ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 19:31

Telegraf
VIDEO/ U kap në Greqi me 1 tonë drogë, Veliera e mori ngarkesën në Shqipëri
VIDEO/ U kap në Greqi me 1 tonë drogë, Veliera e mori ngarkesën në Shqipëri
Policia greke ka kapur një velierë me mbi 1 tonë drogë, e cila ishte nisur nga Shqipëria. Mediet greke raportojnë se në velierë ndodheshin 1 ton e 65 kilogramë e 750 gramë marijuanë, ndërsa kishte si destinacion ...
Telegraf | 23-Aug-2019 16:25 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Zjarr i madh në Roskovec/ Terreni dhe era e fortë vështirësojnë ndërhyrjen
Temperaturat e larta kanë bërë që shumë zona në jug e veri të përfshihen nga zjarri. Siç raportohet nga terreni, një sipërfaqe e mbjellë me ullinj është përfshirë nga flakët në Roskovec, duke bërë që shumë prej drurëve ...
Telegraf | 23-Aug-2019 15:54 | 116 artikuj te ndërlidhur »

Aksident i frikshëm në Prishtinë, kamioni pa frena merr përpara 9 makina
Aksident i frikshëm në Prishtinë, kamioni pa frena merr përpara 9 makina
Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minuta në rrugën ‘Agim Ramadani’ në Prishtinë, ku një kamion i kompanisë ‘Pastrimi’ ka shkaktuar një aksident masiv në të cilin janë përfshirë 9 makina dhe janë lënduar 3 ...
Telegraf | 23-Aug-2019 15:41 | 190 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Prag katastrofe në Shëngjin! Flakët i afrohen benzinatit dhe pallateve!
Ish-kryeministri Sali Berisha është duke ndjekur me shqetësim situatën e rëndë që po shkaktojnë zjarret në Shëngjin. Në një shënim në Fb, Berisha ka paralajmëruar për rrezikun e një katastrofe, pasi zjarri po i afrohet ...
Telegraf | 23-Aug-2019 15:41 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Suplementi Pena Shqiptare/ Poezi nga Agim Hushi
Ky lumë Ky lumë ku kërcyem dikur si troftat Dhe u krodhëm të lumtur në ujë, Duket sikur tashmë lan kohërat Kur më thoshe me zjarr: “Shpirt, më duaj!” Dhe me puthje si e dehur, Mes valëve që na përkëdhelnin, Në turp ulte ...
Telegraf | 23-Aug-2019 15:26 |

Ja video që po bën xhiron e rrjetit/ Rosa e zgjuar kupton që fëmija ka nevojë për ndihmë
Kjo rosë e dashur ka nxituar ta ndihmojë këtë fëmijë, që i ra shapka nga këmba në këtë pjerrësirë. Shihni videon.
Telegraf | 23-Aug-2019 15:19 |

Suplementi Pena Shqiptare/ Vullnet Mato: Rrufepritësi që goditet nga toka
Suplementi Pena Shqiptare/ Vullnet Mato: Rrufepritësi që goditet nga toka
Jetoj në një ndërtesë prej guri, vigane, ngritur mbi shkëmb, e lartë sa një mal. Kur pronarët ndërtuan shtëpinë e madhe, vunë një rrufepritës, prej çeliku special. Rrufetë qiellore, tejet nevrastenike, lëshuan vetëtima ...
Telegraf | 23-Aug-2019 14:40 |

Rrebeshe shiu? Befason sinoptikania: Ja si do jetë shtatori
Të nxehtit ekstrem për muajin gusht po i vjen fundit. Sinoptikania Adiola Bani thotë se, pas datës 25 gusht do të kemi një freskim të lehtë, duke bërë që temperaturat t’i afrohen vlerave normale. Por, një gjë e tillë ...
Telegraf | 23-Aug-2019 14:33 | 85 artikuj te ndërlidhur »

Suplementi Pena Shqiptare/ Agron Tufa: Një ëndërr torturuese
Suplementi Pena Shqiptare/ Agron Tufa: Një ëndërr torturuese
Ka disa ditë që xha Kanani nuk fle më shumë se një orë. As natën dhe as ditën. Ai zgjohet i mbytur në djersë, me një shprehje të rraskapitur, ku më shumë se tmerri, dallohet dhimbja dhe vuajtja e thellë. Është e njëjta ...
Telegraf | 23-Aug-2019 14:28 |

‘Më ndihmoni’ Klaudia Pepa shfaqet në shoqërinë e një mashkulli në plazh
‘Më ndihmoni’ Klaudia Pepa shfaqet në shoqërinë e një mashkulli në plazh
Balerina e njohur kaludia Pepa është shxumë aktive në rrjetin social Instagram. Ajo publikon foto dhe video nga përditshmëria e saj. Së fundmi ajo ka publikuar një foto nga pushimet ku shihet në shoqërinë e një ...
Telegraf | 23-Aug-2019 14:19 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Suplementi Pena Shqiptare/ Petraq Risto, Luan Rama: Një e-mail nga Parisi për librin “Engjëlli me virus H5N1”
Suplementi Pena Shqiptare/ Petraq Risto, Luan Rama: Një e-mail nga Parisi për librin “Engjëlli me virus H5N1”
Petraq Risto Luan Rama: Një e-mail nga Parisi për librin “Engjëlli me virus H5N1” Mbrëmë mbarova librin tënd «Engjëlli me virus H5N1» dhe ndjeva një dëshirë që të ulesha dhe të shkruaja poezi… Lexoja poezitë dhe më ...
Telegraf | 23-Aug-2019 14:01 |

Vasili: Goodbye Reforma dhe udhë të mbarë për në Dibër!
Nga Petrit Vasili. Varrosja e dosjes 184, e cila u mbajt e bllokuar për tre vjet dhe ku “peshqit e mëdhenj” Kryeminister, Ministra, deputetetë etj, që i mori vesh gjithë bota dhe u shpëtuan nga prokuroria në mënyrën me ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:55 | 96 artikuj te ndërlidhur »

Voskopoja pret çdo javë 2000 turistë të huaj e vendas
Voskopoja pret çdo javë 2000 turistë të huaj e vendas
Nga Vepror Hasani Çdo javë fshati turistik i Voskopojës pret 2000 vizitorë vendas dhe të huaj. Arsyet që numërojnë për ardhjen e tyre janë të shumta: Klima, pastërtia, mikpritja, freskia, trashëgimia kulturore dhe ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:52 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Zjarret në vend, Meta thirrje institucioneve: Merrni urgjent masa!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka reaguar pas situatës së krijuar nga përhapja masive e zjarreve në Qarqet e Gjirokastrës dhe Lezhës, për shkak edhe të temperaturave të larta të muajit gusht. Meta iu bën thirrje ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:45 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Suplementi Pena Shqiptare/ Marjana Bulku: Lahim Kola dhe diapazoni magjik i një instrumentisti
Suplementi Pena Shqiptare/ Marjana Bulku: Lahim Kola dhe diapazoni magjik i një instrumentisti
Lahim Kola dhe diapazoni magjik i një instrumentisti Marjana Bulku, Nju Jork Nuk ishin heronjtë e skenës e mbase emrat e tyre as nuk citoheshin kur sallat e mbushura plot duartrokisnin protagonistët por natyrisht që ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:40 |

Enver Cakaj: Mestan Ujaniku në 75-vjetorin e çlirimit
Enver Cakaj: Mestan Ujaniku në 75-vjetorin e çlirimit
Kur krisën pushkët e para… Kush u tha e si u mblodhën? Kush do t’i udhëhiqte e ku do të gjenin armë e municion? Këto pyetje i bënë 25-çetarët e parë. Mestan Ujaniku, ai burrë eshtak, e kishte ndjerë më shpejt dhimbjen ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:31 |

Ekstradohet nga SHBA 32 vjeçari, u dënua 5 vjet për vjedhje me armë
Eshtë ekstraduar nga SHBA një përson i cili ka vuajtuar një denim prej 5 vitesh për vjedhje me armë. “Z.Q.K. Interpol Tirana në bashkëpunim me Shërbimin Diplomatik të Sigurisë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:22 | 77 artikuj te ndërlidhur »

SHBA: Vizat turistike, ja rregullat që duhet të zbatoni
SHBA: Vizat turistike, ja rregullat që duhet të zbatoni
Vizë turistike në SHBA? Ambasada: Rregullat që duhet të zbatoni gjatë udhëtimit Përmes një postimi në facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë këshillon të gjithë përfituesit e vizës turistike për në Amerikë, të zbatojnë ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:19 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Moisi Dalipi: Sot në mbrëmje nis Kampionati i 81-të i futbollit
Moisi Dalipi: Sot në mbrëmje nis Kampionati i 81-të i futbollit
Sot në mbrëmje në ora 19.00 në stadiumin “Elbasan – Arena” me ndeshjen e shumë pritur Kukësi –Partizani ngre siparin e tij kampionati i 81-të kombëtar i futbollit për Kategorinë Superiore. Kështu , në harkun e ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:14 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Xhevdet Zekaj: Edhe një herë për emrin e Stadiumit Kombëtar
Xhevdet Zekaj: Edhe një herë për emrin e Stadiumit Kombëtar
Edhe një herë për emrin e stadiumit që po përfundon, i ngritur në vendin ku ishte “Qemal Stafa”, ku kombëtarja jonë e futbollit shkroi historinë për vite të tëra, që nga krijimi i saj, me të mirat dhe të këqijat e veta. ...
Telegraf | 23-Aug-2019 13:03 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Icardi thyen heshtjen: “Gati për një aventurë të re? Po”
Icardi thyen heshtjen: “Gati për një aventurë të re? Po”
Mauro Icardi nuk mungoi në festën e ditëlindjes së Lautaro Martinez, ku mori pjesë gjithë skuadra e Inter, por kjo nuk i ndryshon gjërat në raport me merkaton. I shoqëruar nga Wanda Nara, sulmuesi argjentinas, për herë ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:58 | 47 artikuj te ndërlidhur »

Suplementi Pena Shqiptare/ Pëllumb Kulla: I dashur Petrit!
Suplementi Pena Shqiptare/ Pëllumb Kulla: I dashur Petrit!
Një urim i dashur nga Pëllumb Kulla Ditëlindja jote, një ditë e zakonshme gushti. Nuk ka ajo asnjë ndryshim nga dita para saj… Në ditën e lindjes tënde, Petrit, nuk do të zhurmërojnë vizitorë me shumicë, nuk do të ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:54 |

PD: Rama e Balluku ia fshehën të shkuarën kriminale, Kajmaku i Vorës të dorëhiqet e të përballet me drejtësinë!
Partia Demokratike ka deklaruar sot se “njësoj si për Valdrin Pjetrin, Edi Rama e di se edhe Agim Kajmaku i Vorës ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit dhe duhet të japë menjëherë dorëheqjen e të përballet me ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:49 | 73 artikuj te ndërlidhur »

Suplementi Pena Shqiptare/ Petrit Ruka: Pas 16 vjetësh – një libër… Në 65-vjetorin tim
Pas 16 vitesh një libër për 65-vjetorin tim Më në fund e ndava mendjen e dola pas 16 vitesh me një libër të ri poetik. I shtyrë vit pas viti midis mëdyshjes në se Ai ishte bërë, rritur, pjekur. I shtyrë nga miq të shumë ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:49 |

Noti/ Në ditën e 3-të një tjetër rekord në Botërorin e Budapestit
Noti/ Në ditën e 3-të një tjetër rekord në Botërorin e Budapestit
Kampionati Botëror për të rinj në Budapest Mbyllen garat për ditën e 3-të, me një rekord kombëtar ku vulën e ka po ai, Kledi Kadiu Në ditën e tretë të kam pionatit janë këto gara: -Katie Rock—- 50 flutur 31.83 -Stiven ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:44 | 2 artikuj te ndërlidhur »

E rëndë/ 5 të vdekur në koncertin, ku po këndonte edhe artistja shqiptare
Të paktën pesë persona kane humbur jetën në një koncert të reperit të njohur Algjerian Abderraouf Derradji i njohur me emrin e artit Soolking, i cili për publikun shqiptar njihet për bashkëpunimin e tij me këngëtaren ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:32 | 62 artikuj te ndërlidhur »

VOA: Kryebashkiaku i Vorës/ PD-ja iu drejtua dje zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme për nisjen e verifikimeve të Agim Kajmakut
PD ju drejtua dje zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme për nisjen e verifikimeve ndaj kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku “Zëri i Amerikës”: Kërkohet verifikimi i kryebashkiakut të Ramës Në Shqipëri, Partia ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:27 | 73 artikuj te ndërlidhur »

Regjisori me famë ndërkombëtare bëhet baba për herë të parë në moshën 56 vjeçare
Regjisori me famë ndërkombëtare bëhet baba për herë të parë në moshën 56 vjeçare
Regjisori dhe skenaristi me famë ndërkombëtare u takua me Danielën, që është vajza e këngëtarit izraelit, Tzvika Pick, në vitin 2009 kur po promovonte filmin e tij Inglorious Basterds. Çifti u fejua pas një viti ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:18 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti Meta: Sot ne përkujtojmë Ditën Europiane të Kujtimit të Viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit, dy ideologjive shkatërrimtare të shekullit të kaluar, që shkaktuan mijra viktima të pafajshme edhe në vendin tonë
Presidenti Meta: Sot ne përkujtojmë Ditën Europiane të Kujtimit të Viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit, dy ideologjive shkatërrimtare të shekullit të kaluar, që shkaktuan mijra viktima të pafajshme edhe në vendin tonë
Nga Ilir Meta: Sot ne përkujtojmë Ditën Europiane të Kujtimit të Viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit, dy ideologjive shkatërrimtare të shekullit të kaluar, që shkaktuan mijra viktima të pafajshme edhe në vendin tonë. ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:16 | 8 artikuj te ndërlidhur »

5 gjëra që mund të bëni para se të flini, për të humbur peshë
Gjatë natës trupi juaj djeg 300-400 kalori. Kjo është e barabartë me sasinë e kalorive që mund të digjni përgjatë një ore vrap. Ekspertët thonë se një gjumë cilësor mund t’ju ndihmojë për të humbur peshë. Nëse doni që ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:08 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pse hesht qeveria për vrasjet e shqitarëve në greqi?
Pse hesht qeveria për vrasjet e shqitarëve në greqi?
Ministri i jashtëm grek paraljamëron hetime të reja për vrasjen e Kacifës. Ndërkohë që nga plumbat e policisë greke në muajt e fundit kanë gjetur vdekjen 97 shqiptarë të paarmatosur, mes tyre dhjetëra fëmijë të moshës ...
Telegraf | 23-Aug-2019 12:01 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Me pistoletë me vete, arrestohet i riu kërkohej për tentative vrasje
Një 23 vjecar i kërkuar për tentativë vrasje ka rënë sot në prangat e policisë. Operacioni i konduar, “Aleati” është finalizuar nga Komisariati i Policisë Nr. 6, falë bashkëpunimit me qytetarët. 23-vjecari me inicialet ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:44 | 190 artikuj te ndërlidhur »

Filip Guraziu: Demokracia dhe heronjtë e ideologjisë komuniste
Filip Guraziu: Demokracia dhe heronjtë e ideologjisë komuniste
Demokracia e brishtë shqiptare, fatkeqësisht me kalimin e kohës vazhdon të bëhet edhe më e brishtë, kjo për shumë arsye, por njëra prej tyre, ajo më kryesorja që më rezulton sot mbas 25 viteve të vetëshembjes së ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:40 | 2 artikuj te ndërlidhur »

E qëlluan me pistoletë kur punonte tek ‘Muhamet Gjollesha’, ndërron jetë në spital 26-vjeçari
Ka ndërruar jetë në spital, punëtori 26-vjeçar Indrit Çelaj, që e goditën me plumb në kokë dje ndërsa vendoste kondicionerët në një vilë në kryqëzimin e rrugës “Muhamet Gjollesha” me rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë. ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:34 | 190 artikuj te ndërlidhur »

Ylli Dylgjeri: Qemal Stafa dhe debati institucional: Kryeministri-FSHF
Ylli Dylgjeri: Qemal Stafa dhe debati institucional: Kryeministri-FSHF
Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas…80 viteve! Pas një debatit institucional Kryeministri-FSHF, e më pas në media ndërmjet administratorit të stadiumit Bardhyl Minxhozi, dhe zv.kryeministrit Erion Braçe bie në ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:27 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Spahiu: Vetëm Arta Marku beson që vjedhja e votës nuk është krim i rëndë
Spahiu: Vetëm Arta Marku beson që vjedhja e votës nuk është krim i rëndë
Ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas vendimit të Arta Markut për të transferuar dosjen 184 në Dibër. “Vetëm Arta Marku beson që vjedhja ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:24 | 96 artikuj te ndërlidhur »

Besnik Mustafaj: “Dosja 184” dhe kapitullimi i shtetit
Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj: Dosja “184” në Dibër, është kapitullim i ligjit Ish-deputeti i PD Besnik Mustafaj tha dje se kalimi i dosjes “184” nga Prokuroria e Krimeve të Rënda te ajo e Dibrës, tregon ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:17 | 96 artikuj te ndërlidhur »

Piacenza, i gjenden 250 mijë euro kokainë në dollap, arrestohet i riu shqiptar
Mëngjesin e 21 gushtit, policia e Piacenza dhe Reggio Emilia bënë një kontroll të imtësishëm në një apartament në Piacenza, ku gjetën 3 kg e gjysëm kokainë me vlerë rreth 250 mijë euro. Ata arrestuan një djalë shqiptar ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:12 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i yjeve për sot 23 gusht 2019
Dashi Një perspektivë e re marrëdhëniesh do të shfaqet gjatë ditës tuaj sot, dhe pyetja është: A do të jeni gati? Koha mund të mos jetë ideale, por kur troket mundësia, duhet të përgjigjeni ! Kjo marrëdhënie e re mund ...
Telegraf | 23-Aug-2019 11:03 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Ikin italianët, vijnë iranianët
Ikin italianët, vijnë iranianët
INSTAT/ Mbi 14.162 të huaj kanë zgjedhur Shqipërinë për të jetuar dhe punuar gjatë vitit 2018, ku numrin më të madh e kanë shtetasit nga Irani, Siria, Pakistani, Iraku, Palestina, Algjeria dhe Maroku. Shumica e tyre ...
Telegraf | 23-Aug-2019 10:55 | 38 artikuj te ndërlidhur »

Aksident në Tiranë – Durrës, makina kthehet përmbys
Aksident në Tiranë – Durrës, makina kthehet përmbys
Nje aksident është shënuar gjatë ditës së sotme në autostradën Tiranë – Durrës. Makina është përmbysur në mes të rrugës. Nuk ka njoftime pë të lënduar. Policia është në vend ngjarje për të sqaruar rrthanat e ngjarjes.
Telegraf | 23-Aug-2019 10:38 | 190 artikuj te ndërlidhur »

Festa e Abaz Aliut, Presidenti me të birin përshëndesin nga mali i Tomorrit
Festa e Abaz Aliut, Presidenti me të birin përshëndesin nga mali i Tomorrit
Presidenti i Republikës ka përshëndetur qytetarët sot nga mali i Tomorrit, ku këto ditë zhvillohet pelegrinazhi me rastin e festës së shenjtë të bektashinjve të Abaz Aliut. Ilir Meta, në një fotografi ku shfaqet me të ...
Telegraf | 23-Aug-2019 10:34 | 45 artikuj te ndërlidhur »

Këshilltar i Bashës? Flet Gjekmarkaj: Kam qenë këshilltar i burrave të shtetit…/ Topalli i hodhi benzinë zjarrit në momentin e gabuar
Kur po mbyllej sezoni televiziv bashkë me zgjedhjet e 30 qershorit, Agron Gjekmarkaj na thoshte me shaka në panelet e Real Story se, me si po marrin punët në Shqipëri, do të kërkonte azil në Itali. Është atje thuajse ...
Telegraf | 22-Aug-2019 21:05 | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Babain dhe vëllain e goditi në brinjë”, flet vajza e miliarderit spanjoll: Si na dhunoi Mihal Kokëdhima
Në vazhdën e hetimeve që ka kryer prokuroria dhe policia e Vlorës në lidhje me dhunimin e turistëve spanjollë nga pronari i restorantit “Panorma”, Mihal Kokëdhima, është marrë në pyetje dhe vajza e biznesmenit spanjoll, ...
Telegraf | 22-Aug-2019 20:50 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Rrëfimi i skupltorit të popullit, Thoma Thomai
Rrëfimi i skupltorit të popullit, Thoma Thomai
Si i realizova veprat e mëdha, nga Skënderbeu tek Enveri. Tematika e LANÇ dhe si u vodh në 1997-n bazorelievi prej bronzi i Heroit Kombëtar. Pengu i jetës: Momenti kur u nda nga jeta në studio, në duart e mia, miku dhe ...
Telegraf | 22-Aug-2019 20:38 |

Ja bima që ju heq dëshirën për të pirë duhan
Personat që prej shumë vitesh janë konsumues të duhanit, e kanë shumë të vështirë të heqin dorë menjëherë. Nikotina është ajo që në fakt krijon varësinë ndaj pirjes së duhanit dhe shkakton probleme në organizëm. Pra, sa ...
Telegraf | 22-Aug-2019 20:06 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Plagosja e 26-vjeçarit në Tiranë/ Policia zbardh ngjarjen
Zbardhet ngjarja e plagosjes me armë zjarri në kokë e shtetasit Indrit Çelaj, 26 vjeç, lindur në Mallakastër e banues në Tiranë, i cili ndodhet në Spitalin Ushtarak në gjendje të rëndë shëndetësore. Drejtoria Vendore ...
Telegraf | 22-Aug-2019 19:58 | 190 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti Meta merr pjesë në pelegrinazhin në malin e Tomorrit me rastin e Festës së Shenjtë të Bektashinjve: Abaz Aliu të na japë forcë të gjithëve në rrugën tonë për një Shqipëri më të drejtë, më të bashkuar dhe të vërtetë europiane
Presidenti Meta merr pjesë në pelegrinazhin në malin e Tomorrit me rastin e Festës së Shenjtë të Bektashinjve: Abaz Aliu të na japë forcë të gjithëve në rrugën tonë për një Shqipëri më të drejtë, më të bashkuar dhe të vërtetë europiane
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë sot paradite në pelegrinazhin e përvitshëm madhështor në malin e Tomorrit, ku përshëndeti Festën e Shenjtë Bektashiane të Abaz Aliut. Në prani të Kryegjyshit ...
Telegraf | 22-Aug-2019 18:23 | 45 artikuj te ndërlidhur »

Maqedoni, arrestohet prokurorja speciale anti-korrupsion Katica Janeva
Policia arrestoi dje prokuroren speciale në Maqedoni Katica Janeva, e dyshuar për ‘shpërdorim detyre’, në skandalin ‘Zhvatja’. Katica Janeva u arrestua në kërkesë të prokurorisë për krimin e organizuar, i cili po heton ...
Telegraf | 22-Aug-2019 16:05 | 113 artikuj te ndërlidhur »

Prof. Dr. Arben Malaj: Lufta kundër informalitetit, duke u fokusuar vetëm tek penaliteti, mungesë e strategjisë dhe vizionit
Përse penalitetet nuk e luftojnë dot informalitetin? Prof. Dr. Arben Malaj President i Institutit për Mirëqeverisje. Ish-Ministër i Financave. “Taksat janë ato që paguajmë për shoqërinë e qytetëruar” Oliver Wendell ...
Telegraf | 22-Aug-2019 15:40 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved