ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2019 04:59

Lexo
Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët
Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët
Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit të këtij produkti të çmuar. Ndërkohë të dhënat e ...
Lexo | para 7 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Ramush Haradinaj bën lëvizje të papritur, lë postin e deputetit por jo AAK: Kemi nevojë për reformim
Ramush Haradinaj bën lëvizje të papritur, lë postin e deputetit por jo AAK: Kemi nevojë për reformim
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të KQZ dhe pas konstituimit të Kuvendit, ai do ta dorëzojë mandatin e deputetit. Lajmi është konfirmuar ...
Lexo | para 7 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër, Ymer Lala flinte në një hotel me Lulzim Bashën
Zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër, Ymer Lala flinte në një hotel me Lulzim Bashën
“Top Story” është marrë sot me çështjen e manipulimit të zgjedhjeve në Dibër. Koordinatori politik në Dibër i demokratëve ishte Edi Paloka. Ndërsa socialistët drejtoheshin nga Damian Gjiknuri, dhe aleat me ta ishte Ymer ...
Lexo | para 7 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

‘Ti je drita jem kur në jetë gjithcka o’ terr’/ Tayna në një lidhje? Kush është djali që i mori zemrën dhe i dedikoi këngë
‘Ti je drita jem kur në jetë gjithcka o’ terr’/ Tayna në një lidhje? Kush është djali që i mori zemrën dhe i dedikoi këngë
Reperja shqiptare Tayna, ka lançuar këngën e saj më të re , të quajtur ‘Sicko’. Projekti i saj më i fundit është një këngë dashurie, teksti i së cilës është i shkruar nga vetë këngëtarja. Fakti që reperja i shkruan vetë ...
Lexo | para 7 ore |

Ministri austriak flet pas takimit: Shqipërinë nuk e ndajmë nga Maqedonia e Veriut
Ministri austriak flet pas takimit: Shqipërinë nuk e ndajmë nga Maqedonia e Veriut
Është mbyllur në Luksemburg takimi i Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian, duke mos marrë një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në lidhje me çeljen e negociatave. Alexander Schallenberg, ...
Lexo | para 8 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

U21/ Shqipëria arrin suksesin e parë në grup në “vëllazëroren” me Kosovën
U21/ Shqipëria arrin suksesin e parë në grup në “vëllazëroren” me Kosovën
Ka përfunduar me rezultatin 2-1 takimi mes 21-vjeçarëve të Shqiëprisë dhe moshatarëve të Kosovës në kuadër të eliminatoreve të europianit të kësaj grupmoshe. “Vëllazërorja” u zhvillua në “Elbasan Arena” dhe ka dhuruar ...
Lexo | para 8 ore | 90 artikuj te ndërlidhur »

Në ditëlindjen e të birit, babai i Ergi Dinit ndan rrëfimin prekës: S’jam i bindur që ka ikur, bëhem ta marr në telefon!
Në ditëlindjen e të birit, babai i Ergi Dinit ndan rrëfimin prekës: S’jam i bindur që ka ikur, bëhem ta marr në telefon!
Më 15 Tetor 1994 lindi Ergi Dini, këngëtari i talentuar, i cili u nda nga jeta më 21 Nëntor 2016 në një aksident tragjik. Sot ai do të festonte ditëlindjen e tij të 25-të, dhe Barbana Dini, motra e tij, arriti që të ...
Lexo | para 8 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Fati yt sot/ horoskopi 16 tetor 2019
Fati yt sot/ horoskopi 16 tetor 2019
Dashi Dashuria: Ata që kanë mbyllur së fundmi një histori, do të duhet të kuptojnë se çfarë të bëjnë kur të përballen me një tërheqje të re. Nga ana tjetër konfirmime afektive vijnë nga ata që ishin larguar për shkak të ...
Lexo | para 8 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Verrati zbulon disa detaje nga jeta
Verrati zbulon disa detaje nga jeta
Marco Verrati mesfushori i PSG, në një intervistë për “RMC Sport” e ka pranuar se disa kohë më parë ishte pranë kalimit tek Barcelona. Italiani në verën e vitit 2016 lidhej ngushtë me një kalim tek ekipi katalanas, por ...
Lexo | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Fuqizimi i sistemit të drejtësisë, Austria dhe Spanja mbështetje Shqipërisë: Gati për të bashkëpunuar, kontribut për projektet reformuese
Fuqizimi i sistemit të drejtësisë, Austria dhe Spanja mbështetje Shqipërisë: Gati për të bashkëpunuar, kontribut për projektet reformuese
Në kuadër të vizitës zyrtare në Strasburg, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, zhvilloi një sërë takimesh intensive me disa nga homologët e vendeve të Këshillit të Europës, ku u dakordësua për bashkëpunime të ...
Lexo | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Rruga e gabuar, e ikjes nga rruga
Rruga e gabuar, e ikjes nga rruga
Nga Mero Baze Lulzim Basha duket se po kërkon një shteg të rikthehet në sistem. Partia e mbetur rrugëve nga revolucioni i pranverës, me djegie mandatesh dhe bojkot zgjedhjesh, tani duket se shikon “të vetmen rrugë”, siç ...
Lexo | para 8 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Ish-presidenti i Bundestagut ‘shuplakë’ opozitës: Bojkotuan Parlamentin se nuk iu pëlqeu rezultati i zgjedhjeve
Ish-presidenti i Bundestagut ‘shuplakë’ opozitës: Bojkotuan Parlamentin se nuk iu pëlqeu rezultati i zgjedhjeve
Ish-presidenti i Bundestagut gjerman Norbert Lammert ka folur ashpër për vendimin e opozitës së bashkuar për të djegur në masë mandatet. Duke folur në ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit “Konrad Adenauer”, Lammert ...
Lexo | para 8 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Video/ Pitbulli shtiret sikur i bien të fikët, që të shmangë prerjen e thonjëve
Video/ Pitbulli shtiret sikur i bien të fikët, që të shmangë prerjen e thonjëve
E keni bezdi të prisni thonjtë? Kalimi i prerëses në mishrat e thonjve tuaj ju bezdis dhe ju lë një ndjesi të çuditshmë? Mesa duket nuk jeni të vetmit. Një pitbull amerikan, është filmuar teksa shihet që në momentin që ...
Lexo | para 9 ore |

Rritet ndërgjegjësimi, dyfishohen mamografitë te Poliklinika Qendrore
Rritet ndërgjegjësimi, dyfishohen mamografitë te Poliklinika Qendrore
Interesimi i grave për të kryer kontrollin e kancerit të gjirit ka sjellë rritje të numrit të mamografive. Poliklinika Qendrore në Tiranë eshtë një nga pikat më të frekuentuara, ku vetëm gjatë 3 ditëve të fundit janë ...
Lexo | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

FOTO/ Anxhelina pozoi pa recipeta dhe e nxorri sheshit, si reagoi e ëma, Albërie Hadërgjonaj!
FOTO/ Anxhelina pozoi pa recipeta dhe e nxorri sheshit, si reagoi e ëma, Albërie Hadërgjonaj!
Anxhelina Hadërgjonajt nuk I mungon vëmendja në mediat sociale, por së fundi, e ka tërhequr edhe më shumë atë përmes një fotoje te nxehtë, ku këngëtarja shihet duke pozuar me një xhaketë të zezë, dhe pa recipeta poshtë. ...
Lexo | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Festoi ditëlindjen e saj të 27-të, këngëtarja e njohur “shkund” keq rrjetin me “twerk të çmendur” (Video)
Festoi ditëlindjen e saj të 27-të, këngëtarja e njohur “shkund” keq rrjetin me “twerk të çmendur” (Video)
Një udhëtim në ishujt ekzotik të Karaibe Turks dhe Caicos me të shoqin Offset dhe disa miq. Kështu ka dashur Cardi B të festojë 27 vjetorin e saj. E me këtë rast, ka dhuruar një shfqaje shumë të nxehtë erotike duke bërë ...
Lexo | para 9 ore | 164 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Vendi në udhëkryq nga keqqeverisja, por unë nuk heq dorë dhe do ja dal. Do krijoj qeverinë që punon për njerëzit
Basha: Vendi në udhëkryq nga keqqeverisja, por unë nuk heq dorë dhe do ja dal. Do krijoj qeverinë që punon për njerëzit
sërish miqve gjermanë që të bëjnë çka është e mundur që Shqipëria të hapë rrugën e integrimit, bllokuar prej keqqeverisjes së Rilindjes. Sipas Bashës vendi është në udhëkryq të pameriatuar, por me ndihmën e partnerëve ...
Lexo | para 9 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Përshëndetja ushtarake, ja përse festimi i turqve nuk u transmetua në TV
Përshëndetja ushtarake, ja përse festimi i turqve nuk u transmetua në TV
Futbollistët e përfaqësueses së Turqisë nuk heqin dorë nga përshëndetja ushtarake, një veprim që i referohet ndërhyrjes ushtarakisht të shtetit të drejtuar nga Recep Taip Erdogan në Siri. E bënë pas golit të shënuar ...
Lexo | para 9 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Tayna dhe Dafina Zeqiri e ‘djegin’ me twerk lëvizje sensuale dhe provokuese
VIDEO/ Tayna dhe Dafina Zeqiri e ‘djegin’ me twerk lëvizje sensuale dhe provokuese
Muaj më parë Tayna dhe Dafina publikuan bashkëpunimin e tyre “Bye Bye”. Ky bashkëpunimi i tyre i parë u pëlqye shumë nga publiku Melodinë e kanë krijuar vetë dy vajzat ndërsa tekstin e ka shkruar Tayna. Kënga pati ...
Lexo | para 9 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Negociatat/ Komisioneri Hahn tjetër mesazh : Shqipëria dhe Maqedonia Veriore kanë bërë detyrat e shtëpisë duke zbatuar reformat
Negociatat/ Komisioneri Hahn tjetër mesazh : Shqipëria dhe Maqedonia Veriore kanë bërë detyrat e shtëpisë duke zbatuar reformat
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian Johanes Hahn ka reaguar me anë të një statusi në “Twitter” në lidhje me negociatat. Hahn shprehet se çdo vonesë do të ishte në dëm të KE. Statusi i Johanes Hahn: Ne duhet të ...
Lexo | para 10 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

SHPRESË PËR SHQIPËRINË/ Tashmë gjithçka zyrtare, UEFA nis hetimin ndaj kombëtares së Turqisë të futbollit
SHPRESË PËR SHQIPËRINË/ Tashmë gjithçka zyrtare, UEFA nis hetimin ndaj kombëtares së Turqisë të futbollit
Tashmë është zyrtare, UEFA do të hetojë kombëtaren turke të futbollit. Vendimi është marrë sot nga Unioni i Shoqatave Evropiane të Futbollit (UEFA) që ka ngarkuar inspektorë për nisjen e hetimit disiplinor ndaj Turqisë. ...
Lexo | para 10 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

Ruçi dhe Balla takim special me kreun e Komisioni të Jashtëm në PE, mesazh të fortë për Shqipërinë
Ruçi dhe Balla takim special me kreun e Komisioni të Jashtëm në PE, mesazh të fortë për Shqipërinë
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla u takuan sot pasdite edhe me Kryetarin e Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David McAllister. Gjatë takimit u bisedua ...
Lexo | para 10 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Arriti plot 12 milionë ndjekës në rrjet, aktorja e njohur falenderon fansat totalisht e zhv*eshur (Foto)
Arriti plot 12 milionë ndjekës në rrjet, aktorja e njohur falenderon fansat totalisht e zhv*eshur (Foto)
Salma Hayek falënderoi 12 milionë ndjekësit e saj në Instagram, për kërkesën e tyre vijuese, me një foto në të cilën është ekspozuar pa rroba. “Unë jam mirënjohëse për dashurinë dhe mbështetjen tuaj! Po! Për shkak të ...
Lexo | para 10 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Matheu Palmer anulon vizitën në Beograd
Matheu Palmer anulon vizitën në Beograd
I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin e nëntë të Sigurisë që fillon punimet të mërkurën në Beograd, kanë konfirmuar ...
Lexo | para 10 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet familja prej 7 personash e cila kishte 9 vite qe jetonte e izoluar në bodrumin e shtëpisë
Zbulohet familja prej 7 personash e cila kishte 9 vite qe jetonte e izoluar në bodrumin e shtëpisë
Një histori e pazakontë vjen nga Holanda, ku është zbuluar se një familje e përbërë nga 7 përsona, kishte pothuajse 9 vite që jetonte në bodrumin e shtëpisë, e izoluar totalisht nga bota e jashtme. Familja jetonte në ...
Lexo | para 11 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Refuzoi përshëndetjen ushtarake, lojtari turk ‘shpërthen’ ndaj Çalhanoglu-s
VIDEO/ Refuzoi përshëndetjen ushtarake, lojtari turk ‘shpërthen’ ndaj Çalhanoglu-s
Futbollistët e përfaqësueses së Turqisë nuk heqin dorë nga përshëndetja ushtarake, një veprim që i referohet ndërhyrjes ushtarakisht të shtetit të drejtuar nga Recep Taip Erdogan në Siri. E bënë pas golit të shënuar ...
Lexo | para 11 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

Dy shenjat e Horoskopit, që u pëlqen të shëtisin ‘lule më lule’
Dy shenjat e Horoskopit, që u pëlqen të shëtisin ‘lule më lule’
Keni më shumë se 10 vite bashkë dhe ai, ajo nuk po vendos akoma se ç’të bëjë me lidhjen tuaj? Keni dy mundësi përpara jush : 1. ta çoni në djall (gjë që ne në Living nuk është se ua këshillojmë) ose 2. të zhbiriloni ...
Lexo | para 11 ore |

Një nënë me vajzën i shkojnë tek dera për ndihmë, deputeti shqiptar bën gjesin madhështor për to
Një nënë me vajzën i shkojnë tek dera për ndihmë, deputeti shqiptar bën gjesin madhështor për to
Deputeti shqiptar dhe këngëtari shumë i dashur për publikun, Labinot Tahiri njihet për shpirtin e tij human e deri më sot i ka ardhur në ndihmë shumë njerëzve në nevojë. Ditën e sotme Labinotit i kanë shkuar tek dera ...
Lexo | para 11 ore | 164 artikuj te ndërlidhur »

TRON DITËSE/ Mendoi se kishte foshnje në bark, çifti shokohet nga ajo që zbulon më pas
TRON DITËSE/ Mendoi se kishte foshnje në bark, çifti shokohet nga ajo që zbulon më pas
Kur Victoria dhe Marc Johnston i blenë vajzës së madhe bluzën me shkrimin “Do bëhem motër”, nuk e kishin idenë se ëndrra e tyre do ndërpritej në mes. Çifti nga Bovington ishin shumë të lumtur kur zbuluan se një fëmijë ...
Lexo | para 11 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Negociatat/ Rama: Nuk po kërkojmë lëmoshë, por atë që na takon
Negociatat/ Rama: Nuk po kërkojmë lëmoshë, por atë që na takon
Nga konferenca për shtyp që kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai Italian, Giuseppe Conte po mbajnë, Rama është shprehu se nuk po kërkojmë lëmoshë nga BE-ja, por atë që na takon. “Më duket e drejtë që të falenderoji ...
Lexo | para 11 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Mateus Frroku në një lidhje të re me një nga vajzat e Klan? Genti i nxjerr ‘sekretin’: Te restoranti je pleksur…
Mateus Frroku në një lidhje të re me një nga vajzat e Klan? Genti i nxjerr ‘sekretin’: Te restoranti je pleksur…
Këngëtari i njohur për publikun shqiptar Mateus Frroku, i dha fund lidhjes së tij 9-vjeçare muajin e fundit të vitit që lamë pas. Pavarësisht intervistave të bëra gjatë kohës se ndarjes dhe jo vetëm, ku ai shprehej se ...
Lexo | para 11 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Rama batuta me Conten: Britani do divorcin nga BE, ne duam të martohemi
Rama batuta me Conten: Britani do divorcin nga BE, ne duam të martohemi
Kryeministri Edi Rama ka shkëmbuar batua gjatë konferëncën me kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte. Rama tha se Britania nuk mund të shërbejë si shembull për ne që jëmi të dashuruar dhe duam të martohemi me BE. ...
Lexo | para 11 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Cakaj për Financial Times: Bllokimi i negociatave zvogëlon rolin e BE-së në rajon
Cakaj për Financial Times: Bllokimi i negociatave zvogëlon rolin e BE-së në rajon
Ndërkohë që na ndajnë vetëm 24 orë nga marrja e vendimit nëse Shqipëria do të aderojë në familjen e madhe evropiane gazeta prestigjoze “Financial Times” i ka kushtuar një hapësirë mediatike çeljes së negociatave të ...
Lexo | para 11 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

‘Mister 700’, Cristiano Ronaldo flet për rekordin e golave
‘Mister 700’, Cristiano Ronaldo flet për rekordin e golave
I vjen keq vetëm që goli i tij i 700-të në karrierë nuk ishte nga ata që të ndihmonte skuadrën e tij të fitonte në Kiev. Për pjesën tjetër Cristiano Ronaldo është shumë i lumtur. “Është një moment i bukur në karrierën ...
Lexo | para 11 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Investimet/ Rama: Gjiganti italian i naftës së shpejti në Shqipëri! Conte: Ju mirëpres në Romë
Investimet/ Rama: Gjiganti italian i naftës së shpejti në Shqipëri! Conte: Ju mirëpres në Romë
“Së shpejti do të bëjmë publike një marrëveshje me një gjigant italian për kërkimin e naftës. Ashtu sikundër besoj se një harmonizim më i mirë i forcave dhe një punë e përbashkët më e fokusuar në disa drejtime patjetër ...
Lexo | para 11 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Kriza politike, Conte: Zgjidheni vetë! Opozita të ulet në dialog pa kushte
Kriza politike, Conte: Zgjidheni vetë! Opozita të ulet në dialog pa kushte
Jam shumë i lumtur që ndodhem këtu në vizitën time të parë. Italia e mbështet celjen e negociatave. Ditën e premte do të mbështes këtë pozicion dhe do ta përqafoj me bindje dhe forcë. Celja e negociatave janë ...
Lexo | para 12 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Balla me presidentin e PE: Parlamenti Europian i vendosur për hapje negociatash me Shqipërinë
Balla me presidentin e PE: Parlamenti Europian i vendosur për hapje negociatash me Shqipërinë
Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla me anë të një postimi në “Facebook” ka publikuar një fotografi me Presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli. Balla shprehet se Sassoli tha në këtë ...
Lexo | para 12 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Conte: Do të luftoj dhe do bëj maksimumin që të hapen negociatat për Shqipërinë
Conte: Do të luftoj dhe do bëj maksimumin që të hapen negociatat për Shqipërinë
‘Ne do të bëjmë cfarë është e mundur për të arritur fillimin formal të negociatave. Është e domosdoshme që të merren disa masa konkrete për nisjen e këtij rrugëtimi, më pas duhet një sërë reformash që duhet të nisen dhe ...
Lexo | para 12 ore |

Rama konferencë me Conten: Miqësi e shkëlqyer me Italinë! Meritojmë negociatat pa kushte
Rama konferencë me Conten: Miqësi e shkëlqyer me Italinë! Meritojmë negociatat pa kushte
“Është një moment i rëndësishëm ky i ditës së sotme ku kryeministri i Italisë mike erdhi në Tiranë pavarësisht një momenti të ngarkuar punësh në Romë dhe mbledhjes së qeverisë në fund të ditës së sotme për të dëshmuar ...
Lexo | para 12 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Në prag të vendimit të KE, ministri italian për Evropën: Jo ndarje të Shqipërisë dhe Maqedonisë, të hapen negociatat
Në prag të vendimit të KE, ministri italian për Evropën: Jo ndarje të Shqipërisë dhe Maqedonisë, të hapen negociatat
Ministri i Italisë për Çështjet Evropiane, Vincendo Amendola, ka deklaruar se Italia është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata e ministrit italian vjen në prag të vendimit të ...
Lexo | para 12 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Vitet kalojnë por Van Persie mbetet i njëjtë, ja çfarë goli ka shënuar
VIDEO/ Vitet kalojnë por Van Persie mbetet i njëjtë, ja çfarë goli ka shënuar
Këtë të diel u zhvillua miqësorja e luksit në nderë të, Rafael Van Der Vart, në stadiumin e Hamburgut. Për këtë ndeshje gala, ishin të ftuar shumë futbollistë të mëdhenj që tashmë janë të pensionuar si, Robin van ...
Lexo | para 12 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Në çfarë rreziku të frikshëm ishin, nëna zbulon pamjet kur fëmijët e saj ishin një hap larg vdekjes (Foto)
Në çfarë rreziku të frikshëm ishin, nëna zbulon pamjet kur fëmijët e saj ishin një hap larg vdekjes (Foto)
Motër dhe vëlla ishin duke bërë një shëtitje në pyll pranë Victorias teksa nëna e tyre i bën një foto nga mbrapa për të fiksuar këtë moment. Por, teksa ka parë fotot pas shëtitjes, nëna ka vërejtur se një moment fëmijet ...
Lexo | para 12 ore |

Projekti i transformimit të Piramidës, Veliaj: Një xhevahir në qendër të Tiranës, do jetë mbreslënës
Projekti i transformimit të Piramidës, Veliaj: Një xhevahir në qendër të Tiranës, do jetë mbreslënës
Pas 30 vitesh, ëndrra e transformimit të Piramidës bëhet projekt konkret. Bashkia e Tiranës mori në dorëzim nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (AADF), projektin për të nisur punimet në Piramidën e Tiranës, ...
Lexo | para 12 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

“Pakti për Universitetin”/Vlorë, nis shpërndarja e kartave të studentit
“Pakti për Universitetin”/Vlorë, nis shpërndarja e kartave të studentit
Sikurse ishte premtuar, në kuadër të “Paktit për Universitetin” në këtë fillim vit akademik ka nisur edhe shpërndarja e kartave për studentët e universiteteve publike jashtë Tiranës. Ministrja Shahini ishte sot e ...
Lexo | para 12 ore | 74 artikuj te ndërlidhur »

Fëmija lind pa sy, mamaja bën veprimin e rëndë
Fëmija lind pa sy, mamaja bën veprimin e rëndë
Një jetimore po kërkon prindër që të birësojnë një fëmijë që ka lindur ndryshe. Aleksandr K, në Rusi, ka lindur pa sy dhe nuk do të ketë kurrë mundësinë të shohë. Por veç kësaj, ai është i shëndetshëm. “I pëlqen të ...
Lexo | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Refuzoi të abortonte fëmijën, shkolla i bën të papriturën e madhe mësueses së pamartuar
Refuzoi të abortonte fëmijën, shkolla i bën të papriturën e madhe mësueses së pamartuar
Një shkollë katolike ka përjashtuar nga puna një mësuese të pamartuar pasi ngeli shtatzënë dhe refuzoi të abortonte foshnjën. Avokatët e Michelle Bolen pretendojnë se prifti i St Therese Catholic School në Kansas City, ...
Lexo | para 13 ore |

Dasma kthehet në t*merr/ Grushta e shqelma mes dasmorëve, karrige dhe shishe kokës (VIDEO)
Dasma kthehet në t*merr/ Grushta e shqelma mes dasmorëve, karrige dhe shishe kokës (VIDEO)
Pamje sh.okuese nga një përleshje e dh.unshme që shp.ërtheu gjatë një dasme, ku mbetën të pl.agosur katër persona. Ngjarja është regjistruar në Ramada Park Hall në ëolverhampton Angli. Pamjet e regjistruara nga njerëzit ...
Lexo | para 13 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Këto janë 5 skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Europian
Këto janë 5 skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Europian
Fushatës kualifikuese të Euro 2020 po i vjen fundi teksa në muajin e ardhshëm do të luhen edhe ndeshjet e fundit për të përcaktuar skuadrat pjesëmarrëse në kompeticioni. Ndërkohë, falë takimeve të këtyre ditëve, deri më ...
Lexo | para 13 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Jam vetëm tek pull, nuk kam dashnorin”, Roza Lati rrëfen ‘sherrin’ me Ritën, çfarë po bën ajo në hotel
“Jam vetëm tek pull, nuk kam dashnorin”, Roza Lati rrëfen ‘sherrin’ me Ritën, çfarë po bën ajo në hotel
Moderatorja e njohur e ekranit Roza Lati ka shkuar të pushojë në Malin e Robit. Përmes një video në Instastory ajo tregon dhe “sh.errin” me mamanë e saj, Ritën, e cila dyshon se e bija mund të jetë vetëm fare në hotel. ...
Lexo | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ekspozoi këmbët e ‘hatashme’, Roberti tundohet nga fotoja seksi e Nora Istrefit, bën veprimin që s’pritej (FOTO)
Ekspozoi këmbët e ‘hatashme’, Roberti tundohet nga fotoja seksi e Nora Istrefit, bën veprimin që s’pritej (FOTO)
Robert Berisha dhe Nora Istrefi ishin ndër personazhet më të komentuara në medien rozë, pas ndarjes së tyre disa javë më parë. Pavarësisht ndarjes së çiftit, Roberti ka deklaruar se ka një marrëdhënie të mirë me Norën ...
Lexo | para 13 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved