ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 17:31

Standard
Një person i armatosur grabit ambulancën, plagoset një fëmijë…
Një person i armatosur grabit ambulancën, plagoset një fëmijë…
Një njeri i armatosur ka grabitur me armë ambulancën në Norvegji dhe e ka marrë atë duke e drejtuar në qytet. Një fëmijë, besohet të jetë foshnje ose fëmijë i vogël, besohet të jetë mes të lënduarve që është dërguar ...
Standard | para 23 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Lufta në Afganistan, vriten 15 policë…
Lufta në Afganistan, vriten 15 policë…
Talibanët sulmuan një pikë kontrolli në veriun e Afganistanit, duke vrarë të paktën 15 policë në sulmin e fundit nga kryengritësit, tha të martën një zyrtar provincial afgan, raporton AP. Sulmi në pikën e kontrollit në ...
Standard | para 23 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Kanë 22 fëmijë, njihuni me familjen më të madhe në Angli
Kanë 22 fëmijë, njihuni me familjen më të madhe në Angli
Është familja më e madhe në Angli. Çifti Radfort nga fashti i vogël Lancashire në Angli kanë 21 fëmijë dhe tani pritet që të bëhen prindër për hërë të 22-të. Në nëntor 2018, pas lindjes së fëmijës së fundit, Sue që ...
Standard | para 23 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiç “i trembur” para Albin Kurtit, tri herë më i vështirë se Ramush Haradinaj e Hashim Thaçi
Vuçiç “i trembur” para Albin Kurtit, tri herë më i vështirë se Ramush Haradinaj e Hashim Thaçi
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë si dhe për çështjet e tjera integruese të Ballkanit Perëndimor. Vuçiç theksoi se ndihet i frikësuar me një zhvillim të tillë dhe ...
Standard | para 23 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

“Autokrat që rri në pushtet me ndihmën e krimit”! Basha “shigjeton” Ramën, citon “Der Spiegel”: Europa e refuzoi
“Autokrat që rri në pushtet me ndihmën e krimit”! Basha “shigjeton” Ramën, citon “Der Spiegel”: Europa e refuzoi
Vazhdon “beteja” në rrjetet sociale midis liderit të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Rama. JO-ja e BE-së, për mos-hapjen e negociatave shkaktoi një sërë reagimesh dhe kritika të pafundme nga politikanë dhe jo ...
Standard | para 23 ore | 105 artikuj te ndërlidhur »

‘Shko çliroje ti meqë je më trimi nga të gjithë!’/ Zv.kryeministri “sherr” me komentusit, u kthehet në mënyrë arrogante…
‘Shko çliroje ti meqë je më trimi nga të gjithë!’/ Zv.kryeministri “sherr” me komentusit, u kthehet në mënyrë arrogante…
Prej ditësh në Shqipëri po diskutohet për rastin e fëmijës 11-vjeçar, Alvin Berisha, që ndodhet i bllokuar në kampin Al-Hol në Siri. Fillimisht çështja u publikua në SYRI TV dhe më pas emisioni investigativ ‘Le iene’ ...
Standard | para 23 ore | 49 artikuj te ndërlidhur »

Dalin statistikat/ 96 mijë foshnje vdesin pothuajse çdo vit për shkak të higjienës
Dalin statistikat/ 96 mijë foshnje vdesin pothuajse çdo vit për shkak të higjienës
Në Etiopi çdo vit humbin jetën 96 mijë foshnje për shkak të mungesës së kushteve shëndetësore. Raporti i qeverisë së Etiopisë dhe UNICEF-it mbi statusin e grave dhe fëmijëve në Etiopi në fusha të ndryshme, të tilla si ...
Standard | para 23 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

“Fajin nuk e ka sistemi”! Shqipëria po bëhet e pajetueshme/ Bumçi tregon shkaktarin e krizës politike…
“Fajin nuk e ka sistemi”! Shqipëria po bëhet e pajetueshme/ Bumçi tregon shkaktarin e krizës politike…
“Sistemi zgjedhor nuk është thelbi i debatit”, kështu është shprehur nga studio e “Top Talk” ish deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi. Teksa thotë se vendi ndodhet në një krizë të rëndë politike, sipas Bumçit ...
Standard | para 23 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Moshapja e negociatave, Abilekaj: Rama nuk ka “moral” ndryshe do të ishte dorëhequr pas dështimit të tretë!!!
Moshapja e negociatave, Abilekaj: Rama nuk ka “moral” ndryshe do të ishte dorëhequr pas dështimit të tretë!!!
Gazetari Enton Abilekaj i ftuar në Syri Tv duke folur për dështimin e qeverisë Rama në hapjen e negociatave, tha midis të tjerave se tashmë çdo njeri që e kupton që problemi është Rama duhet të çohet dhe të marrë në ...
Standard | para 23 ore |

Reforma zgjedhore, ish-deputetja e PD: Sistemi i Kosovës, i përshtatshëm për Shqipërinë
Reforma zgjedhore, ish-deputetja e PD: Sistemi i Kosovës, i përshtatshëm për Shqipërinë
Opozita kërkon ndryshim të sistemit. E ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, ish-deputetja e PD, Grida Duma thotë se propozimet e opozitës janë parlamenti dydhomësh, lista të hapura dhe prag më të ulët. “ Është folur ...
Standard | para 23 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Tronditëse/ I vë flakën apartamentit për 1 Euro, digjen 5 fëmijë e 2 të rritur (Foto-Video)
Tronditëse/ I vë flakën apartamentit për 1 Euro, digjen 5 fëmijë e 2 të rritur (Foto-Video)
Shtatë veta, mes tyre 5 fëmijë, vdiqën nga një zjarr i tmerrshëm që e ndezi një i dehur për një sherr prej më pak se një euro, të nisur nga fëmijët te këndi i lojëra. Viktimat u dogjën të gjallë nga zjarri që ishte ...
Standard | para 23 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Edi Rama “bosi i madh”! Ish-zv.presidenti i socialistëve europianë, kritika të forta: Lider autoritar, si Vuçiç!!!
Edi Rama “bosi i madh”! Ish-zv.presidenti i socialistëve europianë, kritika të forta: Lider autoritar, si Vuçiç!!!
Jan Marinus Wiersma, drejtues i Institutit për Marrëdhënie Ndërkombëtare “Clingendael”, në Holandë, ish-deputet i Parlamentit Europian dhe ish-zv. Presidenti i grupit të Partisë Socialiste Europianë (PSE) thotë se në ...
Standard | para 23 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Ish-mesfushori i Valencias: Reali po vuan mungesën e Ronaldos…
Ish-mesfushori i Valencias: Reali po vuan mungesën e Ronaldos…
Mesfushori Sofiane Feghouli, beson se forma e dobët e Real Madridit është vetëm për një arsye, largimi i Cristiano Ronaldos nga “Santiago Bernabeu”. Cristiano u largua në verën e vitit 2018 për t’u transferuar te ...
Standard | para 23 ore | 91 artikuj te ndërlidhur »

Paralajmërim i frikshëm nga SHBA: ‘Plotësisht të përgatitur’ për veprime ushtarake kundër Turqisë…
Paralajmërim i frikshëm nga SHBA: ‘Plotësisht të përgatitur’ për veprime ushtarake kundër Turqisë…
Presidenti amerikan Donald Trump është i përgatitur të përdorë forcën ushtarake kundër Turqisë për veprimet e saj në Siri nëse “nevojitet”, ka thënë Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, të hënën ndërsa trupat amerikane u ...
Standard | para 23 ore | 199 artikuj te ndërlidhur »

Paralajmërim i fortë nga kreu i PDK-së: ‘Kthehemi në protesta, nëse Rama nuk plotëson 9 kushtet e Bundestagut!!!
Paralajmërim i fortë nga kreu i PDK-së: ‘Kthehemi në protesta, nëse Rama nuk plotëson 9 kushtet e Bundestagut!!!
Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, tha se nëse kryeministri Rama nuk do të ketë dakordësi për plotësimin e kushteve të Bundestagut, atëherë protestat e opozitës do të vijojnë. Në një intervistë për Report Tv, Ndoka u shpreh se ...
Standard | para 23 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Paralajmërim i fortë nga Erdogan: Largohuni ose do të godasim më shumë!!!
Paralajmërim i fortë nga Erdogan: Largohuni ose do të godasim më shumë!!!
Orët e armëpushimit pesë-ditësh po skadojnë, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi rreth 1.300 luftëtarë kurdë nga Siria se ata duhet të largohen nga zonat në verilindje të Sirisë. Erdogan u tha ...
Standard | para 23 ore | 199 artikuj te ndërlidhur »

Vijojnë sjelljet groteske nga Rama: Burrat në periferi thonë s’ka gra këtu, po me kë i bëjnë fëmijët ata?!
Vijojnë sjelljet groteske nga Rama: Burrat në periferi thonë s’ka gra këtu, po me kë i bëjnë fëmijët ata?!
‘Edhe një’ është qasja më e re ndaj grave dhe vajzave, nismë kjo e anëtareve të Kryesisë së Partisë Socialiste, ku në themel të saj ka integrimin e tyre në politikë dhe jo vetëm. Gjatë fjalës së tij kryeministri Edi ...
Standard | para 23 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Kriza politike! Ish-kryeministri Berisha flet për përballjen me Ramën…
Kriza politike! Ish-kryeministri Berisha flet për përballjen me Ramën…
Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar sonte në emisionin”Tempora” nën moderimin e gazetares Sonila Meço, live, në orën 21:00, pritet të diskutojë për çështje “të nxehta” të politikë shqiptare. Përgjegjësitë në kohë dhe ...
Standard | para 23 ore | 49 artikuj te ndërlidhur »

Familjarët gjejnë të vdekur në banesë 30-vjeçarin, dyshimet e para
Familjarët gjejnë të vdekur në banesë 30-vjeçarin, dyshimet e para
Eshte gjendur ne banese pa shenja jete nje 30 vjeçar nga Ksamili. Kane qene familjaret te cilet kane gjetur ne banese te vdekur Ervis Oruci, 30-vjec. Mesohet se Oruci ishte nje person me precedente penale ne vjedhje dhe ...
Standard | para 23 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Rrezikohen nga flakët shtëpitë e VIP-ave, zjarri përparon me shpejtësi…
VIDEO/ Rrezikohen nga flakët shtëpitë e VIP-ave, zjarri përparon me shpejtësi…
Qindra shtëpi miliona dollarëshe në lagjen e VIP Pacific Palisades në Los Angeles u rrezikuan nga një zjarr i frikshëm të hënën, teksa yje të showbizit si April Love Geary ndanë në rrjetet sociale pamje të zjarrit ...
Standard | para 23 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

E frikshme/ Dentisti i heq dhjetë dhëmbë, gruaja humb jetën
E frikshme/ Dentisti i heq dhjetë dhëmbë, gruaja humb jetën
Një dentist në Londër është pezulluar për një vit, pasi një paciente e tij humbi jetën nga hemorragjia, disa orë pasi ai i hoqi 10 dhëmbë. Tushar Patal është ndaluar të punojë për një vit, ndërsa në punën e tij u ...
Standard | para 23 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet shefi i objekteve në Komisariatin e Tiranës, operacion anti-drogë në të gjithë territorin
Arrestohet shefi i objekteve në Komisariatin e Tiranës, operacion anti-drogë në të gjithë territorin
Një operacion anti-drogë i cili ka përfshirë pothuajse të gjithë territorin e vendit, ndërsa një person ka përfunduar në pranga. Bëhet fjalë për Dilaver Kalajën, shef i ruajtjes së objekteve në Komisariatin nr. 1 në ...
Standard | para 23 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Shkrumbohet totalisht nga flakët shtëpia ku jetonte nëna me 5 fëmijët!!!
Shkrumbohet totalisht nga flakët shtëpia ku jetonte nëna me 5 fëmijët!!!
Digjet një banese neë fshatin Barbullush në Bashkinë Vau Dejës. Ngjarja është regjistruar rreth orës 17:00 kur në banesa e familjes Ndoci është përfshirë nga flakët. Kanë qenë banorët e zonës ato të cilët kane njoftuar ...
Standard | para 23 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Ironi therëse nga Vasili: Rama që kur është legalizuar si gruaja e Bilalit është bërë një “kryeministre” tërheqëse dhe simpatike…
Ironi therëse nga Vasili: Rama që kur është legalizuar si gruaja e Bilalit është bërë një “kryeministre” tërheqëse dhe simpatike…
Nga Petrit Vasili Kryeministrja jone simpatike Edi Rama!? Edi Rama qe kur eshte legalizuar si gruaja e Bilalit eshte bere vertet nje kryeministre shume terheqese dhe simpatike. Sot Kryeministrja Rama tha: “55 gra, nëse ...
Standard | para 23 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Detaje nga aksidenti, plagosja e nënës me 2 fëmijët e mitur
Detaje nga aksidenti, plagosja e nënës me 2 fëmijët e mitur
Policia e Elbasanit ka dhënë detaje nga aksidenti që ndodhi sot në aksin Elbasan-Peqin, ku mbetën të plagosur 3 anëtarë të një familjeje, nëna dhe 2 fëmijët e saj të mitur. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme në Bradashesh. ...
Standard | para 23 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Aksident në Elbasan, tre të plagosur, mes tyre dy fëmijë
Aksident në Elbasan, tre të plagosur, mes tyre dy fëmijë
Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona. Aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në vendin e quajtur Papërr, ku u përplasën dy makina. Të ...
Standard | para 23 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Super formacioni me yjet që mbetën jashtë listës për ‘Topin e Artë’
Super formacioni me yjet që mbetën jashtë listës për ‘Topin e Artë’
“France Football” ditën e djeshme ka publikuar 30 kandidatët për të fituar “Topin e Artë”. Lista që udhëhiqet nga Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk, ka sjellë disa emra befasues, por edhe që ka lënë ...
Standard | 22-Oct-2019 13:18 | 117 artikuj te ndërlidhur »

Trajtoni problemet e qafës së ‘ngrirë’ me metoda natyrale…
Trajtoni problemet e qafës së ‘ngrirë’ me metoda natyrale…
Ju dhembin muskujt e qafës dhe nuk i lëvizni dot? Ju dhemb qafa kur ktheni kokën në një drejtim? Është një nga situatat e përditshme më të sikletshme me të cilat përballemi. Megjithatë, ekzistojnë disa metoda natyrale ...
Standard | 22-Oct-2019 13:14 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Temperatura të larta për muajin tetor, ky është parashikimi i motit për sot…
Temperatura të larta për muajin tetor, ky është parashikimi i motit për sot…
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të vazhdojnë të jenë të larta për muajin tetor ku do ...
Standard | 22-Oct-2019 13:14 | 60 artikuj te ndërlidhur »

Kakao ndihmon për të qetësuar migrenën
Kakao ndihmon për të qetësuar migrenën
Një pije me bazë kakao të pastër mund të ndihmojë për të luftuar disa lloje të migrenës. Sipas agjencisë “Adnkronos”, studiuesit e Missouri State University, në SHBA, prej vitesh studiojnë efektet anti-inflamatore të ...
Standard | 22-Oct-2019 13:14 |

“Prandaj han, pin dhe rrin gjithë ditën me Vuçiçin”, ish-deputeti “masakron” Ramën: Komunisti që inkriminoi institucionet e shtetit!!!
“Prandaj han, pin dhe rrin gjithë ditën me Vuçiçin”, ish-deputeti “masakron” Ramën: Komunisti që inkriminoi institucionet e shtetit!!!
Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu i është bashkuar sërish mbrëmjen e sotme protestës së banorëve të “Unazës së Re”. Gjatë fjalës së tij, Balliu ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama, ndërsa u shpreh se ky i fundit e ...
Standard | 22-Oct-2019 04:45 |

Rama fajtor për situatën/ Përfundon mbledhja e opozitës së bashkuar, Kryemadhi: 9 kushtet e Bundestagut janë axhenda politike e opozitës
Rama fajtor për situatën/ Përfundon mbledhja e opozitës së bashkuar, Kryemadhi: 9 kushtet e Bundestagut janë axhenda politike e opozitës
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se 9 kushtet e Bundestagut janë axhenda politike e opozitës së bashkuar. Deklarata e Kryemadhit erdhi menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së kreut të demokratëve Lulzim Basha ...
Standard | 22-Oct-2019 04:45 | 68 artikuj te ndërlidhur »

Shehi: Mënyra e vetme që qeveris Rama është si në kohën e Enver Hoxhës
Shehi: Mënyra e vetme që qeveris Rama është si në kohën e Enver Hoxhës
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se mënyra se si Edi Rama po qeveris është njësoj si në komunizëm. Shehi : Mënyra e vetme që di të qeverisi ky njeri është si në kohën ...
Standard | 22-Oct-2019 04:44 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Video e cila i “çjerr” maskën Ramës, u përjashtua nga gara me karton të kuq!
Video e cila i “çjerr” maskën Ramës, u përjashtua nga gara me karton të kuq!
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video e cila i ‘çjerr’ maskën e mashtrimit kryeministrit Edi Rama. Siç dëgjohet edhe në fjalën e presidentit të Francës, Emmanuele Macron, nuk është vetëm vendi i tij që ...
Standard | 22-Oct-2019 04:44 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Ish-ambasadori “shigjeton” Ramën: Lider që shikon diellin dhe në momentet që Gjermania i ka vënë 9 kushte!
Ish-ambasadori “shigjeton” Ramën: Lider që shikon diellin dhe në momentet që Gjermania i ka vënë 9 kushte!
Ish-ambasadori, Agim Nesho i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se presidenti Francës, Emmanuele Macron ka ndihmuar të gjithë Europën dhe në mënyrë indirekte edhe Shqipërinë. Agim Nesho: Ne jemi jashtë ...
Standard | 22-Oct-2019 04:44 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Opozita mbështet 100% qëndrimet e liderëve të BE, Basha: Rama i vetmi që pengon integrimin
Opozita mbështet 100% qëndrimet e liderëve të BE, Basha: Rama i vetmi që pengon integrimin
Vijon replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Pasi kreu i qeverisë përgjatë ditës së sotme ka publikuar qëndrime të liderëve europianë, si Tusk, Macron, Conte si dhe ...
Standard | 22-Oct-2019 04:44 | 105 artikuj te ndërlidhur »

“A do të ketë protesta?” Kryemadhi- gazetarit: TCH ka hallin e protestave, pyetje që e bën Edi Rama…
“A do të ketë protesta?” Kryemadhi- gazetarit: TCH ka hallin e protestave, pyetje që e bën Edi Rama…
Pas mbledhjes në selinë e Partisë Demokratike me aleatët opozitar, Monika Kryemadhi ka dalë në një deklaratë për mediat ku edhe është pyetur nga gazetarët. Njëri prej tyre e pyeti se a ka në plan opozita e bashkuar që ...
Standard | 22-Oct-2019 04:44 | 68 artikuj te ndërlidhur »

UEFA ndëshkon ekipin e Serbisë, sjellje raciste të tifozëve
UEFA ndëshkon ekipin e Serbisë, sjellje raciste të tifozëve
Serbia është urdhëruar që të luajë ndeshjen tjetër futbollistike kundër ekipit të Luksemburgut me dyer të mbyllura për shkak të qasjes raciste të tifozëve në ndeshjen kundër Portugalisë, që është zhvilluar muajin e ...
Standard | 21-Oct-2019 22:35 | 22 artikuj te ndërlidhur »

Kush do të jetë pasuesi i Luka Modric?  “Topi i Artë”, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin…
Kush do të jetë pasuesi i Luka Modric? “Topi i Artë”, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin…
Kush do të jetë pasuesi i Luka Modric? France Football ka bërë tashmë të ditur emrat e 30 finalistëve kandidatë për Topin e Artë. Mes favoritëve është padyshim Lionel Messi, fitues i Fifa The Best, në kërkim të trofeut ...
Standard | 21-Oct-2019 22:35 | 117 artikuj te ndërlidhur »

“Mbaroi koha e qeverisjeve karrigethyer!” Malaj: Ka ardhur momenti që të marrim të gjithë përgjegjësitë për të ardhmen e vendit…
“Mbaroi koha e qeverisjeve karrigethyer!” Malaj: Ka ardhur momenti që të marrim të gjithë përgjegjësitë për të ardhmen e vendit…
Nga Nora Malaj: Shqipëria , (bonne journée tristesse )dhe Qeveria Karrigethyer! 21Tetor, dielli lindi, po nuk ngrohë më, se tashmë Shqipërinë e ka kapur trishtimi (bonne journée tristesse ) Makroni foli shkoqur në ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Shifra marramendëse! Nuk janë amerikanët, njihuni me qytetarët më të pasur në botë
Shifra marramendëse! Nuk janë amerikanët, njihuni me qytetarët më të pasur në botë
Në Zvicër, sot ka 725,000 njerëz me pasuri prej një milion e më shumë. Ky numër pritet të rritet në 988,000 deri në vitin 2023. Pavarësisht një rënie të lehtë, zviceranët ende kanë pasurinë mesatare më të lartë për një ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 18 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Cikalleshi “bomberi” i momentit
VIDEO/ Cikalleshi “bomberi” i momentit
Armando Sadiku ka humbur rolin e tij si protagonist absolut në sulmin kuqezi, stafetë të cilën e ka marrë Sokol Cikalleshi, por sulmuesi elbasanas mbetet një element shumë i rëndësishëm për të tashmen dhe të ardhmen e ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 2 artikuj te ndërlidhur »

“Meqë Edi Rama ka qejf të citojë shtrembër”, Vasili: Bundestagu gjerman u bën thirrje me ngulm të gjitha forcave demokratike
“Meqë Edi Rama ka qejf të citojë shtrembër”, Vasili: Bundestagu gjerman u bën thirrje me ngulm të gjitha forcave demokratike
Nga Petrit Vasili: Edi Rama ky genjeshtar i palodhur!! Meqe Edi Rama ka qejf te citoje shtrember dhe ju referua Donald Tuskut,i cili ka ikur nga detyra dhe te cilin Edi Rama e ka dekoruar vete,sic dekoroi edhe ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Është mbushur kupa. Europa të ka refuzuar dhe shqiptarët do të refuzojnë”
“Është mbushur kupa. Europa të ka refuzuar dhe shqiptarët do të refuzojnë”
Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur përmes dy postimeve në twitter, reagimeve të kryeministrit lidhur me “JO”-në e BE-së për celjen e negociatave. “Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve zoti ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 105 artikuj te ndërlidhur »

Basha “dhëmb për dhëmb” Ramës: Nuk ka citat në botë t’i mbulojë dështimet e tua. Pikë. BE të ka refuzuar ty! Mbaj përgjegjësi!
Basha “dhëmb për dhëmb” Ramës: Nuk ka citat në botë t’i mbulojë dështimet e tua. Pikë. BE të ka refuzuar ty! Mbaj përgjegjësi!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur sërish kryemistrit Rama përmes një shënimi në rrjetet sociale ku thotë se e ka të kotë që fshihet pas lojërave të fjalëve. Basha thekson se nuk ka citat që ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 105 artikuj te ndërlidhur »

Varësia nga celulari, hapen qendrat e kurimit…
Varësia nga celulari, hapen qendrat e kurimit…
Adoleshentët me varësi nga telefonat e tyre celularë, dërgohen në qendra ‘detoksifikimi’. Në Korenë e Jugut, Qeveria ka hapur kampe për adoleshentë, që nuk mund të shkëputen nga telefonët e tyre. Vendi në fakt ka ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 4 artikuj te ndërlidhur »

“Qeveritë duhet të bien kryesisht për arsye të keqqeverisjes, të skandaleve që bëhen në vend”
“Qeveritë duhet të bien kryesisht për arsye të keqqeverisjes, të skandaleve që bëhen në vend”
Analisti Fatos Lubonja ka folur për situatën politike në vend pas refuzimit për hapjen e negociatave me BE-në por dhe reagimet në dy kampet politike në vend. Në studion e News24, në rubrikën “Opinion”, Lubonja tha se ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rrëfim frymëzues! Kur ishte 21 vjeç ishte i pastrehë, sot “zhytet” në luks…
Rrëfim frymëzues! Kur ishte 21 vjeç ishte i pastrehë, sot “zhytet” në luks…
Ben Phillips ka zbuluar se ai ishte pa shtëpi para se të bëhej një i njohur në mediat sociale falë videove të tij në platformën e famshme “Youtube”. Sipas mediave të huaja, 26-vjeçari nga Bridgend në Uells, ka 15 ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 |

Prej 30 vitesh jeton nën strehën vdekjeprurëse, kryefamiljari thirrje për ndihmë: Sëmundjen time të mos e vuajë familja
Prej 30 vitesh jeton nën strehën vdekjeprurëse, kryefamiljari thirrje për ndihmë: Sëmundjen time të mos e vuajë familja
Jetojnë prej 30 vitesh poshtë një strehe të mbuluar me eternit, një material tepër kancerogjen që shkakton tumore malinje në mushkëri. Familja Puci me 6 anëtarë, ku më I vogli pritet të lindë së shpejti e di shumë mirë ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 |

“Zgjedhje të lira dhe të fitojë më i miri…”/ Çfarë paralajmëron opozita!? Refuzimi i Ramës është një lajm i keq!
“Zgjedhje të lira dhe të fitojë më i miri…”/ Çfarë paralajmëron opozita!? Refuzimi i Ramës është një lajm i keq!
Anëtari i kryesisë së PD, Kreshnik Çollaku shprehet se refuzimi i Ramës për të ndjekur shembullin e Zaevit duke u dorëhequr, nuk ka lidhje me Opoziten e me PD. Sipas tij, refuzimi i ndjekjes së shembullit të Zaev nga ...
Standard | 21-Oct-2019 19:07 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved