ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2020 04:08

Mapo
Veliaj kopjon logon e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet (FOTO)
Veliaj kopjon logon e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet (FOTO)
mapo.al Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shpalli pak ditë më parë një konkurs për logon e 100-vjetorit të shpalljes së Tiranës si kryeqytet. Veliaj u kërkoi qytetarëve që të votonin në një sondazh të hapur publik ...
Mapo | para 2 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Berisha, Basha, Meta dhe Kryemadhi kundër ndarjes së Kosovës, i falenderoj
Haradinaj: Berisha, Basha, Meta dhe Kryemadhi kundër ndarjes së Kosovës, i falenderoj
mapo.al Gjatë intervistës së tij për “Çim Peka LIVE” në Syri TV, Ramush Haradinaj ka shprehur mirënjohjen e tij për presidentin Ilir Meta, ish-kryeministrin Sali Berisha, liderin e opozitës Lulzim Basha dhe për ...
Mapo | para 3 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Edita Tahiri: Rama dhe Thaçi bënë gabim historik me tezën e ndryshimit të kufijve
Edita Tahiri: Rama dhe Thaçi bënë gabim historik me tezën e ndryshimit të kufijve
mapo.al Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka akuzuar presidentin, Hashim Thaçi, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se e kanë hapur çështjen e prekjes së kufijve të Kosovës. “Kanë bërë gabim ...
Mapo | para 5 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Takim me strukturat në Durrës, Bardhi thirrje SPAK: Të hetohen pa vonesë dosjet e blerjes së votave
Takim me strukturat në Durrës, Bardhi thirrje SPAK: Të hetohen pa vonesë dosjet e blerjes së votave
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka zhvilluar sot një takim me strukturat e qarkut të Durrësit, ku në fokus të diskutimeve ka qenë krimi i organizuar dhe shit-blerja e votave, duke u ndalur ...
Mapo | para 5 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj paralajmëron Ramën: E kam kursyer, por ka edhe më shumë
Haradinaj paralajmëron Ramën: E kam kursyer, por ka edhe më shumë
mapo.al Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj e nisi duke komentuar padinë ndaj tij. “ Kjo është më larg nga sa kam parë se gjërat mund të shkojnë, kjo i ka tejkaluar parashikimet e mia ”, tha ai. Haradinaj ...
Mapo | para 6 ore | 271 artikuj te ndërlidhur »

I vëllai ushtar i bindur i Saimir Tahirit/ Hera e dytë që Pajtim Aga arrestohet për drogë
I vëllai ushtar i bindur i Saimir Tahirit/ Hera e dytë që Pajtim Aga arrestohet për drogë
mapo.al Pajtim Aga është një nga të arrestuarit e sotëm gjatë një aksioni policor që u zhvillua në katër qytete. Mësohet se Aga është vëllai i shefit të policisë së Dibres, Robert Agës, dhe ky i fundit është një emër ...
Mapo | para 6 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Lobimi/ Balla: Gjyqtari i KÇK bëri shqiptarët qorra, Basha i firmosi vetë pagesat
Lobimi/ Balla: Gjyqtari i KÇK bëri shqiptarët qorra, Basha i firmosi vetë pagesat
mapo.al Pas zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Tiranës sipas të cilës nuk kishte prova për pagesa nga kreu i opozitës për një kompani lobimi me pronarë rusë, kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ...
Mapo | para 7 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Ish-zv/kryeministrja Ledina Mandija fiton gjyqin me kryeministrin Rama
Ish-zv/kryeministrja Ledina Mandija fiton gjyqin me kryeministrin Rama
mapo.al Ish-zv/kryeministrja Ledina Mandija ka fituar gjyqin ndaj Kryeministrit Edi Rama për shkarkim të padrejtë nga detyra. Bëhet fjalë për shkarkimin nga puna si drejtuese e Avokaturës së Shtetit në vitin 2013 ku ...
Mapo | para 7 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Lotët e Taulantit që kërkon Drejtësi!
Lotët e Taulantit që kërkon Drejtësi!
mapo.al Nga Çlirim Gjata Një lajm i rrallë qarkulloi sot. Taulanti i PS u ankua për lirimin e te arrestuarve të dosjes së famshme Toyota Yaris. Është ajo dosja e qarkullimit të jo pak, por 3.4 milion eurove të pista, të ...
Mapo | para 7 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Sulmohet faqja elektronike e qeverisë greke, agresorët janë turq
Sulmohet faqja elektronike e qeverisë greke, agresorët janë turq
mapo.al Sulm kibernetik i paprecedentë turk në faqet elektronike të qeverisë greke Për rreth dy orë sot në mbrëmje faqet elektronike zyrtare të parlamentit grek, ministrive dhe dikastereve shtetërore nuk funksiononin. ...
Mapo | para 8 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Frikë në Paqësor, nisin të lëvizin pllakat tektonike, shkencëtarët: Po i monitorojmë
Frikë në Paqësor, nisin të lëvizin pllakat tektonike, shkencëtarët: Po i monitorojmë
mapo.al Një ekip studiuesish japonezë ka zbuluar ndryshimin që ka pësuar kufiri mes pllakave tektonike në brigjet japoneze të Paqësorit. Fenomeni, i njohur si rrëshqitje e ngadaltë, po studiohet për lidhje të mundshme ...
Mapo | para 8 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

“E futën me dhunë në makinë”/ Identifikohet i rrëmbyeri në Kamëz (EMRI)
“E futën me dhunë në makinë”/ Identifikohet i rrëmbyeri në Kamëz (EMRI)
mapo.al Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja horror e ndodhur sot në Kamëz, ku u dhunua dhe u mor peng një person. Jak Prenga është personi që është dhunuar dhe më pas rrëmbyer nga perona të maskuar. Ndërkohë që ...
Mapo | para 8 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

“Në 2016 u kap me kokainë”/ Kush është vëllai i shefit të policisë që u arrestua sot me hashash (EMRI)
“Në 2016 u kap me kokainë”/ Kush është vëllai i shefit të policisë që u arrestua sot me hashash (EMRI)
mapo.al Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 persona, të cilët u kapën me 60 kilogram drogë e llojit hashash çokollatë. Mes të arrestuarve ka qenë dhe Pajtim Aga, i cili është vëllai i shefit të komisariatit të Dibrës ...
Mapo | para 8 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Cardi B surprizon fansat, del në rrugë me kokën mbuluar, por me trupin zhveshur (FOTO)
Cardi B surprizon fansat, del në rrugë me kokën mbuluar, por me trupin zhveshur (FOTO)
mapo.al Cardi B gjithmonë di sesi të tërheqë vëmendjen me veshjen e saj. Dhe pikërisht këtë gjë bëri ndërsa u shfaq në Paris Fashion Week 2020 të enjten, ku u prezantua koleksioni i Laundered Works Corp dizajnuar nga ...
Mapo | para 8 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Megaoperacioni i policisë italiane në Bari, zbulohen emrat e dy shqiptarëve të arrestuar
Megaoperacioni i policisë italiane në Bari, zbulohen emrat e dy shqiptarëve të arrestuar
mapo.al Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi, 29 vjeç dhe ...
Mapo | para 9 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Përgjimet/ “Të vijë urgjentisht këtu të sqarojë muhabetet” – Si kontrollonte trafikun e drogës nga burgu Endrit Dokle
Përgjimet/ “Të vijë urgjentisht këtu të sqarojë muhabetet” – Si kontrollonte trafikun e drogës nga burgu Endrit Dokle
mapo.al Janë zbardhur të tjera përgjime nga dosja në të cilën Endrit Dokle u shpall fajtor për trafikimin e heroinës dhe u dënua me 18 vite burgim. Në bisedat e përgjuara, të publikuara nga “Gazeta Si”, Dokle shprehet i ...
Mapo | para 9 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Epiqendra në ‘Jon’, tërmeti 4.9 rihter shkund Greqinë…
Epiqendra në ‘Jon’, tërmeti 4.9 rihter shkund Greqinë…
mapo.al Një tërmet me magnitudë 4.9 të Shkallës Rihter ka rënë në ishullin Zakynthos të Greqisë. Raportohet se nuk ka dëme në njerëz apo në banesa ndërsa epiqendra e tërmetit ka qenë në detin jon. style="border: #fff;"> ...
Mapo | para 9 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Tiranë/ Sekuestrohen 60 kg hashash çokollatë, në pranga edhe vëllai i shefit të policisë
Tiranë/ Sekuestrohen 60 kg hashash çokollatë, në pranga edhe vëllai i shefit të policisë
mapo.al Policia e Tiranës ka arrestuar 4 persona të cilët u kapën me 60 kilogramë drogë e llojit hashash çokollatë. Të arrestuarit janë Sh.M, E.R, D.M dhe P.A. Ky i fundit mësohet se është është vëllai i një shefi ...
Mapo | para 9 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Kastro Zizo prezanton partneren e tij të re (FOTO)
Kastro Zizo prezanton partneren e tij të re (FOTO)
mapo.al Pak kohë më parë, u bë e ditur se Kastro Zizo do të bëhej baba për herë të tretë. Familjes së artistit do t’i shtohet një tjetër vogëlush, ndërsa partneren e tij Kastro e ka zbuluar jo më larg se sot nëpërmjet ...
Mapo | para 10 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

U zgjodh ambasadore e SHBA në Shqipëri, zbulohet dita kur Yuri Kim mbërrin në Tiranë
U zgjodh ambasadore e SHBA në Shqipëri, zbulohet dita kur Yuri Kim mbërrin në Tiranë
mapo.al Ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim do të mbërrijë në Tiranë më 30 janar në orën 5:30 të pasdites. Mësohet se pas 13 ditësh Yuri Kim do të prekë për herë të parë si ambasadore tokën shqiptare dhe do të ...
Mapo | para 10 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Mustafaj: S’ka vullnet për zgjedhje të parakohshme
Mustafaj: S’ka vullnet për zgjedhje të parakohshme
mapo.al Analisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk e ...
Mapo | para 11 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

3.4 milionë € në “Toyota Yaris”/ Lirohen nga qelia të arrestuarit
3.4 milionë € në “Toyota Yaris”/ Lirohen nga qelia të arrestuarit
mapo.al Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për 6 të dyshuarit për 3.4 mln euro, që u gjetën në 2 makina “Toyota Yaris” në Portin e Durrësit. Nga “Arrest me burg”, Gjykata e ndryshoi masën në “Detyrim paraqitje” ...
Mapo | para 11 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Këto pesë shenja të horoskopit do t’i ndjekë fati gjatë vitit 2020
Këto pesë shenja të horoskopit do t’i ndjekë fati gjatë vitit 2020
mapo.al Viti 2020 ka hyrë me pozitivitet të madh për pesë shenja horoskopi, të cilat do të kenë energji të mirë dhe rrugët e tyre do të jenë më të thjeshta e plot më mundësi të mëdha. Bricjapi Biznesi do të jetë pozitiv ...
Mapo | para 11 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

3.4 mln Eurot në “Toyota”/ Lirohen nga qelia të arrestuarit
3.4 mln Eurot në “Toyota”/ Lirohen nga qelia të arrestuarit
mapo.al Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për 6 te dyshuarit për 3.4 mln euro, që u gjetën në 2 makina Toyota Taris në Durrës. Nga “Arrest me burg”, Gjykata e ndryshoi masën në “Detyrim paraqitje” për Elvis ...
Mapo | para 11 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Vonesat me liberalizimin e vizave, Thaçi akuza BE-së: Izoluat Kosovën
Vonesat me liberalizimin e vizave, Thaçi akuza BE-së: Izoluat Kosovën
mapo.al Presidenti i Kosovës Hashim Thaci ka kritikuar sërish BE për mungesë veprimi mbi çështjen e liberalizimit të vizave. Ai ka deklaruar se unioni e ka shndërruar në një çështje të brendshme politike dhe mungesa e ...
Mapo | para 11 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Vritet në Itali 20-vjeçari shqiptar (EMRI)
Vritet në Itali 20-vjeçari shqiptar (EMRI)
mapo.al Një 20-vjeçar, shqiptar i Kosovës, u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm në Calcio të Italisë. Rastin për rtv21.tv e bëri të ditur një shok i ngushtë i tij, i cili tregoi se 20-vjeçarin nga Kosova e hodhën në një ...
Mapo | para 12 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Le Figaro në 1937: Reforma Agrare e Zogut, 250 mijë ha tokë u shpërndahen shqiptarëve
Le Figaro në 1937: Reforma Agrare e Zogut, 250 mijë ha tokë u shpërndahen shqiptarëve
Aurenc Bebja “Le Figaro” ka botuar, të hënën e 4 janarit 1937, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me zbatimin e planit të reformës agrare në Shqipëri, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – ...
Mapo | para 12 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Dëmet nga tërmeti, prokuroria kërkon burg për këta të arrestuar (EMRAT)
Dëmet nga tërmeti, prokuroria kërkon burg për këta të arrestuar (EMRAT)
mapo.al Prokuroria e Tiranës ka kërkuar “arrest me burg” për disa prej ish-zyrtarëve që u arrestuan pas operacionit të ndërmarrë në kryeqytet në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Organi i akuzës ka ...
Mapo | para 12 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Kokainë dhe heroinë të cilësisë së parë/ Ja si e trafikonte shkodrani në vendet BE (Skema)
Kokainë dhe heroinë të cilësisë së parë/ Ja si e trafikonte shkodrani në vendet BE (Skema)
mapo.al Në orët e para të ditës së sotme Policia e Shtetit në Bari në bashkëpunim me policinë shqiptare ka realizuar një megaoperacion kundër një organizate kriminale të trafikut ndërkombëtar të drogës. Policia ...
Mapo | para 12 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

E rëndë në Kurbin/ Flakët përpijnë banesën, humb jetën 2 vjeçari
E rëndë në Kurbin/ Flakët përpijnë banesën, humb jetën 2 vjeçari
mapo.al Një banesë në fshatin Sanxhak të Kurbinit është përfshirë nga flakët. Nga të dhënat e para raportohet për një fëmijë 2 vjeçar të vdekur. Zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të shuar atë. ...
Mapo | para 13 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

PD paralajmëroi se do lirohet nga burgu, kush është “bosi i krimit” Arben Grori?
PD paralajmëroi se do lirohet nga burgu, kush është “bosi i krimit” Arben Grori?
mapo.al Partia Demokratike denoncoi sot përmes Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi se po përgatitet lirimi i “bosit të krimit”, pas lënies së qelisë nga një grup jo i vogël të fortësh të ’97-ës si Lulzim Berisha, ...
Mapo | para 13 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

29-vjetori i krijimit/ Shoqata Patriotike Çamëria organizon të shtunën takim përkujtimor
29-vjetori i krijimit/ Shoqata Patriotike Çamëria organizon të shtunën takim përkujtimor
mapo.al Shoqata Patriotike Çamëria, organizon një takim përkujtimor ditën e nesërme me rastin e 29-vjetorit të krijimit të saj. Në një postim në Facebook, Shoqata Patriotike Çamëria fton të gjithë anëtarët si dhe çdo ...
Mapo | para 13 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

PD ngre alarmin: Po përgatitet lirimi i një tjetër bosi të krimit, e di edhe Rama
PD ngre alarmin: Po përgatitet lirimi i një tjetër bosi të krimit, e di edhe Rama
mapo.al Partia Demokratike paralajmëron se është duke u përgatitur edhe lirimi i “bosit të krimit të organizuar Arben Grori” . Lajmin e bëri me dije sot në një deklaratë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...
Mapo | para 13 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Operacioni anti-drogë Shqipëri-Itali, kapen 440 kg kokainë dhe heroinë, shqiptari në krye të trafikut
Operacioni anti-drogë Shqipëri-Itali, kapen 440 kg kokainë dhe heroinë, shqiptari në krye të trafikut
mapo.al Policia e Shtetit njofton se është zhvilluar një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë, mes Policisë italiane dhe Policisë shqiptare. Operacioni “BROKERS” u zhvillua për goditjen e një organizate kriminale në ...
Mapo | para 13 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Bashkia Tiranë 415 mijë euro për vlerësimin e 22 ndërtesave
Bashkia Tiranë 415 mijë euro për vlerësimin e 22 ndërtesave
mapo.al Dy javë pas tërmetit të nëntorit 2019, Bashkia Tiranë kontraktoi 415 mijë euro për vlerësimin e 22 ndërtesave publike në pronësi të saj, kopshte, shkolla dhe konvikte. Sikurse njofton buletini i prokurimeve ...
Mapo | para 14 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Nuk ka dokument, zbardhet vendimi i gjykatës për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës
Nuk ka dokument, zbardhet vendimi i gjykatës për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës
mapo.al Zbardhet vendimi i gjykatës qe pushoi çështjen për kreun e PD, Lulzim Bashën dhe dy zyrtarët e tjerë. Në 41 faqe vendim thuhet se nuk ekziston fakti penal. Sipas hetimit gjyqësor ka rezultuar se PD s’ka patur ...
Mapo | para 14 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Përshesh putiniade në Ballkan, merrni lugën
Përshesh putiniade në Ballkan, merrni lugën
Zef Zefi Nga Zef Zefi Në shtypin rus lajmi që dominonte mediat ishte votimi i i putiniadës së re me emrin Mishustin në dhomën e Parlamentit rus. Me 100% të votave po të veçoheshin 12 mungesa të arsyeshme dhe ndonjë ...
Mapo | para 14 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Mes lotëve, i jepet lamtumira Xhevdet Ferrit
Mes lotëve, i jepet lamtumira Xhevdet Ferrit
mapo.al Përmes një ceremonie të ngushtë familjare, mes miqve, aktorëve dhe atyre që e deshën dhe e respektuan i është dhënë lamtumira aktorit të njohur Xhevdet Ferri. I njohur për 30 role në filmin shqiptar dhe një ...
Mapo | para 14 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Lirimi i Endrit Dokles, Gjonaj: E paralajmëruam, çohet për ndjekje penale një drejtor
Lirimi i Endrit Dokles, Gjonaj: E paralajmëruam, çohet për ndjekje penale një drejtor
mapo.al Ministrja e Drejtësisë pezullon nga detyra drejtorin e Shërbimit të provës në Krujë pas lirimit të të dënuarit me burg për jetë Endrit Dokle, i njohur si ish anëtar i bandës së Durrësit. Gjithashtu Në një ...
Mapo | para 15 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Merret peng një person në Kamëz, e fusin me dhunë në makinë
Merret peng një person në Kamëz, e fusin me dhunë në makinë
mapo.al Një person është rrëmbyer në Kamëz. Policia bën me dije se gjatë një konflikti, disa persona kanë rrëmbyer një të ri dhe janë larguar me një automjet. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe është vënë në ...
Mapo | para 15 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Dalin para gjykatës 31 të arrestuarit për dëmet nga tërmeti në Tiranë
Dalin para gjykatës 31 të arrestuarit për dëmet nga tërmeti në Tiranë
mapo.al Do të dalin sot përpara gjykatës 31 personat e arrestuar të akuzuar për dëmet e tërmetit të 26 nëntorit. Në mesin e 31 personave të arrestuar ka zyrtarë dhe ish-zyrtarë në Tiranë, Farkë, Vorë dhe Kashar, të ...
Mapo | para 15 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

‘OSHEE humbi 64 mln euro vitin që shkoi’, PD: Janë futur në xhepat e Ramës
‘OSHEE humbi 64 mln euro vitin që shkoi’, PD: Janë futur në xhepat e Ramës
mapo.al Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka humbur 64 milionë euro vitin që shkoi, duke e zhytur kompaninë publike në një gropë të madhe abuzimesh dhe korrupsioni.” kështu është shprehur nga selia e PD-së ...
Mapo | para 15 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Operacion ndërkombëtar droge Itali-Shqipëri-Gjermani, arrestohen 22 persona
Operacion ndërkombëtar droge Itali-Shqipëri-Gjermani, arrestohen 22 persona
mapo.al Mëngjesin e sotëm 22 persona u arrestuan nga policia në një operacion mes Puglia, Molise, Abruzzo, Campania dhe gjithashtu në Hollandë, Angli, Gjermani dhe Shqipëri. Ky operacion është kryer nga agjentët kundër ...
Mapo | para 15 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Gjithçka duhet të dini për trajtimin e infeksioneve të veshit
Gjithçka duhet të dini për trajtimin e infeksioneve të veshit
mapo.al Infeksionet e veshit janë mjaft të shpeshta si në stinën e ftohtë të dimrit, ashtu edhe në stinën e verës. Prandaj pas çdo gjendjeje virale, ose bakteriale, duhet të kontrolloni edhe ndërlikimet në vesh, pasi ...
Mapo | para 16 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë u plagosën në sulmet e Iranit
Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë u plagosën në sulmet e Iranit
mapo.al Ushtria amerikane tha se 11 pjesëtarë të saj janë plagosur nga sulmet e Iranit në një bazë të saj në Irak, edhe pse presidenti i Shteteve të Bashkuara ka thënë më herët se asnjë amerikan “nuk është dëmtuar” në ...
Mapo | para 16 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Djali i një legjende i heq nga duart De Biazit një tjetër pankinë kombëtareje
Djali i një legjende i heq nga duart De Biazit një tjetër pankinë kombëtareje
mapo.al Xhani De Biazi vazhdon të mbetet i papunë dhe ndonëse në vitet e fundit ka folur me shumë klube të ndryshme e sidomos federata për të marrë drejtimin e një kombëtareje, për një arsye apo një tjetër nuk po arrin ...
Mapo | para 16 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Shifrat që nuk i dinit: Ja ku ndodhin më shumë aksidente në Shqipëri
Shifrat që nuk i dinit: Ja ku ndodhin më shumë aksidente në Shqipëri
mapo.al Policia e shtetit analizon kohën se kur ndodhin aksidentet si dhe ku ndodhin. Statistikat u prezantuan nga drejtori i policisë së shtetit Ardi Veliu në tryezën e organizuar sot paradite për të prezantuar një ...
Mapo | para 16 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Kryebashkiakët e inkriminuar, Bardhi publikon hartën: Kush është i radhës?
Kryebashkiakët e inkriminuar, Bardhi publikon hartën: Kush është i radhës?
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi, ka publikuar hartën me kryebashkiakët e inkriminuar të Partisë Socialiste. “Shqiptarët e kanë kuptuar se të bësh karrierë në qeverisjen e Edi Ramës duhet të jesh ...
Mapo | para 16 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Soreca: Dialogu politik i detyrueshëm, stabiliteti nuk mund të arrihet në izolim
Soreca: Dialogu politik i detyrueshëm, stabiliteti nuk mund të arrihet në izolim
mapo.al Zhvillohet konferenca XVI e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e stabilizimit dhe asocimit të Evropës Juglindore. Ambasadori i BE-së nënvizon rëndësinë e ...
Mapo | para 17 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Takaj e akuzoi publikisht, spanjolli përfshin Skënderbeun në manualin e FIFA-s kundër trukimeve
Takaj e akuzoi publikisht, spanjolli përfshin Skënderbeun në manualin e FIFA-s kundër trukimeve
mapo.al Spanjolli Emilio Garcia Silvero, ish-shefi i Disiplinës në UEFA, prej dy vitesh është bërë pjesë e FIFA-s në të njëjtin rol. Personi i cili është akuzuar nga presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, se bënte ...
Mapo | para 17 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved