ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 19:41

Republika
Janushev: PSP është në vdekje klinike
Janushev: PSP është në vdekje klinike
Sekretari i Përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev nëpërmjet rrjetit social në ‘Facebook’ shkroi se PSP është në vdekje klinike dhe se me shkarkimin e Janevës edhe de facto do të jetë e vdekur. “Ndoshta do të ...
Republika | para 5 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Dhurata Dora humb një person të dashur të familjes
Dhurata Dora humb një person të dashur të familjes
Dhurata Dora ka humbur një person të dashur për të. Ajo përmes rrjeteve sociale ka treguar sot ka ndërruar jetë gjyshja e saj “Prehu në paqe nana”, ka shkruar këngëtarja. Ndërsa, kujtojmë që mbrëmë Dhurata ka performuar ...
Republika | para 7 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

Getoari reagon për herë të parë pas lajmeve për ndarjen nga Marina
Getoari reagon për herë të parë pas lajmeve për ndarjen nga Marina
Reperi Getoar Selimi ka reaguar për herë të parë pas lajmeve që qarkulluan në portale se martesa e tij me moderatoren Marina Vjollca kishte marrë fund. Këngëtari ka publikuar një krah të shoqes, duke treguar kështu se ...
Republika | para 7 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

‘Hanim mish qeni’, dëshmitarët e komunizmit rrëfejnë tmerrin që përjetuan
‘Hanim mish qeni’, dëshmitarët e komunizmit rrëfejnë tmerrin që përjetuan
Dëshmi të reja të personave që vuajtën në ish Kampin e Internimit në Tepelenë hodhën dritë mbi krimet e komunizmit në Shqipëri. Familjarët shpresojnë se informacionet më të fundit nga banorët e kësaj zone do të ...
Republika | para 7 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Prova të reja me raketa të Koresë së Veriut
Prova të reja me raketa të Koresë së Veriut
Koreja e Veriut ka kryer një tjetër provë me raketa balistike, duke shkelur një premtim bërë presidentit amerikan, Donald Trump, se do të përmbahet nga provat e tilla pas përfundimit të ushtrimeve ushtarake ...
Republika | para 7 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Policia e Maqedonisë arrestoi shtetasin gjerman i cili akuzohet nga policia gjermane për 700 kilogramë kokainë
Policia e Maqedonisë arrestoi shtetasin gjerman i cili akuzohet nga policia gjermane për 700 kilogramë kokainë
Siç njoftojnë nga MPB, më 21 gusht, Byroja për Siguri Publike – Departamenti për zbulimin e krimit të organizuar dhe serioz së bashku me zyrtarët policorë të shërbimin gjerman dhe zyrtarët e njësisë për luftën kundër ...
Republika | para 7 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

BDI e shqetësuar nga lidhjet e bandave të drogës me partitë, përkrah aksionet policore
BDI e shqetësuar nga lidhjet e bandave të drogës me partitë, përkrah aksionet policore
Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe përkrah aksionet policore anti-drogë në Gostivar dhe Tetovë dhe inkurajon institucionet e rendit që ta intensifikojnë edhe më tepër kontrollin e reptë, në veçanti në ...
Republika | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Moti sot
Moti sot
Moti sot gjatë orëve të paradites do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë orëve të pasdites vranësirat do të rriten, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit, ku do të ketë kushte për reshje të shiut. ...
Republika | para 7 ore | 85 artikuj te ndërlidhur »

Katica Janeva në gjendje të rëndë në Shutkë?!
Katica Janeva në gjendje të rëndë në Shutkë?!
Prokurorja e dorëhequr speciale, Katica Janeva është në gjendje të rëndë shëndetësore në Shutkë, pas ndalimit të saj para dy ditësh. Sipas portalit “Skopje1.mk”, ajo nuk ka qenë mirë që para se të kapet ng policia. Ajo ...
Republika | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Kërkohet përjashtimi i prokurores Lile Stefanova nga rasti “Titanik”
Kërkohet përjashtimi i prokurores Lile Stefanova nga rasti “Titanik”
Në seancën e sotme të “Titanik” të PSP-së, avokati mbrojtës Dimitar Dangov kërkoi përjashtimin e prokurores Lile Stefanova nga përfaqësimi i kësaj lënde, njofton Zhurnal. Siç tha avokati Dangov, arsyet e kësaj kërkese ...
Republika | 23-Aug-2019 11:17 | 13 artikuj te ndërlidhur »

A e la Geti pa punë Marinën? Zbulohet e vërteta
A e la Geti pa punë Marinën? Zbulohet e vërteta
Marina Vjollca është një prej moderatoreve më të komentuara dhe më të dashura për publikun shqiptar. Prej disa muajsh Marinën nuk e kemi parë më në ekran dhe fillimisht u tha që Marina mbeti larg televizionit prej ...
Republika | 23-Aug-2019 11:12 | 15 artikuj te ndërlidhur »

Poloni, rrufeja i merr jetën 4 personave, mbi 100 të tjerë të lënduar
Poloni, rrufeja i merr jetën 4 personave, mbi 100 të tjerë të lënduar
Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 të tjerë janë plagosur nga goditja e rrufesë në Poloni, njoftoi kryeministri i vendit Mateusz Morawiecki. Në majën e malit Gievont një grupi i turistëve, në ...
Republika | 23-Aug-2019 11:05 | 25 artikuj te ndërlidhur »

Bashkoni pëllëmbët dhe mësoni sa fat keni në dashuri
Bashkoni pëllëmbët dhe mësoni sa fat keni në dashuri
Duart mund të tregojnë më shumë për fatin tuaj në dashuri. Në fakt “pronari” i duarve mund të mos na japë shumë informacione, por duart do t’ju tregojnë detaje interesante Lexuesit e dorës gjetën vijën e dashurisë dhe ...
Republika | 23-Aug-2019 11:03 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Pas ‘Bye Bye’, Dafina dhe Tayna kanë gati edhe këngën tjetër bashkë
Pas ‘Bye Bye’, Dafina dhe Tayna kanë gati edhe këngën tjetër bashkë
Dafina dhe Tayna po vijnë me një këngë tjetër bashkë, pas hitit ‘Bye Bye’. Bashkëpunimi i tyre ka bërë bujë shmë të madhe në muzikë shqiptare, duke u dëgjuar e komentuar shumë. E Gazeta Express merr vesh se Dafina ...
Republika | 23-Aug-2019 11:03 | 80 artikuj te ndërlidhur »

Fjolla Morina ‘përvëlon’ me fotot e fundit
Fjolla Morina ‘përvëlon’ me fotot e fundit
Fjolla Morina është një prej këngëtareve më të dashura shqiptare. Këngëtarja ekstravagante nuk rresht së postuari foto dhe video ku ajo tregon linjat tepër seksi. Së fundmi, bukuroshja ka publikuar në rrjetet sociale ...
Republika | 23-Aug-2019 10:40 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Adelina Ismaili shtatzënë për herën e dytë, kjo foto tregon gjithçka
Adelina Ismaili shtatzënë për herën e dytë, kjo foto tregon gjithçka
Dy vite pasi solli në jetë djalin e saj Uliks, Adelina Ismaili ka ngritur dyshime për një shtatzëni të dytë. Në një foto të publikuar së fundmi nga miku i saj, Eraldo Rexho këngëtarja shfaqet me disa kile më shumë dhe ...
Republika | 23-Aug-2019 10:38 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Noti sot do jetë kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa verilindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të arrijnë prej 12 deri më 21 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore ...
Republika | 23-Aug-2019 10:34 | 85 artikuj te ndërlidhur »

DAP sot do të kryejë kontroll në kompanitë e “Boki 13”
DAP sot do të kryejë kontroll në kompanitë e “Boki 13”
Drejtoria për të Ardhura Publike nga sot do të fillojë kontrolle në kompanitë e Bojan Jovanovskit dhe tek personat fizikë dhe juridik të lidhur me rastin “Haraçi”. Kontrollet i ka konfirmuar edhe drejtoresha e DAP Sanja ...
Republika | 23-Aug-2019 10:34 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Sot në Kuvend do të dorëzohen propozimet e ministrave dhe zv. ministrave të ri
Sot në Kuvend do të dorëzohen propozimet e ministrave dhe zv. ministrave të ri
Kryeministri Zoran Zaev pritet që sot të paraqesë në Kuvend propozimet për postet bosh të kabinetit. Ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca plenare për të zgjedhur ministrat e rinj dhe zëvendësministrat. Siç njoftoi ...
Republika | 23-Aug-2019 10:31 | 61 artikuj te ndërlidhur »

VMRO-DPMNE. Zaev tregoi se nuk ka për qëllim ta reformojë LSDM
VMRO-DPMNE. Zaev tregoi se nuk ka për qëllim ta reformojë LSDM
Zaevi është i dëshpëruar. I futur në krime dhe korrupsion kërkon ndihmë dhe mbështetje që ta largojë vëmendjen nga vetja. Ato me përvojë e shmangin sepse e dimë se i afrohet fundi dhe për këtë duhet t’i kthejë kuadrot ...
Republika | 23-Aug-2019 10:28 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Për herë të parë, gjuha shqipe u përdor zyrtarisht në manifestimin Mbrëmjet Strugane të Poezisë
Për herë të parë, gjuha shqipe u përdor zyrtarisht në manifestimin Mbrëmjet Strugane të Poezisë
Pas gati gjashtë dekadash të ekzistencës së Mbrëmjeve Strugane të Poezisë, poezia “Tëga za jug” u lexua për herë të parë edhe në gjuhën shqipe. Në hapjen e festivalit mbrëmë, përveç gjuhës maqedonase dhe angleze, siç ...
Republika | 22-Aug-2019 15:40 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Pamje nga vorrim i nënës së Katica Janevës, por asaj nuk iu lejua të merr pjesë në kortezhin funeral (FOTO)
Pamje nga vorrim i nënës së Katica Janevës, por asaj nuk iu lejua të merr pjesë në kortezhin funeral (FOTO)
Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva, mëngjesin e sotëm nën shoqërim të policisë nga Burgu i Shutkës u nis drejtë Gjevgjelisë për të marrë pjesë në varrim të nënës së saj e cila ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme. ...
Republika | 22-Aug-2019 15:40 | 113 artikuj te ndërlidhur »

Pas ‘OnRecords’, Fero heq dorë edhe nga Arbenita
Pas ‘OnRecords’, Fero heq dorë edhe nga Arbenita
Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli janë dyshja më e përfolur e shoëbizit. Kohët e fundit, ata po shfaqeshin kaq të dashuruar dhe të lumtur krahë njëri tjetrit sa na bënë të mendonim se së shpëjti lidhja do të ...
Republika | 22-Aug-2019 15:30 | 12 artikuj te ndërlidhur »

5 simbolet e dashurisë dhe kuptimet e vërteta që fshihen pas tyre
5 simbolet e dashurisë dhe kuptimet e vërteta që fshihen pas tyre
Dashuria ndër shekuj është shprehur përmes fjalëve, gjesteve të ndryshme. Shumë simbole janë përdorur nga njerëzit për ta përfaqësuar atë. Ka disa prej tyre që sado vite të kalojnë, ruajnë të njëjtën vlerë e të tjera që ...
Republika | 22-Aug-2019 15:30 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kosovari vjen në Shqipëri të shesë makinën 30 mijë Euro, por i ndodh e papritura
Kosovari vjen në Shqipëri të shesë makinën 30 mijë Euro, por i ndodh e papritura
Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur ditën e sotme në Fushë-Krujë. Një shtetas nga Kosova, ka ardhur për ta shitur makinën e tij tip “Audi A6” me vlerë 30.0000 euro në vendin tonë. Shtetasi i Kosovës, është takuar me ...
Republika | 22-Aug-2019 15:20 | 3 artikuj te ndërlidhur »

E frikshme: “Mushkëritë e botës” po shkatërrohen, zjarre masive në Amazonë! (VIDEO)
E frikshme: “Mushkëritë e botës” po shkatërrohen, zjarre masive në Amazonë! (VIDEO)
Prej disa ditësh pyjet e Amazonës i kanë kapluar vatra të mëdha zjarri, duke bërë që ngjarja dhe dëmet të marrin përmasa serioze. Vatrat e zjarrit po përpijnë me ritme të frikshme pyjet e shiut në Amazonë, e sipas ...
Republika | 22-Aug-2019 15:15 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Diçka e mistershme është zbuluar për dorën e mbretëreshës Elizabeth
Diçka e mistershme është zbuluar për dorën e mbretëreshës Elizabeth
Simboli i përshëndetjes me dorë e shoqëron mbretëreshën Elizabeth II prej dekadash, por nëse monarkes britanike 92-vjeçare i lodhet dora, s’ka pse e braktis detyrën. Ajo përdor një pajisje me mekanizmin e tundjes së ...
Republika | 22-Aug-2019 15:10 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Avokati i Katica Janevës do ta ankimoj vendimin për paraburgim
Avokati i Katica Janevës do ta ankimoj vendimin për paraburgim
Avokati i prokurores speciale Katica Janeva, Stevan Pavlleski ka deklaruar se grumbullon dokumentet e nevojshme dhe se deri në mbrëmje do të dorëzoj ankesë deri tek Këshilli Penal për masën e paraburgimit. Masën e ...
Republika | 22-Aug-2019 15:10 | 113 artikuj te ndërlidhur »

Dua feston ditëlindjen e 24-të, kjo është dhurata që pranoi nga i dashuri (FOTO)
Dua feston ditëlindjen e 24-të, kjo është dhurata që pranoi nga i dashuri (FOTO)
Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, feston sot ditëlindjen e 24-të. Këngëtarja ka pranuar urime të shumta nga fansat. Si dhuratë nga i dashuri Anwar Hadid, Dua ka pranuar një gur të çmuar. Dua është e lindur ...
Republika | 22-Aug-2019 15:10 | 64 artikuj te ndërlidhur »

Tre persona në Prilep dyshohen për dhunë, ngritet aktakuzë ndaj tyre
Tre persona në Prilep dyshohen për dhunë, ngritet aktakuzë ndaj tyre
Prokuroria Themelore e Prilepit ka sjellur vendim për zbatimin e procedurës hetuese ndaj tre personave, të ciltë dyshohet se e kanë kryer veprën penale “dhunë”. Ata më 19 gusht në një kafene në Prilep, pa arsye e kanë ...
Republika | 22-Aug-2019 14:57 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Gostivar: 20 vjeçari me makinë pa leje ‘fluturon’ nga rruga, lëndohen tre persona mes tyre një rëndë
Gostivar: 20 vjeçari me makinë pa leje ‘fluturon’ nga rruga, lëndohen tre persona mes tyre një rëndë
Dje rreth orës 12.00, në rrugën lokale të fshatit Kalishtë të Gostivarit, shoferi i ri pa leje ka humbur kontrollin e makinës, nga ku kanë mbetur të plagosur 3 persona. Sipas policisë makina e tipit “Golf,, me targa të ...
Republika | 22-Aug-2019 14:09 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Janeva arriti në Gjevgjeli, merr pjesë në varrimin e nënës së sajë
Janeva arriti në Gjevgjeli, merr pjesë në varrimin e nënës së sajë
Nën përcjellje policore ka arritur sot në Gjevgjeli prokurorja speciale Katica Janeva për të marrë pjesë në varrimin e nënës së sajë, e cila ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme. Në morgun e varrezave të qytetit, ...
Republika | 22-Aug-2019 14:06 | 113 artikuj te ndërlidhur »

Osmani: Zhvillimet aktuale, kërcënim i drejtpërdrejtë ndaj kapaciteteve institucionale
Osmani: Zhvillimet aktuale, kërcënim i drejtpërdrejtë ndaj kapaciteteve institucionale
Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në pres konferencë për media foli për zhvillimet e fundit në vend duke theksuar se rasti i fundit është kërcënim i drejtpërdrejt ndaj kapaciteteve institucionale ...
Republika | 22-Aug-2019 14:06 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Rasti “Monstra” shtyhet për 5 shtator
Rasti “Monstra” shtyhet për 5 shtator
Gjykimi për rastin “Monstra” vrasjen e pesëfishtë tek Liqeni i Smillkovcës më 12 prill të vitit 2012 është shtyrë për 5 shtator për shkak të mungesës së kryetarit të këshillit të gjyqtarëve Ognen Stavrev, i cili është ...
Republika | 22-Aug-2019 12:47 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Pesë gjëra që duhet të bësh çdo darkë për të shmangur rrudhat
Pesë gjëra që duhet të bësh çdo darkë për të shmangur rrudhat
Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi trupi prodhon më pak kolagjen. Megjithatë, nëse çdo darkë i respekton ...
Republika | 22-Aug-2019 12:30 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Amerika tronditet sërish, qëllohet me snajper një deputet
Amerika tronditet sërish, qëllohet me snajper një deputet
Një deputet është plagosur të mërkurën pasi u qëllua me një snajper në stacionin Lancaster të Los Angelosit. Deputeti ndodhej në një parking kur u qëllua në gjoks nga snajperi. Dyshimet e para janë se qitësi ishte tek ...
Republika | 22-Aug-2019 12:05 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Morena Taraku: 5 mijë euro është qejfi
Morena Taraku: 5 mijë euro është qejfi
Modelja shqiptare Morena Taraku, e cila kohëve të fundit po jeton vetëm në Stamboll, nga ku edhe ka postuar një fotografi në llogarinë e saj në Instagram, ka tërhequr vëmendjen e fansave të saj. Edhe pse duket mjaft ...
Republika | 22-Aug-2019 11:33 | 181 artikuj te ndërlidhur »

Kjo është shqiptarja që po ‘çmend’ të gjithë në Instagram
Kjo është shqiptarja që po ‘çmend’ të gjithë në Instagram
Ish-banorja e Big Brothjer, Armela është mjaftë aktive në rrjetet sociale Ajo ka filluar të bëhet tejet aktive në llogarinë e saj në Instagram, kështu pozat tejet joshëse në bikini nuk po mungojnë. Zeshkania seksi sapo ...
Republika | 22-Aug-2019 11:23 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Kjo është shuma marramendëse që këngëtarët tanë fitojnë në dasma
Kjo është shuma marramendëse që këngëtarët tanë fitojnë në dasma
Sezoni i dasmave është sezoni kur këngëtarët e muzikës popullore dhe zbavitëse fitojnë shuma marramendëse Fakti se këngëtarët ose grupet e orkestrave për 5 orë këndim në një dasmë përfitojnë më shumë se një rrogë të një ...
Republika | 22-Aug-2019 11:15 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Moti sot
Moti sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verilindor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato maksimale ...
Republika | 22-Aug-2019 11:12 | 85 artikuj te ndërlidhur »

Digjet një autobus i NTP Shkup në Gjorçe Petrov
Digjet një autobus i NTP Shkup në Gjorçe Petrov
Një autobus i Ndërmarrjes Publike Transportuese është përfshirë nga flakët në afërsi të Komunës Gjorçe Petrov. Zjarri ka përfshirë katin e dytë të autobusit, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë arritur zjarrfikësit. Një ...
Republika | 22-Aug-2019 11:12 | 22 artikuj te ndërlidhur »

Fetai: PSP-ja është e vendosur për drejtësi, vazhdojmë me përfaqësimin e lëndëve në gjykatë
Fetai: PSP-ja është e vendosur për drejtësi, vazhdojmë me përfaqësimin e lëndëve në gjykatë
Prokurorja speciale Fatime Fetai, sot deklaroi se Prokuroria Speciale Publike (PSP) do të vazhdojë me përfaqësimin e lëndëve në gjykatë, pa marrë parasysh se shefja e tyre Katica Janeva dje është paraburgosur, si e ...
Republika | 22-Aug-2019 11:05 | 113 artikuj te ndërlidhur »

“La Verita”: Katica Janeva është gjykuar për t’u bërë një rufe për të gjithë gjyqtarët dhe politikanët
“La Verita”: Katica Janeva është gjykuar për t’u bërë një rufe për të gjithë gjyqtarët dhe politikanët
Gazeta italiane “La Verita” paralajmëroi dëshmi plotësuese të cilat konfirmojnë kontroll të drejtpërdrejt nga ana e udhëheqësia shtetërore mbi aktivitetet e “haraçit”, në atë kohë kur të sigurohen burimet. “Deri ...
Republika | 22-Aug-2019 10:49 | 80 artikuj te ndërlidhur »

LSDM: Shteti së drejtës funksionon, ligjet vlejnë për të gjithë
LSDM: Shteti së drejtës funksionon, ligjet vlejnë për të gjithë
Shteti i së drejtës funksionon, ndërsa ligjet vlejnë për të gjithë, komentojnë për LSDM, pas arrestimit të mbrëmshëm të prokurores Katica Janeva. “Si deri më tani, LSDM i inkurajon dhe u bënë thirrje të gjithë ...
Republika | 22-Aug-2019 10:49 | 15 artikuj te ndërlidhur »

Katica Janeva me furgon policie futet në burgun e Shutkës (VIDEO)
Katica Janeva me furgon policie futet në burgun e Shutkës (VIDEO)
Katica Janeva, është prokurorja e parë e Prokurorisë Speciale e cila sonte me një furgon policie është sjellur në burgun e Shutkës, përcjell TetovaSot. Gjykatësi i procedurës paraprake i ka caktuar 30 ditë paraburgim ...
Republika | 22-Aug-2019 10:41 | 113 artikuj te ndërlidhur »

Prej sot do të jetë i mbyllur për qarkullim trafiku në Bulevardin afër Bit Pazarit
Prej sot do të jetë i mbyllur për qarkullim trafiku në Bulevardin afër Bit Pazarit
Prej sot do të jetë i mbyllur për qarkullim bulevardi “Kërste Misirkov” gjegjësisht aksi rrugor në drejtim të Bit Pazarit, nga udhëkryqi me bulevardin “Goce Dellçev” deri te qarkorja “Detelinka”. Rruga do të jetë e ...
Republika | 22-Aug-2019 10:39 | 80 artikuj te ndërlidhur »

Përveç Janevës janë arrestuar edhe tre persona të tjerë
Përveç Janevës janë arrestuar edhe tre persona të tjerë
Alsat jozyrtarisht mëson se përveç Katica Janëvës janë arrestuar edhe tre persona të tjerë, mes tyre edhe dy politikanë.
Republika | 21-Aug-2019 14:05 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved