ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 19:41

SuperSport
Starova: Gabuam në pjesën e parë, disa lojtarë nuk dhanë maksimumin
Starova: Gabuam në pjesën e parë, disa lojtarë nuk dhanë maksimumin
Laçi debutoi me humbje në këtë sezon në Shkodër, ndërsa trajneri Sulejma Starova, në një intervistë për “Gol pas Goli” në Supersport, u shpreh i zhgënjyer me qasjen që skuadra e tij bëri në ndeshje dhe me impenjimin e ...
SuperSport | para 36 min | 39 artikuj te ndërlidhur »

Shtubina: I emocionuar për rikthimin, të rrimë me këmbë në tokë
Shtubina: I emocionuar për rikthimin, të rrimë me këmbë në tokë
Ndriçim Shtubina u rikthye në Shkodër pas disa sezonesh shtegtim, ndërsa sot ishte titullar dhe dha një kontribut mjaft të rëndësishëm që shkodranët të nisin sezonin me fitore përballë Laçit. Shkodrani u zgjodh më i ...
SuperSport | para 36 min | 39 artikuj te ndërlidhur »

Jonuz: Sot morëm maksimumin, presim edhe një mbrojtës
Jonuz: Sot morëm maksimumin, presim edhe një mbrojtës
Mirsad Jonuz debutoi me fitore në stolin e Vllaznisë, teksa shkodranët mposhtën me rezultatin minimal Laçin në “Loro Boriçi”. Në intervistën e dhënë për “Gol pas Goli” në Supersport, tekniku nga Maqedonia e Veriut ...
SuperSport | para 74 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Supergol dhe Samba, Vllaznia feston rikthimin me fitore
Supergol dhe Samba, Vllaznia feston rikthimin me fitore
Rikthimi në Superiore i Vllaznisë u “nderua” me një gol spektakolar të mesfushorit brazilian Hygo, i cili shënoi nga distanca dhe u dha 3 pikë mjaft të vlefshme shkodranëve, në ndeshjen e parë të sezonit përballë Laçit. ...
SuperSport | para 108 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Luks dhe komoditet, hapet plotësisht hoteli i Juventusit (Foto)
Luks dhe komoditet, hapet plotësisht hoteli i Juventusit (Foto)
Ashtu siç ishte lajmëruar më herët, mbrëmjen e djeshme u bë edhe hapja e plotë për publikun, e hotelit “J-Hotel”, që është në pronësi të kampionëve në fuqi të Italisë, Juventusit. I ndërtuar në hapësirën pranë ...
SuperSport | para 3 ore |

Zgjedhjet e çuditshme të van Dijk: Më i miri… Firmino
Zgjedhjet e çuditshme të van Dijk: Më i miri… Firmino
Virgil van Dijk është ndër kandidatët kryesorë për të fituar Topin e Artë të radhës, duke sfiduar kështu “yjet” e futbollit që kanë dominuar prej 15 vjetesh, Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin, por gjiganti holandez, ...
SuperSport | para 5 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Lindsey Vonn sërish drejt altarit, i thotë “po” lojtarit të hokejit
Lindsey Vonn sërish drejt altarit, i thotë “po” lojtarit të hokejit
Lindsey Vonn ka thënë sërish “po”. Ish-skiatorja amerikane ka lajmëruar se së shpejti do të martohet me PK Subban, me të cilin është fejuar prej një viti e gjysmë. Njoftimin çifti i njohur e ka bërë nëpërmjet ...
SuperSport | para 5 ore | 181 artikuj te ndërlidhur »

Luhet Liverpool-Arsenal, në Kenia shndërrohet në problem kombëtar
Luhet Liverpool-Arsenal, në Kenia shndërrohet në problem kombëtar
Futbolli anglez është më i ndjekur në të gjithë botë, nga Australia, Azia e deri në Afrikë. Edhe pse në Kontinentin e Zi (Afrikë) njerëzit mund të jenë të varfër, dëshira për të ndjekur Premier League-n nuk ka kufi. E ...
SuperSport | para 8 ore |

Ronaldo vs Messi, dueli i ashpër i “yjeve” të futbollit edhe në “PornHub”
Ronaldo vs Messi, dueli i ashpër i “yjeve” të futbollit edhe në “PornHub”
Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë dominuar skenën e futbollit botëror prej thuajse 15 vitesh, duke fituar 10 nga 11 Topat e fundit të Artë, por “ylli” portugez dhe ai Argjentinas janë edhe futbollistët më të ...
SuperSport | para 9 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Bylisi zyrtarizon 19-vjeçarin që vjen nga Amerika
Bylisi zyrtarizon 19-vjeçarin që vjen nga Amerika
Skuadra e Bylisit vijon të jetë tepër aktive në merkato, teksa në orët e vona të së premtes ka firmosur me një talent 19-vjeçar, që ka luajtur në Amerikë. Bëhet fjalë për Fisnik Selmanin, të datëlindjes 2000, i cili ka ...
SuperSport | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Nga Shkodra në Korçë, Superiorja “ndizet” me 4 sfida, sytë nga Tirana
Nga Shkodra në Korçë, Superiorja “ndizet” me 4 sfida, sytë nga Tirana
Java premierë e Kategorisë Superiore vjen këtë të shtunë me 4 përballje mjaft interesante, që do të japin përgjigjet e para të merkatos së zhvilluar dhe të punës në fazën përgatitore. Gjithçka nis në orën 16:00 me ...
SuperSport | para 10 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Daja: Jemi përgatitur pak, nesër fitohet me motivim të lartë
Daja: Jemi përgatitur pak, nesër fitohet me motivim të lartë
Ilir Daja vendosi të rikthehet te Skënderbeu këtë verë, ndërsa nesër do të rinisë aventurën në stolin e korçarëve, pikërisht përballë Flamurtarit, skuadër që drejtoi në sezonin që lamë pas. Tekniku kryeqytetas pranoi ...
SuperSport | para 21 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Belica nuk e bën dramë: Edhe vjet e nisëm me humbje, Lerda kërkon gjera të tjera
Belica nuk e bën dramë: Edhe vjet e nisëm me humbje, Lerda kërkon gjera të tjera
Egzon Belica u ndal në mikrofonin e Supersport, për t’iu përgjigjur pyetjeve të panelit të emisionin “Gol pas goli”, pas ndeshjes hapëse të kampionatit, që Partizani e humbi me rezultatin minimal 1-0. Mbrojtësi shqiptar ...
SuperSport | para 21 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Sancho bën liderin, Dortmundi fiton me përmbysje ndaj Koln
Sancho bën liderin, Dortmundi fiton me përmbysje ndaj Koln
Pas fitores bindëse 5-1 përballë Augsburgut në javën e parë të Bundesligës, Borussia e Dortmundit vuajti jo pak mbrëmjen e sotme në transfertën ndaj Kolnit, por gjithsesi ia doli të dalë me pikë të plota. Vendasit ...
SuperSport | para 21 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Lerda: Gabuam shumë në pjesën e parë, por ndeshja ishte e ekuilibruar
Lerda: Gabuam shumë në pjesën e parë, por ndeshja ishte e ekuilibruar
Trajneri i Partizanit Franko Lerda nuk e bëri dramë humbjen e “të kuqve” në ndeshjen hapëse të sezonit përballë Kukësit, teksa në intervistën për “Gol pas Goli” u shpreh se ekipi i tij gaboi shumë në pjesën e parë. ...
SuperSport | para 22 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Duro: E nisëm mbarë, por duhet ende kohë për Kukësin e vërtetë
Duro: E nisëm mbarë, por duhet ende kohë për Kukësin e vërtetë
Trajneri i Kukësit Shpëtim Duro, në një intervistë për “Gol pas Goli” nuk e fshehu kënaqësinë që skuadra e tij e nisi kampionatin me këmbën e mbarë, duke marrë 3 pikët pikërisht përballë kampionëve në fuqi, Partizanit. ...
SuperSport | para 22 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Gjici: Sot fati ishte me ne, merkatoja u mbyll me Abazajn
Gjici: Sot fati ishte me ne, merkatoja u mbyll me Abazajn
Intervista e presidentit të Kukësit Safet Gjici, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pas fitores së verilindorëve me rezultatin 1-0, përballë kampionëve në fuqi, Partizanit. Si e patë ndeshjen e sotme ndaj ...
SuperSport | para 22 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Et’hemi: Më pëlqen roli i ri, jam gati të marr përgjegjësi në fushë
Et’hemi: Më pëlqen roli i ri, jam gati të marr përgjegjësi në fushë
Valon Et’hemi ishte një nga më të mirët e Kukësit në sfidën e sotme ndaj Partizanit, ndërsa për shumë minuta mbajti edhe shiritin e kapitenit. Trajneri Duro nuk i kurseu lavdet ndaj tij, ndërsa vetë mesfushori u tregua ...
SuperSport | para 22 ore |

Gol, penallti dhe kartonë të kuq, ndeshja hapëse i ka të gjitha
Gol, penallti dhe kartonë të kuq, ndeshja hapëse i ka të gjitha
Kategoria Superiore ngriti siparin e sezonit të ri 2019-2020, me një ndeshje spektakolare që pa përballë njëra-tjetrës në “Elbasan Arena”, Kukësin dhe kampionin në fuqi Partizanin, dy skuadra që janë sërish pretendentet ...
SuperSport | para 23 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Mema: Presim edhe një përforcim, këtë sezon duam titullin
Mema: Presim edhe një përforcim, këtë sezon duam titullin
Sezoni i ri për Tiranën do të nisë nesër në mbrëmje, në orën 19:00, kur bardheblutë të përballen me Bylisin në stadiumin “Selman Stërmasi”. Trajneri i bardhebluve Ardian Mema doli sot në konferencën e zakonshme për ...
SuperSport | para 23 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Telushi: Jemi më të hapur se duhet; Gavazaj: Po kontrollojmë lojën, të vazhdojmë kështu
Telushi: Jemi më të hapur se duhet; Gavazaj: Po kontrollojmë lojën, të vazhdojmë kështu
Ka përfunduar me avantazhin minimal të Kukësit ndeshja hapëse e sezonit të ri të Kategorisë Superiore mes verilindorëve dhe Partizanit, falë një goli të shënuar nga Vasil Shkurtaj me 11-metërsh. Para se të shkonin në ...
SuperSport | para 24 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Abazaj rikthehet në Superligë: Jap maksimumin për realizimin e objektivave
Abazaj rikthehet në Superligë: Jap maksimumin për realizimin e objektivave
Pritet vetëm një dokument nga Belgjika, që Kristal Abazaj të rikthehet zyrtarisht në Kategorinë Superiore, këtë herë me fanellën e Kukësit, skuadër me të cilën do të tentojë të fitojë titullin kampion, gjatë huazimit ...
SuperSport | 23-Aug-2019 19:25 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Teuta-Bylis, durrsakët duan tre pikët e para, ballshiotët ta nisin mbarë
Teuta-Bylis, durrsakët duan tre pikët e para, ballshiotët ta nisin mbarë
Jashtë loje Osmani, Progni, Hidi, Bicaj, Busic, Frashëri, Hakaj, Camara….në fushë Stivi Frashëri, Rustem Hoxha, Çyrbja, Nikac, Kouros, Emiljano Vila, Xhemalaj, jo pak ndryshime në organike për Teutën e sezonit ...
SuperSport | 23-Aug-2019 15:11 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rikthehet derbi i veriut në Superiore, Vllaznia-Laçi premton shkëndija
Rikthehet derbi i veriut në Superiore, Vllaznia-Laçi premton shkëndija
Kategoria Superiore i uron mirëseardhjen derbit të veriut. Vllaznia e vuajti dënimin në purgator dhe tashmë është rikthyer aty ku i takon klubit të parë në historinë e futbollit shqiptar. Kuqeblutë do të nisin një ...
SuperSport | 23-Aug-2019 15:05 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Tirana-Luftëtari, apo e bukura përballë të panjohurës
Tirana-Luftëtari, apo e bukura përballë të panjohurës
Tirana në garë për mbijetesë, Luftëtari shihte nga e ardhmja me shumë pesimizëm, por fundi ishte i lumtur, kuptohet aq sa mund të jetë kur një skuadër ka synime të tjera dhe i vetmi objektiv kishte mbetur qëndrimi në ...
SuperSport | 23-Aug-2019 14:19 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Skënderbeu-Flamurtari, sfida mes dy skuadrave me probleme!
Skënderbeu-Flamurtari, sfida mes dy skuadrave me probleme!
Duket sikur ka kaluar një shekull por ishin etapat e para të kësaj dekade kur Skënderbeu e Flamurtari ishin dhëmb për dhëmb në duelin për titull, sot situata është krejt tjetër. Korçarët me copëzat e thyera të ...
SuperSport | 23-Aug-2019 12:58 |

Izabel Goulart nxjerr në pah format e saj “bombastike” në Itali
Izabel Goulart nxjerr në pah format e saj “bombastike” në Itali
Një foto si në kohët e shkuara, në stilin klasik, por që nxjerr në pah të gjithë bukurinë e Izabel Goulart. Modelja dhe partnerja e portierit Kevin Trapp (aktualisht luan për Eintracht Frankfurt), po kalon një periudhë ...
SuperSport | 23-Aug-2019 12:35 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Plas te Luftëtari, largohet trajneri Dalipi një ditë para debutimit në kampionat
Plas te Luftëtari, largohet trajneri Dalipi një ditë para debutimit në kampionat
Nuk kanë fund çudirat te Luftëtari i këtij sezoni. Vetëm 1 ditë para ndeshjes debutuese në kampionat ndaj Tiranës, bluzinjtë kanë ndryshuar trajner. Klevis Dalipi i cili kishte rreth 1 muaj që stërviste Luftëtarin është ...
SuperSport | 23-Aug-2019 12:16 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Bylis blindon dy yjet e ekipit, me kontrata 3-vjeçare
Bylis blindon dy yjet e ekipit, me kontrata 3-vjeçare
Bylis blindon dy xhevahirët e saj. Dy talentet e skuadrës ballshiote, kapiteni Valentino Murataj dhe Mario Bajramaj kanë rinovuar zyrtarisht edhe për 3 vite të tjera deri në vitin 2022, kontratat e tyre me Bylisin. ...
SuperSport | 23-Aug-2019 10:16 |

2 prurje të reja dhe një rinovim, Flamurtari nuk ndalet në merkato
2 prurje të reja dhe një rinovim, Flamurtari nuk ndalet në merkato
2 zyrtarizime dhe një rinovim te Flamurtari në orët e vona të ditës së enjte. Klubi kuqezi ka zyrtarizuar afrimet e Yves Benoit Bationo dhe Valdo Zeqaj ndërsa ka zgjatur bashkëpunimin edhe për një vit me vlonjatët ...
SuperSport | 23-Aug-2019 10:13 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Hoxha: Kukësi rivali më i fortë, luajmë për 3 pikë
Hoxha: Kukësi rivali më i fortë, luajmë për 3 pikë
Bashkë me trajnerin e Partizanit Franco Lerda në konferencën për shtyp në vigjilie të ndeshjes ndaj Kukësit ishte i pranishëm edhe kapiteni i të kuqëve Alban Hoxha. Edhe portieri i Partizanit ishte në një linjë me ...
SuperSport | 22-Aug-2019 19:09 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Lerda: Nuk kënaqem me barazim, Duro ka mendimin e tij!
Lerda: Nuk kënaqem me barazim, Duro ka mendimin e tij!
Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes debutuese në sezonin 2019-2020 të Kategorisë Superiore që është ajo ndaj Kukësit dhe vjen vetëm 5 ditë pas Superkupës së Shqipërisë, trajneri i Partizanit Franco Lerda ka ...
SuperSport | 22-Aug-2019 18:32 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Këmba e “tretë” e Lukakut, Erjona Sulejmani sulmon SportMediaset
Këmba e “tretë” e Lukakut, Erjona Sulejmani sulmon SportMediaset
Erjona Sulejmani sulmon SportMediaset. Modelja shqiptare, ish-bashkëshortja e Blerim Dzemailit njihet si një tifoze e Interit në Serie A dhe ashtu si shumë fansa të tjerë zikaltër edhe ajo ka mbetur e impresionuar nga ...
SuperSport | 22-Aug-2019 18:02 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Nga Kamza në Ukrainë, Demir Imeri bën hapin e madh
Nga Kamza në Ukrainë, Demir Imeri bën hapin e madh
Demir Imeri ishte një nga lojtarët që spikati më shumë te Kamza në sezonin 2017-2018, edicion në të cilin skuadra nga periferia e kryeqytetit arriti të siguronte mbijetesën në elitën e futbollit shqiptar. Në atë sezon ...
SuperSport | 22-Aug-2019 17:40 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Demo flet si veteran: Ky Luftëtar mund të surprizojë
Demo flet si veteran: Ky Luftëtar mund të surprizojë
Aurel Demo ka një vit e gjysmë te Luftëtari por me situatën e krijuar në Gjirokastër me plot 15 largime gjatë kësaj vere dhe një dyndje lojtarësh të rinj mund të konsiderohet si një ndër veteranët e skuadrës. Luftëtari ...
SuperSport | 22-Aug-2019 16:32 | 6 artikuj te ndërlidhur »

E kryer, Abazaj te Kukësi në huazim për 1 vit
E kryer, Abazaj te Kukësi në huazim për 1 vit
Kristal Abazaj mund të konisderohet një futbollist i Kukësit. Anësori ka gjetur akordin me drejtuesit blu dhe firma mbi kontratë mbetet një çështje formale. 23-vjeçari do të kalojë në formë huazimi nga Anderlechti tek ...
SuperSport | 22-Aug-2019 15:10 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kukësi-Partizani gati për aktin e dytë, këtë herë për një start spektakolar të Superiores
Kukësi-Partizani gati për aktin e dytë, këtë herë për një start spektakolar të Superiores
Një supersfidë për ta ndezur menjëherë kampionatin. Një Kukësi-Partizani për spektaklin, rivalitetin dhe madje dhe hakmarrjen. Takohen sërish vetëm pesë ditë pas Superkupës që pa si fitues të kuqtë, te Kukësi duan që ...
SuperSport | 22-Aug-2019 14:25 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Rivali i Zlatan Ibrahimovicit, gol “alla Maradona” (pamjet)
Rivali i Zlatan Ibrahimovicit, gol “alla Maradona” (pamjet)
Zlatan Ibrahimovic apo Carlos Vela, cili është më i miri në MLS? Gjiganti suedez aq që e pranon krahasimin, sepse, sikurse u shpreh pak kohë më parë, kur ishte 29-vjeç, aq sa është sot Vela, ai shkëlqente në Europë, me ...
SuperSport | 22-Aug-2019 12:47 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Duro: Me Partizanin nis një histori tjetër, Shameti u nxitua
Duro: Me Partizanin nis një histori tjetër, Shameti u nxitua
Vetë pak ditë pas përplasjes në Superkupën e Shqipërisë, Kukësi ritakohet me Partizanin, këtë radhë për premierën e kampionatit. Shpëtim Duro, trajner i verilindorëve, ndjen keqardhje për disfatën me përmbysje në ...
SuperSport | 22-Aug-2019 12:00 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Montreal Impact shkarkon trajnerin e famshëm francez
Montreal Impact shkarkon trajnerin e famshëm francez
Remi Garde shkarkohet nga posti i trajnerit të Montreal Impact. Klubi kanadez, përmes një komunikate, njoftoi ndërprerjen e menjëhershme të bashkëpunimit me francezin, i cili paguan rezultatet e dobëta në sezonin e ...
SuperSport | 22-Aug-2019 11:15 |

Gol për rekord “Guinness”, shënojnë pas 13 sekondash pa e prekur topin (pamjet)
Gol për rekord “Guinness”, shënojnë pas 13 sekondash pa e prekur topin (pamjet)
Vetëm 13 sekonda pas vërshëllimës së gjyqtarit për fillimin e ndeshjes dhe topi përfundon në rrjetë. Madje pa u prekur fare nga futbollistët e skuadrës që kaloi në epërsi. Ndodhi në një ndeshje të 17-vjeçarëve në ...
SuperSport | 22-Aug-2019 10:39 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Menaxheri i Dembelesë snobon Neymarin: S’na intereson, s’ndihemi të kërcënuar
Menaxheri i Dembelesë snobon Neymarin: S’na intereson, s’ndihemi të kërcënuar
Kthimi i mundshëm i brazilianit Neymar te Barcelona (klubet ende nuk kanë gjetur një marrëveshje), mund të trazojë ujërat në kampin “blaugrana”, ku prania e 27-vjeçarit do t’u mbyllte hapësirat emrave të tjerë të ...
SuperSport | 22-Aug-2019 09:54 | 200 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved