ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 17:42

Reporter
Fiksimi i ndeshjeve, gjykata pushon çështjen ndaj ish-trajnerit të kombëtares
Fiksimi i ndeshjeve, gjykata pushon çështjen ndaj ish-trajnerit të kombëtares
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjykata e Shkodrës ka pushuar hetimet për fiksim të rezultateve të ndeshjeve, ndaj ish-trajnerit të kombëtares së femrave ...
Reporter | para 76 min | 14 artikuj te ndërlidhur »

Pse e rrëzoi Kolegji ankimin e ish-kreut të Prokurorisë së Tiranës
Pse e rrëzoi Kolegji ankimin e ish-kreut të Prokurorisë së Tiranës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kolegjit i Posaçëm i Apelimit e hodhi poshtë ankimin e prokurorit Dritan Rreshka duke konfirmuar vendimin e KPK-së për ...
Reporter | para 2 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Katër shqiptarë arrestohen në Spanjë me 2 ton marijuanë [Video]
Katër shqiptarë arrestohen në Spanjë me 2 ton marijuanë [Video]
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Policia spanjolle ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal dhe ka shkatërruar tre plantacione me marijuanë të fshehur ...
Reporter | para 4 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Rezoluta e propozuar e Parlamentit Europian mbështet zgjerimin në Ballkan
Rezoluta e propozuar e Parlamentit Europian mbështet zgjerimin në Ballkan
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Të Gjelbërit/EFA në Parlamentin Europian paraqitën një rezolutë e cila kritikon presidentin francez Emmanuel Macron për ...
Reporter | para 4 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Rënia e muratorit nga pallati në Golem, policia shpall në kërkim administratorin e kompanisë
Rënia e muratorit nga pallati në Golem, policia shpall në kërkim administratorin e kompanisë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Pas vdekjes së një 40-vjeçari që ra nga lartësia e një ndërtimi në Golem, policia arrestoi përfaqësuesin e kompanisë dhe ...
Reporter | para 5 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Policia shqiptare thotë se ka zbuluar një rrjet terrorist iranian në Shqipëri
Policia shqiptare thotë se ka zbuluar një rrjet terrorist iranian në Shqipëri
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Drejtori i policisë Ardi Veliu deklaroi se forcat shqiptare të sigurisë kanë identifikuar anëtarët e një grupi terrorist ...
Reporter | para 5 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Konfliktet e interesit rrëzuan mbrojtjen e Artan Brocit në KPA
Konfliktet e interesit rrëzuan mbrojtjen e Artan Brocit në KPA
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kolegji i Posaçëm i Apelimit gjeti parregullsi dhe konkluzione të gabuara në vendimin e KPK-së për shkarkimin e ish-anëtarit ...
Reporter | para 7 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Dhoma e Përfaqësuesve thirrje Serbisë të gjejë vrasësit e shqiptaro-amerikanëve
Dhoma e Përfaqësuesve thirrje Serbisë të gjejë vrasësit e shqiptaro-amerikanëve
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit Amerikan miratoi një rezolutë e cila i bën thirrje Beogradit të gjejë dhe gjykojë zyrtarët ...
Reporter | para 7 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Projekti i Unazës së Madhe kthen në gërmadhë jetët e dhjetra banorëve
Projekti i Unazës së Madhe kthen në gërmadhë jetët e dhjetra banorëve
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Banorët e Shkozës, shtëpitë e të cilëve u shkatërruan së fundmi për t’u hapur rrugë Unazës së Madhe të Tiranës jetojnë me ...
Reporter | 22-Oct-2019 16:49 |

Kostot e ndërtimit të dy shtëpive private rrëzuan në veting prokurorin Hysen Keta
Kostot e ndërtimit të dy shtëpive private rrëzuan në veting prokurorin Hysen Keta
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vendimi i arsyetuar i KPK-së rendit si shkaqe të shkarkimit të ish-drejtuesit të Prokurorisë së Përmetit, Hysen Keta ...
Reporter | 22-Oct-2019 16:16 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Ankimohet vendimi i konfirmimit për prokurorin Artan Madani
Ankimohet vendimi i konfirmimit për prokurorin Artan Madani
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioneri Publik bëri të ditur se ka pranuar këshillën e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit dhe ka apeluar vendimin e ...
Reporter | 22-Oct-2019 15:30 | 24 artikuj te ndërlidhur »

SHBA paralajmëron, zyrtarë dhe ish-zyrtarë shqiptarë do të shpallen non grata
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Në një video të animuar të publikuar në faqen e vet të Facebook, ambasada e SHBA në Tiranë paralajmëroi se po vijnë “raste ...
Reporter | 22-Oct-2019 12:31 | 52 artikuj te ndërlidhur »

Italia kërkon të mbajë në tryezë zgjerimin e BE-së në Ballkan
Italia kërkon të mbajë në tryezë zgjerimin e BE-së në Ballkan
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të udhëtojë drejt Romës më 29 tetor pasi Italia lajmëroi një shtysë të ...
Reporter | 22-Oct-2019 12:24 | 14 artikuj te ndërlidhur »

“Jo”-ja e Europës për Ballkanin ka dëmtuar ndikimin e saj
“Jo”-ja e Europës për Ballkanin ka dëmtuar ndikimin e saj
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Analistët thonë se vendimi i BE-së për të mos hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë do të ...
Reporter | 22-Oct-2019 11:57 | 5 artikuj te ndërlidhur »

KPA konfirmon shkarkimin e prokurorit Ramadan Troci
KPA konfirmon shkarkimin e prokurorit Ramadan Troci
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kolegji i Posaçëm i Apelimi konfirmoi të hënën vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyra të ...
Reporter | 22-Oct-2019 10:55 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Prokurorët e Hagës thërrasin ish-komandantin e UÇK-së
Prokurorët e Hagës thërrasin ish-komandantin e UÇK-së
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Azem Syla, një ish-komandant i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është thirrur për t’u marrë në ...
Reporter | 22-Oct-2019 10:16 | 194 artikuj te ndërlidhur »

Ringjallen shpresat për rijetëzimin e lulishtes te Mauzoleu i Dëshmorëve në Durrës
Ringjallen shpresat për rijetëzimin e lulishtes te Mauzoleu i Dëshmorëve në Durrës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Dështimi i projektit për ndërtimin e sheshit “Drejtësia” ka rikthyer shpresat e banorëve të qytetit për ruajtjen e lulishtes ...
Reporter | 22-Oct-2019 10:16 |

Prokurorja e Krimeve të Rënda, Sonila Muhametaj përballet me vetingun
Prokurorja e Krimeve të Rënda, Sonila Muhametaj përballet me vetingun
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti pikëpyetje mbi mundësitë financiare të prokurores Muhametaj për të paguar këstet e ...
Reporter | 21-Oct-2019 18:00 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved