Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:41
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Shqiptarja 08:49 Rifreskuar në
Albin Kurti: Kam përkrahjen e ambasadorëve për krijimin e qeverisë
Albin Kurti: Kam përkrahjen e ambasadorëve për krijimin e qeverisë
Shqiptarja -  I sapobotuar
Kandidati i “Vetëvendosjes” për kryeministër, Albin Kurti, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka bërë të ditur se edhe ambasadorët e rëndësishëm ndërkombëtarë në Kosovë ia kanë ofruar mbështetjen e tyre nëse i kanë ...
12 artikuj te ndërlidhur »

Egjipti-Katarit: Asnjë kompromis hiq dorë nga terrorizmi
Egjipti-Katarit: Asnjë kompromis hiq dorë nga terrorizmi
Shqiptarja -  para 33 min
Egjipti paralajmëroi Bashkimin Evropian se kriza e Gjirit nuk do të zgjidhej nëse Katari nuk do të hiqte dorë nga terrorizmi.“Kjo nuk është çështje kompromisi. Ne nuk mund të bëjmë kompromis me asnjë formë të ...
23 artikuj te ndërlidhur »

Borsh,konflikt me thika mes 7 të rinjve,1 i vdekur 3 të plagosur
Borsh,konflikt me thika mes 7 të rinjve,1 i vdekur 3 të plagosur
Shqiptarja -  para 33 min
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Borshin në orët e para të mëngjesit. Një person ka mbetur i vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur me thika në fshatin Borsh të Sarandës. Mësohet se te rinjtë janë grindur mes tyre rreth ...
26 artikuj te ndërlidhur »

Kulmi i fushatës elektorale,por Merkel shkon me pushime
Kulmi i fushatës elektorale,por Merkel shkon me pushime
Shqiptarja -  para 49 min
Kancelarja gjermane, Angela Merkel filloi sot pushimet, pikërisht kur fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të shtatorit ka hyrë në fazën kritike.Ashtu siç bën për çdo vit, liderja e ekonomisë më të fuqishme të ...
9 artikuj te ndërlidhur »

Borsh,konflikt me thika mes 4 të rinjve,1 i vdekur 3 të plagosur
Borsh,konflikt me thika mes 4 të rinjve,1 i vdekur 3 të plagosur
Shqiptarja -  para 81 min
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Borshin në orët e para të mëngjesit. Një person ka mbetur i vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur me thika në fshatin Borsh të Sarandës. Mësohet se te rinjtë janë grindur mes tyre e më ...
26 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi për datën 26 korrik  ​ Çfarë parashikojnë yjet për ju sot
Horoskopi për datën 26 korrik  ​ Çfarë parashikojnë yjet për ju sot
Shqiptarja -  para 2 ore
Mësoni si parashikohet të jetë dita juaj për sot. Dashi Atmosfera e kësaj dite favorizon lëvizshmërinë, duke rritur edhe aftësitë e të lindurve të kësaj shenje për të reaguar. Ekziston mundësia që të shkëlqeni me ...
16 artikuj te ndërlidhur »

Këto tre shenja të horoskopit i marrin gjërat shumë seriozisht
Këto tre shenja të horoskopit i marrin gjërat shumë seriozisht
Shqiptarja -  para 2 ore
Sipas astrologëve me tre ng shenjat e horoskopit nuk duhet bërë shumë shaka pasi ata kanë tendencën të marrin çdo gjë shumë seriozisht. Bëhet fjalë për peshqit, virgjëreshen dhe akrepin, të treja këto shenja kanë ...
15 artikuj te ndërlidhur »

Ka shumë arsye se përse duhet të konsumoni patjetër fasule
Ka shumë arsye se përse duhet të konsumoni patjetër fasule
Shqiptarja -  para 3 ore
Fasulet janë ndoshta ushqimi me i përdorshëm i shqiptarëve.Duke ditur vetitë shëndetësore që marrim prej tyre, ne nuk jemi populli i vetëm që i konsumojmë shumë. Fasulet janë një ushqim që rekomandohet nga mjekët për ...
16 artikuj te ndërlidhur »

Seria A, sot përcaktohet kalendari  për sezonin e ri 2017-2018
Seria A, sot përcaktohet kalendari  për sezonin e ri 2017-2018
Shqiptarja -  para 4 ore
Sot do të përcaktohet kalendari për sezonin 2017-2018 të Seria A, ku 20 ekipe italiane do të garojnë për tu shpallur kampionë të Italisë. Sezoni i ri është përcaktuar të nisë të dielën e 20 gushtit dhe do të përfundojë ...
45 artikuj te ndërlidhur »

Pheniani paralajmëron testimin e një tjetër rakete ndërkombëtare
Pheniani paralajmëron testimin e një tjetër rakete ndërkombëtare
Shqiptarja -  para 5 ore
Pheniani dyshohet se po përgatit testimin e një rakete tjetër më 27 korrik, në 64-vjetorin e fundit të Luftës së Koreve, disa javë pas lëshimit me sukses të një rakete ndërkontinentale (ICBM), kanë njoftuar mediat ...
8 artikuj te ndërlidhur »

Gjiri Persik, luftanija amerikane hap zjarr ndaj anijes iraniane
Gjiri Persik, luftanija amerikane hap zjarr ndaj anijes iraniane
Shqiptarja -  para 6 ore
Një anije e marinës amerikane që patrullonte në Gjirin Persik hapi zjarr në shenjë paralajmërimi ndaj një anijeje iraniane të Gardës Revolucionare, në momentin kur ajo iu afrua shumë pranë. Lajmi u konfirmua të martën ...
10 artikuj te ndërlidhur »

SHBA një hap më pranë vendosjes së sanksioneve të reja ndaj Rusisë
SHBA një hap më pranë vendosjes së sanksioneve të reja ndaj Rusisë
Shqiptarja -  para 7 ore
Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, pavarësisht se Presidenti Trump kundërshtoi legjislacionin. Zyrtarët e lartë do të synojnë hakmarrjen për ndërhyrjen e supozuar ...
29 artikuj te ndërlidhur »

Disa përfitime nga llumi i kafes turke që nuk i keni ditur më parë
Disa përfitime nga llumi i kafes turke që nuk i keni ditur më parë
Shqiptarja -  para 7 ore
Për të gjithë ata që konsumojnw kafe turke, ka disa këshilla se si mund të përdorin llumin që ngelet në fund të filxhanit.Ka shumë përdorime të cilat ndoshta nuk i keni ditur më parë.Duke filluar nga përdorimi si pleh, ...
9 artikuj te ndërlidhur »

SHBA, Kongresi voton pro shfuqizimit të "Obamacare"
SHBA, Kongresi voton pro shfuqizimit të "Obamacare"
Shqiptarja -  para 8 ore
Senati amerikan ka votuar për të filluar debatin mbi një ligj të ri të kujdesit shëndetësor. Ky është një hap i madh për përpjekjet e Presidentit Trump për të shfuqizuar platformën shëndetësore të paraardhësit të tij. ...
33 artikuj te ndërlidhur »

​Veliaj: 170 mln euro që Tirana të furnizohen 24 orë me ujë të pijshëm
​Veliaj: 170 mln euro që Tirana të furnizohen 24 orë me ujë të pijshëm
Shqiptarja -  para 9 ore
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, siguroi sërish qytetarët se brenda 5 viteve të ardhshme kryeqyteti do të ketë ujë të pijshëm 24 orë dhe për këtë publikoi edhe Planin e Investimeve të hartuar nga UKT me ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiç: Do të diskutoj me Ramën për një takim Seribi-Shqipëri-Itali
Vuçiç: Do të diskutoj me Ramën për një takim Seribi-Shqipëri-Itali
Shqiptarja -  para 9 ore
ROMË - Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë gjatë ditës së martë se do të iniciojë një takim trepalësh mes Serbisë, Italisë dhe Shqipërisë që do të synonte krijimin e lidhjeve më të ngushta dhe pjesëmarrjen në ...
5 artikuj te ndërlidhur »

Disa këshilla bukurie nga India e largët për fytyrë që shkëlqen
Disa këshilla bukurie nga India e largët për fytyrë që shkëlqen
Shqiptarja -  para 10 ore
Sa të re dhe të shkëlqyeshme e kanë fytyrën vajzat indiane, kush nuk ua ka zili? E gjitha është një përkujdesje e vazhdueshme, një ushqim i mirë, por edhe një “formulë”, e cila kërkon vetëm 30 minuta kohë, 15 në mëngjes ...
6 artikuj te ndërlidhur »

Ronaldo qetëson tifozët e Realit, vazhdon aventurën me 'Galaktikët
Ronaldo qetëson tifozët e Realit, vazhdon aventurën me 'Galaktikët
Shqiptarja -  para 10 ore
Cristiano Ronaldo konfirmon qëndrimin në "Santiago Bernabeu".Ylli portugez i Real Madridit i jep fund spekulimeve rreth së ardhmes së tij.Triumfet në kompeticionet madhore në 3 tre vitet e fundit kanë bindur Cristiano ...
28 artikuj te ndërlidhur »

"Vuçi planifikon copëtimin e Kosovës nëpërmjet AKS
"Vuçi planifikon copëtimin e Kosovës nëpërmjet AKS
Shqiptarja -  para 10 ore
Aleksanndër Vuҫiҫ po projekton copëtimin e territorit të Kosovës.Këtë objektiv beson se ka presidenti i Serbisë sipas sociologut Ibrahim Berisha.Vuҫiҫ shfaq qëllime të pandershme për marrëdhëniet me shtetin e Kosovës ...
127 artikuj te ndërlidhur »

Video/Sarandë, shpërthim në rrjetin elektrik, fëmijë shpëtojnë mrekullisht
Video/Sarandë, shpërthim në rrjetin elektrik, fëmijë shpëtojnë mrekullisht
Shqiptarja -  para 11 ore
SARANDË- Një shpërthim ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrjetin elektrik pranë një këndi lojërash në Sarandë.Në momentin e shpërthimit në vendin e ngjarjes ndodheshin dhjetëra fëmijë, por për fat të mirë asnjëri prej tyre ...
8 artikuj te ndërlidhur »

Çmimi i ujit, Kryemadhi: Krenare për qëndrimin e këshilltarëve të LSI
Çmimi i ujit, Kryemadhi: Krenare për qëndrimin e këshilltarëve të LSI
Shqiptarja -  para 11 ore
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka përgëzuar sot qëndrimin e këshilltarëv të LSI-së, për sa i përket qëndrimit që ata mbajtën në lidhje me rritjen e çmimit të ujit që u diskutua në dëgjesën e sotme në Këshillin ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Asgjesohen 1500 rrënjë kanabis  sativa, në pranga 3 persona
Asgjesohen 1500 rrënjë kanabis  sativa, në pranga 3 persona
Shqiptarja -  para 11 ore
Operacioni për asgjësimin e lëndëve narkotike ka vazhduar dhe në Gjirokastër.Forcat e Policisë të këtij qarku kanë asgjësuar ditën e sotme në fshatin Labovë e Vogël 1500 rrënjë kanabis sativa.Lënda narkotike kultivohej ...
62 artikuj te ndërlidhur »

Apeli i Krimeve të Rënda, rrëzon konfiskimin e hotelit të Brahimajt
Apeli i Krimeve të Rënda, rrëzon konfiskimin e hotelit të Brahimajt
Shqiptarja -  para 11 ore
Rikthehet për rigjykim dosja e konfiskimit të hotelit të ndërtuar në zonën e “Ujit të Ftohtë” në Vlorë, nga familja Brahimaj.Vendimi është marrë nga gjyqtarët Dhurata Haveraj, Sokol Binaj dhe një gjyqtar tjetër i këtij ...
5 artikuj te ndërlidhur »

Kryeministri japonez 'me shpatulla pas muri', humbet popullaritetin
Kryeministri japonez 'me shpatulla pas muri', humbet popullaritetin
Shqiptarja -  para 12 ore
Shinzo Abe rrezikon postin e liderit në Partinë Liberal Demokrate pas shtimit të skandaleve që përfshijnë atë me bashkëpunëtorë të tij.Dy skandalet që kanë lëkundur ndjeshëm autoritetin e Abesë janë marrëveshja me një ...

Rritja e çmimit të ujit, reagon Mziu: Veliaj gënjen
Rritja e çmimit të ujit, reagon Mziu: Veliaj gënjen
Shqiptarja -  para 12 ore
Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu ka reaguar ndaj kryebashkiakut Veliaj në lidhje më rritjen e çmimit të ujit.Mziu tha se Veliaj gënjen teksa mundohet të justifikojë ngritjen e çmimit të ujit në Tiranë, pasi ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Procesi i vettigut, zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit
Procesi i vettigut, zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit
Shqiptarja -  para 12 ore
Është zgjedhur sot edhe kryegjyqëtarja e Shqipërisë, me reformën e re të drejtësisë dhe vettingun.Sot është zgjedhur Kryetarja e Kolegjit të Apelimit, Natasha Mulaj. Ajo është zgjedhur me votim në prani dhe me monitorim ...
14 artikuj te ndërlidhur »

​Çmimi ujit, LSI: Propozimet tona kushtëzim për votën
​Çmimi ujit, LSI: Propozimet tona kushtëzim për votën
Shqiptarja -  para 12 ore
Pas dëgjesës publike të Këshillit Bashkiak të Tiranës, ku u diskutua mbi rritjen e çmimit të ujit, Sekretari i përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari, tha se do të votojnë pro nëse plotësohen dy kushtet e vendosur prej ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Sejdarasi: Çmimin e ujit e vendos Enti, Bashkia bën vetëm kërkesë
Sejdarasi: Çmimin e ujit e vendos Enti, Bashkia bën vetëm kërkesë
Shqiptarja -  para 12 ore
Tarifat për çmimin e ujit në çdo rast i vendos Enti rregullator i Ujit dhe jo bashkitë.Gazetar i ekonomisë Bardh Sejdarsi, në një intervistë për “Report Tv”, ka folur për rritjen e çmimit të ujit që propozohet nga ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Ristë e Jazz in Albania, me polakun Dutkiewicz dhe grupin hungarez
Ristë e Jazz in Albania, me polakun Dutkiewicz dhe grupin hungarez
Shqiptarja -  para 13 ore
Festivali ndërkombëtar Jazz in Albania që po mbahet këto ditë në Shqipëri, ka sjellë zërat më të veçantë të xhazit modern e tradicional që lëvrohet sot në botë.Në katër ditët e para të festivalit, grupet e xhazit kanë ...
2 artikuj te ndërlidhur »

Procesi i vettigut, zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit
Procesi i vettigut, zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit
Shqiptarja -  para 13 ore
Është zgjedhur sot edhe kryegjyqëtarja e Shqipërisë, me reformën e re të drejtësisë dhe vettingun.Sot është zgjedhur Kryetarja e Kolegjit të Apelimit, Natasha Mulaj. Ajo është zgjedhur me votim në prani dhe me monitorim ...
14 artikuj te ndërlidhur »

​Rritja e çmimit të ujit, Veliaj: E vetmja mënyrë për ujë 24 orë
​Rritja e çmimit të ujit, Veliaj: E vetmja mënyrë për ujë 24 orë
Shqiptarja -  para 13 ore
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në dëgjesën e thirrur nga anëtarët e LSI-së në Këshillin Bashkiak, shpjegoi arsyet se pse sipas tij duhet të rritet çmimi i ujit të pijshëm në Tiranë.Në dëgjesën,ku mungonin ...
213 artikuj te ndërlidhur »

​Rezultati i zgjedhjeve të 25 qershorit, dorëhiqet kryetari i APD
​Rezultati i zgjedhjeve të 25 qershorit, dorëhiqet kryetari i APD
Shqiptarja -  para 14 ore
Bilal Kola, themelues dhe drejtues i Aleancës Popullore për Drejtësi, ka njoftuar dorëheqjen e parevokueshme nga drejtimi i APD.Përmes një statusi në rrjetet sociale ai thotë se vendimi ka ardhur pas një reflektimi të ...
12 artikuj te ndërlidhur »

U dorëhqën dje , 3 ish-këshilltarët marrin nesër mandatin e deputetit
U dorëhqën dje , 3 ish-këshilltarët marrin nesër mandatin e deputetit
Shqiptarja -  para 14 ore
KQZ do ti japë nesër mandatin e deputetit tre ish-këshilltarëve në Këshillin Bashkiak.Shezai Rrokaj, Endrit Braimllari dhe Floida Kerpaci, ish- këshilltarë në Këshillin Bashkiak dhanë dje dorëheqjen nga posti i tyre.KQZ ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje kthehet në paraburgim
Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje kthehet në paraburgim
Shqiptarja -  para 15 ore
Lëvizja Vetëvendosje njofton se aktivisti Atdhe Arifi është kthyer në paraburgim nga vuajtja e masës së arrestit shtëpiak. “Edhe një herë, policia ka vendosur që të tregohet e padrejtë e agresive me aktivistët e ...
14 artikuj te ndërlidhur »

5 truke për vajzat para se të zgjedhin këpucët me takë
5 truke për vajzat para se të zgjedhin këpucët me takë
Shqiptarja -  para 15 ore
Shpesh vajzat nga dëshira e madhe që po blejnë këpucë të reja me takë, nuk marrin parasysh disa karakteristika që duhet të ketë një palë këpucë, por shohin vetëm anën e jashtme të saj.E provojnë nëse është numri i tyre, ...
2 artikuj te ndërlidhur »

Rritja e çmimit të ujit, Basha: Rama-Veliaj po dënojnë qytetarët
Rritja e çmimit të ujit, Basha: Rama-Veliaj po dënojnë qytetarët
Shqiptarja -  para 15 ore
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas propozimit të Bashkisë së Tiranës për të rritur me 44% çmimin e ujit të pijshëm. Përmes një postimi në Facebook, Basha e konsideron këtë gjë si një veprim ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Salianji: PD do vijojë sërish   protestat për rrëzimin e Ramës
Salianji: PD do vijojë sërish   protestat për rrëzimin e Ramës
Shqiptarja -  para 15 ore
Deputeti i PD-së Ervin Salianji deklaron se PD do u rikthehet protestave për rrëzimin e Edi Ramës nga pushteti, pavarësisht se fitoi zgjedhjetparlamentare të 25 qershorit.Sipas tij, vetëm me çadrën në Bulevard, PD ia ...
10 artikuj te ndërlidhur »

Drekën e parë si President Ilir Meta e kalon me.../FOTO
Drekën e parë si President Ilir Meta e kalon me.../FOTO
Shqiptarja -  para 16 ore
Ilir Meta u betua dje si President i Republikës duke marrë zyrtarisht detyrën nga paraardhësi i tij, Bujar Nishani, përmes një ceremonie mjaft të veçantë në Kuvend dhe selinë e Presidencës. Dita e parë e Metës si ...
4 artikuj te ndërlidhur »

​Thatësirat prekin Elbasanin, Fermerët: Po thahet gjithçka
​Thatësirat prekin Elbasanin, Fermerët: Po thahet gjithçka
Shqiptarja -  para 16 ore
ELBASAN- Temperaturat e larta dhe thatësira e tej-zgjatur ka vënë në vështirësi mijëra fermerë në qarkun e Elbasanit.Dy lumenjtë që lagin këtë qark, Shkumbini dhe Devolli, janë në minimumin e tyre historik. Në zonat ...
4 artikuj te ndërlidhur »

Plani/17 shkolla të reja në Tiranë koncesionari do përfitojë 60 mln €
Plani/17 shkolla të reja në Tiranë koncesionari do përfitojë 60 mln €
Shqiptarja -  para 16 ore
Këshilli Bashkiak i Tiranës pritet të shqyrtojë në mbledhjen e radhës së ditës së mërkurë studimin e fizibilitetit dhe të kontratës “Tip” të partneritetit publik privat “Për përmirësimin e infrastrukturës arsimore në ...
10 artikuj te ndërlidhur »

Voda-ambasadorja Luksemburgut: Reduktojmë kërkesat për azil
Voda-ambasadorja Luksemburgut: Reduktojmë kërkesat për azil
Shqiptarja -  para 16 ore
Zv/ministrja e Punëve të Brendshme Rovena Voda priti ambasadoren e Luksemburgut Nadia Ernzer.Çështje kryesore të bisedës ishin forcimi i bashkëpunimit dhe plani i masave për reduktimin e kërkesave për azil nga qytetarë ...
11 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti i Kinës, Xi Jinping uron Presidentin Shqiptar, Ilir Meta
Presidenti i Kinës, Xi Jinping uron Presidentin Shqiptar, Ilir Meta
Shqiptarja -  para 16 ore
President i Shqipërisë, Ilir Meta është uruar sot me rastin e përurimit të tij nga Presidenti i Kinës, Xi Jinping.Në telegramin e urimit, Presidenti i Kinës, Xi Jinping shprehet se vitet e fundit, marrëdhëniet midis dy ...
114 artikuj te ndërlidhur »

​Çelet dhoma e armëve kimike në BunkArt1, improvizohet eksperimenti
​Çelet dhoma e armëve kimike në BunkArt1, improvizohet eksperimenti
Shqiptarja -  para 16 ore
Dhoma e armëve kimike është një hapësirë e re e sapoçelur në Muzeun BunkArt1. Ndërsa pritet që BunkArt1 të zgjerohet me dhomat e tjera muzeale, në këtë hapësirë të re, publiku do të surprizohet nga fotografitë, ...

Sarandë, 12 personave u rrezikohet jeta në Krorëz, ndërhyn Policia
Sarandë, 12 personave u rrezikohet jeta në Krorëz, ndërhyn Policia
Shqiptarja -  para 16 ore
Një situatë e pazakontë është kjo që i ka ndodhur 3 familjeve në Sarandë, ditën e sotme.12 persona kanë shkuar me këmbë nga mali, në Krorëz pranë bregut të detit për të bërë plazh.Por duke qenë se deti ka qenë shumë i ...
32 artikuj te ndërlidhur »

Shukri Xhelili sërish në dyert e drejtësisë, fshehu pasurinë
Shukri Xhelili sërish në dyert e drejtësisë, fshehu pasurinë
Shqiptarja -  para 17 ore
Prokuroria e Dibrës dërgon për gjykim ish-kryetarin e Bashkisë, Shukri Xhelili, i akuzuar për veprën penale të “Mosdeklarim dhe deklarim i rremë i interesave private” (pasurisë).Gjykimi vjen në vijim të hetimit të nisur ...
25 artikuj te ndërlidhur »

Shukri Xhelili sërish në dyert e drejtësisë, fshehu pasurinë
Shukri Xhelili sërish në dyert e drejtësisë, fshehu pasurinë
Shqiptarja -  para 17 ore
Prokuroria e Dibrës dërgon për gjykim ish-kryetarin e Bashkisë, Shukri Xhelili, i akuzuar për veprën penale të “Mosdeklarim dhe deklarim i rremë i interesave private” (pasurisë), në vijim të hetimit të nisur në bazë të ...
25 artikuj te ndërlidhur »

​Rritja e çmimit të ujit, banorët: Po s’u bë i pijshëm s’paguajmë
​Rritja e çmimit të ujit, banorët: Po s’u bë i pijshëm s’paguajmë
Shqiptarja -  para 17 ore
Në kulmin e debatit për çmimin e ujit, Report TV pyeti banorët e disa zonave të Tiranës.Ata thonë se uji është tërësisht i papijshëm, dhe vjen ose me orare, ose mungon fare. Puset dhe botet janë alternativa ...
213 artikuj te ndërlidhur »

Ndotja/Qindra ton mbetje u  vihet zjarri pranë lumit Tërkuzë
Ndotja/Qindra ton mbetje u  vihet zjarri pranë lumit Tërkuzë
Shqiptarja -  para 18 ore
Vijon masakra mjedisore pranë fshatit Kasallë dhe në zonën e Tërkuzës në Tiranë.Qindra ton mbetje digjen çdo ditë. Report TV ishte në një prej grumbullimeve me mbetje, që hidhen nga Bashkia e Kamzës dhe më pas u vihet ...

Korçë,Transporti Ndërqytetas në grevë:Do bllokojmë rrugët nacionale
Korçë,Transporti Ndërqytetas në grevë:Do bllokojmë rrugët nacionale
Shqiptarja -  para 18 ore
Shoqëria e transportit ndërqytetas, ka zhvilluar ditën e sotme një grevë një ditore.Ata kërkojnë anulimin e vendimit të ministrisë së transporteve për shtimin e 80 linjave paralele të transportit çka sipas tyre shkel ...
10 artikuj te ndërlidhur »

Kavajë, lihen në burg dy tatimorët e denoncuar nga biznesmenia
Kavajë, lihen në burg dy tatimorët e denoncuar nga biznesmenia
Shqiptarja -  para 18 ore
Lihen në burg dy inspektorët e hetimit tatimor të arrestuar në Kavajë pak ditë më parë, pas denoncimit nga një biznesmene . Gjykata e Kavajës ka dhënë masën e arrestit për Ermal Harizaj, 37 vjeç, specialist në ...
3 artikuj te ndërlidhur »