ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 22:59

Portalb
Dështoi Milani, në Champions kualifikohen zikaltrit (VIDEO)
Tashmë gjithçka është e qartë, Milani ka dështuar të kualifikohet në Champions League, ndërkaq të kualifikuar pas një drame sportive janë Interi dhe Atalanta, përcjell Portalb.mk. Megjithëse Inter në minutën e 90′ u ...
Portalb | I sapobotuar | 99 artikuj te ndërlidhur »

Luiz: Emery është trajner i madh, por do t’i mundim në finale
Mbrojtësi i Chelseat , David Luiz, nuk ka asgjë tjetër veçse fjalë të mira për të thënë për trajnerin e Arsenalit, Unai Emery, përpara finales së Ligës së Evropës. Ishte Emery, i cili lejoi largimin e Luizit nga Paris ...
Portalb | para 29 min | 50 artikuj te ndërlidhur »

Milani kaloi përsëri në avantazh, drama për Champions-in vazhdon! (VIDEO)
Milani kalon përsëri në avantazh por Champions është i paarritshëm, përcjell Portalb.mk. Milani ka arritur të shënojë golin e tretë më Kessie në minutën e 64’ pasi ka ekzekutuar saktë një penallti. Një avantazh i cili ...
Portalb | para 33 min | 99 artikuj te ndërlidhur »

Ecja, sa hapa duhet të bëjmë në ditë?
Ecja është sekreti për të qëndruar në formë edhe pa pasur prirje të veçantë atletike Ju nuk keni nevojë të jeni të rinj për të ecur ose të jeni të dobët. Gjithkush, ose pothuajse të gjithë mund ta bëjnë këtë. Sipas ...
Portalb | para 54 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD
Huaweit i është ndaluar të jetë anëtar i SD Association, grupit përgjegjës për standardizimin e kartave SD dhe microSD. Ky ndryshim do të thotë se kompania nuk mund të ofrojë më produkte me markën zyrtare SDA dhe do të ...
Portalb | para 87 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Pite me makarona
Kafjall ideal apo darkë për gjithë familjen Përbërësit: – 500 g makarona, – 1 litër qumësht, – 3 gota jogurt, – 5 vezë, – 150 gramë djathë taze, – kripë dhe piper sipas shijes. Përgatitja: Makaronat qitni në tepsi për ...
Portalb | para 115 min | 50 artikuj te ndërlidhur »

Edi Rama uroi publikisht Erjon Braçen për fitoren e Partizanit! Olsi Rama: S`më erdhi inat
Që kur Partizani u shpall Kampion i Shqipërisë në futboll, kureshtja për t`i njohur nga afër “demat e kuq” u rrit në mënyrë të jashtëzakonshme! Të ftuar në “E Diell” në Top Channel , drejtori i këtij klubi Olsi Rama, ...
Portalb | para 3 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Trump në Japoni: Nuk jam i shqetësuar nga testimi i raketave
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, deklaroi të hënën se nuk është i shqetësuar për veprimet e autoriteteve të Koresë së Veriut, të cilat kryen testime të raketave me rreze të shkurta ...
Portalb | para 3 ore | 67 artikuj te ndërlidhur »

Ushtria izraelite ka plagur dy të rinj palestinezë në Gaza
Dy palestinezë janë plagosur nga një sulm izraelit në orët e hershme të së dielës në Rripin e Gazës, njoftuan banorët lokalë, transmeton Anadolu Agency (AA). Ushtarët izraelitë kanë hapur zjarr ndaj dy të rinjve pranë ...
Portalb | para 4 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Në operacionin ajror në Afganistan vriten civilët
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka ripërsëritur se shteti i tij dëshiron të ndërtojë marrëdhënie të balancuara me fqinjët arabë në Gjirin Persik dhe bëri thirrje për nënshkrimin e një pakti të ...
Portalb | para 4 ore | 71 artikuj te ndërlidhur »

Në operacionin ajror në Afganistan janë vrarë civilët
ë paktën 5 civilë janë vrarë gabimisht në sulmin ajror të kryer ndaj talebanëve në qarkun Shirzad të krahinës Nangarhar në lindje të Afganistanit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i Krahinës Nangarhar, Ataullah ...
Portalb | para 5 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Meksikë, dha dorëheqje ministrja pasi u vonua për në avion
Ministrja e Mjedisit dhe Burimeve Natyrore e Meksikës, Josefa Gonzalez-Blanco, ka dhënë dorëheqje si pasojë e reagimeve të pasagjerëve pas lënies së avionit të presë më shumë se gjysmë ore për shkak të vonesës së saj ...
Portalb | para 5 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Lëngu i aloa verës – barnatore e madhe në bimën e vogël
Edhe pse mjekësia moderne ofron zgjidhje të ndryshme për shërim ose zvogëlim të pasojave të sëmundjeve kronike, ajo kryesisht i sanon pasojat, por jo edhe shkaktarët… Nga ana tjetër, tempi i sotëm dhe mënyra e jetës na ...
Portalb | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi i përgjigjet Mustafës, e fton të bëhen bashkë në misionin e bashkimit kombëtar
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është përgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në këshillat e këtij të fundit për Presidentin, të bëra të shtunën. Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “ Lugina e ...
Portalb | para 6 ore | 111 artikuj te ndërlidhur »

Irak: Janë dënuar me vdekje tre francezë që ishin pjesë e IS-it
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...
Portalb | para 6 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Përleshje mes lojtarëve të Barçes në autobus pas humbjes nga Valencia
Humbja e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit (1-2 ndaj Valencia) ka lënë një shije të hidhur te lojtarët. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, yjet e këtij ekipi, liderët dhe veteranët Lionel Messi, Gerard Pique, ...
Portalb | para 7 ore | 168 artikuj te ndërlidhur »

Pjesëmarrje e lartë në votimet për Parlamentin Evropian
Zgjedhjet në shumë vende kanë tejkaluar pjesëmarrjen para pesë vitesh. Në Gjermani dhe rreth 20 vende të tjerat vendvotimet mbyllen në mbrëmje, transmeton Dojçe Vele. Në shumë vende të Bashkimit Evropian është tejkaluar ...
Portalb | para 7 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

“Ndërkombëtarët” nuk guxon të keqpërdoren për ti dhënë peshë informatës së trilluar
Burimi: KriThink Ditëve të fundit u bë bujë rreth emërimit të drejtorit të ri të Agjencisë së Zbulimit Eroll Musliu, Agjenci kjo e cila është nën ombrellën e presidentit Stevo Pendarovski. Eroll Musliun, të cilin e ...
Portalb | para 7 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Ritet fetare dhe feja janë personale, nuk kushtëzojnë aktivitetet zyrtare
Burimi: KriThink Shpesh tendenca e disa lajmeve joprofesionale vërehet që në titull. Këtë herë, analizës i është nënshtruar pikërisht një tekst i këtillë. Me prapavijë janë lidhur dy çështje që nuk shkojnë njëra me ...
Portalb | para 7 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Si ta përdorni parfumin si profesionistët në mënyrë që të zgjasë sa më shumë? Ndiqni këto hapa
Blerja e një parfumi të shtrenjtë nuk ju siguron sukses. Ashtu siç vishni një kostum të mirë, duhet të “vishni” edhe një parfum të mirë. Të paktën kjo është ajo që thonë profesionistët. Mirëpo, truku qëndron edhe tek ...
Portalb | para 7 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Si t’i bëni këmbët e buta me përbërës të thjeshtë që i keni në shtëpi? Disa këshilla praktike
Vera është sezoni i sandaleve, shapkave dhe në këtë moment ne kujtohemi për këmbët tona. Kur vjen stina e nxehtë, ato fillojnë dhe çahen për shkak të thatësirës. Mirëpo, çfarë duhet të bëni në këtë rast, transmeton ...
Portalb | para 7 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Miriami dhe Albani kurorëzuan dashurinë me martesë, fotot nga dasma përrallore (FOTO)
Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë zyrtarisht burrë e grua! E papritur? Edhe për ne! pak minuta më parë, Miriami ka bërë të ditur lajmin e ëmbël duke publikuar disa foto nga dasma përrallore, e cila u organizua në ...
Portalb | para 8 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhet për Parlamentin e BE – Ç’drejtim do të marrë BE?
Zgjedhet për Parlamentin e BE në fund të muajit maj do të japin drejtimin. A do të ketë kthim tek arsyeja në nivel kombëtar apo më shumë integrim për një force globale? Bernd Riegert raporton nga Brukseli, transmeton ...
Portalb | para 8 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Filmi koreano-jugor ”Parasite” fitoi Palmën e Artë
Filmi “Parasite” i regjisorit nga Koreja e Jugut, Bong Joon-ho është fituesi i Palmës së Artë në edicionin e 72-të të festivalit të Kanës. Ndërsa aktori më i mirë është zgjedhur Antonio Banderas në rolin Pedro ...
Portalb | para 9 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Gashi: Masakra në lagjen e trimave, arsye më shumë se Tribunali për krimet serbe është i domosdoshëm
Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi në nderim të 27 martirëve të Lagjes së Trimave (Tusus), ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora lulesh pranë Lapidarit të martireve dhe varrezave të martirëve në këtë ...
Portalb | para 9 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

E gjejnë pas dy javësh të humbur në pyll (FOTO)
Një grua që ishte zhdukur për dy javë në Pyllin Makavao të Mauit, në Havaj, është gjetur gjallë edhe kur shumë të tjerë i kishin humbur shpresat, njofton TCH Amanda Eller, një mësuese joge nga SHBA, ishte zhdukur prej ...
Portalb | para 9 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Hekura të sharruar dhe çarçafët si litar, kush janë dy të rinjtë shqiptarë që u arratisën nga burgu i sigurisë së lartë në Itali
Dy të rinj shqiptarë kanë mundur të arratisenkëtë të dielë nga burgu i sigurisë së lartë në Carinola të Italisë. Kanë prerë hekurat dhe përmes çarçafëve të bërë litar janë arratisur. Ervis Markja 26 vjeç dhe Adriatik ...
Portalb | para 9 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Të drejtat e muslimanit ndaj muslimanit janë…
“Të drejtat e muslimanit ndaj muslimanit janë pesë: kthimi i selamit, vizita e të sëmurit, përcjellja e xhenazes, përgjigjja në ftesën e tij dhe dëshira për shëndet kur të teshtitet” Thënie nga profeti Muhamedi a.s, i ...
Portalb | para 9 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e hënë 27 maj 2019
DASHI Neptuni do influencoje se tepermi tek jeta juaj sentimentale dot. Do merrni disa vendime ne cift te cilat do i japin nje tjeter drejtim jetes suaj. Disa mund te kalojne ndonje moment te tensionuar. Beqaret duhet ...
Portalb | para 9 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Lufta mes Facebook-ut dhe BE-së: Vetëm një mund të dalë i gjallë
Pas të gjithë zhurmës të Bashkimi Evropian për tu shkulur veshin gjigantëve të teknologjisë nga Silicon Valley, një nga ata, Facebook-u, vazhdon të vrapojë si një rrëqebull i trazuar nëpër Kontinentin e vjetër mu ...
Portalb | para 9 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Bullgaria kishte shpallur flet arrest ndërkombëtar, 52-vjeçari nga Shkupi ështe arrestuar në Shqipëri
Policia kufitare e Qafë Thanës ka vënë në pranga një shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut me qëllim ekstradimi drejt Bullgarisë. Bëhet fjalë për personin R.H (52), me banim në Shkup. R.H. ishte shpallur në ...
Portalb | para 10 ore | 94 artikuj te ndërlidhur »

Abrahams: Aktakuza ndihmoi rrëzimin e murit të mosndëshkimit të diktatorëve
Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, u thoshte gazetarëve të huaj, teksa po fotografonte gratë dhe fëmijët e masakruar nga regjimi serb, se drejtësia do të vihej në vend. Në të vërtetë kurrë nuk ...
Portalb | para 10 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Referendum në Rumani për reformat në gjyqësor
Rumunët po votojnë në një referendum mbi përpjekjet e koalicionit qeverisës të majtë, për të përmbysur reformat anti-korrupsion, në vendin, që konsiderohet si ndër më të korruptuarit në Bashkimin Evropian, njofton REL. ...
Portalb | para 11 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Në Oslo do të mbahen bisedimet për krizën në Venezuelë
Përfaqësuesit e Qeverisë dhe opozitës së Venezuelës, javën e ardhshme do të takohen në Oslo të Norvegjisë, për bisedime, sesi të adresojnë krizën politike, që ka përfshirë këtë vend, njofton REL. Takimi në Oslo është ...
Portalb | para 11 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Shqipëri dhe ekstradohet në Maqedoni
Policia kufitare e Qafë – Thanës ka vënë në pranga një shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut me qëllim ekstradimi drejt Bullgarisë. Bëhet fjalë për personin R.H (52), me banim në Shkup. R.H. ishte shpallur në ...
Portalb | para 11 ore | 94 artikuj te ndërlidhur »

Barcelonës s’i mjafton Messi, Kupën e Mbretit e fiton Valencia (VIDEO)
Barcelona e ka mbyllur në mënyrën më të keqe sezonin, duke humbur Kupën e Mbretit. Skuadra blaugrana u mund 2-1 në finale nga Valencia. Dy gola në pjesën e parë nga Gamerio dhe Rodrigo ishin shumë për Barcelonën, e cila ...
Portalb | para 11 ore | 168 artikuj te ndërlidhur »

Triumfoi Nuri Seferi
Boksieri shqiptar, Nuri Seferi është rikthyer pas një kohe të gjatë të ring. Ai ka mundur boksierin me nënshtetësi gjermane, Rad Rashid, njofton Albinfo.ch Seferi gjatë gjithë duelit ishte më i mirë se kundërshtari dhe ...
Portalb | para 12 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri
Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.1 ballë janë regjistruar në jug të vendit. Epiqendra ka qenë mes kufirit greko-shqiptar. Tërmeti është regjistruar në orën 00: 35 të datës 26 maj, ndërsa nuk raportohen dëme në ...
Portalb | para 12 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Duke pritur dobësimin e SHBA-s dhe shpërbërjen e Bashkimit Evropian (Pjesa II)
Pas botimit të shkrimit tim mbi Emir Kusturicën kam pasur një shkëmbim mesazhesh me një ish-shokun tim serb të shërbimit ushtarak. Kjo korrespondencë midis nesh u zhvillua si më poshtë: LEXO: Korrespondencë me ...
Portalb | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gallup International Association: Evropianët mund të jenë krenarë për arritjet e tyre
Para zgjedhjeve për Parlamentin e BE, Gallup International ka matur pulsin politik në Bashkimin Evropian (BE). Atmosfera politike në Evropë nuk është entuziaste. Por ka vend edhe për optimizëm, mendon drejtori i Gallup, ...
Portalb | para 12 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Korrespondencë me ish-shokun tim të Armatës Jugosllave (Pjesa I)
Pas botimit të shkrimit tim mbi Emir Kusturicën kam pasur një shkëmbim mesazhesh me një ish-shokun tim serb të shërbimit ushtarak. Kjo korrespondencë midis nesh u zhvillua si më poshtë: LEXO: Duke pritur dobësimin e ...
Portalb | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian
Dhjetëra miliona votues në 21 shtete të Bashkimit Evropian, mund të votojnë sot, në ditën e fundit të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, njofton REL Gjermania, Franca, Italia, Bullgaria, Rumania, Kroacia dhe Hungaria, ...
Portalb | para 13 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

DW: Opozita protestë paqësore me flamujt e BE, SHBA dhe Gjermanisë
Për rreth dy orë e gjysmë, opozita e bashkuar protestoi përpara kryeministrisë. Në ndryshim nga protestat e kaluara, kёsaj here protesta kaloi pa incidente dhe ishte nё tёrёsi paqёsore. Nё prag tё protestёs ka pasur ...
Portalb | para 13 ore | 117 artikuj te ndërlidhur »

Filloi gara brenda Konservatorëve për kryeministrin e ri të Mbretërisë së Bashkuar
Ka filluar gara për ta marrë drejtimin e Partisë Konservatore në Britani, pas njoftimit të Theresa Mayt se ajo do të japë dorëheqje në muajin qershor. Gara jo vetëm se do të rezultojë me lider të ri partiak, por edhe me ...
Portalb | para 21 ore | 116 artikuj te ndërlidhur »

Spanjë, rituali i vrasjes së demit, i lëvduar dhe kritikuar
Kur një dem shëmbet përdhe përpara matadorit, heshtja zbret në arenën “Las Ventas” të Madridit, një ritual ky të cilin menaxheri francez Simon Casas e mbështet me forcë, edhe pse ai po rrethohet nga një klimë që ndjell ...
Portalb | para 22 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Lista Serbe: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime
Lista serbe ka vlerësuar sot, në prag të mbledhjes së Kuvendit të Serbisë për Kosovën të hënën, më 27 maj, se liderët opozitarë të Serbisë po tentojnë që “me mjete më përdhese dhe fyerje e sulme ndaj kryetarit të ...
Portalb | para 22 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Basha falenderoi ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën
Protesta e gjashtë kombëtare e opozitës u zhvillua pa incidente si rrallëherë që prej 16 shkurtit. Protesta e 25 majit nuk pati të lënduar dhe ishte pa molotov dhe pa gaz lotsjellës. Këtë radhë opozita përdori balona me ...
Portalb | para 22 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

Ka rënë besimi i rusëve ndaj Putinit
Besimi i publikut ndaj presidentit rus, Vladimir Putin ka rënë në nivelin më të ulët në 13 vjetët e fundit, thuhet në një sondazh shtetëror rus. Sondazhi, i publikuar nga Qendra për Kërkime të Opinionit Publik, gjeti se ...
Portalb | para 23 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Veseli: Dikush po mundohet ta keqinterpretoj iniciativën për Tribunalin
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot në Mitrovicë, strukturat e reja të degës së PDK-së me të cilat ka diskutuar edhe për formimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë. Ai ka ...
Portalb | para 23 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Tribunali i OKB-së kërkon lirimin e “menjëhershëm” të marinarëve ukrainas
Një tribunal i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ka vendosur që Rusia duhet “menjëherë” të lirojë 24 marinarët ukrainas dhe tri anijet detare të Ukrainës, që Moska i konfiskoi në nëntorin e vitit të kaluar. Tribunali ...
Portalb | para 23 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved