ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 17:31

Medial
Krasniqi: Me foton e mbrëmshme të takimit të Sveçles me Gjuriqin, po demaskohet moral i dyfishtë i Vetëvendosjes
Krasniqi: Me foton e mbrëmshme të takimit të Sveçles me Gjuriqin, po demaskohet moral i dyfishtë i Vetëvendosjes
Ish- deputeti i Vetëvendosjes Frashër Krasniqi, ka komentuar takimin e mbrëmshëm të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Xhelal Sveçla, me drejtorin e Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. Krasniqi me ...
Medial | para 26 min | 133 artikuj te ndërlidhur »

Aksidentoi për Vde.kje 36-vjeçarin, vetëdorëzohet drejtuesi i mjetit
Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë arrestuar një 52 vjeçar me akuzën e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor dhe largimin nga vendi i aksidentit. 52 vjeçari i ...
Medial | para 38 min | 73 artikuj te ndërlidhur »

Nuk e kam parë anketën e IHP-së, por kam dilema rreth agjencive që kanë përfituar nga qeveria e mëparshme, thotë Shekerinska
Shkup, 8 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Nuk e kam parë anketën e Institutit për Hulumtime Politike (IHP) që të komentojë dhe nëse nuk gabohem ai ka qenë Institut për të cilin kolegët e juaj konstatuan se 480.000 euro kishte ...
Medial | para 40 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Aksident në Istog, pesë të lënduar
Një aksident ka ndodhur në fshatin Bajincë të Istogut. Si pasojë pesë persona kanë marrë lëndime trupore. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova. “Sot në mesditë ...
Medial | para 40 min | 51 artikuj te ndërlidhur »

FOTO/ Dëmet e tërmetit te selia e Kryegjyshatës Botërore së Bektashinjve, ekspertët izraelitë: Ndërtesa është e sigurt
FOTO/ Dëmet e tërmetit te selia e Kryegjyshatës Botërore së Bektashinjve, ekspertët izraelitë: Ndërtesa është e sigurt
Tërmeti 6.4 ballë i datës 26 nëntor i shkallës Righter që goditi Durrësin dhe Shqipërinë, ka shkaktuar dëme në materiale edhe në selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve në Tiranë. Gazetari Ergys Gjencaj raporton ...
Medial | para 40 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Rama-Bashës: Refuzimi i tryezës së përbashkët është gabim i madh
Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër mesazh në drejtim të liderit demokrat Lulzim Basha. Në një postim në Tëitter, Rama duke u ndalur tek sugejrimet e bëra nga Basha për bizneset e dëmtuara në Durrës, shprehet se ...
Medial | para 43 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Nis ndriçimi dhe dekorimi i Kamenicës për festat e fundvitit, kaq ka paguar komuna
Nis ndriçimi dhe dekorimi i Kamenicës për festat e fundvitit, kaq ka paguar komuna
Nis ndriçimi dhe dekorimi i Kamenicës për festat e fundvitit, kaq ka paguar komuna. Derisa jemi në vigjilje të festive të fundvitit, shumë qytete në botë tashmë kanë marrë pamje festive. Prishtina, ka një javë që është ...
Medial | para 43 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj kërkon ndihmë nga komunat për t’i kthyer në Shqipëri ata që ikën nga tërmeti
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se Qeveria e Kosovës ka vënë në dispozicion transport për rikthimin e të zhvendosurve nga Shqipëria për shkak të tërmetit. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ...
Medial | para 59 min | 32 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti/ Haradinaj: Kosova ka hapur dyert e zemrat, në gatishmëri për të ndihmuar popullin e Shqipërisë
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Kosova ka hapur dyert e zemrat për popullin shqiptar të Shqipërisë. Haradinaj shkruan se Kosova është në gatishmëri të ...
Medial | para 62 min | 32 artikuj te ndërlidhur »

Erdoğan: Turqia ka filluar punimet lidhur me ndërtimet në Shqipëri
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, lidhur me ndërtimin e 500 njësive të banimit në Shqipëri, e cila u godit nga tërmeti tha se “Aktualisht Turqia ka filluar punimet për ndërtimet. Ekipet tona janë atje”, ...
Medial | para 70 min | 120 artikuj te ndërlidhur »

Ekspertët izraelitë inspektojnë Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve: Jemi me popullin shqiptar në këto momente të vështira
Tërmeti i 26 nëntorit me fuqi 6.2 ballë Righter nuk ka kursyer as selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve në Tiranë. Në lidhje me dëmtimet që ka pësuar ndërtesa e Kryegjyshatës Botërore, në vendngjarje kanë ...
Medial | para 70 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

“8 Dhjetori, ditë për solidaritet”, Basha në Mamurras me vullnetarët e FRPD Ndihmuam banorët me ndihma, gjendemi pranë shqiptarëve
“8 Dhjetori, ditë për solidaritet”, Basha në Mamurras me vullnetarët e FRPD Ndihmuam banorët me ndihma, gjendemi pranë shqiptarëve
8 Dhjetori këtë vit, nuk është një ditë feste. Për Kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe për djemtë dhe vajzat e Forumit Rinor të PD, është nje ditë solidariteti me të prekurit nga tërmeti. Zoti Basha dhe të rinjtë demokratë ...
Medial | para 86 min | 39 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovski: Nuk jam i bindur se do të ketë zgjedhje më 12 prill- ajo nuk varet prej meje
Shkup, 8 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Nuk mund të jem i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje, pasi ajo nuk varet prej meje, ka thënë shefi i shtetit, Stevo Pendarovski në intervistën për emisionin “Detektor” në ...
Medial | para 89 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

CIG: Ne jemi organizatorët e konferencës në Tiranë
Këshilli për Qeverisje Përfshirëse (CIG), organizatë ndërkombëtare joqeveritare me seli në SHBA, njoftoi përmes një deklarate se ishte organizator i një tryezë të rrumbullakët dy-ditore në Tiranë, Shqipëri, gjatë datave ...
Medial | para 89 min | 133 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj komenton takimin e Sveçlës dhe Gjuriqit
Ramush Haradinaj, ka komentuar takimin mes përfaqësuesve politik kosovarë dhe shefit të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. Për Haradinajn ky takim ishte i çuditshëm nga ana e VV-së, të ...
Medial | para 100 min | 133 artikuj te ndërlidhur »

Ramush Haradinaj: Ata që morën besimin t’i krijojnë institucionet, të mos humbet kohë
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka vlerësuar se Kosova duhet që sa më parë të nis me krijimin e institucioneve të reja. Sipas tij nuk është koha e duhur të diskutohet për zgjedhje potenciale. “Mendoj që duhet me ...
Medial | para 100 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Ngjarje e rëndë në Greqi, 36-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në burg
Ngjarje e rëndë në Greqi, 36-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në burg
GREQI Një ngjarje e rëndë është shënuar në shtetin fqinj, Greqi. Një 36-vjeçar u gjet i vdekur në burg. Shtetasi shqiptar është gjetur i vdekur sot në mëngjes në burgun e Agias në Hania. Autoritetet kanë lajmëruar se në ...
Medial | para 100 min | 56 artikuj te ndërlidhur »

Krijoi skema mashtruese e fshehu të ardhurat, ekstradohet nga Danimarka shtetasi grek
Një shtetas grek I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autorietet shqiptare është ekstraduar këtë të dielë nga Danimarka. Shtetasi grek I ekstraduar është D. Th., 46 vjeç. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi ...
Medial | para 112 min | 162 artikuj te ndërlidhur »

Normalizohet komunikacioni në drejtimin rrugor Hanet e Mavrovës- Dibër
Shkup, 8 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Trafiku në drejtimin rrugor P1202 Hanet e Mavrovës- Dibër prej orës 14:40 është normalizuar, informojnë nga NP “Rrugët e Maqedonisë”. Komunikacioni ka qenë në ndërprerje prej orës 6:50 ...
Medial | para 118 min | 51 artikuj te ndërlidhur »

Nis verifikimi i godinave të dëmtuara nga tërmeti në Vorë, katër grupe inxhinierësh shqiptarë dhe rumunë në terren
Pas akomodimit të banorëve, banesat e të cilëve u dëmtuan nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit, tashmë puna është fokusuar në inspektimin e objekteve për të përcaktuar shkallën e dëmtimit të tyre. Në bashkinë e ...
Medial | para 118 min | 49 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Kthimi i të strehuarve për në Shqipëri do të bëhet në mënyrë të dinjitetshme
Kryeministri në detyre Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se ka nisur kthimi i të strehuarve nga Shqipëria, të ardhur në Kosove pas tërmetit të 26 tetorit, me kërkesën e tyre. Haradinaj në një konferencë për media tha se ...
Medial | para 118 min | 32 artikuj te ndërlidhur »

Tregtonte kokainë në kryeqytet, arrestohet 43-vjeçari
Tregtonte kokainë në kryeqytet, arrestohet 43-vjeçari
Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Tiranë, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor “DRIVER” nga ku u arreestua në flagrancë një person. Shtetasi i arrestuar është F. Sh., 43 vjeç banues në Tiranë. Ky ...
Medial | para 2 ore | 162 artikuj te ndërlidhur »

Kishte krijuar skema mashtruese me vlerë miliona euro, ekstradohet nga Danimarka shtetasi grek
Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Kopenhagen kanë ekstraduar nga Danimarka në Shqipëri një shtetas grek, për të cilin Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për krijim të skemave ...
Medial | para 2 ore | 162 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet pasi kanosi mjeken, tekniken dhe punëtorin e sigurimit në spital
Policia ka arrestuar një person në Mitrovicë pasi që i njëjti në Spitalin Rajonal, ka kanosur një mjek, një teknike si dhe një mashkull punëtor sigurimi. Me vendim te prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar ...
Medial | para 2 ore | 96 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Ta kalojmë si një familje e madhe këtë situatë të rëndë
Basha: Ta kalojmë si një familje e madhe këtë situatë të rëndë
TIRANË, 8 dhjetor /MEDIAL/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shprehur mirënjohjen në Ditën e Rinisë, të rinjve të cilët vullnetarisht po u japin ndihmën e tyre banorëve të Kurbinit të prekur nga ...
Medial | para 2 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Zbardhet rasti i kidnapimit të shtetasit maqedonas në Tiranë
Tiranë, 8 dhjetor 2019 (MEDIAL) – DëshMEDIAL e maqedonasit 23 vjeçar, i kidnapuar në Tiranë nga tre persona të cilët nën kërcënimin me armë kanë kërkuar 250.000 euro, e ka transmetuar Agjencia shqiptare, Balkan ueb. ...
Medial | para 2 ore | 162 artikuj te ndërlidhur »

“500 banesat, gati për 1 vit”! Erdogan i prerë pas takimit me Ramën: Po presim të vendoset për vendin, që të nisë sa më shpejt puna!
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, premtoi sot se brenda harkut kohor të një viti 500 banesat e premtuara për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit do të jenë gati. Në një prononcim për mediet, nga ...
Medial | para 2 ore | 120 artikuj te ndërlidhur »

Bashkëshorti i Vjosa Osmanit sqaron publikun për krizën politike
Bashkëshorti i Vjosa Osmanit sqaron publikun për krizën politike
Bashkëshorti i Vjosa Osmanit, Prindon Sadriu ka shpjeguar se zgjedhjet Parlamentare s’bëhen vetëm për të zgjedhur deputetët por edhe Qeverinë, Parlamentin, bordet e deri te ndërrimi i Kushtetutës. Këtë shpjegim Sadriu ...
Medial | para 2 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

“Mediat perëndimore u rreshtuan kundër Turqisë si fasadë e YPG/PKK-së”
Kryeredaktori i Përgjithshëm dhe Zëvendësdrejtori i Anadoly Agency (AA), Metin Mutanoğlu ka deklaruar se “Kryesisht mediat perëndimore u rreshtuan kundër Turqisë si fasadë e YPG/PKK-së gjatë operacionit ‘Burimi i ...
Medial | para 3 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e Hapur” dënon deklaratat e Vuçiqit për masakrën e Reçakut
Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, në një deklaratë për media ka theksuar se propaganda e shtetit serb në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë është intensifikuar dhe se në kuadër të kësaj strategjie ...
Medial | para 3 ore | 346 artikuj te ndërlidhur »

Ka rënë zja.rr në një banesë në rrugën “Ruzveltova” në Shkup
Shkup, 8 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Ka rënë zjarr sot në një banesë në katin e pestë të ndërtesës në rrugën “Ruzveltova” në Shkup. Me intervenim të shpejtë të zjarrfikësve, zjarri është shtuar tërësisht, deklaroi për ...
Medial | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

“Trump përdor telefon personal”, reagon presidenti: Tërhiqeni lajmin, përdor vetëm atë të autorizuar nga qeveria
Donald Trump përdor ende telefonin personal. Është kjo akuza e CNN, që ka zemëruar kreun e Shtëpisë së Bardhë, i cili me anë të një mesazhi në profilin e tij në “Twitter” kërkon tërheqjen e menjëhershme të kësaj akuze. ...
Medial | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Mirënjohje për rininë tonë që në këto ditë sprovash u shndërruan në shpresë
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje në Ditën e Rinisë për të gjithë djemtë e vazjat që po japin kontributin e tyre për familjet e prekura nga tërmeti. Në një postim në Facebook, Basha ...
Medial | para 3 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Ballkani Perëndimor si “Corpus Alienum” në syrin me katarakt të Evropës plakë
Me bllokimin e integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE, idetë e nobelistit Peter Handke për krijimin e Serbisë së Madhe dhe për zhdukjen e penguesve të saj, mund të dalin nga fejtonet dhe udhëpërshkrimet e tij e mund ...
Medial | para 3 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

29 vjet nga Lëvizja e Studenteve, protesta që solli pluralizmin politik në Shqipëri
Kane kaluar 29 vjet nga Lëvizja e Studenteve qe solli rrëzimin e diktaturës komuniste ne Shqipëri. Dhjetori i 1990 shënoi momentin kur regjimi qe kishte izoluar shqiptaret për afërsisht 5 dekada mori fund dhe rrëzimi i ...
Medial | para 3 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Obiliq: Arrestohet babai pasi rrahu të bijën
Policia ka arrestuar një person në Obiliq pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht të bijën e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është ...
Medial | para 3 ore | 96 artikuj te ndërlidhur »

U dëmtua nga tërmeti, fadromat e IKMT-së shembin “godinën 15” në Qytetin Studenti
Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes se Territorit nisi shembjen e godinës numër 15 ne Qytetin Studenti e cila pësoi dëme te mëdha nga tërmeti. Fadromat dhe mjetet e tjera te renda filluan ndërhyrjen mesditën e te dielës ...
Medial | para 3 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Lëvizja e fundit e Google me Chrome, një arsye për të kaluar në Firefox
Shfletuesi Chrome i Google është vënë nën kritika të shumta së fundit sidomos pasi zbuloi planet për Manifest V3 ku disa bllokues reklamash ndaluan së funksionuari. Tashmë avokatët e privatësisë janë të shqetësuar rreth ...
Medial | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Pro demokracisë dhe kundër qeverisë, mijëra persona sërish protestë në Hong Kong
6 muaj pas fillimit të protestave në qershor të këtij viti, me mijëra persona marshuan sërish në Hong Kong pro demokracisë dhe kundër qeverisë. Për organizatorët, pjesëmarrja massive e së dielës është rasti i fundit për ...
Medial | para 3 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Reduktohet aktiviteti sizmik, Sizmologët: Nuk ka më vend për panik
Edhe pse kanë kaluar dy javë nga tërmeti shkatërrimtar të 26 nëntori, lëkundjet e tokës vazhdojnë. Por sizmologu Edmond Dushi thotë se është normale vijimin aktivitetit sizmik dhe se gjatë natës janë regjistruar disa ...
Medial | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Pasojat e tërmetit, shkon në 39 numri i objekteve të prishura
Zyra e Drejtuesit Qendror të Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka njoftuar se ka shkuar në 39 numri i objekteve të prishura pas tërmetit të 26 nëntorit. Zyra njofton se 27 objekte janë prishur në Durrës ...
Medial | para 4 ore | 49 artikuj te ndërlidhur »

Erdoğan: Kam udhëzuar ndërtimin e 500 njësive banimi në Shqipëri
Erdoğan: Kam udhëzuar ministrin tonë të Mjedisit dhe Urbanizmit për të ndërtuar 500 njësi banimi në Shqipëri . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq
Medial | para 4 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Meta në Armathë të Durrësit: Të evidentohet siguria e banesave
Presidenti Meta ka shkuar këtë të dielë në Armathë të Durrësit për të parë nga afër dëmtimet e shkaktuara nga tërmeti I 26 nëntorit. Meta ka parë disa shtëpi të dëmtuara ndërsa ka zhvilluar dhe biseda me banorët në ...
Medial | para 4 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti iranian prezanton planin financiar të rezistencës ndaj sanksioneve amerikane
Presidentit iranian Rohani ka propozuar një plan financar për t’u përballur me sanksionet amerikane. Ai deklaroi në Parlament se në kuadër të këtij plani që synon rritjen me 20 për qind të buxhetit të shtetit, vendi ka ...
Medial | para 4 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Nënkryetari i LDK-së: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion
Lidhja Demokratike ka vendosur të mos pranojë idenë që për Presidentin të flitet pas një viti. Agim Veliu thotë se tash duhet të qartësohet pozita e Shefit të Shtetit. Në të kundërtën s’ka koalicion ndërmjet partisë së ...
Medial | para 4 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Shikueshmëri e zvogëluar në akset rrugore Stracin – Kriva Pallankë dhe Shipkovicë – Kodra e Diellit për shkak të mjegullës
Shkup, 8 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Për shkak të mjegullës është zvogëluar shikueshmëria nga 50 deri në 100 metra në aksin rrugor Stracin – Kriva Pallankë dhe nga 30 deri 40 metra në aksin rrugor Shipkovicë – Kodra e ...
Medial | para 4 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Marsijak për MIA-n: I gabuar është të kuptuarit se me hyrjen në BE vendi bëhet perfekt dhe i pastruar nga korrupsioni
Marsijak për MIA-n: I gabuar është të kuptuarit se me hyrjen në BE vendi bëhet perfekt dhe i pastruar nga korrupsioni
Shkup, 8 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Çelja e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut duhej të ndodhë para shumë vitesh. Ne tani kemi problem me metodologjinë e aderimit, dhe kjo nuk është për t’u befasuar. Këto vendime që të mos ...
Medial | para 4 ore |

Tërmeti/ Rama në Turqi donatorëve: Na ndihmoni në këtë rrugëtim të dhimbshëm
Kryeministri Edi Rama I ka bërë thirrje popullit turk që të ndihmojë Shqipërinë në përballimin e situatës së vështirë pas tërmetit të 26 nëntorit. Në konferencën ndërkombëtare të nivelit të lartë për investimet publike ...
Medial | para 4 ore | 120 artikuj te ndërlidhur »

Gjirokastër/ Fondi Social medikamente falas për disa kategori fëmijësh
Gjirokastër/ Fondi Social medikamente falas për disa kategori fëmijësh
TIRANË, 8 dhjetor/MEDIAL/- Fondi Social mundëson një tjetër shërbim falas për disa kategori fëmijësh. Bashkia e Gjirokastrës bën të ditur se “krahas mbështetjes për kujdestarinë alternative, veshmbathje, ushqime, ...
Medial | para 4 ore |

Pavarësisht grevës, kryeministri francez s’heq dorë nga reforma pensionale
Kryeministri i Francës, Edouard Philippe, tha se është i vendosur që t’i miratojë reformat e planifikuara për pensionet. Ndaj kësaj deklarate reagoi Sindikata e Përgjithshme e Punëtorëve, e cila tha se do të luftojë ...
Medial | para 4 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved