ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 20:22

Politiko
Ia “nxiu” jetën në ‘Hell`s Kithchen’, Renato Mekolli merr pranë vetes Anin
Ia “nxiu” jetën në ‘Hell`s Kithchen’, Renato Mekolli merr pranë vetes Anin
Me siguri e mbani mend Anin nga edicioni i parë i “JHell`s Kitchen”. Vajza e cila “hëngri” aq shumë të bërtitura nga Renato Mekolli por që u pa dhe një pëlqim nga ana e shefit të kuzhinës, i cili e deklaroi më vonë dhe ...
Politiko | para 56 min | 184 artikuj te ndërlidhur »

Veshja 8,925 euro e Lori Hoxhës
Lori Hoxha është me pushime me familjen në Itali dhe në një nga postimet e saj ajo shkruante se ndodhej me mamin dhe të mos prisnim foto të këmbëve të saj. Kjo u komentua shumë në rrjet nga ndjekësit e saj, duke e ...
Politiko | para 81 min | 184 artikuj te ndërlidhur »

Zjarret në Shqipëri, digjet sipërfaqja me pemë e bimësi në Devoll
Një tjetër vatër zjarri ka përfshirë një pjesë tjetër të Shqipërisë. Flakët kanë djegur një sipërfaqe të pyllëzuar në fshatin Ziçinisht në Devoll, ku është shkatërruar një pjesë e konsiderueshme flore; e mbushur ...
Politiko | para 96 min | 111 artikuj te ndërlidhur »

Rike Roçi tregon “veç pak” tatuzhin në pjesën intime
Rike Roçi tregon “veç pak” tatuzhin në pjesën intime
Rike Roçi mbahet mend si ish-banorja e Big Brother por edhe si tifozja e zjarrtë e kuqezinjve, e cila me praninë e saj në stolat e tifozëve në Francë bëri për vete gjithë mediat e huaja. Rike është gjithnjë në qendër ...
Politiko | para 110 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Puthja në bikini e ish-drejtoreshës së Tatimeve
Puthja në bikini e ish-drejtoreshës së Tatimeve
Së fundmi, ish-drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj është shumë aktive në rrjetet sociale. Ajo po shijon pushimet në bregdet, ditët e fundit të gushtit. E veshur me një palë bikini të zeza, Shehaj ka postuar foton ...
Politiko | para 2 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

“Mashkulli im i preferuar”, Fifi vazhdimisht i shpreh dashurinë Flori Mumajesit; por a i kthehet mbrapsht?
Sot, kantautori Flori Mumajesi feston 37-vjetorin e lindjes. Edhe pse Flori po rri larg rrjeteve sociale, fansat nuk e kanë harruar ditëlindjen e tij dhe as kolegët e bashkëpunëtorët. Një ndër urimet e veçanta ishte ai ...
Politiko | para 3 ore | 184 artikuj te ndërlidhur »

Pas 16 vitesh, Adelina tregon të vërtetën e sherrit me Leonora Jakupin: Më kapi mamin për fyti
Pas 16 vitesh, Adelina tregon të vërtetën e sherrit me Leonora Jakupin: Më kapi mamin për fyti
Në vitin 2003 një nga lajmet më të bujshme në shtypin rozë ishte sherri mes dy këngëtarëve më të famshme të asaj kohe, Adelina Ismailit dhe Leonora Jakupit. Dy këngëtaret u përleshën në prapaskenat e një koncerti ku po ...
Politiko | para 3 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

3 pyetjet e Gazment Bardhit për Ramën: Nuk mund të bësh sikur s`dëgjon
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ka drejtuar tre pyetje kryeministrit Rama në lidhje me kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun. Përmes një postimi në Facebook, Bardhi kërkon përgjigje nga ...
Politiko | para 4 ore | 73 artikuj te ndërlidhur »

Ishin nisur për koncert, aksidentohen dy anëtarët e “Threedots”
Ishin nisur për koncert, aksidentohen dy anëtarët e “Threedots”
Vera është e mbushur me koncerte, por një ngjarje e pakëndshme i ka ndodhur dy prej pjestarëve të “Threedots”. Bëhet fjalë për Brunon dhe Mir Vathin. Dy ditë më parë ata ishin duke udhëtuar drejt Korçës për një koncert. ...
Politiko | para 4 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Lori Hoxha “i shet mend” ndjekësve për lekët por dhe për ‘photoshop-in’
Lori Hoxha “i shet mend” ndjekësve për lekët por dhe për ‘photoshop-in’
Lori Hoxha e di se është shumë e ndjekur dhe një ndër influencueset më të mëdha në Shqipëri sa i takon të apasionuarve pas modës dhe stilit. Po ashtu, çdo postim i Lorit ngjall debat dhe përbën lajm. Duke i ditur këto ...
Politiko | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Përflitet prej një viti për sherrin e Erik Lloshit dhe Anxhela Peristerit, postimi i këngëtares sqaron të vërtetën
Përflitet prej një viti për sherrin e Erik Lloshit dhe Anxhela Peristerit, postimi i këngëtares sqaron të vërtetën
Prej një viti përflitet në media dhe rrjete sociale për një miqësi të prishur mes Anxhela Peristerit dhe Erik Lloshit. Dikur dy këngëtarët ishin miq të ngushtë por ata nuk po shiheshin më nën shoqërinë e njëri-tjetrit. ...
Politiko | para 5 ore | 184 artikuj te ndërlidhur »

Të mos dish nga është ‘Exit’, jo më ‘Brexit’. Si ‘çmenden’ të rinjtë britanikë gjatë fundjavës (Foto)
Të mos dish nga është ‘Exit’, jo më ‘Brexit’. Si ‘çmenden’ të rinjtë britanikë gjatë fundjavës (Foto)
Të rinj që flenë për ‘shtatë palë qejfe’ në mes të rrugës, vajza që bisedojnë shtruar ulur përtokë para derës së pub-it, çifte që mbajnë njëri-tjetrin të mos rrëzohen nga pija e tepërt, një vajzë që ka ngritur peshë ...
Politiko | para 5 ore |

Tramp-Merkel: Historia e prishjes së marrdhënieve gjermano-amerikane
Tramp-Merkel: Historia e prishjes së marrdhënieve gjermano-amerikane
DER SPIEGEL Përkthimi: Politiko.al Kur bëhet fjalë për të forcuar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara, Atlantik-Brücke në Berlin është lojtari më i rëndësishëm. Për gati 70 vjet, organizata ...
Politiko | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Alarmohen nga era e keqe, 60 vjeçari gjendet i dekompozuar në banesë
Një 60 vjeçar është gjendur i pajetë mesditën e kësaj të shtune në lagjen “Apollonia” në Fier. 60 vjeçari me emrin Bajram Brataj është gjetur i vdekur në banesën e tij nga banorët e lagjes dhe dyshohet që shkaqet e ...
Politiko | para 6 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Lela për komentin e Ramës: Kriminelët nuk mund t’i quajmë disa ‘kafshë’ e disa ‘kajmak’
Lela për komentin e Ramës: Kriminelët nuk mund t’i quajmë disa ‘kafshë’ e disa ‘kajmak’
Në një editorial për Politiko.al, Marsel Lela e ka quajtur të pavend nga ana e kryeministrit Edi Rama, etiketimin që ky i fundit i ka bërë vrasësve të 26 vjeçarit dy ditë më parë në Tiranë. Lela i referohet këtu një ...
Politiko | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Si u mbush plot me kafshë “Shqipëria që duam”?!
Marsel Lela Në një prej postimeve të djeshme të kryeministrit Edi Rama në Facebook, pati disa polemika mes këtij të fundit dhe një komentuesi, rreth vrasjes në mes të Tiranës të një 26 vjeçari për shkak të një sherri ...
Politiko | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Alternativlos
Zef ZEFI 1- Kriza si dukuri normale brenda balancave delikate të politikës Fjala “alternativlos” u zgjodh si fjala më e keqe e vitit në Gjermani në 2011. Në shqip alternativë-humbur ose mos-alternativa. Kjo fjalë i ...
Politiko | para 8 ore |

Breshëri plumbash lokalit në rrugën Tiranë-Durrës
Një lokal në rrugën Tiranë-Durrës është qëlluar me armë në orët e para të mëngjesit. Sipas njoftimit të policisë, nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale, ndërkohë që si provë materiale janë gjetur tre gëzhoja ...
Politiko | para 9 ore | 142 artikuj te ndërlidhur »

Mashtronte se do i legalizonte banesën, në pranga 26 vjeçarja nga Tirana
Një 26-vjecare nga Tirana eshte ndaluar për mashtrim, pasi ka përfituar 500.000 lekë në këmbim të ndihmës për legalizim të banesës. Policia e Elbasanit njofton se u bë ndalimi i shtetases A.D., 26 vjeçe, banuese në ...
Politiko | para 9 ore | 98 artikuj te ndërlidhur »

‘E qara për Amazonën është trendy, por Shëngjini dhemb më shumë’, Braçe u ‘sulet’ sërish politikanëve, por me kë e ka?
‘E qara për Amazonën është trendy, por Shëngjini dhemb më shumë’, Braçe u ‘sulet’ sërish politikanëve, por me kë e ka?
Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër me anë të një postimi në rrjetet sociale rreth zjarrit që shkrumboi kurorën e Shëngjinit. Ai tha se zjarrvënia në Shëngjin është e përsëritur dhe kriminale. Ndërkohë që, pa ...
Politiko | para 10 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Zjarri në Shëngjin dyshohet të jetë i qëllimshëm, ndalohen 4 persona
Dyshohet se zjarri në malin e Shëngjinit është vënë në mënyrë të qëllimshme. Këtë fakt e ka bërë me dije policia e cila po heton për situatën shqetësuese në qytetin verior, dhe ndërkohë ka shoqëruar 4 persona. Ata janë ...
Politiko | para 11 ore | 111 artikuj te ndërlidhur »

Të ndaluar, por jo kriminelë
Preç Zogaj Formulari që duhet të plotësojë çdo kandidat për deputet apo për kryetar bashkie në zbatim të ligjit ‘Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione ...
Politiko | para 11 ore |

Shkarkohen punonjësit e hipotekës në Berat, Rama: Zvarrisnin qytetarin prej 15 vjetësh
Shkarkohen punonjësit e hipotekës në Berat, Rama: Zvarrisnin qytetarin prej 15 vjetësh
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se janë shkarkuar nga puna disa punonjës në zyrën e hipotekës, për shkak se kanë zvarritur me vite një qytetar duke mos i dhënë lejen e legalizimit. Në postimin e tij në facebook, ...
Politiko | para 11 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sunflowers
Nokesville, Virginia: ShBA Një çift i ulur në mes të një fushe me luledielli në Burnside Farm. Foto: Brendan Smialowski/AFP/Getty Images
Politiko | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gazeta franceze (1929)/ Letra e Mbretit Zog kryeministrit Koço Kota: Të zëvendësohen zyrtarët e paaftë! Universiteti të merret me arsimimin e grave! Të bëhet reforma agrare”
Gazeta franceze (1929)/ Letra e Mbretit Zog kryeministrit Koço Kota: Të zëvendësohen zyrtarët e paaftë! Universiteti të merret me arsimimin e grave! Të bëhet reforma agrare”
Aurenc Bebja, Francë “Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të dielën e 20 janarit 1929, në faqen n°8 , një shkrim në lidhje me udhëzimet e mbretit Zog për zbatimin e programit të ri qeveritar. ...
Politiko | para 11 ore |

Planeti në rrezik/ Zjarri në Amazona, Europa kundër Bolsonaros. Nga Marrëveshja e Tregtisë së Lirë te ndalimi i biftekëve të viçit
Bota s’është në gjendje të reagojë ndaj zjarrreve në pyjet e Amazonës në Brazil. Por në BE po krijohet rezistencë. Leva mund të jetë Marrëveshja e Tregtisë së Lirë arritur së fundi si dhe biftekët brazilianë të viçit. ...
Politiko | para 12 ore | 117 artikuj te ndërlidhur »

Rruga e Kombit e rënduar nga trafiku, kosovarët zbarkojnë në bregdetin shqiptar
Është fundjavë dhe njerëzit rendin drejt plazheve duke krijuar një trafik të rënduar, sidomos në rrugët kryesore. E tillë ka qenë sot që në orët e para të mëngjesit Rruga e Kombit, për shkak të turistëve që vijnë nga ...
Politiko | para 12 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Avokati sqaron procedurat: Çfarë nuk duhet të bëni nëse doni Green Card në SHBA
Shërbimi i Emigracionit dhe i Nënshtetësisë së Shteteve të Bashkuara (USCIS) shpalli një rregull përfundimtar i cili parashtron mënyrën sesi Departamenti i Sigurisë Kombëtare (DHS) do të vendosë se kush duhet lejuar të ...
Politiko | para 12 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

“Shpresojmë të reflektojë dhe qetësohet më vonë”, mesazhi i Ilir Metës nga Gjiri i Lalzit
Presidenti Ilir Meta e ka nisur këtë të shtunë me një mesazh nga vendi i tij i preferuar, Gjiri i Lalzit. Me një mesazh të ‘koduar’ në rrjetet sociale, ai i është drejtuar të gjithë shqiptarëve me këto fjalë: ...
Politiko | para 12 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Rudina Hajdari takon “grupin demokrat”, përkrah saj edhe Kiri
Rudina Hajdari takon “grupin demokrat”, përkrah saj edhe Kiri
Deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme një takim me atë që ajo e quan ‘grupi demokrat’. Ajo ka postuar në rrjetet sociale një foto ku i pranishëm krahas saj është edhe vëllai, Kiri Hajdari, deputeti ...
Politiko | para 12 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Flakët/ Situata në Shëngjin vazhdon të jetë problematike
Situata në Shëngjin të Lezhës vazhdon që të jetë problematike. Zjarrfikësit po luftojnë me vatrat e zjarrit, të cilat prej dy netësh vijojnë të djegin pa mëshirë kurorën e gjelbër në Shëngjin. Ministria e Mbrojtjes ka ...
Politiko | para 20 ore | 111 artikuj te ndërlidhur »

Vizita misterioze e Edi Ramës në Greqi
Vizita misterioze e Edi Ramës në Greqi
Kryeministri Edi Rama ka qenë në Greqi, ku sipas medieve greke ka kryer një vizitë të fshehtë. Kreu i qeverisë udhëtoi në vendin fqinj ditën e enjte në pasdite. Trikalavoice.gr raporton se Rama drekoi në restorantin ...
Politiko | para 21 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ministrja e Drejtësisë nuk kursehet me lekët e taksapaguesve, zgjedh hotele 700 euro nata
Ministrja e Drejtësisë nuk kursehet me lekët e taksapaguesve, zgjedh hotele 700 euro nata
Udhëtimet jashtë shtetit të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj i kushtojnë shtetit shqiptar mijëra euro në vit. Sipas faturave, në udhëtimet e punës gjatë vitit 2018 deri në qershor të vitit 2019, ministrja Gjonaj ...
Politiko | para 21 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Vdekja e të riut shqiptar trondit komuniteti italian
Vdekja e të riut shqiptar trondit komuniteti italian
Vdekja e të riut shqiptar Ledio Cerriku ka tronditur dhe trishtuar komunitetin italian në Cesenatico. Trupi i të ndjerit mbërriti në Shqipëri, ku do të kryhet funerali. Por komuniteti në Itali ka treguar mjaft ...
Politiko | para 22 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Shqetësim në Gjermani, vendi në prag të recensionit
Gjermania është në prag të recensionit. Qeveria gjermane pret që ekonomia më e madhe e BE-së të kalojë në recesion në tremujorin e tretë. Revista “Der Spiegel” raporton se prodhimi gjerman ra me 0.1% në periudhën ...
Politiko | para 22 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Kukësi merr hak ndaj Partizanit, sfidën e vendos Shkurtaj
Kukësi fitoi minimalisht ndaj Partizanit në takimin hapës të sezonit 2019-2020. Sfida u vendos nga goli i Vasil Shkurtajt në të 39 me penallti, por për verilindorët kënaqësia ishte e madhe, pasi ata morën shpagimin pas ...
Politiko | para 23 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Modelet e vjeshtës janë: guxim
Modelet e vjeshtës janë: guxim
Edhe pse ende po përballemi me temperaturat ektreme të larta, vetëm disa ditë na ndajnë nga vjeshta. Me vjeshtën vijnë dhe endenca të reja. Dhe po flasim për modelet e flokëve. Kysezon na sugjeron të guxojmë. Dhe ...
Politiko | para 23 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Vendos dënimin me vdekje”/ Rama debat me komentuesit për krimin: Ne kemi përgjysmuar vrasjet
Ndërsa Edi Rama kishte ndarë me ndjekësit e tij opinionin e Ilire Vincas për teatrin kombëtar (që u mohua nga vetë aktorja kosovare), disa prej komentuesve i kërkuan atij llogari për vrasjen e djeshme në Tiranë dhe ...
Politiko | para 24 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Çfarë mendojnë në të vërtetë meshkujt për makijazhin e femrave
Çfarë mendojnë në të vërtetë meshkujt për makijazhin e femrave
Mendoni se meshkujve nuk u intereson makijazhi? Mendoni sërish. Mbase nuk dinë dhe nuk e kuptojnë shumë mirë se si aplikohet (mirë nuk presim kaq shumë nga ata), por e kanë një mendim të tyrin kur vjen puna se sa duhet ...
Politiko | para 24 ore |

Teatri/ Rama citon regjisoren kosovare, por bën një gafë
Teatri/ Rama citon regjisoren kosovare, por bën një gafë
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook opinionin e Ilire Vincas, aktore dhe regjisore në Kosovë. Ajo ka bërë një sërë produksionesh të suksesshme dhe është anëtare e Këshillit Drejtues të ...
Politiko | para 24 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Trump urdhër kompanive amerikane që të braktisin Kinën
Mes SHBA-së dhe Kinës vështirë që të gjendet paqja. Ditën e sotme, presidenti amerikan, Donald Trump, porositi kompanitë amerikane të gjejnë mënyrën që të mbyllin operacionet e tyre në Kinë, dhe të prodhojnë më shumë ...
Politiko | 23-Aug-2019 20:23 | 33 artikuj te ndërlidhur »

Erik Lloshi i bën dhuratën më të veçantë bashkëshortes pas dasmes
Erik Lloshi i bën dhuratën më të veçantë bashkëshortes pas dasmes
Vetëm pesë ditë më parë, këngëtari Erik Lloshi i dha fund beqarisë duke kurorëzuar në martesë dashurinë e tij me Rominën. Eriku si dhëndër dhe Romina si nuse mahnitën të pranishmit dhe momenti kulminant i dasmës ishte ...
Politiko | 23-Aug-2019 20:00 | 12 artikuj te ndërlidhur »

3 angazhimet publike të Bashës në ditën e kujtesës për viktimat e regjimeve totalitare
3 angazhimet publike të Bashës në ditën e kujtesës për viktimat e regjimeve totalitare
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka marrë 3 angazhime publike në ditën e kujtesës për viktimat e regjimeve totalitare. Në një status në Facebook, ai shkroi se sot mbarë Evropa kujton viktimat e regjimeve totalitare dhe se ...
Politiko | 23-Aug-2019 20:00 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Dorëhiqet sekretari i këshillit bashkiak të Shkodrës, Zëri i Amerikës: Priten të tjera largime
Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashkiaku i dale nga zgjedhjet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri. Ky i funti vendosi që të tërhiqej, pas akuzave se ka qenë i ...
Politiko | 23-Aug-2019 19:38 | 30 artikuj te ndërlidhur »

I vetmi trend që Sara mund të ndjekë për shkak të shtatzënisë
I vetmi trend që Sara mund të ndjekë për shkak të shtatzënisë
Sara Hoxha është duke përjetuar për herë të dytë ndjesitë e shtatzënisë. Ajo vazhdimisht ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram momente nga shtatzënia e saj e dyte, duke dhënë kështu dhe këshilla për nënat e reja. ...
Politiko | 23-Aug-2019 19:32 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gazeta britanike gjen zgjidhjen për krizën shqiptare: Partitë të ndalohen, siç bëri Zogu (i referohet Princit Leka)
Gazeta britanike Express i është referuar një statusi në rrjetet sociale të Princit Leka II në lidhje me situatën politike të ngarkuar në Tiranë. Pasi bën një pasqyrë të shpejtë të krizës, duke folur për bojkotin e ...
Politiko | 23-Aug-2019 19:25 |

Zëri i Amerikës tregon lëvizjen e radhës të këshillit bashkiak në Shkodër: Ademi në situatë të vështirë
Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ushtrimin e detyrës në ditët e ardhshme. Zëri i Amerikës raporton se Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Dega e Thesarit, ...
Politiko | 23-Aug-2019 19:19 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Transformimi
Fitim Zekthi Pas revolucionit të karafilave në Portugali në vitin 1974, por sidomos pas rënies së komunizmit në vitin 1990, një valë entuziazmi përfshiu studiuesit e shkencave sociale mbi përhapjen masive të demokracisë ...
Politiko | 23-Aug-2019 19:09 |

Si të vishni një kostum të zi (ose pantallona) me këpucë kafe
Si të vishni një kostum të zi (ose pantallona) me këpucë kafe
Po mund të vishni një palë këpucë kafe me kostum të zi Veshja e këpucëve ngjyrë kafe me një kostum të zi është përgjithësisht e vrazhdë. Nëse vishen gabimisht, njerëzit mund të mendojnë se ju mungon shija e mirë. ...
Politiko | 23-Aug-2019 19:02 |

Gjermania dëboi më shumë emigrantë në vitin 2018, mes tyre edhe shqiptarë
Gjermania shtoi numrin e të dëbuarve nga territori i vet për vitin 2018, ku shumicën e bëjnë shtetasit nga Shqipëria, Ukraina dhe Serbia. DW shkruan se në “pesë vitet e fundit janë dëbuar gjithnjë e më shumë të huaj nga ...
Politiko | 23-Aug-2019 18:50 | 20 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved