ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 19:31

PC World
Danimarka rishikon 10,700 vendime gjykate për shkak të dhënave të gabuara nga kompanitë celulare
Gabimet të dhënat e lokalizimit përmes valëve celulare bënë që autoritetet Daneze të rishikonin 10,700 vendime gjykate për të parë nëse të dhënat e gabuara përdorur si prova kanë çuar në vendime të padrejta. Problemet ...
PC World | para 22 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Bashkimi Evropian ka përgatitur një fond miliarda dollarësh për të financuar kompanitë Evropiane të teknologjisë
Zyrtarë të Bashkimit Evropian po përgatiten për të lançuar një fond i cili do të përdoret për të investuar në kompania teknologjike të cilat mund të konkurrojnë me gjigantët Amerikanë dhe ato Kinezë sipas Financial ...
PC World | para 24 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Huawei thotë se sanksionet Amerikane do të kenë impakt të vogël tek të ardhurat
Gjiganti Kinez i teknologjisë Huawei tha ditën e Premte se impakti i sanksioneve Amerikane në biznesin e kompanisë është shumë më i ulët sesa kishte menduar në fillim. Por këto sanksione pritet që të reduktojnë të ...
PC World | 23-Aug-2019 15:34 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Samsung Galaxy Note10 dhe Note10 + zbulohen zyrtarisht në Tiranë
Pas lançimit zyrtar në New York, Samsung Galaxy Note10 dhe 10+ u zbuluan zyrtarisht ditën e sotme në Tiranë. Të ftuarit në ambjentet e Hotel Plaza Tirana ishin të parët që prekën nga afër fuqinë e një tjetër niveli në ...
PC World | 23-Aug-2019 14:01 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Në Google Photos mund të kërkoni fotot sipas tekstit që gjendet në to
Përgjatë viteve gjiganti i teknologjisë Google ka publikuar funksione të ndryshme të njohjes së objekteve në foto dhe tashmë vjen me një veçori të re në aplikacionin Photos. Përdoruesit mund të kërkojnë imazhe sipas ...
PC World | 23-Aug-2019 13:19 | 3 artikuj te ndërlidhur »

55% e përdoruesve mbajnë telefonët pa i ndërruar për 3 deri në 5 vite
Një studim i ri tregon frikën më të madhe të prodhuesve si Apple dhe Samsung. Sipas një ankete ku janë pyetur 3,640 përdorues smartfonësh, mëse gjysma e tyre mbajnë telefonët ekzistues për një periudhë 3 deri në 5 ...
PC World | 23-Aug-2019 11:34 | 3 artikuj te ndërlidhur »

OnePlus zbulon madhësinë e televizorit OnePlus TV
OnePlus vijon me publikimin e informacioneve rreth televizorit të ardhshëm pas lajmit për debutimin e tij në Shtator dhe emërtimin OnePlus TV. Tashmë kemi detajet e para teknike të televizorit: përdor një panel QLED ...
PC World | 23-Aug-2019 10:23 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Galaxy Note 10 merr notën 3 nga 10 për riparimin
Galaxy Note 10 merr notën 3 nga 10 për riparimin
Samsung Galaxy Note 10+ 5G është i disponueshëm nëpër dyqane në mbarë botën nga dita e sotme. Ekipi i iFixit nuk ka hezituar të hulumtojë sa më parë çfarë ndodhet në brendësi të telefonit. Një prej ndryshimeve më të ...
PC World | 23-Aug-2019 09:57 |

Dixhitalizimi i faturave në 2020 për individët dhe 2021 për biznesin
Ministria e Financës dhe Ekonomisë zhvilloi sot takimin e radhës të drejtpërdrejtë me palët e interesit për konsultimin e projektligjit “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkullimit”, i njohur ndryshe edhe si ...
PC World | 22-Aug-2019 21:25 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Samsung sjell modelet e reja të telefonëve shumë të suksesshëm Galaxy A50 dhe A30
Samsung vendosi të përditësoi dy prej smartfonëve më të shitur të rangut të mesëm, modelet A50 dhe A30. Telefonët e rinj quhen A50s dhe A30s dhe të dy janë edhe më simpatikë se gjenerata e kaluar falë një paneli të ...
PC World | 22-Aug-2019 20:28 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Raport: Pasardhësit e iPhone XS dhe XS Max do të quhen iPhone Pro
Ndërsa i afrohemi Vjeshtës, e gjithë vëmendje kthehet drejt Apple. Një raport Bloomberg sjell mbase informacionet më të qarta rreth telefonëve të rinj të Apple, përfshirë iPhone “Pro” të cilët do të zëvendësojnë XS dhe ...
PC World | 22-Aug-2019 19:18 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Versioni i ardhshëm i Android do të quhet thjeshtë Android 10
Versioni i ardhshëm i Android do të quhet thjeshtë Android 10
Google më në fund ka zbuluar emërtimin e Android Q dhe nuk është ashtu siç keni menduar. Në fakt emri i versionit të ardhshëm është zëvendësuar me një numër dhe quhet Android 10. Në një postim në blog kompania tha se do ...
PC World | 22-Aug-2019 16:42 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Karta e kreditit e Apple nuk mund të mbahet në portofol as në xhepin e pantallonave xhins
Karta e kreditit e shumëpritur e Apple me përbërje prej titaniumi në fakt është shumë më e brishtë sesa të gjithë menduan në fillim. Kompania ka publikuar një udhëzim online për përdorimin dhe kujdesin që duhet treguar ...
PC World | 22-Aug-2019 14:09 | 2 artikuj te ndërlidhur »

AKEP pritet të ndryshojë modelin e kostove për rrjetet celulare
Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) në vend pritet që të ndryshojë modelin e kostove për rrjetet celulare në një përpjekje për të gjetur atë më të përshtatshmin si dhe duke u qasur pranë modeleve ...
PC World | 22-Aug-2019 11:33 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gjenerata e 10-të e procesorëve Intel sjell një model unik për laptopët
Ajo që i bën procesorët e gjeneratës të 10-të të Intel atraktivë për tu blerë është padyshim arkitektura e re e kompanisë 10-nanometër e cila është rezultat i një udhëtimi të gjatë drejt tkurrjes së madhësisë së çipeve. ...
PC World | 22-Aug-2019 10:51 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Rumania mund të përjashtojë Huawei nga ndërtimi i rrjetit 5G
Rumania mund ta përjashtojë kompaninë kineze Huawei nga rrjeti i saj i ardhshëm 5G, sipas një deklarate të përbashkët të nënshkruar në Uashington nga presidenti rumun, Klaus Iohannis, dhe homologu i tij amerikan, Donald ...
PC World | 22-Aug-2019 09:54 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved