ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 22:59

TV Klan
Basha: Europa e dëgjoi zërin tonë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thotë se është koha për zgjidhjen politike, largimin e Edi Ramës, qeveri tranzitore e zgjedhje të lira. Në një postim të shoqëruar me pamje nga protesta e djeshme, ai ...
TV Klan | para 61 min | 79 artikuj te ndërlidhur »

Ndryshimet në qeverinë e Zaev
Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë pasdite do të mbledhë Këshillin Qendror të kësaj partie, ku do të bisedohet për riformatimin e qeverisë. Në mbledhjen e Komitetit Qendror të LSDM, që pritet të mbahet pasdite në ...
TV Klan | para 77 min | 27 artikuj te ndërlidhur »

Të rinjtë refuzojnë punësimin
Me afrimin e sezonit turistik në Lezhë janë shtuar kërkesat për krah pune. Por biznesi i vogël e ka të vështirë të gjejë staf, ndonëse sipas tyre paga që ofrohet është e përafërt me vendet e rajonit. Artan Ferrza, ...
TV Klan | para 86 min |

Ripërcaktim zonave të mbrojtura
Kufijtë e zonave të mbrojtura do të rishikohen. teksa mori pjesë në festën lokale të organiuar në parkun kombetar “Shebenikë-Jabllanicë”, ministri i Mjedisit dhe i Turizmit Blendi Klosi, tha se kjo nismë do të nxisë ...
TV Klan | para 115 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Partizani ngre trofeun pas 26 vitesh
Zyrtarisht kampionë. Futbollistët e Partizanit ngritën trofeun pas 26 vitesh nga hera e fundit. Në ndeshjen e fundit në shtëpi, Partizani mori trofeun e shumëdëshiruar nga dora e Presidentit të Fedaratës Armand Duka. ...
TV Klan | para 2 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet Europiane, Macron pëson disfatë
Sipas rezultateve të para, Europa ka votuar për partitë e qendrës. Në Gjermani, sipas rezultateve të para paraprake, partia e kancelares gjermane, Angela Merkel CSU-CDU ka marrë 28% të votave, ndjekur nga të gjelbrit ...
TV Klan | para 3 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Exit-Poll: Tsipras humbet zgjedhjet europiane
Zgjedhjet europiane në Greqi fitohen nga Demokracia e Re. Ky është rezultati paraprak i Exit-polleve që e nxjerrin partinë më të madhe opozitare me 7 pikë më shumë ndaj SYRIZA-s së kryeministrit Alexis Tsipras. Nga ...
TV Klan | para 3 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Hiqet posteri polemizues i Salvinit
Nuk i rezistoi as 12 orë posteri ku shfaqej ministri i Brendshëm italian Mateo Salvini, me nënshkrimin “Diktatura e Selfie-t”. Fotografia murale e vendosur në një rrugë pranë Piazza Venezia-s në Romë, tregonte liderin e ...
TV Klan | para 5 ore |

Rezervimet njësoj me vitin e kaluar
Shëngjini po bëhet gati të presë turistët. Fadromat e bizneseve që shfrytëzojnë 8 km vijë bregdetare po rrafshojnë rërën. Zyra e turizmit në njësinë administrative, thotë se edhe këtë vit rezervimet janë në nivelet e ...
TV Klan | para 6 ore |

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani: 12 vite që të quheshim burrë e grua
Zyrtarisht dy këngëtarët Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë martuar në datën 7 Maj në ishujt Maldive. Pak orë më parë ka qenë Albani ai që ka ndarë disa foto nga ceremonia me ndjekësit e tij në Instagram, shoqëruar me ...
TV Klan | para 6 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Sarri tek Juventus
Mauricio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juvetusit. Lajmin e konfirmojnë mediat angleze sipas të cilave mes trajnerit aktual të Chelsea dhe klubit italian është arritur akordi. Për arësye se ishte në qendër të ...
TV Klan | para 6 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

By Pass-i i Vlorës, gati në 2021
Në fillim të 2021 By Passi i Vlorës do të jetë krejtësisht i aksesueshëm për automjetet. Ministrja e Infrastrukturës që ka inspektuar punimet që aktualisht janë realizuar në masën 10 % jep garanci se kontrata do të ...
TV Klan | para 6 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Europa nën ethet e zgjedhjeve
21 vende europiane hapën qendrat e votimit mëngjesin e kësaj të diele për ditën e katërt dhe të fundit të zgjedhjeve e europiane, të cilësuara si më të rëndësishmet në dekadën e fundit. Pas votimeve në Britani të Madhe, ...
TV Klan | para 6 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Kadare kthehet në shtëpi
E kthyer tashmë në muze, shtëpia e shkrimtarit Ismail Kadare u vizitua edhe nga vete gjeniu i letrave shqipe. së bashku me bashkëshorten e tij, shkrimtari u rikthye në apartamentin e mbushur me kujtime. Ismail Kadare, ...
TV Klan | para 7 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Vizita në “errësirën” e “Shtëpisë së Gjetheve”
Instalimi 50 vjeçar i diktaturës në Shqipëri i dedikohet edhe kësaj ndërtesë. Një kontroll total mbi mendjen, mbi trupin dhe mbi shpirtrat e shqiptareve. Ishte ky qëllimi i diktaturës që përdori përgjimin si një aleat. ...
TV Klan | para 7 ore |

Si kontrollohet kufiri i gjelbër me Greqinë
Fshati Kakavijë që kufizon Shqipërinë me Greqinë ka qenë shpesh rrugë kalimi për emigrantët e paligjshëm që hyjnë në vendin tonë me synim vendet e Europës Qendrore. “Prej 22 Majit shërbimet e frontexit janë vendosur në ...
TV Klan | para 7 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Greqia në zgjedhje të katërfishta
40 parti dhe koalicione, me rreth 1200 kandidatë garojnë për të zgjedhur 21 eurodeputetët që i përkasin Greqisë në parlamentin Europian. Sipas Ministrisë së Brendshme, në disa qendra votimi pati vonesa në paraqitjen e ...
TV Klan | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Michael Gove u shtohet kandidatëve për kreun e konservatoreve
Dorëheqja e kryeministres Theresa May i ka hapur rrugë një gare të fortë për drejtimin e qeverisë britanike. Mes figurave më të spikatur janë ish-ministri i jashtëm Boris Xhonson, ish-ministri i Brexit Dominic Rabb dhe ...
TV Klan | para 8 ore | 116 artikuj te ndërlidhur »

Referendum në Rumani për reformat në gjyqësor
Rumunët po votojnë në një referendum mbi përpjekjet e koalicionit qeverisës të majtë, për të përmbysur reformat anti-korrupsion, në vendin, që konsiderohet si ndër më të korruptuarit në Bashkimin Evropian. Referendumi, ...
TV Klan | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Veliaj shtron darkë iftari me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit
Me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shtroi dje një darkë Iftari për udhëheqës fetarë dhe shpirtërorë të bashkësive shqiptare, anëtarë të kabinetit qeveritar, ...
TV Klan | para 9 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Tërmet me magnitudë 8 ballë
Peruja Veriore është lëkundur mëngjesin e së dielës nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 8 ballë. Sipas autoriteteve amerikane të regjistrimit të lëkundjeve sizmike, tërmeti u regjistruar 109 km thellësi dhe rreth 80 ...
TV Klan | para 9 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

Itali, arratisen dy shqiptarë nga burgu
Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i Carinola rreth orës 3 të mëngjesit të sotëm, raportojnë mediat italiane. Ata janë Adriatik Gega, 28 vjeç dhe Ervis Markja, 26 vjeç. Adriatik Gega u arrestua në vitin 2012 në ...
TV Klan | para 9 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Kontrolle të befasishme në kryeqytet (Video)
Operacioni “Fundjava” ka vënë në pranga disa persona në kryeqytet. Policia bën me dije se si rezultat i operacionit tek Sheshi ‘Nënë Tereza’, nga kontrolli i ushtruar nga Forcat “Shigjeta”, në një çantë dore brenda në ...
TV Klan | para 10 ore | 94 artikuj te ndërlidhur »

Qëllon me dorezë metalike një person, arrestohet i riu
Një konflikt ka çuar në pranga një 21 vjeçar me inicialet E.T, ndërsa vëllai i tij F.T, 19 vjeç është proceduar penalisht nga policia e Lushnjës. Dy vëllezërit janë konfliktuar me shtetasin L.Z, 54 vjeç, ku gjatë këtij ...
TV Klan | para 10 ore | 94 artikuj te ndërlidhur »

Pas letrës së pestë të Ramës, Basha: Asnjë hap pas!
Pas letrës së pestë publike të bërë nga kryeministri Edi Rama nuk vonoi dhe kundërpërgjigja e kryetarit të opozitës, Lulzim Basha. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, Basha shkruan se forca e opozitës ...
TV Klan | para 11 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Rama letër të pestë publike Lulzim Bashës
Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një tjetër letër publike kryetarit të opozitës Lulzim Basha, duke e çuar në pesë numrin e tyre. Rama e përgëzon Bashën duke i thënë se ndryshe nga protestat e mëparshme ku hidheshin ...
TV Klan | para 12 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Javën tjetër nis shpërndarja e Kartës së Studentit
Javën e ardhshme do të nisë shpërndarja e Kartave Studentore, çka është një tjetër premtim i mbajtur i kryebashkiakut Veliaj. Gjatë inaugurimit të shtëpisë-muze të shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, kryebashkiaku ...
TV Klan | para 12 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

I dënuar me 7 vite burg për drogë, arrestohet 46- vjeçari
Policia e Mallakastrës ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim. Në pranga ka rënë Qamil Muçaj, 46 vjeç, banues në Mallakastër, pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë me Vendimin e datës ...
TV Klan | para 12 ore | 94 artikuj te ndërlidhur »

Bie besimi i rusëve ndaj Putinit
Besimi i publikut ndaj presidentit rus, Vladimir Putin ka rënë në nivelin më të ulët në 13 vjetët e fundit, thuhet në një sondazh shtetëror rus. Sondazhi, i publikuar nga Qendra për Kërkime të Opinionit Publik, gjeti se ...
TV Klan | para 13 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Ngrihet sipari për finalen e zgjedhjeve europiane
Këtë të diel votojnë 21 shtete anëtare të BE-së – shtatë tashmë kanë votuar. Pritet që të shtohen ulëset e partive djathtiste. Kampi liberal është nën presion. Në këtë ditë të katërt të zgjedhjeve evropiane, shkojnë te ...
TV Klan | para 13 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Lugano e Armando Sadikut në Europa League
Lugano siguroi një vend në grupet e Europa Ligës. Skuadra ku luan edhe Armando Sadiku, e arriti falë barazimit 3 – 3 me Grasshoperin në javën e fundit të Superligës së Zvicrës. Një nga golat e realizoi sulmuesi ...
TV Klan | para 23 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Opozita proteston paqësisht
Ndryshe nga herët e tjera në tubimin e 6-të kombëtar të opozitës nuk u shënuan incidente. Pas thirrjeve të forta të ndërkombëtareve për t’u distancuar nga dhuna mes protestuesve dhe policisë nuk pati asnjë përplasje. ...
TV Klan | para 23 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona humb finalen e Kupës së Mbretit
Barcelona e mbylli sezonin në mënyrën më të keqe të mundshme. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve u mund nga Valencia në finalen e Kupës së Mbretit. Katalanasit e humbën sfidën me rezultatin 2 – 1, duke humbur ...
TV Klan | para 23 ore | 168 artikuj te ndërlidhur »

Opozita sërish në protestë më 31 Maj
Pak pas përfundimit të protestës së të shtunës, opozita e bashkuar vendosi se kur do të mbajë të radhës. Mësohet se protesta do të zhvillohet më 31 Maj. Kjo datë korrespondon me nisjen e fushatës elektorale nga PS për ...
TV Klan | 25-May-2019 22:29 | 40 artikuj te ndërlidhur »

Mashtrimi i madh me TVSH-në
Të paktën 1,260 miliardë Euro rezultojnë të zhdukura nga buxhetet e 28 vendeve të BE-së, mes viteve 2009 dhe 2016. Një shumë e barabartë me prodhimin e përgjithshëm bruto të Australisë. Ajo duhej të ishte arkëtuar nga ...
TV Klan | 25-May-2019 21:54 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Lulzim Basha mbyll protestën: Sakrifikojmë gjithçka për votën e lirë
Pas rreth 2 orësh, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbyllur protestën-marshim të opozitës. Ashtu si dhe herët e tjera, protesta përfundoi me fjalimin e kryedemokratit nga selia blu. Basha theksoi se ...
TV Klan | 25-May-2019 21:31 | 79 artikuj te ndërlidhur »

Mbyllet protesta e 6-të kombëtare e opozitës
21:28 –Mbyllet pas rreth 2 orë e 30 minutash protesta e 6-të kombëtare e opozitës së bashkuar, ku u kërkua largimi i Kryeministrit Edi Rama dhe krijimi i një qeverie tranzitore që ta çojë vendin në zgjedhje të ...
TV Klan | 25-May-2019 21:23 | 79 artikuj te ndërlidhur »

Policia hedh ujë drejt protestuesve (Video)
Forcat e policisë hodhën ujë për të shpërndarë protestuesit, një pjesë e të cilëve ishin futur në hyrjen kryesore të Parlamentit dhe kishin ndezur disa flakadanë. Me anë të megafonit, një përfaqësues i Policisë së ...
TV Klan | 25-May-2019 21:15 | 40 artikuj te ndërlidhur »

Protesta vijon para Kuvendit (live)
21:12 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbërrin në Selinë e PD. 21:08 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga shumë protestues niset drejt Selisë së PD. Protestues të shumtë mbeten ...
TV Klan | 25-May-2019 21:02 | 40 artikuj te ndërlidhur »

Protestuesit zhvendosen drejt Kuvendit (live)
20:30 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u kërkoi të gjithë protestuesve që me dritat e celularëve të ndezur, t’i drejtohen të gjithë së bashku në një marshim Kuvendit të Shqipërisë. 19:58 – Kryetari i ...
TV Klan | 25-May-2019 20:37 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Gjesti fisnik i Bashës gjatë protestës për agjërimin e besimtarëve myslimanë (Video)
Teksa kishte nisur fjalën e tij përpara protestuesve opozitarë të mbledhur në sheshin “Dëshmorët e Kombit”, kryetari i Partisë Demokratike kërkoi 1 minutë qetësi për të respektuar agjërimin e besimtarëve myslimanë. ...
TV Klan | 25-May-2019 20:22 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Mësuesi i historisë pezullohet pas publikimit të videos
Një gjimnaz në Tennessee të SHBA-ve ka pezulluar një mësues, menjëherë pas publikimit online të një videoje ku ai shfaqet duke bërë gjeste të papërshtatshme me një nxënëse në klasë. Në videon shokuese, mësuesi shihet ...
TV Klan | 25-May-2019 20:20 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Ditët e ardhshme vendimtare, largimi i shkaktarit të krizës hap dialogun
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur fjalim përpara turmës së protestuesve të opozitës të mbledhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” para godinës së Kryeministrisë. Gjatë fjalës së tij, Basha ...
TV Klan | 25-May-2019 20:06 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Alketa Selimaj, kandidate për deputete në Belgjikë
Alketa Selimaj, 30-vjeçarja nga Vlora, garon për deputete në parlamentin federal të Belgjikës. Ajo është kandidate e Qendrës Demokrate Humaniste, një parti e qendrës së djathtë, pjesë e grupimit të Partive Popullore ...
TV Klan | 25-May-2019 19:52 | 51 artikuj te ndërlidhur »

Opozita nis protestën e 6-të kombëtare (live)
19:42 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, niset nga selia e PD për t’u bashkuar me protestuesit në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, duke shënuar kështu edhe nisjen zyrtare të protestës kombëtare të opozitës ...
TV Klan | 25-May-2019 19:03 | 79 artikuj te ndërlidhur »

Pasi njoftoi dorëheqjen, Kryeministrja del për pazar (Foto)
Një ditë më parë Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May njoftoi e përlotur dorëheqjen nga drejtimi i Partisë Konservatore, e për rrjedhojë edhe si drejtuese e qeverisë. Por pas fjalimit emotiv, ajo është ...
TV Klan | 25-May-2019 18:37 | 116 artikuj te ndërlidhur »

Aksident në punë, humb jetën shqiptari në Itali
Një punëtor shqiptar ka humbur jetën gjatë një aksidenti në punë. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në një kantier ndërtimi në Torino të Italisë. Sipas medias italiane “Torino Today”, viktima është Kastriot Ndou 44 vjeç. ...
TV Klan | 25-May-2019 18:06 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Protesta e opozitës, Ambasada e SHBA: Qëndroni larg dhunës!
Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga nisja e protestës së 6-të kombëtare të opozitës para Kryeministrisë, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, u bën thirrje si protestuesve ashtu edhe autoriteteve ligjzbatuese të qëndrojnë larg ...
TV Klan | 25-May-2019 17:54 | 117 artikuj te ndërlidhur »

Bolton: Testimet e raketave nga Koreja Veriore, shkelje e rezolutave të OKB
Këshilltari për siguri kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton tha se seria e testime të raketave me gjysmë-veprim nga Koreja e Veriut më herët gjatë këtij muaji, është shkelje e rezolutave të Këshillimit të ...
TV Klan | 25-May-2019 17:54 | 67 artikuj te ndërlidhur »

OSBE reagon ashpër ndaj deklaratave të opozitës
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri reagoi përmes një deklarate pak orë para protestës së opozitës, për t’u kujtuar organizatorëve qëndrimin e prerë të saj kundër dhunës. OSBE sjell në vëmendje dënimin që i bënë dhunës së ...
TV Klan | 25-May-2019 17:34 | 117 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved