ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 16:56

Saranda Web
Automjeti rrëshket dhe përplaset me pallatin, lëndohet drejtuesi
Automjeti rrëshket dhe përplaset me pallatin, lëndohet drejtuesi
Nje aksident ka ndodhur ne nje prej rrugeve dytesore ne zonen e Turizem Kanali i Cukës. Sipas informacioneve te para, automjeti i ngarkuar me inerte eshte permbysur dhe me pas eshte perplasur me pallatin. Ende nuk dihen ...
Saranda Web | para 99 min |

Pritë te Ura e Çukës, policia arreston 2 persona me 26 kg kanabis
Pritë te Ura e Çukës, policia arreston 2 persona me 26 kg kanabis
Policia e Sarandës njofton së vijim të punës së pandërprerë për goditjen e rasteve në drejtim të fushës së narkotikëve dhe vendosjen e autorëve para përgjegjësisë penale, Strukturat e Narkotikëve pranë Komisariatit të ...
Saranda Web | para 3 ore | 143 artikuj te ndërlidhur »

Denoncimi: I dënuar 6 herë, Rilindja e emëron sekretar të Bashkisë Delvinë
Denoncimi: I dënuar 6 herë, Rilindja e emëron sekretar të Bashkisë Delvinë
Ish-deputeti Ervin Salianji ka publikuar në Facebook një dokument, ku sekretari i ri i Bashkisë Delvinës rezulton se është dënuar të paktën 6 herë. Bëhet fjalë për Shkëlqim Haxhin, ish-noter që rezulton të jetë dënuar ...
Saranda Web | para 20 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ministria e Mbrojtjes kërkon 312 ushtarë, njihuni me pozicionet dhe kriteret
Filluan regjistrimet e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë në FA për periudhën 09 mars – 15 maj 2020 sipas rajoneve e hënë, 07 tetor 2019 15:12 Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ...
Saranda Web | para 22 ore |

Ligji i ri: Gjobë nga 30 në 100 mijë lekë nëse përdorni qeset plastike
Qeveria synon që të vendosë nën kontroll përdorimin qeseve plastike duke aplikuar tashmë masa edhe për përdoruesit e tyre. Një draft ligj i Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit e shton listën e masave administrative edhe ...
Saranda Web | para 24 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Limioni me PPP/ Reagon PD: Porti në duart e oligarkëve Dulaku-Kastrati
Një ditë më parë Saranda Web zbuloi se është dhënë me koncesion (PPP) “Limioni” në Sarandë. Por kush janë përfituesit e miliona eurove që rrjedhin prej këtyre koncesioneve me afat 35 vjet? Partia Demokratike ka ...
Saranda Web | 22-Oct-2019 15:00 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Socialistët vjedhin kryeplakun e Mursisë
Votimi per kryeplakun e Mursise ka kaluar ne nje masaker te vertete elektorale, ku per socialistet per te shpallur fitues kandidatin e tyre, kane nxjerre te pavlefshme 8 vota, aq sa u duheshin per te shpallur fituesin. ...
Saranda Web | 21-Oct-2019 23:40 |

Gjendet një leje drejtim automjeti e humbur
Gjendet një leje drejtim automjeti e humbur
Eshte gjetur e humbur nje leje drejtimi automjeti e nje shtetasi gjerman. Kushdo qe ka info kush eshte ky person, lutet ta njoftoje per te kontaktuar ne Saranda Web
Saranda Web | 21-Oct-2019 22:14 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Eri Sulo emërohet drejtor i Parkut të Butrintit
Kryetari i FRESSH Sarandë Eri Sulo është emëruar drejtor i Parkut Kombëtar të Butrintit. Emërimi i Eri Sulo në këtë pozicion kishte kohë që ishte përfolur dhe lajmi është konfirmuar nga Saranda Web. Eri Sulo zëvendëson ...
Saranda Web | 21-Oct-2019 22:00 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gjendet nga familjarët i vdekur në krevat i riu
Një 30 vjeçar është gjetur nga familjarët i vdekur në shtratin e tij. Ngjarja ka ndodhur në Ksamil, ku i riu me inicialet E. O është gjetur pa jetë në shtratin e tij nga familjarët, të cilët kanë njoftuar policinë. ...
Saranda Web | 21-Oct-2019 19:55 | 15 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved