ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 20:22

PortaliOnline
LDK në hall të zgjedhë kandidatin për kryeministër, ndoshta të hënën e bën këtë
Lidhja Demokratike e Kosovës e ka shtyrë për të hënën nominimin e kandidatit për kryeministër për zgjedhjet e parakohshme. Kjo pasi që për kandidat për kryeministër janë përmendur emrat e Vjosa Osmanit dhe Kujtim ...
Portalionline | para 6 ore | 255 artikuj te ndërlidhur »

Peshkatarët tmerrohen, po kërkonin peshk, kapin peshkaqenin-dhelpër mbi 3 metra të gjatë
Peshkatarët tmerrohen, po kërkonin peshk, kapin peshkaqenin-dhelpër mbi 3 metra të gjatë
Një specie e rrallë është kapur në veri të ishullit të Sazanit, jashtë gjirit të Vlorës. Peshkaqeni dhelpër është kapur në det të hapur dhe ishte i gjatë rreth 3 metra e 30 cm e peshonte 200 kg. Peshkaqeni dhelpër futet ...
Portalionline | para 6 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Copley: Amerika po i kushton pak vëmendje Serbisë, por ajo nuk mund ta braktisë krijimin e vet-Kosovën
Gregory Copley, analist dhe redaktor i Gazetës “US Defense and Foreign Affairs”, që është shumë e afërt me qarqet ushtarake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me seli në Washington, ka folur rreth përfshirjes së ...
Portalionline | para 6 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiq pas kthimit nga SHBA: Ne jemi shumë të vegjël për të ndryshuar mendjen e amerikanëve
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke folur për vizitën e tij të fundit në SHBA, tha sot se nuk mund të interpretojë apo të flasë për rëndësinë e vizitave të tij, “por çdo bisedë me përfaqësuesit e fuqisë ...
Portalionline | para 6 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen 8 të dyshuar për bixhoz të paligjshëm
Me datë 22.8.2019, Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prizren, në kuadër të Policisë së Kosovës, ka zbatuar Urdhëresën e Gjykatës Themelore në Prizren për urdhër-kontroll në trembëdhjetë ...
Portalionline | para 7 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Qëndron Kastrati mund të jetë shkas i një greve të përgjithshme në shkollat e Kosovës
Kryetari i Sindikatës së Arsimit, Rrahman Jashari, në një intervistë për EkonomiaOnline, ka paralajmëruar grevë të përgjithshme, nëse ky vendim nuk anulohet. “Ne nga ajo mbledhje dolëm bashkërisht me vendimin e cili ...
Portalionline | para 7 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Njësia “60 plus”, burg për jetë dinjitozre të të burgosurve të moshuar
Karriget me rrota, shtretërit e artikuluar, binarët e kapur për dushe dhe tualete: infrastruktura e njësisë “60-plus” në burgun e sigurisë së lartë në Lenzburg, Zvicra veri-perëndimore, zbulon praninë e të moshuarve pas ...
Portalionline | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Trub shpallet fshati më i bukur në Zvicër, titulli do të festohet në një festival fshati
Komuna e Trubit në Emmental u emërua fshati më i bukur në Zvicër. Kryetari i bashkisë është shumë i lumtur dhe dëshiron të festojë titullin me një festival fshati. Gëzimi mbizotëron në Bernë: Komuna me 1350 banorë, 140 ...
Portalionline | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sot 21 vjet ranë në altarin e lirisë dëshmorët Hajriz dhe Adem Morina
Sot bëhen 21 vjet nga rënia në altarin e lirisë të dëshmorëve Adem dhe Hajriz Morina nga Drenoci i Malishevës. Në orët e pasditës të kësaj date, para 21 vjetësh këta dëshmorë në një fushë mes fshatrave Drenoc e ...
Portalionline | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen të dyshuarit për zjarrëvënie të qëllimshme në Shëngjin
Zjarrfikëset dhe me dhjetëra efektivë luftuan me flakët në Shëngjin prej tre ditësh, duke marrë situatën nën kontroll. Raportohet se zjarret janë drejt shuarjes. Ndërkohë, tre persona akuzohen për zjarrëvënie të ...
Portalionline | para 9 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Fisi: Pas aderimit të Bahtirit në LVV s’kam çka lypi me u kandidue, Kosovën po e lë në duer të sigurta
Kalimi i Agim Bahtirit në Vetëvendosje si duket e ka relaksuar deputetin e PSD’së Fisnik Ismaili, i cili sot deklaroi se më pas këtij lajmi vendosi të mos kandidojë për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ismaili që dikur ...
Portalionline | para 10 ore | 84 artikuj te ndërlidhur »

Një pacient amerikan ka vdekur nga thithja e cigares elektronike
Zyrtarët shëndetësorë amerikanë kanë thënë se një pacient ka vdekur pas një sëmundjeje të rëndë të traktit respirator, të cilët e kishte marrë nga thithja e të ashtuquajturave cigare elektronike. Agjencia për shëndetësi ...
Portalionline | para 10 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Adelina: Rugova me mua ka qenë shumë i qetë, do të mund t’i thoja “shumë kuller”
Adelina Ismaili ka thënë se dëshiron ta quajë vetën rugoviste, duke kujtuar takimet me Presidentin Ibrahim Rugova. Adelina thotë se e ka shkruar vetë tekstin e këngës ku i këndonte një ushtrie shqiptare, që do të ...
Portalionline | para 10 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Konjufca: Kurti ka përparësi, sepse nuk ka gabime të qeverisjes si Veseli ose Haradinaj
Glauk Konjufca nga lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Albin Kurti duhet të jetë kryeministër. Ai ka folur të premtën në “Debat” te RTK. “Lëvizja Vetëvendosje ka përparësi, sepse nuk ka gabime të qeverisjes siç i ka Veseli ...
Portalionline | para 11 ore | 151 artikuj te ndërlidhur »

PDK paralajmëron befasi në prag të zgjedhjeve, a mund të jetë koalicioni me LVV?
Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj partie Xhavit Haliti ka paralajmëruar një skenar të ri në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme. I pyetur nëse do të lidhin ...
Portalionline | para 11 ore | 156 artikuj te ndërlidhur »

Noizy nuk i mban mëri Oriolës
Pak muaj më parë u përfol për një sherr mes reperit Noizy dhe modeles Oriola Marashi. Ata ishin miq të ngushtë dikur, mirëpo nuk kanë munguar edhe zënkat mes tyre herë pas here. Miq të afërt të modeles treguan se ajo ...
Portalionline | para 12 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Me flokët gërsheta dhe bikini modelja tërheqë vëmendjen në Tropojë
Modelja që aktualisht ka rolin e velinës në emisionin “Xing me Ermalin” ka publikuar një foto me bikini. Belinda Dragoti shihet në Tropojë mbi një varkë. Ajo që bie në sy është se ylli i televizionit është më bikini dhe ...
Portalionline | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

OKB: Situata në Amazonë është shumë shqetësuese (VIDEO)
OKB: Situata në Amazonë është shumë shqetësuese (VIDEO)
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...
Portalionline | 23-Aug-2019 18:35 | 117 artikuj te ndërlidhur »

Kryetari i Mitrovicës Bahtiri zyrtarisht në Vetëvendosje
Kryetari i Komunës Jugore të Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot edhe zyrtarisht i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit. Në ceremoninë e aderimit të kalimit të Bahtirit nga AKR-ja në Vetëvendosje po merr ...
Portalionline | 23-Aug-2019 17:56 | 84 artikuj te ndërlidhur »

Agim Rexhepi, “për inat” të Serbisë ripublikon foto me “mbretin e botës”, Bill Clinton
Agim Rexhepi, “për inat” të Serbisë ripublikon foto me “mbretin e botës”, Bill Clinton
Agim Rexhepi, kryetari i shoqatës “Miqtë e Amerikës”, me seli në Prishtinë, ka ripublikuar disa fotografi me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Ripublikimin thotë se e ka bërë pas shkrimeve urrejtëse ndaj ish ...
Portalionline | 23-Aug-2019 16:28 |

Veseli dhe Gashi shkarkojnë drejtorin e ri të Muzeut: Ne kemi vendime dhe jo fjalë
Në koordinim me kryetarin Kadri Veseli, ministri Kujtim Gashi sot ka shkarkuar Komisionin Përzgjedhës për Drejtorin e Muzeut të Kosovës, i cili nuk ka garantuar proces transparent dhe tërë procesin e deritashëm të ...
Portalionline | 23-Aug-2019 14:19 | 58 artikuj te ndërlidhur »

Familjarët e të dashurit e quajnë engjëll të bukur Dua Lipën
Familjarët e të dashurit e quajnë engjëll të bukur Dua Lipën
Dua Lipa ka kaluar një ditë të bukur në ditëlindjen e saj të 24. Ajo ka festuar me të dashurin e saj dhe në mesin e miqve më të ngushtë në një vend pranë oqeanit. Ndërsa Dua ka marrë edhe shumë urime nga njerëz anë e ...
Portalionline | 23-Aug-2019 13:58 | 54 artikuj te ndërlidhur »

Pamje nga koncerti i Dhurata Dorës në Algjeri, ku vdiqën 5 persona
Soolking, artisti algjerian që për publikun shqiptar është bërë i njohur me hitin ‘Zemër’ bashkëpunim me Dhurata Dorën, ka pësuar një natë mjaft të keqe mbrëmë. Gjatë një koncerti në vendlindjen e Solking në Algjeri, ka ...
Portalionline | 23-Aug-2019 13:52 | 62 artikuj te ndërlidhur »

Fillon së zbatuari marrëveshja për ekstradim SHBA-Kosovë
Philip Kosnett, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë,ka deklaruar se sot për herë të parë ka filluar të zbatohet marrëveshja për ekstradim në mes dy vendeve. Kosnett me anë të një postimi në Twitter ...
Portalionline | 23-Aug-2019 13:45 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Nisma e AKR nënshkruajnë koalicionin parazgjedhor, Limaj kandidat për kryeministër
Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli kanë nënshkruar sot koalicionin parazgjedhor me të cilin do të futen në zgjedhjet e parakohshme, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Fatmir Limaj në fjalën e ...
Portalionline | 23-Aug-2019 11:52 | 156 artikuj te ndërlidhur »

Sllovenia ka vendosur një gardh shtesë në kufirin me Kroacinë
Sllovenia ka filluar instalimin e një gardhi shtesë përgjatë kufirit me Kroacinë, në një sektor ku janë raportuar këtë vit numri i rritur i hyrjeve të paligjshme, përgjatë lumit Kupa, njoftuan të enjten mediat sllovene. ...
Portalionline | 23-Aug-2019 11:24 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti kujton Xhemajl Mustafën: Ishte burrë i mirë
Albin Kurti kujton Xhemajl Mustafën: Ishte burrë i mirë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kujtuar 66-vjetorin e lindjes së ish anëtarit të LDK-së Xhemajl Mustafa. Ja adresimi i lotë i Kurtit Sot Xhemajl Mustafa e ka ditëlindjen. Po të ishte gjallë do t’i kishte ...
Portalionline | 23-Aug-2019 11:15 | 151 artikuj te ndërlidhur »

Tifozët e Liverpoolit, Kloppit: Lëre Shaqirin të luajë
Mesfushori ofensiv kosovar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, vazhdon të ketë përkrahjen e tifozëve. Shaqiri së fundi ka deklaruar se nuk është i kënaqur me situatën e tij aktuale në klub. Ai ka luajtur vetëm 11 minuta me ...
Portalionline | 23-Aug-2019 11:05 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Kameramanit i bie të fiket, i ndërpritet intervista Bashës teksa po fliste për “kryeministrin e korruptuar”(VIDEO)
Kameramanit i bie të fiket, i ndërpritet intervista Bashës teksa po fliste për “kryeministrin e korruptuar”(VIDEO)
Kryedemokrati Lulzim Basha mbrëmë ishte i ftuar në studion e “Syri Tv”, ku dha një intervistë mbi situatën politike në Shqipëri. Teksa ishte përballë Cim Pekës, në studio ka ndodhur një incident. Teksa kreu i opozitës ...
Portalionline | 23-Aug-2019 09:50 | 23 artikuj te ndërlidhur »

Humb jetën një motoçiklist në rrugën Prishtinë-Ferizaj, saktësisht në Llapnasellë
Një person ka vdekur mbrëmë ë një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Ferizaj, saktësisht në fshatin Llapnasellë. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Flora Ahmeti, zëdhënëse në Policinë e Kosovës, ...
Portalionline | 23-Aug-2019 09:42 | 77 artikuj te ndërlidhur »

Zëvendësuesja e legjendares “Humvee” te marina amerikane, gjysmë tank, gjysmë “Jeep”
Zëvendësuesja e legjendares “Humvee” te marina amerikane, gjysmë tank, gjysmë “Jeep”
Makina që është miratuar si zëvendësuesja e legjendares “Humvee”, automjeti kryesor i transportit për trupat amerikane në fushëbetejë, ka nisur të prodhohet e të dërgohet në masë për Marinën amerikane. Makina e re ...
Portalionline | 23-Aug-2019 09:35 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Rrufeja ua merr jetën 4 personave, mbi 100 të tjerë të lënduar
Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 të tjerë janë plagosur nga goditja e rrufesë në Poloni, njoftoi kryeministri i vendit Mateusz Morawiecki. Në majën e malit Gievont një grupi i turistëve, në ...
Portalionline | 23-Aug-2019 09:23 | 25 artikuj te ndërlidhur »

Fëmija 8-vjeç, 140 km/h në autostradë
Një djalë 8-vjeçar në Gjermani vodhi makinën e prindërve të tij për të bërë një xhiro me 140km/h, njoftoi policia. Fëmija u gjet në autostradën A44 në orët e para të mëngjesit të së mërkurës në qytetin e Dortmundit. Ai ...
Portalionline | 23-Aug-2019 09:18 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Nuk jam i përfshirë në rastin “Reketi”
Kryeministri, Zoran Zaev ka përjashtuar çdo mundësi të jetë përfshirë në rastin “Reketi” duke theksuar se me Bojan Jovanovskin, asnjëherë nuk ka biseduar për atë që është dëgjuar në video-incizimin e publikuar nga ...
Portalionline | 23-Aug-2019 09:14 | 128 artikuj te ndërlidhur »

Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur
Mbi 250 të burgosur janë në kërkim nga policia pasi arritën të largoheshin nga burgu. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Papua në Indonezi. Të burgosurit arritën të largoheshin, pasi protestuesit të cilët po protestonin ...
Portalionline | 23-Aug-2019 09:02 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Skandaloze: BIK-u mishin e kurbanit e shpërndanë me vetura që i transporton kufomat
Skandaloze: BIK-u mishin e kurbanit e shpërndanë me vetura që i transporton kufomat
Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren shfrytëzoi mjetin e transportit për bartjen e kufomave për të shpërndarë mishin e kurbanëve nëpër familje. Për qytetarët kjo ishte e papranueshme. Ata kanë thënë se rrezikohen nga ...
Portalionline | 23-Aug-2019 08:57 | 36 artikuj te ndërlidhur »

Për tualete brenda Shpellës së Gadimes janë ndarë mbi 25 mijë euro
Shpella e Gadimes vazhdon të vizitohet nga persona të shumtë. Brenda saj, shumë shpejt pritet të ndërtohen tualete, kjo pas një tenderi që ka finalizuar Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Ani pse për këtë ...
Portalionline | 23-Aug-2019 08:46 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Ka vdekur “Coli” i Debatik-ut
Shpëtim Zani, i njohur nga roli “Coli” në filmin “Debatik” ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak. Miqtë në rrjetet sociale kanë dhënë lajmin e trishtë për ndarjen e parakoshme nga jeta, i cili ka luajtur vetëm ...
Portalionline | 22-Aug-2019 18:26 | 18 artikuj te ndërlidhur »

Prokurorja speciale maqedonase e arrestuar lejohet të marr pjesë në varrimin e së ëmës
Nën përcjellje policore ka arritur sot në Gjevgjeli prokurorja speciale Katica Janeva për të marrë pjesë në varrimin e nënës së sajë, e cila ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme. Në morgun e varrezave të qytetit, ...
Portalionline | 22-Aug-2019 16:17 | 64 artikuj te ndërlidhur »

Danezët: Presidenti Trump sikur jeton në një planet tjetër
Presidenti amerikan Donald Trump pohoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, sepse kryeministrja daneze bëri një koment “të pahijshëm” si reagim ndaj sugjerimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën ...
Portalionline | 22-Aug-2019 14:06 | 13 artikuj te ndërlidhur »

T7 thotë se sigurimi i Kadri Veselit sulmoi gazetarin e saj, PDK e quan “fake news”, reagon edhe AGK
Gazeta Express dhe Televizioni T7 kanë raortuar sot se gazetari i T7-shit, Mirlind Behluli, është sulmuar fizikisht nga truprojat e kreut të PDK-së, Kadri Veseli, përderisa po e kryente detyrën e tij të gazetarit. ...
Portalionline | 22-Aug-2019 13:50 | 21 artikuj te ndërlidhur »

SHBA: Kuvendi i Kosovës ndërmori një hap të rëndësishëm drejt krijimit të një qeverie të re
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinës, ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit, madje e kanë quajtur hap të rëndësishëm. Në reagimin e Ambasadës thuhet se është krijuar mundësia e krijimit të një ...
Portalionline | 22-Aug-2019 13:27 | 25 artikuj te ndërlidhur »

“Trumpi malazez”: Kërkon ngritjen e një muri në kufi me Shqipërinë dhe Kosovën
Drejtuesi i Lëvizjes Malazeze për Ndryshim, Nebojsha Medojeviç, ka bërë një deklaratë shokuese. Ai kërkon ngritjen e një muri në kufi me Shqipërinë dhe Kosovën në stilin e murit të Trumpit me Meksikën. Medojeviç kohët e ...
Portalionline | 22-Aug-2019 12:39 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Bashkësia Islame kishte shpërndarë mishin e prishur të kurbanëve, e pranon edhe vetë
21 ton mish i prishur u asgjësua para pak ditësh nga depot e Bashkësisë Islame të Kosovës. Kjo e fundit, përmes një komunikate për media ka sqaruar sot skandalin në fjalë, teksa ka thënë se mishi i dyshimtë ishte ...
Portalionline | 22-Aug-2019 12:30 | 36 artikuj te ndërlidhur »

Veseli uron qytetarët zgjedhjet e reja, paralajmëron kandidaturën për kryeministër
Kreu i PDK-së, Kadri Veseli i ka uruar qytetarët e Kosovës për shkuarje në zgjedhje të reja. Ai para gazetarëve, pas vendimit për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës ka thënë se është njeri që e mban fjalën dhe këtë e ka ...
Portalionline | 22-Aug-2019 11:53 | 111 artikuj te ndërlidhur »

Katica Janeva me furgon policie futet në burgun e Shutkës (VIDEO)
Katica Janeva, është prokurorja e parë e Prokurorisë Speciale e cila mbrëmë me një furgon policie është dërguar në burgun e Shutkës në Maqedoni. Gjykatësi i procedurës paraprake i ka caktuar 30 ditë paraburgim Katica ...
Portalionline | 22-Aug-2019 11:46 | 64 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Kur dhash dorëheqje më i mërzituri ka qenë Albin Kurti
Sa i përket deklaratave të liderit të VV-së, Albin Kurti i cili tha se Ramush Haradinaj ka keqqeverisur, ky i fundit ka thënë se nuk e din pse por ditën që është dorëhequr Kurti ka qenë i mërzitur. “Nuk e di pse por kur ...
Portalionline | 22-Aug-2019 11:36 | 151 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj nuk është pishman që kishte lidhur koalicion me PDK-në
Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj e ka quajtur pjekuri politike vendimin unanim të partive politike të Kosovës për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Ai ka folur për të arriturat e qeverisë së tij dhe ka thënë ...
Portalionline | 22-Aug-2019 11:33 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti i gëzohet shpërndarjes së Kuvendit
Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka folur para mediave pas shpërndarjes së Kuvendit. Ai ka thënë se sot iu dha mundësia e zgjedhjes qytetarit të Kosovës, shkruan lajmi.net. Kurti tha se është pozitive që shpërndarja u ...
Portalionline | 22-Aug-2019 11:12 | 151 artikuj te ndërlidhur »

Lista serbe bojkotoi seancën ku u shpërnda parlamenti
Deputetet e Listës Serbe nuk kanë marrë pjesë në seancën ku u votua pro shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Deputetët e komuniteteve të tjera ishin prezentë në seancën për shpërndarjen e Legjislaturës së VI-të.
Portalionline | 22-Aug-2019 11:05 | 173 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved