 10 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

BE sanksione ndaj Turqisë për kërkimin e gazit në brigjet qipriote
BE sanksione ndaj Turqisë për kërkimin e gazit në brigjet qipriote
Ministrat e Jashtëm të BE-së përfunduan sot kornizën ligjore që e lejon unionin të vendosë sanksione ndaj Turqisë në lidhje me aktivitetet e eksplorimit të gazit në brigjet e shtetit anëtar Qipro, të cilin Bashkimi ...
TetovaSot | para 10 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Turqi, fillon riatdhesimi i xhihadistëve të huaj
Turqi, fillon riatdhesimi i xhihadistëve të huaj
Turqia filloi sot riatdhesimin e anëtarëve të huaj të grupit të Shtetit Islamik duke njoftuar kthimin e një xhihadisti amerikan dhe në ditët në vijim të 24 xhihadistëve të tjerë, 11 prej të cilëve francezë dhe 10 ...
TetovaSot | para 11 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

SHBA: Iraku të zhvillojë zgjedhje të parakohshme dhe t’i japë fund dhunës
SHBA: Iraku të zhvillojë zgjedhje të parakohshme dhe t’i japë fund dhunës
SHBA-ja i kërkoi sot Bagdadit të zhvillojë zgjedhje të parakohshme dhe të ndërpresë dhunën kundër manifestuesve, ndërkohë që 300 persona janë vrarë në Irak që prej fillimit të tetorit. Duke dënuar vazhdimin e sulmeve ...
TetovaSot | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Trump i vendosur të takohet me Erdoganin
Trump i vendosur të takohet me Erdoganin
Presidenti amerikan Donald Trump do të presë më 13 nëntor në Shtëpinë e Bardhë homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Vizita vjen vetëm disa javë pas ofensivës turke kundër luftëtarëve kurdë në Siri, të cilët për ...
TetovaSot | para 11 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

“Italia e përforcon rolin e saj në Ballkanin Perëndimor”
“Italia e përforcon rolin e saj në Ballkanin Perëndimor”
Vendimi i Samitit të BE-së për ngrirje të bisedave për zgjerim të Unionit, me çka u anulua fillimi i negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, e solli Italinë në pozitë të imponohet si nxitës kryesor i pranimit ...
TetovaSot | para 11 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Mançevski: Pagë për institucionet e bllokuara të cilat nuk bënë të ditura të dhënat për të punësuarit në administratë
Mançevski: Pagë për institucionet e bllokuara të cilat nuk bënë të ditura të dhënat për të punësuarit në administratë
Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Damjan Mançeski informoi se sot do t’iu paguhet paga në institucionet të cilat nuk i kishin bërë të ditura të dhënat e të punësuarve në Sistemin Informativ për Menaxhim ...
TetovaSot | para 11 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

MMJPH: Informacion për procedurën e plotë për largimin e mbetjeve në “OHIS”
MMJPH: Informacion për procedurën e plotë për largimin e mbetjeve në “OHIS”
Informacion lidhur me procedurën e plotë e cila i parapriu aktivitetit për largim të sigurtë të materieve kimike nga lokacione dhe sektorët e prodhimit në rrethinën e SHA “OHIS” – Shkup. Të nderuar Në përmbledhjen e ...
TetovaSot | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Kryeministri Zaev dhe ministrja Caerovska u takuan me kryetaren e Lidhjes së shoqatave të pensionistëve
Kryeministri Zaev dhe ministrja Caerovska u takuan me kryetaren e Lidhjes së shoqatave të pensionistëve
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska sot u takuan me delegacionin e Lidhjes së Shoqatave të pensionistëve të Maqedonisë së Veriut, të kryesuar nga kryetarja e lidhjes, ...
TetovaSot | para 11 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Loredana: Mozzik nuk më ka ndihmuar në karrierë, por do të jetë gjithmonë pjesë e jetës time
Loredana: Mozzik nuk më ka ndihmuar në karrierë, por do të jetë gjithmonë pjesë e jetës time
Reperja Loredana Zefi është komentuar vazhdimisht për jetën e saj që nga akuzat për marrje të një shumë parash. Por kjo nuk është e gjitha, Zefi u nda edhe nga i dashuri i saj edhe pse çifti kanë vajzën e tyre Hanën. ...
TetovaSot | para 11 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Ermal Mamaqi ‘fëlliq’ keq Amin, shikoni çfarë ka bërë (FOTO)
Ermal Mamaqi ‘fëlliq’ keq Amin, shikoni çfarë ka bërë (FOTO)
Ndoshta jeni ndeshur me postimet më të fundit të aktorit Ermal Mamaqi. Teksa është duke u marrë me realizimin e filmit ‘I Love Tropoja’, Ermali nuk e ka lënë aspak pas dore profilin e tij në Instagram. Ai është dedikuar ...
TetovaSot | para 11 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Blendi Fevziu mbush sytë me lot në emision: Një keqardhje drithëruese
Blendi Fevziu mbush sytë me lot në emision: Një keqardhje drithëruese
I ftuar dje në emisionin “Thumb on” të Fatmës e Aulonës, ishte moderatori i suksesshëm e shumë i dashur për publikun, Blendi Fevziu. Blendi foli për librin e tij të ri “Tirana e Nonës” dhe gjatë intervistës u përlot. ...
TetovaSot | para 11 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Ju kujtohet Roberta e ‘Rebelde’? Sapo u martua, dalin pamjet nga dasma (FOTO)
Ju kujtohet Roberta e ‘Rebelde’? Sapo u martua, dalin pamjet nga dasma (FOTO)
Ajo ishte një prej protagonisteve në telenovelën për të rinj të vite 2000 ‘Rebelde’. Me siguri të gjithë e kujtoni ‘Robertën’ vajzën çapkëne. Ka të reja nga jetëa e saj personale. Aktorja Dulce Maria i ka dhënë fund ...
TetovaSot | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Gruaja 44-vjeçare braktis burrin dhe fëmijët për një “zezak” 14 vite më të ri
Gruaja 44-vjeçare braktis burrin dhe fëmijët për një “zezak” 14 vite më të ri
Një nënë 44-vjeçare braktis 3 fëmijët e saj dhe bashkëshortin me të cilin kishte 23 vite martuar për një djalë 14 vite më të ri se ajo. Heidi Hepworth, 44 vjeçe, nga West Boldon, South Tyneside të Britanisë së Madhe, ...
TetovaSot | para 11 ore |

Harrojeni Loredanën, shoqja e saj bukuroshe po i “çmend” të gjithë (FOTO)
Harrojeni Loredanën, shoqja e saj bukuroshe po i “çmend” të gjithë (FOTO)
Kjo është shoqja bukuroshe e Loredanes. Loredana Zefi është ndër emrat më të përfolur të shoëbizit shqiptar, kjo për shkak të të gjitha rrethanave në jetën e saj private, por jo vetëm. Loredana së fundi ka marrë pjesë ...
TetovaSot | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Njihuni me Kim Kardashianin nga Kosova, ajo është një ‘bombë’ e vërtetë! (FOTO)
Njihuni me Kim Kardashianin nga Kosova, ajo është një ‘bombë’ e vërtetë! (FOTO)
Krahas muzikës ajo njihet edhe për linjat e saj bombastike. Madje ajo në pamje dhe me linja trupore ngjan me femrën me të famshme në botë, Kim Kardashian. Këtë ngjashmëri e vëreni edhe në fotot e fundit të postuara nga ...
TetovaSot | para 11 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Publikohet foto, ja kush është i dashuri misterioz i Oriola Marashit (FOTO)
Publikohet foto, ja kush është i dashuri misterioz i Oriola Marashit (FOTO)
Prej disa ditësh Oriola Marashi ndodhet në Dubai nga ku po poston vazhdimisht foto e video që kanë tërhequr shumë vëmendjen. Ky udhëtim i modeles ka ngritur edhe shumë aludime se kush e shoqëron atë. Kështu Oriola ka ...
TetovaSot | para 11 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Muhamed Zekiri provokon Bujar Osmanin, Osmani: Atë e demanton edhe partia e tij (VIDEO)
Muhamed Zekiri provokon Bujar Osmanin, Osmani: Atë e demanton edhe partia e tij (VIDEO)
Pas publikimit të të arriturave të ministrave të BDI-së për rritjen e pagës në arsim, ka reaguar deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri. Ai thotë se ministrat e BDI-së nuk janë meritorë për rritjen e rrogave në arsim, pagën ...
TetovaSot | para 11 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Maqedonasit martohen përmes facebook-ut: Nusja nga Shqipëria për 1000 euro
Maqedonasit martohen përmes facebook-ut: Nusja nga Shqipëria për 1000 euro
Beqarët e vjetër maqedonas dhe serb vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash. Për këtë qëllim egziston edhe një agjenci e që koordinon këtu lidhje përmes internetit. Një numër i ...
TetovaSot | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

​Elefanti ‘Bin Laden’ kapet në Indi pasi vrau 5 persona
​Elefanti ‘Bin Laden’ kapet në Indi pasi vrau 5 persona
Një elefant i quajtur sipas udhëheqësit të vrarë të Al-Kaedës, Osama bin Laden që vrau pesë fshatarë indiane, është kapur gjatë një operacioni masiv, thanë sot zyrtarët. Policët gjurmuan “Laden” në shtetin verilindor të ...
TetovaSot | para 11 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Fatimeja dhe Edvini me “çitjane”!
Fatimeja dhe Edvini me “çitjane”!
Nga Fadil LUSHI Miku im i dashur! Ki parasysh, nga kjo “shkarravinë” e radhës do t’i heq mënjanë të gjitha nënat, zonjat, zonjushat dhe motrat shqiptare për një arsye timen të shëndoshë dhe objektive!…, me përjashtim të ...
TetovaSot | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Kim Mehmeti: Lopën po e nxore përditë në TV e bën vlerë kombëtare, vajza, trupi është fole ku rri shpirti, s’mund ta…! (Foto)
Kim Mehmeti: Lopën po e nxore përditë në TV e bën vlerë kombëtare, vajza, trupi është fole ku rri shpirti, s’mund ta…! (Foto)
Publicisti shqiptar Kim Mehmeti, në një reagim në rrjetet sociale ka komentuar së fundmi ekspozimin e të rejave shqiptare në ekrane të zhv.eshura. Mehmeti thotë se këto vajza duhet të kuptojnë se trupi është fole ku ...
TetovaSot | para 12 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Pas Kadri Veselit, presidenti Hashim Thaçi thirret nga Gjykata Speciale
Pas Kadri Veselit, presidenti Hashim Thaçi thirret nga Gjykata Speciale
Pas kreut të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka marë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë. Lajmin e bën të ditur deputeti Milaim Zeka, i cili në një postim në rrjete ...
TetovaSot | para 12 ore | 194 artikuj te ndërlidhur »

Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyerr e Rusisë në Ballkan
Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyerr e Rusisë në Ballkan
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
TetovaSot | para 12 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

E qëllova drerin, ndërsa ai filloi të qajë me klithma njeriu
E qëllova drerin, ndërsa ai filloi të qajë me klithma njeriu
Sot këtu në Michigan është dita e parë e gjuetisë së drerit me armë zjarri (Fire Arm Season). Sipas parashikimeve për dy javë priten të vriten midis 700 000 deri 950 000 drerë. Zgjat deri në fund të Nëntorit. Une jam ...
TetovaSot | para 12 ore |

Porsche përfundon në katin e dytë të ndërtesës, humbin jetën dy persona
Porsche përfundon në katin e dytë të ndërtesës, humbin jetën dy persona
Një aksident i frikshëm ka ndodhur në New Jersey të Shteteve të Bashkuara. Siç shihet nga pamjet automjeti ka përfunduar në katin e dytë të një banese dhe për pasojë kanë humbur jetën dy persona. Ngjarja e rëndë ka ...
TetovaSot | para 12 ore | 224 artikuj te ndërlidhur »

Fatmir Sejdiu flet për idenë e tij për minishengenin ballkanik, thotë se Jugosllavia ka vdekur
Fatmir Sejdiu flet për idenë e tij për minishengenin ballkanik, thotë se Jugosllavia ka vdekur
Të dielën është mbajtur Samiti i Ohrit i liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku temë kryesore ishte liberalizimi i lëvizjes së mallrave dhe njerëzve në rajon. Ky takim, që e pasoi atë të Vojvodinës u bojkotua nga Kosova ...
TetovaSot | para 12 ore | 595 artikuj te ndërlidhur »

Kurti i përgjigjet Edi Ramës për Samitin e Ohrit: Nëse … (VIDEO)
Kurti i përgjigjet Edi Ramës për Samitin e Ohrit: Nëse … (VIDEO)
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samitin e Ohrit. Samiti i Ohrit apo i quajtur ndryshe Mini Schengeni Ballkanit ka mbledhur gjatë vikendit ...
TetovaSot | para 12 ore | 595 artikuj te ndërlidhur »

MPPS-ja dhe MASH-i: Përfshirja e organizatave qytetare është parakusht për krijimin e politikave të suksesshme
MPPS-ja dhe MASH-i: Përfshirja e organizatave qytetare është parakusht për krijimin e politikave të suksesshme
Avancimi i përfshirjes së organizatave qytetare në sektorin e arsimit, punësimit dhe politikës sociale ishte temë e takimit të sotëm të ministres së Punës dhe Politikës Sociale Milla Carovska dhe ministrit të Arsimit ...
TetovaSot | para 12 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

ASH ultimatum Qeverisë: Nëse deri më 28 nëntor nuk hapet kufiri Bellanoc – Stançiq, atëherë do të nis marshi protestues
ASH ultimatum Qeverisë: Nëse deri më 28 nëntor nuk hapet kufiri Bellanoc – Stançiq, atëherë do të nis marshi protestues
“Premtime të vjetra që aktualizohen gjatë secilit cikël zgjedhor, janë premtimet që BDI i përdor me vite të tëra. E tani që jemi në prag të zgjedhjeve, këto premtime kemi filluar t’i dëgjojmë sërish. Ishte viti 2018 kur ...
TetovaSot | para 12 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthen në flakë sapo prek pistën, punonjësit rendin të fikin rrotat e “Boeing 737-800” (Video)
Shpërthen në flakë sapo prek pistën, punonjësit rendin të fikin rrotat e “Boeing 737-800” (Video)
Stafi i mirëmbajtjes së aeroportit nxitoi të fikte zjarrin që shpërtheu në pajisjet e uljes, pas flakëve që shpërthyen menjëherë pasi avioni mbërriti në Egjipt. Avionët që i përkisnin kompanisë ukrainase me kosto të ...
TetovaSot | para 13 ore |

LSDM: Mickoski pas hapave të Gruevskit, hyn në konflikt me organizatat ndërkombëtare
LSDM: Mickoski pas hapave të Gruevskit, hyn në konflikt me organizatat ndërkombëtare
VMRO-DPMNE sërish po hynë në konflikt me organizatat ndërkombëtare, si në kohën e të arratisurit Nikolla Gruevskit. Është i njohur operacioni desorosizmi, i udhëhequr nga Gruevski, ndërsa Mickoski thellë po shkel në ...
TetovaSot | para 13 ore | 595 artikuj te ndërlidhur »

Bekteshi: Investime me Planin për rritje ekonomike janë arsye që të rinjtë të investojnë në ide të reja në biznes
Bekteshi: Investime me Planin për rritje ekonomike janë arsye që të rinjtë të investojnë në ide të reja në biznes
Kompaninë “Euro blu” nga Tetova e cila prodhon qese plastike, është nënshkruese e marrëveshje për ndihmë shtetërore në pajtim me Ligjin për mbështetje financiare për investime nga Plani për rritje ekonomike, e vizituan ...
TetovaSot | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

U nënshkrua Marrëveshja Kolektive në mbrojtje, Shekerinska premtoi respektimin e saj
U nënshkrua Marrëveshja Kolektive në mbrojtje, Shekerinska premtoi respektimin e saj
Rritja e periudhës në të cilën pjesëtarët e Armatës të cilët shkojnë në operacione paqësore dhe humanitare në NATO jashtë vendit do të kenë mundësi për përgatitje më të mirë të çfarëdo lloj mënyre të mundshme dhe ...
TetovaSot | para 14 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

New York Times shkruante për bukurinë e vashave shqiptare në vitin 1911
New York Times shkruante për bukurinë e vashave shqiptare në vitin 1911
Kur kthejmë vështrimin nga historia e vendit tonë, dominuese janë betejat për liri, lavdi dhe va, rfëria e vu, ajtjet e pafundme të këtij kombi. Literatura, mediat, e historianët janë fokusuar gjithnjë te beteja e ...
TetovaSot | para 14 ore |

Francezi dëmtohet në Juventus-Milan, humbet sfidën me Shqipërinë
Francezi dëmtohet në Juventus-Milan, humbet sfidën me Shqipërinë
Kombëtarja jonë do të luajë pas pak ditësh në stadiumin e ri ndeshjen kundër Francës. Në prag të këtij takimi, trajneri i Francës, Didier Deshamp, ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar, ku natyrisht nuk ...
TetovaSot | para 14 ore | 133 artikuj te ndërlidhur »

Djali i vëllait të Jakup Krasniqit rrahet me sekretarin e Ministrisë së Tregtisë
Djali i vëllait të Jakup Krasniqit rrahet me sekretarin e Ministrisë së Tregtisë
Djali i vëllait të Jakup Krasniqit, Arian Krasniqi dyshohet e ka sulmuar fizikisht sekretarin e Ministrisë së Tregëtisë dhe Industrisë, Burim Rrecin. Rrahja ka ndodhur para pak minutash, derisa momentalisht në vend të ...
TetovaSot | para 14 ore | 72 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Kam pasur frikë se do të më përfundojë jeta më 27 prill (VIDEO)
Zaev: Kam pasur frikë se do të më përfundojë jeta më 27 prill (VIDEO)
Kryeministri Zoran Zaev sot në Gjykatën Penale u përball me Ilija Petrushevskin, i cili akuzohet për veprën penale dhunë në Kuvend më 27 prill të vitit 2017. Zaev në seancë tha se gjatë dhunës në shtëpinë ligjvënëse ka ...
TetovaSot | para 14 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

VV humb tre deputetë, LDK një, Nisma gjashtë deputetë nëse vendimi i PZAP është përfundimtar
VV humb tre deputetë, LDK një, Nisma gjashtë deputetë nëse vendimi i PZAP është përfundimtar
Njohësi i çështjeve zgjedhore, Albert Krasniqi, ka shkruar se në rast se vendimi që u mor sot në PZAP për votat nga Serbia dhe rinumërimin e 1472 vendvotimeve, do të ndryshojnë edhe numërat që partitë politike kanë në ...
TetovaSot | para 14 ore | 230 artikuj te ndërlidhur »

Filipçe: Pagat e mjekëve-specialistë rriten për 25 për qind, për infermierët deri 10 për qind
Filipçe: Pagat e mjekëve-specialistë rriten për 25 për qind, për infermierët deri 10 për qind
Nga muaji shkurt i vitit 2020 pagat e mjekëve-specialist do të rriten për 25 për qind, ndërsa për infermieret për 10 për qind, deklaroi sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai u shpreh se së bashku me të gjitha ...
TetovaSot | para 14 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Granit Xhaka pranë marrëveshjes me Milanin
Granit Xhaka pranë marrëveshjes me Milanin
Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zvicerane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në Milano. Milani është shumë pranë marrëveshjes me Xhakën, i cili duket me një këmbë ...
TetovaSot | para 14 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Pacolli e Limaj fitojnë ulëse në Kuvend, këta mund të jenë deputetët e rinj të koalicionit
Pacolli e Limaj fitojnë ulëse në Kuvend, këta mund të jenë deputetët e rinj të koalicionit
PZAP ka marrë vendim që të heqen nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga Serbia. Ky vendim është marrë pas ankesës së bërë në këtë institucion nga Nisma Socialdemokrate. E nëse gjithçka shkon siç është ...
TetovaSot | para 14 ore | 230 artikuj te ndërlidhur »

Çair, 24 orë pas mbjelljes vidhen drunjtë dekorativ
Çair, 24 orë pas mbjelljes vidhen drunjtë dekorativ
Pa mbushur 24 orë të plota, janë vjedhur drunjtë e sapo mbjellë dekorativ në një zonë publike të Komunës së Çairit. Bëhet fjalë për dru të cilët mbillen për herë të parë tek ne e që janë importuar nga jashtë pasi të ...
TetovaSot | para 14 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

U votuan 2 anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese, PD: Puç i Edi Ramës kundër drejtësisë
U votuan 2 anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese, PD: Puç i Edi Ramës kundër drejtësisë
Fill pas votimit në Kuvend të dy anëtareve të reja të Gjykatës Kushtetuese ka reaguar Partia Demokratike përmes një deklarate për shtyp të sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Sipas tij, votimi nga Kuvendi i dy ...
TetovaSot | para 14 ore | 380 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved