ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 20:01

Tesheshi
Ngjarjet që shënuan javën që po lëmë pas (foto)
Ngjarjet që shënuan javën që po lëmë pas (foto)
Java që po lëmë pas shënoi disa ngjarje që ia vlen t’ua hedhim një sy kritik. Meqë fotografia flet më shumë se fjalët, le të shërbejnë ato si një ide rreth asaj se çfarë ndodhi këto ditë. Nga Kalifornia në Japoni, këto ...
Tesheshi | para 110 min |

Gjermania drejt tkurrjes ekonomike: a është fajtor dhe Bexit?
Gjermania drejt tkurrjes ekonomike: a është fajtor dhe Bexit?
Së fundmi në mediat gjermane është publikuar një raport ku thuhet se qeveria pret të përjetoj tkurrje në tremujorin e tretë të 2019-tës. Prodhimi gjerman ra me 0.1% në periudhën prill-qershor, për shkak të rënies së ...
Tesheshi | para 110 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Shifra marramendëse, Nike gati marrëveshjen me Liverpool
Shifra marramendëse, Nike gati marrëveshjen me Liverpool
Kampioni evropian i futbollit, Liverpool është gati të nënshkruajë marrëveshjen më të fitimprurëse në historinë e Premier League me kompaninë e veshjeve spotive, Nike. Klubi është tashmë në prag të lidhjes së një ...
Tesheshi | para 110 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiç i lodhur: SHBA dhe Gjermania na e kanë vështirësuar Kosovën
Vuçiç i lodhur: SHBA dhe Gjermania na e kanë vështirësuar Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha për “Zërin e Amerikës” se SHBA kishin arritur atë që donin në vitin 2008, në lidhje me Kosovën. Siç thotë ai, për shkak të kësaj, pozicioni i Serbisë përballë SHBA-ve ishte më ...
Tesheshi | para 4 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

NASA po heton krimin e parë të kryer në hapësirë: ç’është dhe kush e kreu
NASA po heton krimin e parë të kryer në hapësirë: ç’është dhe kush e kreu
NASA heton krimin e parë në hapësirë, raporton BBC. Konkretisht, astronautja amerikane Anne McClain dyshohet se hakoi llogarinë bankare të ish-partnerit të saj, Summer Worden nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor. Worden ...
Tesheshi | para 4 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Erdogan: Turqia e sotme, jo e djeshmja që manipulohej me 5 miliard dollarë
Erdogan: Turqia e sotme, jo e djeshmja që manipulohej me 5 miliard dollarë
Presidenti turk Erdogan tha se AKP-ja (partia në pushtet e drejtuar prej tij) ka arritur suksese të shumta gjatë qeverisjes së saj, ndër të tjera duke ndërtuar autostrada dhe aeroporte në të gjithë vendin. “Përveç ...
Tesheshi | para 4 ore |

Flakët e Amazonës në Brazil “shkrumbojnë” edhe ekonominë: Ja pse priten sanksione
Flakët e Amazonës në Brazil “shkrumbojnë” edhe ekonominë: Ja pse priten sanksione
Brazili ende nuk po e merr veten nga zjarret e mëdha që kanë përfshirë pyjet e Amazonës. Kjo ka bërë që vendi të detyrohet të kërkoj ndihmën e ushtrisë për të shuar flakët e pakontrollueshme. Presidenti i vendit Jair ...
Tesheshi | para 4 ore | 106 artikuj te ndërlidhur »

Dr. Mustafa Çeriç, thirrje Erdoganit: kërkoi Putinit të zgjidh lakun rreth qafës boshnjake
Dr. Mustafa Çeriç, thirrje Erdoganit: kërkoi Putinit të zgjidh lakun rreth qafës boshnjake
Dr. Mustafa ef. Çeriç, ish-kreu i Bashkësisë Islame të Bosnjes, komentoi rolin e Erdoganit në Ballkan, veçanërisht në Serbi e Bosnje, duke thënë se prej tij pritet shumë më shumë. “Turqia është më shumë se një mik për ...
Tesheshi | para 6 ore |

SYNIMI/ Kërkon ta blejë Trump, ja disa fakte rreth Groenlandës
SYNIMI/ Kërkon ta blejë Trump, ja disa fakte rreth Groenlandës
Groenlanda ndodhet pothuajse nё Polin e Veriut dhe Donald Trump kërkon ta blejё ishullin arktik. Kjo tashmё dihet. Por a e dini se amerikanёt kanё dashur ta blejnё edhe mё parё Groenlandёn? Por që dhe atje dikur ka ...
Tesheshi | para 6 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Torres luajti ndeshjen e fundit, ja fjalët e Iniestas për “El Ninon”
Torres luajti ndeshjen e fundit, ja fjalët e Iniestas për “El Ninon”
Fernando Torres luajti një ditë më parë ndeshjen e tij të fundit si futbollist profesionist. “El Nino” e mbylli karrierën në Japoni, me gjashtë gola të shënuar në 39 aktivizime për Sagan Tosu. Ai pati si kundërshtar në ...
Tesheshi | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Kreu francez i financave: 1000 dollarë për frymë në vit për të luftuar ngrohjen globale
Kreu francez i financave: 1000 dollarë për frymë në vit për të luftuar ngrohjen globale
Përmbushja e qëllimeve të Marrëveshjes së Klimës në Paris do të kushtojë 1.000 dollarë për frymë në vit, tha ministri Francez i Financave Bruno Le Maire, duke bërë thirrje për një rifinancim të Fondit të Klimës së ...
Tesheshi | para 8 ore |

Rama cilëson “kafshë” vrasësit e 26-vjeçarit Indrit Çelajt, teknik kondicionerësh
Rama cilëson “kafshë” vrasësit e 26-vjeçarit Indrit Çelajt, teknik kondicionerësh
Pa dëshirën e tij por i diktuar nga një rrethanë, shefi i qeverisë i ka cilësuar si “kafshë” ata të cilët, mes tyre dy vëllezër, e të tjerë familjarë e të afërt të këtyre të fundit, vranë me plumb në kokë një teknik ...
Tesheshi | para 8 ore | 98 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj quan udhëheqjen e Beogradit si “mbetje të Millosheviçit: s’ndalem para tyre!
Haradinaj quan udhëheqjen e Beogradit si “mbetje të Millosheviçit: s’ndalem para tyre!
Teksa kanë nisur ethet e fushatës së pritshme elektorale në Kosovë, krerët politikë po shtojnë dozat e protagonizmit, ku pikë e ndjeshme mbetet Serbia. Kështu, kryeministri në largim Haradinaj, njeriu që kartën më të ...
Tesheshi | para 8 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Franca hap hetime për aferën “Epstein”
Franca hap hetime për aferën “Epstein”
Franca ka hapur një hetim për përdhunimin e supozuar të të miturve dhe një numër akuzash të tjera që lidhen me rastin e miliarderit të ndjerë amerikan Jeffrey Epstein, tha prokurori i përgjithshëm i Parisit. Deklarata e ...
Tesheshi | para 10 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

SAMITI/ G7-ta franceze në fundjavë: ja temat e nxehta mes lidërve globalë
SAMITI/ G7-ta franceze në fundjavë: ja temat e nxehta mes lidërve globalë
Krerët e Shteteve të Grupit të Shtatë Forcave Industriale (G7), si dhe përfaqësues të Bashkimit Evropian, do të takohen në qytetin bregdetar francez të Biarritz nga 24 deri në 26 gusht për të marrë pjesë në samitin e ...
Tesheshi | para 10 ore | 78 artikuj te ndërlidhur »

Meta u kthehet mesazheve nga natyra, ja ç’u thotë shqiptarëve nga Gjiri i Lalëzit…
Meta u kthehet mesazheve nga natyra, ja ç’u thotë shqiptarëve nga Gjiri i Lalëzit…
Presidenti Meta iu është rikthyer mesazheve të tij të shpenguara, përçuar nga pozita aspak zyrtare, duke pozuar në natyrë. Këtë të dielë, nga Gjiri i Lalëzit, aty ku posedon një vilë buzë detit, kreu i shtetit, me pamje ...
Tesheshi | para 10 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Zjarret, Bolsonaro tregohet i gatshëm të dërgojë ushtrinë në Amazona
Zjarret, Bolsonaro tregohet i gatshëm të dërgojë ushtrinë në Amazona
Me presionin në rritje të bashkësisë ndërkombëtare për të frenuar një numër rekord zjarresh në Amazona, presidenti brazilian Jair Bolsonaro mund të dërgojë një ushtri për t’u marrë me stuhinë e zjarrit, raporton AP. Ai ...
Tesheshi | para 10 ore | 106 artikuj te ndërlidhur »

Greqia vazhdon të dëbojë migrantët…drejt Turqisë
Greqia vazhdon të dëbojë migrantët…drejt Turqisë
Ministri i Migracionit Giorgos Koumoutsakos thotë se 15 azilkërkues, kërkesat e të cilëve janë refuzuar, do të kthehen në Turqi nga një ishull grek, por ai nuk ofroi më shumë detaje, raporton AP. Ai tha se 75,000 ...
Tesheshi | para 10 ore |

Vrasja e Oliver Ivanoviçit, Kosova lëshon urdhërarrest ndërkombëtar për Milan Radoiçiç
Vrasja e Oliver Ivanoviçit, Kosova lëshon urdhërarrest ndërkombëtar për Milan Radoiçiç
Kosova ka lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar për Milan Radoiçiç, pasi akuzohet si njeriu kryesor që qëndron pas vrasjes se Oliver Ivanoviçit. Oliver Ivanoviç u vra në janar 2018 para zyrës së partisë së tij në ...
Tesheshi | para 12 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Napoli thyen rekordin: 42 milion euro për një meksikan të shkëlqyer (video)
Napoli thyen rekordin: 42 milion euro për një meksikan të shkëlqyer (video)
Meksikani Hirving Lozano u transferua nga PSV te Napoli me të cilin nënshkroi një kontratë 5-vjeçare. Napoli nuk ka publikuar detaje të kontratës, por mediat italiane raportojnë se transferimi kap vlerën e 42 milion ...
Tesheshi | para 20 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Sindromi “Trump” në Michigan: kërkohet një komunitet i bardhë, nën hijen e një siriani
Sindromi “Trump” në Michigan: kërkohet një komunitet i bardhë, nën hijen e një siriani
Marysville duhet të mbetet sa më shumë që të jetë e mundur një komunitet i bardhë – tha Jean Cramer, kandidatja e Këshillit Bashkiak të Michiganit, duke provokuar shumë polemika. Ajo iu përgjigj pyetjeve në lidhje me ...
Tesheshi | para 22 ore |

Karta anti-komuniste, Basha: do gjejmë eshtrat e të ekzekutuarve pa gjyq
Karta anti-komuniste, Basha: do gjejmë eshtrat e të ekzekutuarve pa gjyq
Duke iu kthyer fuqishëm kartës anti-komuniste, kreu demokrat Basha premtoi se kur të vijë në pushtet do mundësojë gjetjen e eshtrave për të ekzekutuarit pa varr. “Për mos të harruar… Sot mbarë Europa kujton Viktimat e ...
Tesheshi | para 22 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Përurohet në Rusi xhamia më e madhe në Evropë, Putin: ja ç’përfaqëson “Krenaria e muslimanëve” (video)
Përurohet në Rusi xhamia më e madhe në Evropë, Putin: ja ç’përfaqëson “Krenaria e muslimanëve” (video)
Xhamia më e madhe e Evropës që strehon 30,000 besimtarë është hapur në qytetin Shali në Çeçeni. Hapja e xhamisë, ndërtimi i së cilës zgjati shtatë vjet, mblodhi së bashku mijëra besimtarë muslimanë, përfshirë shumë të ...
Tesheshi | para 24 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Forbes: ulet numri i miliarderëve në botë, ja treguesit e fundit
Forbes: ulet numri i miliarderëve në botë, ja treguesit e fundit
Numri i miliarderëve në botë dhe pasuria e tyre kanë rënë këtë vit, për herë të dytë në dekadën e fundit, gjë që dëshmon se edhe më të pasurit nuk janë imun ndaj rënies ekonomike dhe dobësimit të tregjeve të aksioneve. ...
Tesheshi | para 24 ore |

Gjaku që s’ndalet, raund i ri bisedimesh SHBA-talibanë
Gjaku që s’ndalet, raund i ri bisedimesh SHBA-talibanë
Përfaqësuesit amerikanë dhe talibanë po nisin një raund të ri bisedimesh në përpjekje për të gjetur një zgjidhje politike të luftës 17-vjeçare në Afganistan, tha një zëdhënës i talibanëve. Gjenerali Austin Scott Miller, ...
Tesheshi | para 24 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

PUBLIKIMI/ Shfaqet regjistrimi i fundit i Millosheviçit para nisjes për në Hagë (video)
PUBLIKIMI/ Shfaqet regjistrimi i fundit i Millosheviçit para nisjes për në Hagë (video)
Gazetari Stefan Cvetkoviç publikoi një video ku shfaqet ish-presidenti jugosllav Slobodan Miloseviç, pak para transferimit të tij nga Tuzla në Hagë në 2001. Videoja tregon Millosheviçin që hyn në dhomë, në një bazë ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 18:23 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria shkatërron digën e HEC-it të anulluar të Holtës, Rama lutet për durim
Qeveria shkatërron digën e HEC-it të anulluar të Holtës, Rama lutet për durim
Qeveria vendosi që të shkatërrojë digën e HEC-it të Holtës në Gramsh, kundërshtuar fort nga banorët. Kreu i saj Rama, e ka shfrytëzuar këtë zhvillim për të kërkuar më shumë durim nga njerëzit, në raport me premtimet e ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 18:23 | 29 artikuj te ndërlidhur »

Bizare: Johnson bën të shpenguarin me Macron, shaka apo sfidë?
Bizare: Johnson bën të shpenguarin me Macron, shaka apo sfidë?
Takimi mes presidentit francez dhe kryeministrit britanik në Pallatin Elysee, ka patur si moment kulmor jo atë çfarë është biseduar mes tyre por një gjest; atë të shefit të qeverisë pakditor të qeveriësë Londrës, i cili ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 16:18 | 65 artikuj te ndërlidhur »

“Merkatoja”, Limaj lidhet me Pacollin: gati të udhëheqë Kosovën si kryeministër
“Merkatoja”, Limaj lidhet me Pacollin: gati të udhëheqë Kosovën si kryeministër
Edhe pse ende pa datë zgjedhjesh, politika kosovare është përfshirë nën ethet e një “merkatoje” mes partive, të cilat shohin mundësi koalicionesh për të maksimalizuar votat e për t’i mundësuar vetes pushtet. Së fundi, ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 14:20 | 126 artikuj te ndërlidhur »

Bernie Sanders, plan për klimën: 16.3 miliard dollarë “në luftë” me kompanitë e naftës
Bernie Sanders, plan për klimën: 16.3 miliard dollarë “në luftë” me kompanitë e naftës
Kandidati për president Bernie Sanders prezantoi një strategji 16.3 miliardë dollarëshe për ndryshimin e klimës gjatë një turi në Kaliforninë veriore që përfshinte takime me familjet e shpërnguluranga zjarret ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 14:20 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Del nga burgu armiku i Putinit: do të pendohet!
Del nga burgu armiku i Putinit: do të pendohet!
Kreu i opozitës ruse Alexei Navalny është liruar nga burgu pas 30 ditësh, njoftoi në Tëitter zëdhënësja e tij Kira Yarmisch, sipas Reuters. Pasi doli nga burgu, ai tha se protestat kundër autoriteteve do të vazhdojnë ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 12:18 | 22 artikuj te ndërlidhur »

ANALIZË/ Çfarë po pritet në Itali? 4 skenaret kryesore për zgjidhen politike
ANALIZË/ Çfarë po pritet në Itali? 4 skenaret kryesore për zgjidhen politike
Fati i qeverisë italiane tani është në duart e presidentit Sergio Mattarella, pasi kryeministri Giuseppe Conte dha dorëheqje duke i dhënë fund një qeverie populiste, e para e tillë në Evropën perëndimore pas Luftës së ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 10:19 | 31 artikuj te ndërlidhur »

Paçka dy aksidenteve, Boeing njofton prodhimin rekord të modelit 737 max
Paçka dy aksidenteve, Boeing njofton prodhimin rekord të modelit 737 max
Boeing me qendër në SHBA ka njoftuar furnitorët e tij se do të vazhdojë të prodhojë modelin e tij më të shitur 737 max, nga shkurti i vitit 2020, me 57 avionë në muaj. Siç thanë burime për Reuters, Boeing u ka përcjellë ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 10:18 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Nën akuzë për Kashmirin, kryeministri indian nderohet në Emirate
Nën akuzë për Kashmirin, kryeministri indian nderohet në Emirate
Kryeministri indian Narendra Modi viziton Emiratet e Bashkuara Arabe, një zhvillim ky që përkon me krizën e radhës së Kashmirit, gati nën ethe lufte, kjo pasi Dehli vendosi t’i heqë të drejtat kushtetuese popullsisë së ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 10:18 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Epstein, në një varr të pashenjuar
Epstein, në një varr të pashenjuar
Jeffrey Epstein, miliarderi amerikan i vetëvrarë në burg pas akuzave për pedofili dhe prostitucion të fëmijëve, raportohet se u varros në një varr të pashenjuar pranë prindërve të tij, emrat e të cilëve u hoqën nga një ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 10:18 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kriza italiane, Mattarella shmang zgjedhjet e parakohshme: konsultime për një qeveri të re
Kriza italiane, Mattarella shmang zgjedhjet e parakohshme: konsultime për një qeveri të re
Presidenti italian Sergio Mattarella ka thënë se ka pranuar kërkesën e shumë liderëve të partive për të marrë më shumë kohë në përpjekje për të formuar një qeveri të re dhe për të shmangur zgjedhjet e parakohshme. Sipas ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 10:18 | 31 artikuj te ndërlidhur »

Zjarret në Amazona, Macron si Zhak Chirac: Shtëpia jonë po digjet!
Zjarret në Amazona, Macron si Zhak Chirac: Shtëpia jonë po digjet!
Presidenti francez Emmanuel Macron tha se zjarret që po digjen në Amazon janë një “krizë globale” dhe u bëri thirrje anëtarëve të G7 ta diskutojnë dhe këtë çështje në samitin e pritshëm në Biarritz këtë fundjavë. ...
Tesheshi | 23-Aug-2019 10:18 | 106 artikuj te ndërlidhur »

Kosova drejt zgjedhjeve, Kadri Veseli bën premtimin e parë si kandidat për kryeministër
Kosova drejt zgjedhjeve, Kadri Veseli bën premtimin e parë si kandidat për kryeministër
Kadri Veseli, kreu u PDK-së e njeherësh i Kuvendit të Kosovës, konfirmoi se do të jetë një nga kandidatët për kryeministrin e ardhshëm pas zgjedhjeve të parakohshme që pritet të mbahen punë javësh. Ai tha se si kryetar ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 20:21 | 110 artikuj te ndërlidhur »

Rambo rikthehet në ekranet e mëdha për të fundit herë: ja traileri i vazhdimit të hitit të aksionit
Rambo rikthehet në ekranet e mëdha për të fundit herë: ja traileri i vazhdimit të hitit të aksionit
John Rambo kthehet në ekranin e madh, me premierën e “Rambo Last Blood” në fund të shtatorit, seria e pestë e sagës së aksionit dhe i fundit për yllin Silvester Stalone. Filmi zhvillohet në SHBA dhe Meksikë, dhe Rambo ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 20:21 |

Kërcënimi amerikan, Mitsotakis: tankeri iranian nuk po vjen drejt Greqisë
Kërcënimi amerikan, Mitsotakis: tankeri iranian nuk po vjen drejt Greqisë
Tankeri iranian, të cilin SHBA dëshiron ta bllokojë, nuk po shkon në drejtim të Greqisë – tha kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis. Tankeri u nis të dielën nga Gjibraltari, ku u mbajt i bllokuar për javë të tëra dhe ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 18:18 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Shpërndarja e Kuvendit, Thaçi: së shpejti dekretoj zgjedhjet e parakohshme
Shpërndarja e Kuvendit, Thaçi: së shpejti dekretoj zgjedhjet e parakohshme
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë me dije se shpërndarja e sotme e Kuvendit çon në shpejtimin e hapave drejt organizimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai ka thënë se brenda një kohe të shkurtër do ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 16:25 | 194 artikuj te ndërlidhur »

Meta, mistikë politike mbi Tomorr: fati i Shqipërisë, nga Abaz Aliu!
Meta, mistikë politike mbi Tomorr: fati i Shqipërisë, nga Abaz Aliu!
Si i besimit bektashi, presidenti Meta beson se Abaz Aliu do ketë ndikim në zhvillimet shqiptare. I pranishëm në peligrinazhin e Malit të Tomorrit, kreu i shtetit bëri një lidhje mistike mes figurës së Abaz Aliut, të ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 16:25 | 44 artikuj te ndërlidhur »

Zjarr në spitalin e njohur në Paris, shënohen viktima
Zjarr në spitalin e njohur në Paris, shënohen viktima
Një grua ka humbur jetën dhe disa të tjerë morën lëndime pas një zjarri të madh që shpërtheu brenda një spitali të njohur në periferi të Parisit. Zjarri pati vatrën jo larg nga spitali Henri-Mondor, thanë zyrtarët e ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 16:24 | 3 artikuj te ndërlidhur »

ALARMUESE/ Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? (video)
ALARMUESE/ Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? (video)
Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije vetëm ditët e fundit, duke vënë në pah rrezikimin e jetës së egërsirave dhe fatin e oksigjenit në ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 16:24 | 14 artikuj te ndërlidhur »

“Ping-pong” mes Merkel dhe Macron, dhe topi është… Johnson!
“Ping-pong” mes Merkel dhe Macron, dhe topi është… Johnson!
Vazhdojnë deklaratat kundërshtuese në BE lidhur me daljen e Britanisë së Madhe nga Blloku. Me apo pa kosto, dalja e saj parashihet të ketë përmasa katastrofale në ekonomi dhe jo vetëm. Tani është Presidenti francez ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 14:18 | 65 artikuj te ndërlidhur »

Video: tjetër zhytje në rrënojat e Titanikut të famshëm, ja ç’e trishtoi një historian
Video: tjetër zhytje në rrënojat e Titanikut të famshëm, ja ç’e trishtoi një historian
Pas 15 vjetësh, hetuesit u zhytën përsëri në rrënojat e Titanikut, 107 vjet pas mbytjes tragjike. Pamjet e publikuara nga BBC janë bërë një hit në internet, pasi shumë kurreshtarë patën një shans për të parë se si duken ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 14:18 | 8 artikuj te ndërlidhur »

DEKLARATA/ Vuçiç për shqiptarët e Kosovës: Uashingtoni, “Meka” dhe “Medina” e tyre
DEKLARATA/ Vuçiç për shqiptarët e Kosovës: Uashingtoni, “Meka” dhe “Medina” e tyre
Gjatë një serie prononcimesh në lidhje me vizitën në SHBA e takimin aty me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo, presidenti serb Aleksandar Vuçiç e ka cilësuar Uashingtonin si “‘Mekën’ e ‘Medinën’ për shqiptarët”. Duke ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 12:18 | 64 artikuj te ndërlidhur »

“Amaneti” i Epstein, kush është ballkanasi që duhet t’i ekzekutojë testamentin e pasurisë
“Amaneti” i Epstein, kush është ballkanasi që duhet t’i ekzekutojë testamentin e pasurisë
Jeffrey Epstein, miliarderi i akuzuar për afera të rënda seksuale dhe që u vetëvra pak ditë më parë në një burg në Manhattan, ka lënë testamentin e tij duke detajuar pasurinë prej 600 milion dollarë, raporton Fox ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 12:18 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Stambolli bën ujdi me refugjatët sirianë: ja kush qëndron e kush jo
Stambolli bën ujdi me refugjatët sirianë: ja kush qëndron e kush jo
Turqia ka zgjatur afatin e qëndrimit për refugjatët sirianë të paregjistruar në Stamboll. Refugjatët e shumtë tani kanë kohë që deri më 30 tetor të lënë qytetin më të madh të vendit dhe të kthehen në qendrat e tyre të ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 12:18 |

Takimi Merkel-Johnson: “dritë në fund të tunelit” për marrëveshjen Brexit
Takimi Merkel-Johnson: “dritë në fund të tunelit” për marrëveshjen Brexit
Ndërsa Komisioni Evropian ka përjashtuar çfarëdo rinegocimi me Britaninë e Madhe lidhur me daljen nga Blloku, kancelarja gjermane Angela Merkel është ajo që sheh “dritë në fund të tunelit”. Gjatë takimit të sotëm në ...
Tesheshi | 22-Aug-2019 12:18 | 65 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved