ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 23:11

Telegrafi
Arrestimi i zyrtarit të ATK-së nga Serbia – reagon Pacolli
Arrestimi i zyrtarit të ATK-së nga Serbia – reagon Pacolli
Autoritetet shtetërore të Serbisë kanë arrestuar Marjan Gjokajn, i cili punon për Administratën Tatimore të Kosovës, derisa po kthehej në Kosovë. Kjo gjë është bërë e ditur nga Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, ...
Telegrafi | para 29 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Roma fiton ndaj Parmës, por në sezoni i ri luan në Ligën e Evropës
Roma fiton ndaj Parmës, por në sezoni i ri luan në Ligën e Evropës
Roma ka fituar xhiron e fundit për sezonin 2018/2019 në Serie A, duke e mposhtur Parmën me rezultat 2-1. Golin e parë për romakët e shënoi Lorenzo Pellegrini në minutën e 35-të, për t’i siguruar skuadrës së tij një ...
Telegrafi | para 31 min | 99 artikuj te ndërlidhur »

Një zyrtar nga Kosova arrestohet në Serbi
Policia serbe ka arrestuar në Serbi Marjan Gjokaj udhëheqës i një divizioni në Administratën Tatimore të Kosovës në qytetin e Gjakovës. Ai ka qenë duke u kthyer në Kosovë dhe ka qenë i shoqëruar nga një person tjetër në ...
Telegrafi | para 39 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Interi mposht Empolin dhe siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve
Interi mposht Empolin dhe siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve
Interi ka arritur me shumë vështirësi ta sigurojë një vend në Ligën e Kampionëve, pasi e ka mposhtur Empolin (2-1) në ndeshjen e fundit sezonale të Serie A. Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa spektakli i vërtetë ...
Telegrafi | para 39 min | 99 artikuj te ndërlidhur »

Milani fiton dramën e golave ndaj Spalit, por Atalanta kualifikohet në Ligën e Kampionëve
Milani fiton dramën e golave ndaj Spalit, por Atalanta kualifikohet në Ligën e Kampionëve
Me rezultat 3-2, Milani e ka fituar ndeshjen e fundit sezonale si mysafir i Spalit, mirëpo nuk ka arritur të kualifikohet në Ligën e Kampionëve, pasi që Atalanta dhe Interi i kanë fituar ndeshjet e tyre dhe kanë mbyllur ...
Telegrafi | para 43 min | 99 artikuj te ndërlidhur »

Eksperti i futbollit Shaka Hislop mendon ndryshe nga Messi: Fajin e kishte Valverde, jo lojtarët
Eksperti i futbollit Shaka Hislop mendon ndryshe nga Messi: Fajin e kishte Valverde, jo lojtarët
Lionel Messit i është bërë e ditur se nuk duhet t’i fajësojë bashkëlojtarët te Barcelona për eliminimin nga Liga e Kampionëve prej Liverpoolit. Skuadra katalunase ishte duke udhëhequr 3-0 nga ndeshja e parë gjysmëfinale ...
Telegrafi | para 61 min | 168 artikuj te ndërlidhur »

Gjuka: Shpresojmë që Besa ta vazhdojë dominimin për shumë vite të tjera
Gjuka: Shpresojmë që Besa ta vazhdojë dominimin për shumë vite të tjera
Egzon Gjuka ishte prej lojtarëve të dalluar të Besa Famgasit që të dielën siguroi titullin e gjashtë rresht në Superligën e Kosovës në hendboll. Besa e mposhti Kastriotin në Ferizaj me rezultat 26-25 dhe kështu me dy ...
Telegrafi | para 68 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Liverpooli pritet ta transferojë Marshallin si lojtar të lirë
Liverpooli pritet ta transferojë Marshallin si lojtar të lirë
Liverpooli është duke u përgatitur që ta rrëmbejë David Marshallin si transferim të lirë, nëse Simon Mignolet largohet në këtë verë – raporton Scottish Sun . Portieri veteran është aktualisht te skuadra Hull City, por ...
Telegrafi | para 68 min | 66 artikuj te ndërlidhur »

Deda komenton zgjedhjet në PE: Politika e BE-së s’mund të fshihet më pas frikës nga e djathta ekstreme për Kosovën
Deputeti i pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda, ka folur për zgjedhjet që po mbahen për Parlamentin Evropian. Deda përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se “tash që, pak a shumë, po shihet trendi i votave për ...
Telegrafi | para 75 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Nora mahnit me dukjen e saj në fotografitë e reja
Nora mahnit me dukjen e saj në fotografitë e reja
Krahas të qenit një këngëtare e suksesshme, Nora Istrefi i kushton shumë rëndësi edhe dukjes së saj. Kjo bën që në secilën paraqitje skenike apo në setet e ndryshme të fotografive, ajo arrin të marrë vëmendjen e fansave ...
Telegrafi | para 83 min | 118 artikuj te ndërlidhur »

Dua poston një fotografi nga fëmijëria, teksa kalon shifrën prej 30 milionë ndjekësish në Instagram
Dua poston një fotografi nga fëmijëria, teksa kalon shifrën prej 30 milionë ndjekësish në Instagram
Dua Lipa vazhdon në ngritet vazhdimisht në karrierën e saj muzikore, ndërkohë që numri i fansave të saj është në rritje të vazhdueshme. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka kaluar shifrën prej 30 milionë ndjekësish ...
Telegrafi | para 91 min | 118 artikuj te ndërlidhur »

Lansohet episodi “High medet”, MC Kresha bëhet pjesë e serialit “Schengen Visa”
Lansohet episodi “High medet”, MC Kresha bëhet pjesë e serialit “Schengen Visa”
Seriali “Schengen Visa” çdoherë e më shumë po bëhet edhe më interesant dhe përmes temave dhe personazheve komike ka arritur të rrëmbejë dashurinë e publikut. Tashmë është publikuar episodi i 12-të, “High medet”, në të ...
Telegrafi | para 100 min |

Hahn: BE nisi negociatat me Serbinë edhe pse duhet zgjidhur situatën rreth dialogut me Kosovën
Komisionari evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, deklaroi sot se BE-ja “ka filluar negociatat me Serbinë, edhe pse ende duhet të zgjidhet situata rreth dialogut me Kosovën”. Ai gjithashtu theksoi se BE ka arritur të ...
Telegrafi | para 114 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Versioni iOS 13 prezantohet javën e ardhshme, dhjetë përditësimet që mund t’i ketë (Foto)
Versioni iOS 13 prezantohet javën e ardhshme, dhjetë përditësimet që mund t’i ketë (Foto)
Shumë shpejtë, do të kemi mundësi ta shohim versionin e ri të iOS 13. Worldwide Developers Conference fillon me tre qershor, ku Apple do t’i prezantojë ndryshimet e reja, transmeton Telegrafi. Deri më tani, ka pasur ...
Telegrafi | para 2 ore |

Komiteti për Marrëdhënie mes Bashkësive, në “vdekje klinike”
Komiteti për Marrëdhënie mes Bashkësive, në “vdekje klinike”
Komiteti për Marrëdhënie mes Bashkësive tashmë disa vite ndodhet në vdekje klinike! Tre vjet nga ndryshimi i pushtetit, Komiteti nuk e ka parë në asnjë moment të arsyeshme që të mbajë seancë dhe të diskutojë për ...
Telegrafi | para 2 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

LSDM solli vendim për shpalljen e konkurseve për udhëheqësi të re në 78 degë partiake komunale
Pas dy orëve në mbledhjen e Këshillit Qendror të LSDM-së është marrë vendim për shpalljen e konkursit për zgjedhjen e kryetarëve të ri në 78 degë partiake të partisë, brifojnë burime të “A1on” nga LSDM. Do të shpallet ...
Telegrafi | para 2 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Valverde mund të shkarkohet në fillim të qershorit nga Barcelona
Valverde mund të shkarkohet në fillim të qershorit nga Barcelona
Presidenti i Barcelonës, Jose Maria Bartomeu, ka thirrur një mbledhje urgjente pas humbjes në Kupën e Mbretit nga Valencia, duke u takuar me Ernesto Valverden. Skuadra katalunase humbi 2-1 në finalen e garës së dytë më ...
Telegrafi | para 3 ore | 168 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhje e Parlamentit Evropian: Evropa e së nesërmes sipas Solanes
Çdo 5 vjet, Bashkimi Evropian angazhohet në një ushtrim vetëdijësimi. Zgjedhjet e Parlamentit Europian, na lejojnë ta shohim veten në pasqyrë, dhe të analizojmë kalimin e kohës. Por zgjedhjet e 23-26 majit janë të ...
Telegrafi | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Forma fizike e Jennifer Lopez para fillimit të turneut muzikor
Forma fizike e Jennifer Lopez para fillimit të turneut muzikor
Jennifer Lopez gjithmonë vlerësohet për linjat trupore, mirëpo këngëtarja dëshiron të jetë në formën maksimale fizike para nisjes për në turne. Muzikantja dhe aktorja, e cila në korrik mbush 50 vjet, duket shumë më e re ...
Telegrafi | para 3 ore | 118 artikuj te ndërlidhur »

Seanca për Kosovën, Vuçiq do të flasë të paktën dy orë
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të flasë për të paktën dy orë në një sesion të posaçëm të Parlamentit të Serbisë për Kosovën, të planifikuar për nesër. Në fjalimin hyrës, Vuçiq do të paraqesë fakte historike rreth ...
Telegrafi | para 3 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet e ardhmja e dyshes Neymar-Mbappe
Zbulohet e ardhmja e dyshes Neymar-Mbappe
Neymar dhe Kylian Mbappe pritet të qëndrojnë edhe për një sezon te skuadra franceze, Paris Saint-Germain. Javëve të fundit ka pasur shumë paqartësi për të ardhmen e dyshes sulmuese, Neymar dhe Kylian Mbappe, por ata ...
Telegrafi | para 3 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Juventusi e mbyll sezonin me humbje, mposhtet nga Sampdoria
Juventusi e mbyll sezonin me humbje, mposhtet nga Sampdoria
Kampioni i Serie A për sezonin 2018/2019, Juventusi, e ka mbyllur sezonin me humbje, pasi është mposhtur nga Sampdoria me rezultat 2-0. Pjesa e parë përfundoi pa gola, edhe pse skuadrat kishin disa shanse, mirëpo nuk i ...
Telegrafi | para 3 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Sheshi “Skënderbeu” në Shkup assesi të përfundojë
Ashensorët në sheshin “Skënderbeu” në Shkup edhe më tej vazhdojnë të përdoren vetëm për zbukurim për shkak se asnjëherë nuk kanë qenë në funksion për qytetarët. Në shesh mund të shihen dyer të vjedhura, pjesë të thyera. ...
Telegrafi | para 4 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Roma përballet me Parmën, kërkon kualifikimin në Ligën e Kampionëve
Formacionet zyrtare: Roma përballet me Parmën, kërkon kualifikimin në Ligën e Kampionëve
Roma do të përballet me Parmën në kuadër të xhiros së 38-të në Serie A, e që është ndeshja e fundit për sezonin 2018/2019. Romakët janë duke e kërkuar kualifikim në Ligën e Kampionëve, ndërsa Parma tashmë e ka siguruar ...
Telegrafi | para 4 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Milani i kërkon vetëm tri pikë ndaj SPAL-it, formacionet zyrtare
Milani i kërkon vetëm tri pikë ndaj SPAL-it, formacionet zyrtare
SPAL-i dhe Milani do të përballen në kuadër të xhiros së fundit (38) të sezonit 2018/19 në Serie A. Rossonerët nuk kanë arritur ende që ta sigurojë një vend në Ligën e Kampionëve, andaj sonte do t’i kërkojnë vetëm tri ...
Telegrafi | para 4 ore | 99 artikuj te ndërlidhur »

Jo veç opozita edhe Vetëvendosje në Shqipëri thotë “Rama ik”
Jo vetëm opozitarët Lulzim Basha e Monika Kryemadhi po duan largimin e Edi Ramës nga pushteti, por edhe Lëvizja “Vetëvendosje” qendra në Shqipëri. Sipas tyre, vendin nuk po e qeveris Partia Socialiste, por një klikë ...
Telegrafi | para 4 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Interi luan për një vend në Ligën e Kampionëve, Empoli për mbijetesë
Interi dhe Empoli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të sezonit 2018/19 në Serie A. Nerazzurrët janë nikoqir të Empolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 38-të e cila zhvillohet në Giuseppe ...
Telegrafi | para 4 ore | 99 artikuj te ndërlidhur »

Përveç golave të shënuar, statistikat tjera të këtij edicioni të Messit në La Liga – nuk do të ishin dominuese në Ligën Premier
Përveç golave të shënuar, statistikat tjera të këtij edicioni të Messit në La Liga – nuk do të ishin dominuese në Ligën Premier
Një tjetër sezon i La Ligas përfundoi dhe Lionel Messi ishte sërish ai që e dominoi kampionatin me statistika dhe me më së shumti gola të shënuar. Barcelona e fitoi edhe një herë titullin e ligës së Spanjës, duke ...
Telegrafi | para 4 ore | 168 artikuj te ndërlidhur »

Shfaqen pamjet e para të BMW M8 Competition (Foto)
Shfaqen pamjet e para të BMW M8 Competition (Foto)
Ndryshime të mëdha, nga koncepti që e kemi parë. BMW dhe Mercedes janë duke bërë përpjekje, që ta arrijnë Porsche 911, duke krijuar makina sa më të lehta, që arrijnë shpejtësi të mëdha, transmeton Telegrafi. Derisa më ...
Telegrafi | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Bradley Cooper dhe Irina Shayk shfaqen bashkë pas spekulimeve për ndarje
Bradley Cooper dhe Irina Shayk shfaqen bashkë pas spekulimeve për ndarje
Ndonëse në muajt e fundit emrat e tyre në media mund të dëgjoheshin vetëm në kontekstin e ndarjes, lidhja e Bradley Cooper dhe modeles Irina Shayk nuk është në krizë. Sapo mediat filluan të shkruanin se ishte çështje ...
Telegrafi | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Paratici: Juve nuk e ka kontaktuar Guardiolan
Paratici: Juve nuk e ka kontaktuar Guardiolan
Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, ka konfirmuar se ata nuk do ta prezantojnë trajnerin e ri derisa të përfundojë ky sezon, por ka thënë se nuk e kanë kontaktuar Pep Guardiolan. Zonja e Vjetër është duke u përballur ...
Telegrafi | para 4 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Pritje madhështore, Meta viziton Tropojën: Në qytetin e dashur dhe fisnik (Video)
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëkombëtar të “Kcimit të Tropojës”. Meta, gjatë vizitës në Tropojë, është takuar me autoritetet vendore dhe përfaqësues lokalë. Ai ka bërë ...
Telegrafi | para 4 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Kampion në fushë dhe jashtë saj, lojtarët e Feronikelit dhurojnë donacion për zonjën Qerkezi që i humbi familjarët në luftë
Kampion në fushë dhe jashtë saj, lojtarët e Feronikelit dhurojnë donacion për zonjën Qerkezi që i humbi familjarët në luftë
Skuadra e Feronikelit frymon si një familje dhe këtë e dëshmoi edhe në emisionin “Oxygen” të moderatorit Besim Dina. Atmosfera që krijuan katër lojtarët e skuadrës, Mevlan Zeka, Lapidar Lladrovci, Kastriot Rexha dhe Yll ...
Telegrafi | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Ministrat nuk dëshirojnë të flasin për ‘fshesën’ para fillimit të mbledhjes në LSDM
Ministrat nuk dëshirojnë të flasin për ‘fshesën’ para fillimit të mbledhjes në LSDM
Ministri Goran Sugareski nuk dëshironte të flasë për ndërrimin e tij nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve para fillimit të mbledhjes së LSDM-së. Kishte zëra se kryeministri Zaev në pastrimin e paralajmëruar do të ...
Telegrafi | para 4 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Brenda udhëtimit me aeroplanin presidencial – si kalojnë kohën Trump, Melania dhe stafi i tij
Brenda udhëtimit me aeroplanin presidencial – si kalojnë kohën Trump, Melania dhe stafi i tij
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, thuhet se ka ‘rituale’ të pazakonta kur udhëton me aeroplanin presidencial. Në fakt, anëtarët e administratës pretendojnë se udhëtimi me presidentin, sidomos jashtë shtetit, mund të ...
Telegrafi | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Krahasimet e statistikave të Messit në sezonit 2018-19 me tre finalistët e Topit të Artë 2018, argjentinasi thuajse më i mirë se të tre së bashku
Krahasimet e statistikave të Messit në sezonit 2018-19 me tre finalistët e Topit të Artë 2018, argjentinasi thuajse më i mirë se të tre së bashku
Lionel Messi ka zhvilluar një sezon individual të shkëlqyeshëm dhe statistikat e tij po krahasohen me ato të tre finalistëve të Topit të Artë 2018 së bashku: Luka Modric, Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann. ...
Telegrafi | para 4 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Mercedes me plane shumë më ekstreme se që është menduar (Foto)
Mercedes me plane shumë më ekstreme se që është menduar (Foto)
Fitime sa më të mëdha nga shitje, shënjestra kryesore e kompanisë Ka aq shumë modele nga Mercedes, sa që është e vështirë të numërohen, transmeton Telegrafi. Asnjëherë nuk është menduar se shtimi i modeleve do të ...
Telegrafi | para 4 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

“Nefa Mebel”, qytetarët me padi të veçanta për mashtrimin (Video)
“Nefa Mebel”, qytetarët me padi të veçanta për mashtrimin (Video)
Nuk kanë të ndaluar reagimet lidhur me kompaninë “NEFA Mebel” e cila të premten gjatë natës mbylli dyqanet në Maqedoni dhe mashtroi qindra qytetarë të cilët kishin paguar për mobilje, por të njëjtit mbetën edhe pa para ...
Telegrafi | para 5 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian – rezultatet paraprake
Zgjedhjet për Parlamentin Evropian – rezultatet paraprake
Zgjedhjet pёr Parlamentin e BE, tё pёrkufizuara si vendimtare pёr fatin e ardhshёm tё BE-së, pёrfunduan me votimin tё dielën nё Gjermani. Votimet nё vende tё ndryshme kanë nisur qё nga 23.05. Nё Gjermani partitё nё ...
Telegrafi | para 5 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Disa prej anësorëve më të shpejtë në botë kanë vuajtur përballë Albas, por Soler e la në hije mbrojtësin e Barcës
Disa prej anësorëve më të shpejtë në botë kanë vuajtur përballë Albas, por Soler e la në hije mbrojtësin e Barcës
Barcelona e fitoi titullin e La Ligas në mënyrë komode, mirëpo sezoni i katalunasve përfundoi në mënyrë zhgënjyese, pasi dështoi në finale të Kupës së Mbretit, teksa paraprakisht ishte eliminuar nga Liga e Kampionëve. ...
Telegrafi | para 5 ore | 168 artikuj te ndërlidhur »

Gjuriq-Thaçit: Kosova s’do të jetë kurrë pjesë e Shqipërisë
Gjuriq-Thaçit: Kosova s’do të jetë kurrë pjesë e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...
Telegrafi | para 5 ore | 111 artikuj te ndërlidhur »

Xhavit Haliti zgjidhet kryetar i PDK-së në Pejë
Xhavit Haliti zgjidhet kryetar i PDK-së në Pejë
Xhavit Haliti është zgjedhur kryetar i degës së PDK-së në Pejë. Përmes një njoftimi për media, kjo parti bën me dije se në pas procesit të votimit në Kuvendin zgjedhor, në prani të Komisioni Qendror të zgjedhjeve dhe ...
Telegrafi | para 5 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

De Ligt flet pas interesimin të Barcelonës dhe Unitedit
De Ligt flet pas interesimin të Barcelonës dhe Unitedit
Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt ka folur për interesimin e skuadrave të mëdha për shërbimet e tij, teksa nuk ia ka mbyllur derën asnjërës. Aftësitë e tij mbrojtëse dhe loja e sigurt me topin e kanë bërë 19-vjeçarin ...
Telegrafi | para 5 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Transferimet që i ëndërron secila nga top gjashtë skuadrat e Ligës Premier
Transferimet që i ëndërron secila nga top gjashtë skuadrat e Ligës Premier
Top gjashtë skuadrat e Ligës Premier kanë preferenca të ndryshme në këtë verë. Për Manchester Cityn dhe Liverpoolin nuk do të ketë nevojë për shumë ndryshime, pasi tashmë kanë ndërtuar një skuadër të fuqishme. Chelsea ...
Telegrafi | para 5 ore | 66 artikuj te ndërlidhur »

E kaluara e Genës në Greqi: Kam hapur kanale, kam rrethuar toka me gardh
E kaluara e Genës në Greqi: Kam hapur kanale, kam rrethuar toka me gardh
Sot, Gena është një nga këngëtarët e pëlqyer të muzikës shqiptare, por në rrugëtimin e tij artistik, ai bërë dhe punë të tjera aspak të ngjashme me atë që bën sot. I ftuar në “E Diell” për promovimin e këngës më të re ...
Telegrafi | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Solskjaer inkuadrohet nga banka rezervë për të shënuar ndaj Bayernit në ndeshjen bamirëse
Si në vitin 1999, Ole Gunnar Solskjaer ka hyrë sërish nga banka rezervë dhe shënoi gol. Ai e hapi llogarinë e golave në përballjen Manchester United – Bayern Munich në ndeshjen bamirëse. Norvegjezi e zëvendësoi Andy ...
Telegrafi | para 5 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Hearn: Wilder nuk do ta shikojë Joshuan në New York, pasi nuk e dëshiron përballjen
Hearn: Wilder nuk do ta shikojë Joshuan në New York, pasi nuk e dëshiron përballjen
Deontay Wilder nuk do të jetë në New York për ta shikuar Anthony Joshuan duke u përballur me Andy Ruiz, pasi nuk ka interesim që të përballet me britanikun – ka bërë të ditur Eddie Hearn. Amerikani 33-vjeçar ka disa ...
Telegrafi | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Henry kërkohet nga Real Betisi, pas debutimit jo të mirë te Monaco
Henry kërkohet nga Real Betisi, pas debutimit jo të mirë te Monaco
Pas shkarkimit nga Monaco, Thierry Henry po rikthehet në punën e trajnerit, pasi Real Betisi është i interesuar që t’i marrë shërbimet e tij. Mësohet se skuadra nga La Liga ka kontaktuar me trajnerin e Newcastle United, ...
Telegrafi | para 5 ore | 66 artikuj te ndërlidhur »

Çfarë e shkakton zbardhjen e flokëve dhe cila pije do t’ua thotë “lamtumirën”
Çfarë e shkakton zbardhjen e flokëve dhe cila pije do t’ua thotë “lamtumirën”
A e keni ditur që mund ta ngadalësoni zbardhjen e flokëve dhe ta ktheni ngjyrën e tyre natyrale? Mjekësia tradicionale kineze, konstaton që rrënjët fshihen në shëndetin e gjakut dhe të veshkave. Për këtë shkak ...
Telegrafi | para 5 ore |

OBRM-PDUKM kërkon dorëheqjen e Zaevit, përmend emrat e zyrtarëve që duhet të shkarkohen
OBRM-PDUKM kërkon dorëheqjen e Zaevit, përmend emrat e zyrtarëve që duhet të shkarkohen
Zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski tha se “përgjegjësi duhet të kenë edhe kryetarët e degëve komunale të partisë që heshtën dhe mbështetën krimin e Zaevit dhe bashkëpunëtorëve të tij vetëm për ndonjë punësim ...
Telegrafi | para 5 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved