ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 17:53

Shenja
ShBA-ja miraton urgjentisht përdorimin e ilaçeve të malaries te pacientët me koronavirus
ShBA-ja miraton urgjentisht përdorimin e ilaçeve të malaries te pacientët me koronavirus
Administrata e Ushqimit dhe Barnave në SHBA ka dhënë aprovim emergjent për medikamentet anti-malarje që do të përdoren për të trajtuar pacientët me koronavirus. Vendimi vjen një javë pasi presidenti amerikan i quajti ...
Shenja | para 41 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

(VIDEO) Inspektorët mbyllën 22 objekte, 60 tregtarë rritën çmimin e limonëve
(VIDEO) Inspektorët mbyllën 22 objekte, 60 tregtarë rritën çmimin e limonëve
Gjatë kontrollit inspektorial për javën e kaluar, është vërtetuar rritje çmimesh për produkte bazë tek 60 tregtarë. Siç bënë të ditur kryetarja e Këshillit Inspektorial Magdalena Filipovska Grashoska, më shumë lëvizje ...
Shenja | para 60 min | 208 artikuj te ndërlidhur »

(VIDEO) 242 persona nuk e kanë respektuar orën policore në 24 orët e fundit
(VIDEO) 242 persona nuk e kanë respektuar orën policore në 24 orët e fundit
Dyqind e dyzet e dy persona nuk e kanë respektuar orën policore në 24 orët e fundit. Kështu thonë nga Ministria e Punëve të Brendshme, duke nënvizuar se prej tyre, janë arrestuar 95 persona, janë paralajmëruar 37, ...
Shenja | para 69 min | 82 artikuj te ndërlidhur »

(VIDEO) Shkon në 285 numri i të infektuarve, sot 26 raste të reja, një pacient ka vdekur
(VIDEO) Shkon në 285 numri i të infektuarve, sot 26 raste të reja, një pacient ka vdekur
Në Maqedoninë e Veriut janë shëruar edhe 9 pacientë, të infektuar me koronavirus, ndërkaq 1 person ka ndërruar jetë. Kjo është situata me koronavirusin në vend për 24 orët e fundit sipas të dhënave të Ministrisë së ...
Shenja | para 84 min | 208 artikuj te ndërlidhur »

AlternAtivA kërkon nga EVN-ja të bëjë lehtësime për shkak të krizës
AlternAtivA kërkon nga EVN-ja të bëjë lehtësime për shkak të krizës
Në ditët e pandemisë së koronavirusit, kur gjithnjë e më shumë po ngre krye edhe kriza ekonomike, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i ka drejtuar sot një letër kryetar i Këshillit Drejtues të “EVN Maqedoni”, Shtefan ...
Shenja | para 101 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

(VIDEO) Ngritët flamuri i Maqedonisë së Veriut në selinë e NATO-s në Bruksel
(VIDEO) Ngritët flamuri i Maqedonisë së Veriut në selinë e NATO-s në Bruksel
I dëshirojmë mirëseardhje Maqedonisë së Veriut në familjen e NATOS me ngritjen e flamurit para selisë tonë në NATO. 30 flamuj tani do të valëviten së bashku, si simbol i bashkimit dhe solidaritetit. Kështu deklaroi ...
Shenja | para 110 min | 79 artikuj te ndërlidhur »

(VIDEO) Kovid 19, Komisioni  Evropian ndan 38 milionë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor
(VIDEO) Kovid 19, Komisioni Evropian ndan 38 milionë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor
Komisioni Evropian paralajmëroi se janë dorëzuar 38 milionë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor për ballafaqim me krizën shëndetësore dhe rialokim të 374 milion eurove për ndihmë në ballafaqimin me pasojat ...
Shenja | para 113 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

(VIDEO) Transportuesit kërkojnë më shumë ndihmë nga Qeveria
(VIDEO) Transportuesit kërkojnë më shumë ndihmë nga Qeveria
Oda e Shërbyesve ka kërkuar masa të reja nga Qeveria me qëllim lehtësimin e punës së transportuesve duke paralajmëruar se ky sektor është ndër më të goditurit në vend nga kriza me koronavirusin dhe shumë kompani ...
Shenja | para 113 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Spasovski: Prej sot, ne jemi NATO
Spasovski: Prej sot, ne jemi NATO
Kryeministri teknik, Oliver Spasovski ka thënë se sot po realizohet arritja më e madhe e Maqedonisë së Veriut që nga pavarësia e deri tani. “Flamuri i RMV-së sot u ngrit në rrethin e flamujve të familjes së Aleancës së ...
Shenja | para 2 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” së bashku me Kuzhinën humanitare të Dibrës ka ndarë 100 pako me ndihma për dibranët
Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” së bashku me Kuzhinën humanitare të Dibrës ka ndarë 100 pako me ndihma për dibranët
Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” ka ndihmuar sot me 100 pako me artikuj ushqimorë banorët të Dibrës, të cilët janë në izolim për shkak koronavirusit. Zeqri Cenka, përfaqësues i Kuzhinës humanitare Dibër, ka ...
Shenja | para 3 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Stoltenberg: Maqedonia e Veriut tani i ka miqtë dhe aleatët më të mirë në botë
Stoltenberg: Maqedonia e Veriut tani i ka miqtë dhe aleatët më të mirë në botë
I dëshirojmë mirëseardhje Maqedonisë së Veriut në familjen e NATO-s. Ky është moment historik për Maqedoninë e Veriut, vjen në një kohë të koronavirusit. Me këto fjalë ka përgjëndetur ngritjen e flamurit të Maqedonisë ...
Shenja | para 3 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

26 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, një pacient ka humbur jetën
26 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, një pacient ka humbur jetën
Njëzet e gjashtë raste të reja me koroanvirus janë regjistruar në vendin tonë në 24 orët e fund. Me këtë numri i të infektuarve është 285, raporton SHENJA. Një pacient ka humbur jetën, ndërsa nëntë janë shëruar. Në ...
Shenja | para 3 ore | 208 artikuj te ndërlidhur »

60 tregtarë kanë rritur çmimet e produkteve, më tepër të limonit
60 tregtarë kanë rritur çmimet e produkteve, më tepër të limonit
Gjatë kontrollit inspektorial për javën e kaluar, është vërtetuar rritje çmimesh për produktet bazë tek 60 tregtarë. Siç bënë të ditur kryetarja e Këshillit inspektorial Magdalena Filipovska Grashoska, më shumë lëvizje ...
Shenja | para 3 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Me dy fluturime nga Vjena dhe Baseli arrijnë 360 qytetarë, do të dërgohen në karantinë shtetërore
Me dy fluturime nga Vjena dhe Baseli arrijnë 360 qytetarë, do të dërgohen në karantinë shtetërore
Me fluturime të organizuara humanitare nga Vjena dhe Baseli sot pritet të arrijnë në vend gjithsej 360 shtetas tanë, të cilët më pas me autobusë do të dërgohen në hotelet e caktuara për karantinë shtetërore. Qeveria e ...
Shenja | para 4 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

Gashi i shkruan letër EVN-së: Gjatë epidemisë rryma të jetë vetëm me tarifën e lirë!
Gashi i shkruan letër EVN-së: Gjatë epidemisë rryma të jetë vetëm me tarifën e lirë!
Kryetari i partisë Aletrnativa Afrim Gashi i ka shkruar një letër, kryetarit të Këshillit drejtues të EVN-së-Maqedoni, duke i kërkuar atij, që në këtë kohë krize ryma të jetë vetëm me tarifën e lire. “I nderuari z. ...
Shenja | para 4 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Iran, rritet në 2.757 numri i të vdekurve nga COVID-19
Iran, rritet në 2.757 numri i të vdekurve nga COVID-19
Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 117 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në 2.757 numrin e të vdekurve në vend, transmeton Anadolu Agency (AA) Zyrtari për marrëdhënie me publikun ...
Shenja | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Kryeministri Edi Rama publikoi sot një grafik që tregon ritmin e përhapjes së COVID-19 në Shqipëri dhe në vende të tjera të rajonit dhe botës. Rama kërkoi nga qytetarët të bëjnë rezistencë në këtë situatë. “Rezistencë, ...
Shenja | para 5 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Kroaci, 56 raste të reja me koronavirus, gjithsej 713 të infektuar
Kroaci, 56 raste të reja me koronavirus, gjithsej 713 të infektuar
Shtabi i Mbrojtjes Civile i Kroacisë sot do të shpallë rezultatet e reja mbi gjendjen e të infektuarve me koronavirus, kurse deri më tani në këtë vend janë konfirmuar 713 persona të infektuar dhe gjashtë të vdekur nga ...
Shenja | para 5 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Benzema “injoron” Giroud: Unë “makinë” Formula 1, ai një kart
Benzema “injoron” Giroud: Unë “makinë” Formula 1, ai një kart
Karim Benzema dhe Olivier Giroud nuk kanë shkuar asnjëherë mirë, ndërsa sulmuesi i Realit të Madridit prej kohësh nuk grumbullohet në Kombëtaren Franceze, për shkak të një skandali seksual dhe në vend të tij ka luajtur ...
Shenja | para 5 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Tetovë: Arrestohen nëna dhe dy vajzat
Tetovë: Arrestohen nëna dhe dy vajzat
Dje rreth orës 18 e 30 minuta, pjesëtarët e policisë nga SPB Tetovë, e kanë privuar nga liria 39-vjeçaren N.I. dhe dy vajzat e saj, për arsye se gjatë bastisjes së kryer në banesën e tyre në Bllokun 82 në Tetovë, është ...
Shenja | para 6 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi takon ambasadorët e Quint-it dhe të BE-së: Kosova ka nevojë për një qeveri gjithëpërfshirëse, që do të sjellë stabilitet dhe unitet
Thaçi takon ambasadorët e Quint-it dhe të BE-së: Kosova ka nevojë për një qeveri gjithëpërfshirëse, që do të sjellë stabilitet dhe unitet
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët e Quintit dhe atë të Bashkimit Evropian në Prishtinë, për t’i informuar për hapat që do t’i ndërmarrë pas shkarkimit të Qeverisë Kurti nga ...
Shenja | para 6 ore | 242 artikuj te ndërlidhur »

Shkon në 11 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri
Shkon në 11 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri
Një 79-vjeçar ka humbur jetën në Shqipëri si pasojë e Coronavriusit, duke e çuar në 11 numrin e viktimave. Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë në një deklaratë për mediat, tha se janë 11 raste të reja. Në total janë 223 ...
Shenja | para 6 ore | 255 artikuj te ndërlidhur »

Pesë policë në Maqedoninë e Veriut janë infektuar me koronavirus
Pesë policë në Maqedoninë e Veriut janë infektuar me koronavirus
Zv/ministri Agim Nuhiu ka bërë të ditur se pesë policë janë të infektuar me virusin Kovid-19. “Virusi Covid-19 ka filluar të godasë Ministrinë e Brendshme. Të konfirmuar kemi 5 punonjës të policisë, kurse në Stacionin ...
Shenja | para 6 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

MPB: Gjithsej 242 persona nuk e kanë respektuar orën policore, 95 prej tyre janë arrestuar
MPB: Gjithsej 242 persona nuk e kanë respektuar orën policore, 95 prej tyre janë arrestuar
Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendin 109 personave u janë dhënë vendime për vetizolim, ndërsa 112 persona kanë nënshkruar deklarata për vetizolim, kumtoi MPB. Sipas statistikave të MPB-së, nga ana e ...
Shenja | para 6 ore | 82 artikuj te ndërlidhur »

Idlibi në qendër të luftës civile siriane
Idlibi në qendër të luftës civile siriane
Përskaj faktit që regjimi kërcënon pikat monitoruese të ushtrisë turke, me qëllim që t’i largojë nga pozicionet në të cilat ushtria e Turqisë është pozicionuar – shqetësimi real i Turqisë qëndron edhe në rast se regjimi ...
Shenja | para 7 ore |

40 të vdekur në Greqi nga koronavirusi
40 të vdekur në Greqi nga koronavirusi
Në Greqi ka shkuar në 40 numri i viktimave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Mediat greke raportojnë se të dielën humbën jetën 7 persona. Pothuajse të gjithë viktimat vuanin edhe nga sëmundje të tjera të ...
Shenja | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

66 të vdekur sot në Gjermani, numri i të prekurve me COVID-19 kalon mbi 57 mijë
66 të vdekur sot në Gjermani, numri i të prekurve me COVID-19 kalon mbi 57 mijë
Agjencia e Shëndetit Publik të Gjermanisë ka njoftuar se në këtë shtet janë regjistruar 66 viktima nga dje prej Koronavirusit. Sipas saj numri i të prekurve me këtë virus ka kaluar në 57 mijë e 298 vetave me 4 mijë e ...
Shenja | para 7 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Vulin: Nëntë ushtarë në Serbi të infektuar me koronavirus
Vulin: Nëntë ushtarë në Serbi të infektuar me koronavirus
Nëntë ushtarë janë infektuar me koronavirus, por të gjithë ndihen mirë dhe me sukses po rikuperohen, deklaroi sot ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, transmeton Anadolu Agency (AA). Vulin tha se këto ...
Shenja | para 7 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Gjatë ditës fluturime nga Vjena dhe Baseli për kthim të shtetasve të Maqedonisë së Veriut
Gjatë ditës fluturime nga Vjena dhe Baseli për kthim të shtetasve të Maqedonisë së Veriut
Shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut të cilët janë paraqitur për fluturimet humanitare pritet sot të arrijnë në vend me fluturime nga Vjena dhe Baseli. Mbrëmë pas mesnatës pritej aeroplani me 180 shtetas tanë ...
Shenja | para 8 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

Treni i shpejtë shndërrohet në spital, francezët transportojnë të prekurit nga coronavirusi edhe me helikopterë
Treni i shpejtë shndërrohet në spital, francezët transportojnë të prekurit nga coronavirusi edhe me helikopterë
Në Francë disa ditë më parë ka filluar evakuimi i organizuar i pacientëve të prekur nga coronavirusi – duke u transportuar me trenin e shpejtë TGV që është i pajisur me të gjitha pajiset medicinale dhe po dërgohen nga ...
Shenja | para 8 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi/ Trump: Kemi bërë një punë të mirë nëse kemi më pak se 100 mijë të vdekur
Koronavirusi/ Trump: Kemi bërë një punë të mirë nëse kemi më pak se 100 mijë të vdekur
Nëse Shtetet e Bashkuara arrijnë të mbajnë “100 mijë ose më pak” vdekjet nga koronavirusi “ne do të kemi bërë një punë të mirë”. Kështu tha Presidenti amerikan Donald Trump, duke theksuar gjithashtu se në SHBA “kulmi i ...
Shenja | para 9 ore | 83 artikuj te ndërlidhur »

SHBA në alarm për coronavirusin, Trump flet për pikun e vdekjeve dhe del me një vendim të ri
SHBA në alarm për coronavirusin, Trump flet për pikun e vdekjeve dhe del me një vendim të ri
Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, me rreth 140 mijë të testuar pozitivë. Në një konferencë shtypi të dielën mbrëma, Presidenti ...
Shenja | para 9 ore | 83 artikuj te ndërlidhur »

Spanjë, brenda një dite 838 viktima nga koronavirusi
Spanjë, brenda një dite 838 viktima nga koronavirusi
Brenda 24 orëve të kaluara në Spanjë janë regjistruar 838 viktima nga koronavirusi, kështu numri i përgjithshëm ka shkruar në 6802. Sipas Universitetit Johns Hopkins në Spanjë të prekur me Covid-19 janë 80 mijë e 31 ...
Shenja | para 9 ore | 250 artikuj te ndërlidhur »

Moska futet në karantinë shkaku i Coronavirusit
Moska futet në karantinë shkaku i Coronavirusit
Kryeqyteti i Rusisë do të futet në karantinë nga e hëna për ta parandaluar përhapjen e Coronavirusit, njoftoi kryetari i tij, Sergei Sobyanin. Ai njoftoi përmes një deklarate se të gjithë banorët se Moskës do ta kenë të ...
Shenja | para 9 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Shkon në mbi 720 mijë numri global i të infektuarve me Coronavirus
Shkon në mbi 720 mijë numri global i të infektuarve me Coronavirus
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, mbi 723 mijë njerëz në mbarë botën tashmë janë infektuar me Coronavirus, ndërsa mbi 34 mijë kanë vdekur. Virusi është përhapur në 177 shtete dhe territore të ndryshme, ...
Shenja | para 9 ore | 250 artikuj te ndërlidhur »

Arrin në 300 numri i viktima nga koronavirusi në Zvicër
Arrin në 300 numri i viktima nga koronavirusi në Zvicër
Zvicra është një tjetër shtet europian, i goditur nga koronavirusi. Në shtetin zviceran, ku jetojnë shumë shqiptarë, numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 300 persona. Ndërsa, numërohen gjithsej në Zvicër 14 ...
Shenja | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Të mos stigmatizohen të prekurit nga koronavirusi dhe ata në karantinë
Të mos stigmatizohen të prekurit nga koronavirusi dhe ata në karantinë
Krizat janë kohë kur njerëzimi vihen në test. As të prekurit nga koronavirusi, as bashkëqytetarët tanë të vendosur në karantinë nuk duhet të stigmatizohen. Nuk guxojmë të lejojmë, deklaroi në profilin e tij në Fejsbuk ...
Shenja | para 10 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

80-vjeçarja nga Durrësi fiton luftën ndaj koronavirusit
80-vjeçarja nga Durrësi fiton luftën ndaj koronavirusit
Në Shqipëri një grua e moshuar është shëruar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri, Edi Rama në një postim në Facebook. “Lajm i mirë: nënë Haxhireja nga Durrësi, plot 80 vjeç, u shërua”, shkruan Rama ...
Shenja | para 10 ore | 52 artikuj te ndërlidhur »

MPB prej sot do t’i dorëzojë kartat e identitetit dhe patentë shoferët në adresën shtëpiake
MPB prej sot do t’i dorëzojë kartat e identitetit dhe patentë shoferët në adresën shtëpiake
Kartat e identitetit dhe patentë shoferët prej sot do të ketë mundësi të dorëzohen në adresën shtëpiake të qytetarëve. Kjo nuk vlen edhe për pasaportat për të cilat duhet të vendoset gjurma e gishtit gjatë marrjes së ...
Shenja | para 10 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Prej sot në Poliklinikën Çair, ndërsa deri në fund të javës edhe në “Mlin Ballkan” do të bëhen testime për Kovid 19
Prej sot në Poliklinikën Çair, ndërsa deri në fund të javës edhe në “Mlin Ballkan” do të bëhen testime për Kovid 19
Testimi për koronavirusin prej sot në Shkup do të bëhet në Poliklinikën e Çairit, ndërsa deri në fund të javës edhe në Poliklinikën “Mlin Ballkan”. Edhe dy pika do të hapen në qytetet tjera të vendit. Sistemi i caktimit ...
Shenja | para 10 ore | 208 artikuj te ndërlidhur »

SHBA, teste gjaku për të identifikuar personat me imunitet ndaj COVID-19
SHBA, teste gjaku për të identifikuar personat me imunitet ndaj COVID-19
Studiuesit thonë se personat që cilët kanë fituar imunitet ndaj sëmundjes, mund të jenë ndër të parët që mund t’i kthehen jetës normale. Aktualisht nuk dihet numri i saktë i njerzve që kanë arritur ta mposhtin virusin. ...
Shenja | para 18 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Rama: 5848 familje janë ndihmuar vetëm sot
Rama: 5848 familje janë ndihmuar vetëm sot
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se po vijojnë ndihmat e dhëna për familjet në nevojë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama bëri të ditur se vetëm sot janë ndihmuar 5848 familje me gjëra ...
Shenja | para 19 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Prej nesër do të hapen pika për kontrolle stomatologjike, mbyllen ordinancat private për shkak Kovid-19
Prej nesër do të hapen pika për kontrolle stomatologjike, mbyllen ordinancat private për shkak Kovid-19
Duke e pasur parasysh mundësinë e zgjerimit të koronavirusit, ministria e shëndetësisë ka urdhëruar të gjithë shtëpitë shëndetësore në tërë territorin të hapin pika stomatologjike, por vetëm për raste urgjente. Banorët ...
Shenja | para 19 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Kusari-Lila: LDK do të dilte me mocion kundër Kurtit edhe sikur të mos shkarkohej Veliu
Kusari-Lila: LDK do të dilte me mocion kundër Kurtit edhe sikur të mos shkarkohej Veliu
Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se shkarkimi i ministrit të Brendshëm Agim Veliu nuk ka qenë hapi i parë për thirrjen e mocionit të mosbesimit të iniciuar nga ...
Shenja | para 19 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Insistojmë në shkurtimin e rrogave, në buxhet do të mungojnë 2.2 miliardë euro
Zaev: Insistojmë në shkurtimin e rrogave, në buxhet do të mungojnë 2.2 miliardë euro
Ish kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë për portalin Faktor, ka thënë se më mirë është të shtrëngohen dhëmbët dy muaj me qëllim që çdokush të ketë të ardhura, se sa të vihet në pikëpyetje ...
Shenja | para 20 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Kurti për Covid-19: Kjo është situata më serioze që pas luftës në Kosovë
Kurti për Covid-19: Kjo është situata më serioze që pas luftës në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është adresuar sonte qytetarëve të vendit në kohën kur vendi sikurse e gjithë bota po përballet me pandeminë e koronavirusit. Ai me këtë rast u ka bërë thirrje edhe një ...
Shenja | para 20 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Pse në Bjellorusi vazhdon të luhet futbolli, përkundër koronavirusit?
Pse në Bjellorusi vazhdon të luhet futbolli, përkundër koronavirusit?
Premierliga në Bjellorusi po vazhdon të luhet si normalisht, përkundër pandemisë që e ka kapluar globin, e posaçërisht Evropën. Sezoni i ri i kampionatit elitar në Bjellorusi filloi më 19 mars, dhe ndeshjet nuk janë ...
Shenja | para 20 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi, Meta: Periudhë e vështirë, por Europa ka kaluar dy Luftëra Botërore
Koronavirusi, Meta: Periudhë e vështirë, por Europa ka kaluar dy Luftëra Botërore
Bashkimi Europian po përjeton një periudhë të shënjuar nga “vështirësi të mëdha”, por në të kaluarën ka përjetuar periudha “shumë më të vështira” sesa kjo aktuale me pandeminë Covid-19, përfshirë dy Luftëra Botërore”. ...
Shenja | para 21 ore | 312 artikuj te ndërlidhur »

Francë, shkon në 2.606 bilanci i të vdekurve nga koronavirusi
Francë, shkon në 2.606 bilanci i të vdekurve nga koronavirusi
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Francë është rritur në 2.606, transmeton Anadolu Agency (AA). Bilanci i viktimave është rritur pasi në 24 orët janë regjistruar 292 viktima, tha ministri francez i ...
Shenja | para 21 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria e Sllovenisë miraton “Mega ligjin e koronës”, kompanitë dhe qytetarët do të ndihmohen me tre miliardë euro
Qeveria e Sllovenisë miraton “Mega ligjin e koronës”, kompanitë dhe qytetarët do të ndihmohen me tre miliardë euro
Qeveria e Sllovenisë pas dy ditëve mbledhje më në fund ka miratuar të ashtuquajturin “Ligji i koronës” me të cilin qytetarët dhe kompanitë do të përfitojnë ndihmë direkte financiare prej tre miliardë euro, ka bërë të ...
Shenja | para 22 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved