ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 23:21

RTSH
Zgjedhjet europiane, dalin rezultatet e para, pjesmarrja në votime 51 përqind
Zgjedhjet europiane, dalin rezultatet e para, pjesmarrja në votime 51 përqind
Zgjedhjet europiane janë mbyllur dhe janë publikuar rezultatet paraprake. Ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Europian, ku ...
RTSH | para 110 min | 100 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet për Parlamentin Europian, në Gjermani të gjebërit në vendin e dytë
Zgjedhjet për Parlamentin Europian, në Gjermani të gjebërit në vendin e dytë
Zgjedhjet pёr Parlamentin e BE, tё pёrkufizuara si vendimtare pёr fatin e ardhshёm tё BE, po shkojnë drejt pёrfundimit. Nё disa vende votimet kanё nisur qё nga 23 maji. Nё Gjermani partitё nё koalicionin qeverisёs sipas ...
RTSH | para 2 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Moto GP “Dukati”: Podiumi i Petruçit i rëndësishëm për 2020
Moto GP “Dukati”: Podiumi i Petruçit i rëndësishëm për 2020
Drejtori sportiv i “Dukatit”, Paolo Çiabati, ka deklaruar se podiumi i Danilo Petruçit në La Mans ishte “shumë i rëndësishëm”, pasi skuadra italiane i afrohet marrjes së vendimit për përbërjen e saj të Moto GP-së më ...
RTSH | para 3 ore |

Tirana fiton 3-1 në Laç, një hap më pranë mbijetesës
Tirana fiton 3-1 në Laç, një hap më pranë mbijetesës
Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit ka luajtur të dielën ndeshjet e javës saj të 35-të, që është edhe java e parafundit e këtij sezoni. Dhe në atë që ishte padyshim ndeshja më e rëndësishme, Tirana ...
RTSH | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Votimet europiane drejt mbylljes, dalin anketimet
Votimet europiane drejt mbylljes, dalin anketimet
Votimi për të zgjedhur depuetetët e Parlamentit Europian në disa shtete është mbyllur. Votimi ka përfunduar në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në ...
RTSH | para 3 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Hamilton fiton në Monako
Hamilton fiton në Monako
Ljuis Hemiltoni i mbijetoi një kontakti të vonshëm me Maks Verstapenin për të fituar Çmimin e Madh të Montekarlos në Formula 1, ndërkohë që një incident në “pit-stope” me Valteri Botasin i kushtoi pilotit të ri holandez ...
RTSH | para 6 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Nis cirkuiti i Monte Karlos në RTSH
Nis cirkuiti i Monte Karlos në RTSH
Në Monte Karlo ka nisur cirkuiti i Fomula 1. I pari është Hamilton, i dyti Bottas dhe i treti Verstapen. Pilotët do të garojnë në 78 xhiro. RTSH po e sjell këtë garë direkt me komente në studio. Gara ka nisur me një ...
RTSH | para 8 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Takimi i Parisit po afron, por krerët e institucioneve ne Kosovë kanë mungesë uniteti rreth dialogut Kosovë-Serbi
Takimi i Parisit po afron, por krerët e institucioneve ne Kosovë kanë mungesë uniteti rreth dialogut Kosovë-Serbi
Krerët e institucioneve në Kosovë në korrik do të udhëtojnë në Paris, me ftesë të presidentit të Francës, Emmanuel Macron, ku do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit shtetit të Serbisë dhe të Bashkimit Evropian. Në takim ...
RTSH | para 8 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shpallur qytetar nderi i Hasit
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shpallur qytetar nderi i Hasit
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shpallur qytetar nderi i Hasit. Vlerësimi iu dorëzua gjatë një ceremonie festive në qytetin e Krumës. Kreu i Bashkisë së Hasit Adem Lala tha se ky vlerësim jepet për angazhimin e ...
RTSH | para 9 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Rumania po voton nëse kërkon të ndalë apo jo fenomenin e korrupsionit
Rumania po voton nëse kërkon të ndalë apo jo fenomenin e korrupsionit
Rumunët po votojnë në një referendum mbi përpjekjet e koalicionit qeverisës të majtë, për të përmbysur reformat anti-korrupsion, në vendin, që konsiderohet si ndër më të korruptuarit në Bashkimin Evropian. Referendumi, ...
RTSH | para 11 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Trump: Kim do mbajë premtimin
Trump: Kim do mbajë premtimin
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se nuk ndihet i shqetësuar rreth lëshimeve të fundit të raketave nga Koreja e Veriut dhe shtoi se ishte i bindur se udhëheqësi i vendit Kim Jong Un do të mbante premtimet që kishte ...
RTSH | para 11 ore | 72 artikuj te ndërlidhur »

Japoni, Trump takim me Abe për të zbutur diskutimet mbi dallimet për tregtinë
Japoni, Trump takim me Abe për të zbutur diskutimet mbi dallimet për tregtinë
Presidenti i SHBA, Donald Trump e nisi ditën e dytë të vizitës së tij në Japoni me një lojë golfi me kryeministrin vendas, Shinzo Abe dhe me synimin për të zbutur diskutimet mbi dallimet për tregtinë. Trump është i ...
RTSH | para 11 ore | 72 artikuj te ndërlidhur »

Basha i përgjigjet Ramës: Asnjë hap pas!
Basha i përgjigjet Ramës: Asnjë hap pas!
Kreu i opozitës së bashkuar Lulzim Basha ka deklaruar se koalicioni i tij nuk do të bëjë asnjë hap pas deri në fitoren e betejës për Shqipërinë si gjithë Europa. Deklaratën e tij zoti Basha e ka sjellë me një status të ...
RTSH | para 11 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Tribunali i OKB: Rusia të lirojë marinarët ukrainas
Tribunali i OKB: Rusia të lirojë marinarët ukrainas
Rusia duhet të lirojë “menjëherë “ 24 marinarët ukrainas dhe të zhbllokojë tri anijet detare që Moska i konfiskoi në nëntor të 2018”, është vendimi që një tribunal i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka marrë. Vendimi ...
RTSH | para 11 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Sot dita e fundi e zgjedhjeve për Parlamentin Europian
Sot dita e fundi e zgjedhjeve për Parlamentin Europian
Në këtë ditë të katërt të zgjedhjeve evropiane, shkojnë në kutitë e votimeve shumica e zgjedhësve në BE. Qendrat e votimit sot janë të hapura në 21 shtete anëtare, duke përfshirë vendet më të mëdha të BE-së: Gjermani, ...
RTSH | para 11 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Dorëheqja e Mayt, nis gara për zëvendësimin, favorit Johnson
Dorëheqja e Mayt, nis gara për zëvendësimin, favorit Johnson
Gara për liderin e ri të partisë Konservatore ka nisur, pas njoftimit të dorëheqjes së Theresa Mayt nga funksionet që mban më 7 qershor. Drejtuesit e lartë të kësaj force politike presin që lideri i ri të zgjidhet deri ...
RTSH | para 11 ore | 114 artikuj te ndërlidhur »

Protesta e opozitës, PS shtyn çeljen e fushatës, Rama sërish letër Bashës
Protesta e opozitës, PS shtyn çeljen e fushatës, Rama sërish letër Bashës
PS më e madhja e koalicionit në pushtet, ka shtyrë për 1 Qershor çeljen e fushatës për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, pasi opozita lajmëroi mitingun e saj të 7-të masiv më 31 maj, ditë kur socialistët do të ...
RTSH | para 12 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Opozita : Rikthehemi më 31 maj
Opozita : Rikthehemi më 31 maj
Opozita e bashkuar shqiptare ka mbyllur protestën e saj të gjashtë kombëtare duke u zotuar se do të kthehet sërish më 31 maj për të protestuar, për të larguar kryeministrin Rama. Ajo e konsideron atë të vetmin shkaktar ...
RTSH | para 14 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Basha mbyll mitingun: Sakrifikojmë gjithçka për votën e lirë
Basha mbyll mitingun: Sakrifikojmë gjithçka për votën e lirë
Opozita e bashkuar mbylli protestën e saj të gjashtë masive dhe lideri i saj Lulzim Basha deklaroi para përkrahësve të zjarrtë, se ishte i vendosur të sakrifikonte gjithçka për votën e lirë. Tashmë është koha për ...
RTSH | 25-May-2019 21:31 | 81 artikuj te ndërlidhur »

Protestuesit ndezin zjarr para parlamentit, policia hedh ujë me presion
Protestuesit ndezin zjarr para parlamentit, policia hedh ujë me presion
Kur dukej gjithshka po shkonte normalisht në protestën e opozitës, momente tensioni janë vënë re para selisë së parlamentit. Disa protestues u kanë vënë flakën disa objekteve simbolike tek hyrja qëndrore dhe kanë ...
RTSH | 25-May-2019 21:15 | 40 artikuj te ndërlidhur »

Opozita nis marrshimin
Opozita nis marrshimin
Me celularë të ndezur në duar protestuesit opozitës së bashkuar nisën marrshimin e tyre drejt institucioneve shqiptare, të cilët ata thonë se janë uzurpuar nga kryeministri Rama. Protesta e sotme e 6-ta në rradhë ...
RTSH | 25-May-2019 21:02 |

Basha sulmon Ramën: “Zgjedhje pa opozitën nuk do ketë”
Basha sulmon Ramën: “Zgjedhje pa opozitën nuk do ketë”
Ashtu siç pritej kreu i opozitës Lulzim Basha me fjalor të ashpër ka sulmuar kreun e maxhorances dhe kryeministrin Rama. Sipas tij protestat e tre muajve të fundit të opozitës janë mesazhi se njeriu që krijoi krizën dhe ...
RTSH | 25-May-2019 20:18 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Basha nis fjalimin: Ky është miting historik!
Basha nis fjalimin: Ky është miting historik!
Mes entuziazmit të protestuesve lideri i opozitës së bashkuar Lulzim Basha ka nisur fjalën e tij. “Ky është miting historik” ishin fjalët e para të tij. Zoti Basha si vazhdimisht gjatë protestave, pritet të këmbënguli ...
RTSH | 25-May-2019 20:18 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Basha del nga selia
Basha del nga selia
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë nga selia e PD dhe po marrshon me mbështetësit e tij drejt selisë së qeverisë. Sipas disa vëzhguesve ka shumë entuziazëm tek pjesmarrësit në protestë dhe nuk vihen re shenja ...
RTSH | 25-May-2019 19:59 | 37 artikuj te ndërlidhur »

Shtohen protestuesit
Shtohen protestuesit
Protesta e 6-të e opozitës së bashkuar e nuk ka nisur, por numri i protestuesve eshte rritur ndjeshëm. Gati i gjithë bulevardi Dëshmorët e Kombit para selisë është mbushur me përkrahës të opozitës. Sipas organizatorëve ...
RTSH | 25-May-2019 19:44 | 15 artikuj te ndërlidhur »

Gati të nisi protesta e opozitës
Gati të nisi protesta e opozitës
Ndërsa ora 19 e fillimit të protestës së opozitës së bashkuar ka kaluar, ende ajo nuk ka nisur. Para selisë së qeverisë vazhdojnë të mblidhen protestues me flajmujt kombëtarë, ata të PD, SHBA-ve, Bashkimit Europian dhe ...
RTSH | 25-May-2019 19:10 | 48 artikuj te ndërlidhur »

Opozita deklaron pjesmarrje masive në protestë
Opozita deklaron pjesmarrje masive në protestë
PD e opozitës ka deklaruar se mijëra përkrahës të saj protestues po i drejtohen Tiranës për të marrë pjesë në protestën e madhe që pritet të nisi në orën 19.00 përpara selisë së qeverisë shqiptare, ku ndodhet dhe zyra e ...
RTSH | 25-May-2019 18:53 | 43 artikuj te ndërlidhur »

Hemilton niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Monakos të dielën
Hemilton niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Monakos të dielën
Ljuis Hemilton do të niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Monakos të dielën. Piloti britanik i Mercedesit vendosi kohë rekord me 1.10.166, në sesionin e fundit të provave zyrtare. Për të ky është polpozishën i ...
RTSH | 25-May-2019 18:16 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Balla këmbëngul : Zgjedhjet më 30 Qershor janë detyrim Kushtetues
Balla këmbëngul : Zgjedhjet më 30 Qershor janë detyrim Kushtetues
Afrimi i 30 qershorit datës së dekretuar për mbajtjen e zgjedhjeve lokale, por edhe zhvillimet politike intensive të ditëve të fundit, po nxjerrin në plan të parë pyetjen nëse këto zgjedhje do të mbahen në këtë datë, ...
RTSH | 25-May-2019 17:59 | 17 artikuj te ndërlidhur »

Protesta e opozitës, ambasada e SHBA thirrje për vetëpërmbajtje, refuzim dhune dhe përfshirje në një dialog konstruktiv
Protesta e opozitës, ambasada e SHBA thirrje për vetëpërmbajtje, refuzim dhune dhe përfshirje në një dialog konstruktiv
Dy orë para protestë së opozitës së bashkuar Ambasada Amerikane në Tiranë nxit të gjitha palët të tregojnë vetëpërmbajtje, të refuzojnë dhunën dhe të përfshihen në një dialog konstruktiv. “Shtetet e Bashkuara ...
RTSH | 25-May-2019 17:25 | 100 artikuj te ndërlidhur »

Bashkitë, 6.8 miliadë lekë detyrime të prapambetura
Bashkitë, 6.8 miliadë lekë detyrime të prapambetura
Pushteti vendor vijon të ketë një stok të detyrimeve të prapambetura të cilat në fund të vitit 2018 shënuan rreth 6.8 miliardë lekë. Krahasuar me fundin e vitit 2017, stoku aktual rezulton të jetë zvogeluar me rreth 2.4 ...
RTSH | 25-May-2019 15:12 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Balluku: Heqja e rezervimeve territoriale nxit rritjen e operacioneve ndërkombëtare të transportit!
Balluku: Heqja e rezervimeve territoriale nxit rritjen e operacioneve ndërkombëtare të transportit!
Konektiviteti global si dhe kuotat multilaterale për transportin rrugor të mjeteve transportuese të tonazhit të lartë ishin në fokus të Ministerialit të Forumit Ndërkombëtar të Transportit i cili u mbajt në Lejpcig të ...
RTSH | 25-May-2019 14:50 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti Donald Tramp vizitë katërditore në Japoni
Presidenti Donald Tramp vizitë katërditore në Japoni
Presidenti amerikan Donald Tramp, dhe bashkëshortja e tij Melania, kanë mbërritur këtë të shtunë në Japoni, ku do të zhvillojnë një vizitë katërditore përmes së cilës synohet të vihen në dukje marrëdhëniet e forta me ...
RTSH | 25-May-2019 14:28 | 72 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet për PE, votojnë sot qytetarët e Letonisë, Maltës dhe Sllovakisë
Zgjedhjet për PE, votojnë sot qytetarët e Letonisë, Maltës dhe Sllovakisë
Më shumë se 400 milionë qytetarë europianë janë thirrur këto ditë për të votuar për përfaqësuesit e tyre në Parlamentin Europian. Pas Hollandës dhe Mbretërisë së Bashkuar që votuan në datën 23 maj, si dhe Irlandës dhe ...
RTSH | 25-May-2019 14:04 | 100 artikuj te ndërlidhur »

Protesta, OSBE: Dhuna e papranueshme, trazirat nuk mund të zëvendësojnë angazhimin politik demokratik
Protesta, OSBE: Dhuna e papranueshme, trazirat nuk mund të zëvendësojnë angazhimin politik demokratik
E tërë familja e OSBE-së, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, Kryetari i Radhës i OSBE-së dhe ministri i Jashtëm e për Evropën i Sllovakisë, MiroslavLajcak, Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger, Presidenti i ...
RTSH | 25-May-2019 13:39 | 100 artikuj te ndërlidhur »

Edicioni i tretë i “Shtigjeve Rinore”, OSBE mbledh dhjetëra të rinj nga Evropa
Edicioni i tretë i “Shtigjeve Rinore”, OSBE mbledh dhjetëra të rinj nga Evropa
Edicioni i tretë i “Shtigjeve Rinore”, një nga veprimtaritë kryesore, që ka në qendër të rinjtë, e që organizohet nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor dhe Bashkia Tiranë ka bërë ...
RTSH | 25-May-2019 13:27 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Meta: Mbarëvajtja e protestës, përgjegjësi e udhëheqësve të Opozitës së Bashkuar!
Meta: Mbarëvajtja e protestës, përgjegjësi e udhëheqësve të Opozitës së Bashkuar!
Në lidhje me protestën e paralajmëruar të Opozitës, ka shprehur qëndrimin e tij dhe Presidenti i Republikës Ilir Meta. Përmes një njoftimi për shtyp, ndërsa e cilëson të drejtën për të protestuar si një të drejtë ...
RTSH | 25-May-2019 12:56 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Rama i shkruan letër Bashës, që ta lexojë Meta: Harroni dorëheqjen time dhe anullimin e zgjedhjeve të 30 qershorit
Rama i shkruan letër Bashës, që ta lexojë Meta: Harroni dorëheqjen time dhe anullimin e zgjedhjeve të 30 qershorit
Për të katërtën herë kryeministri Edi Rama i ka dërguar kreut të opozitës Lulzim Basha një letër publike, e cila duket se është përgjigje edhe për presidentin Meta i cili tha dje se ishte i gatshëm për të dekretuar një ...
RTSH | 25-May-2019 12:25 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Denaj: Politika fiskale, mbështetje për fermerin dhe vetëpunësimin!
Denaj: Politika fiskale, mbështetje për fermerin dhe vetëpunësimin!
Ministria e Financave dhe Ekonomis është e orientuar drejt politikave fiskale që ndihmojnë dhe incentivojnë fermerin dhe vetëpunësimin. Kështu u shpreh gjatë një vizitë në qarkun e Beratit, Ministrja e Financave dhe ...
RTSH | 25-May-2019 12:16 |

Qeveria plotëson kërkesat ligjore për biznesin e bimëve mjekësore
Qeveria plotëson kërkesat ligjore për biznesin e bimëve mjekësore
Industria që sjell për një vit nga eksporti jo më pak se 45 milionë dollarë dhe që punëson me kohë të plotë rreth 12 mijë vetë, sidomos në zonat rurale, kishte kohë që ankohej për pavëmendjen e autoriteteve publike ndaj ...
RTSH | 25-May-2019 12:07 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Uruguai nis grumbullimin për kupën e Amerikës
Uruguai nis grumbullimin për kupën e Amerikës
Ekipi i Uruguait ka nisur stërvitjen në prag të Kupës së Amerikës. Shqetësimi i vetëm për trajnerin e kombëtares uruguajane, Oscar Tabarez, mbetet Luis Suarez. Ai shpreson sulmuesi, do të jetë mjaftueshëm i gatshëm për ...
RTSH | 25-May-2019 11:53 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Papa, nxënësve e lojtarëve të futbollit: “Bëhuni kampionë në shpirt”
Papa, nxënësve e lojtarëve të futbollit: “Bëhuni kampionë në shpirt”
Papa Francesco ka dhënë një mesazh tepër të rëndësishëm për gjithë botën e futbollit. Ai ka folur përpara më shumë se 6 mijë fëmijëve në sheshin e Vatikanit për aktivitetin “Futbolli që duam”. Papa ka thënë fjalë të ...
RTSH | 25-May-2019 11:48 |

Indi, zjarr në një shkollë, humbin jetën 19 studentë
Indi, zjarr në një shkollë, humbin jetën 19 studentë
Të paktën 19 studentë kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu një shkollë në qytetin perëndimor Surat të Indisë. Pjesa më e madhe e viktimave ishin adoleshentë të cilët po studionin në një qendër kursesh ...
RTSH | 25-May-2019 11:31 | 17 artikuj te ndërlidhur »

Revoltë të burgosurish në Venezuelë, 29 të burgosur humbin jetën
Revoltë të burgosurish në Venezuelë, 29 të burgosur humbin jetën
Të paktën 29 të burgosur kanë humbur jetën gjatë përplasjeve me forcat speciale të policisë në një burg brenda një stacioni policor në Venezuelë. Oskar Valero, shefi i sigurisë publike të shtetit Portuguesa, bëri të ...
RTSH | 25-May-2019 11:07 | 14 artikuj te ndërlidhur »

SHBA, Trump marrëveshje për shitjen e armëve Arabisë Saudite
SHBA, Trump marrëveshje për shitjen e armëve Arabisë Saudite
Mes tensioneve në rritje me Iranin, Presidenti amerikan Donald Tramp ka përdorur një aspekt të ligjit federal që është përdorur rrallë, përmes të cilit ka shpallur gjendje emergjence në mënyrë që të anashkalojë ...
RTSH | 25-May-2019 10:48 | 71 artikuj te ndërlidhur »

Ruçi shtron iftar: Mirëkuptimi fetar, arkitektura model e shoqërise shqiptare
Ruçi shtron iftar: Mirëkuptimi fetar, arkitektura model e shoqërise shqiptare
Kreu i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi deklaroi se mirëkuptimi fetar është modeli më solid që shërben si arkitekturë e ndërtimit të një shoqërie me kohezion, barazi e drejtësi shoqërore dhe prej të cilit të gjithë kemi ...
RTSH | 24-May-2019 21:58 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Protesta e opozitës në Tiranë, ambasada amerikane thirrje shtetasve të saj për kujdes
Protesta e opozitës në Tiranë, ambasada amerikane thirrje shtetasve të saj për kujdes
Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar në Tiranë, Ambasada amerikane ka këshilluar shtetasit e saj të kenë kujdes. “Një demonstrim i madh pritet të zhvillohet pranë Zyrës së Kryeministrit më 25 maj 2019, duke ...
RTSH | 24-May-2019 21:25 | 100 artikuj te ndërlidhur »

Trump për dërgimin e trupave shtesë në Lindjen e Mesme
Trump për dërgimin e trupave shtesë në Lindjen e Mesme
Presidenti Amerikan, Donald Trump, bëri të ditur këtë të premte, se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1500 trupa shtesë në Lindjen e Mesme, për arsye përgjithësisht mbrojtëse ndaj kërcënimeve, që vijnë nga Irani. “Ne ...
RTSH | 24-May-2019 21:12 | 71 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthen pakoja me eksploziv në qendër të Lion-it të Francës
Shpërthen pakoja me eksploziv në qendër të Lion-it të Francës
Trembëdhjetë persona, mes të cilëve edhe një vajzë tetë vjeçare, janë plagosur si pasojë e shpërthimit të një pakoje bombë, pasditen e kësaj të Premteje, në qendër të qytetit francez të Lionit, vetëm dy ditë para se ...
RTSH | 24-May-2019 20:25 | 52 artikuj te ndërlidhur »

Serbët e Kosovës takohen me Presidentin Serb, Vuçiç
Serbët e Kosovës takohen me Presidentin Serb, Vuçiç
Megjithëse u zgjodhën vetëm një javë më parë, kryetarët e komunave të Leposaviçit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Mitrovicës së Veriut, janë shprehur të gatshëm për t’u dorëhequr. Gatishëmrinë e tyre, e ka bërë të ditur ...
RTSH | 24-May-2019 20:21 | 92 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved