ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 18:01

Lapsi
E RENDE/ 36-vjeçari shqiptare gjendet i pajetë në burgun grek
Një ngjarje e rëndë është shënuar në shtetin fqinj, Greqi. Një 36-vjeçar u gjet i vdekur në burg. Shtetasi shqiptar është gjetur i vdekur sot në mëngjes në burgun e Agias në Hania. Autoritetet kanë lajmëruar se në ...
Lapsi | para 46 min | 71 artikuj te ndërlidhur »

Aksidentoi për vdekje të riun dhe iku nga vendngjarja, arrestohet 52-vjeçari në Durrës
Policia e Durrësit ka arrestuar një 52-vjeçar, i cili dyshohet se ka aksidentuar për vdekje një 36-vjeçar dhe më pas është larguar nga vendngjarja. Është bërë i mundur arrestimi në flagrancë të shtetasit S.B 52 vjeç, ...
Lapsi | para 55 min | 66 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Gati rikthimi i të strehuarve në Kosovë drejt Shqipërisë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se Qeveria e Kosovës ka vënë në dispozicion transport për rikthimin e të zhvendosurve nga Shqipëria për shkak të tërmetit. Përmes një postimi në Facebook, ...
Lapsi | para 58 min | 32 artikuj te ndërlidhur »

FOTO/ Rama nuk e lëshon Dakon, e merr me vete në Stamboll
FOTO/ Rama nuk e lëshon Dakon, e merr me vete në Stamboll
Kryeministri Edi Rama duket se nuk ka ndërmend të lëshojë një prej kryebashkiakëve me të akuzuar dhe të mbështetur fort prej tij. Vangjush Dako është vënë ditët e fundit në qendër të kritikave si personi që firmosi ...
Lapsi | para 64 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti/ Rama – Bashës: Refuzimi i Tryezës së Përbashkët është një gabim i madh
Edi Rama me anë të një statusi në “Twitter” i është drejtuar sërish kreut të opozitës Lulzim Basha, duke i thënë se në këto momente të vështira për popullin shqiptar, maxhoranca e opozita duhet të ulen në një tryezë të ...
Lapsi | para 97 min | 56 artikuj te ndërlidhur »

Durrës, miratohet lista me 660 familjet e prekura nga tërmeti që përfitojnë qiranë
Këshilli Bashkiak i Durrësit ka miratuar listën me 660 familje të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, të cilat përfitojnë subvencionim qiraje. Vendimi është marrë në mbledhjen urgjente të këshillit, që kishte vetëm një ...
Lapsi | para 3 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Ashley Graham tregon vështirësitë e shtatëzanisë
Ashley Graham foli hapur rreth pasigurive të trupit që ka përjetuar gjatë shtatzënisë. Modelja tregoi me krenari në mediat sociale gjithë periudhën e rritjes së bebit në barkun e saj. Dhe në një intervistë Graham ndau ...
Lapsi | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, ka bërë parashikimin e motit për 5 ditët e ardhshme. Java parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta. Dita e martë, ...
Lapsi | para 4 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet për kreun e SPAK, priten të kandidojnë tre prokurorë
Pas zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm KLP duhet të zgjedhë tashmë edhe kreun e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, i cili do të jetë ai që do të marrë drejtimin e përkohshëm të kësaj strukture. Afati i fundit ku ...
Lapsi | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

“Të dhënat janë tronditëse”, Rama konferencë me donatorët pas takimit me Erdogan: Na ndihmoni në këtë rrugëtim të dhimbshëm!
Edi Rama po zhvillon një konferencë me donatorët në Turqi, pas takimit me Presidentin Recep Tayyip Erdogan. Në fjalën e tij, Rama e ka vënë theksin te tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Shqipëri që la pas pasoja ...
Lapsi | para 4 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Eliza Dushku dyfishon fitimet për fondacionin e tërmetit
Banorët e Bostonit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe studentët përreth kontribuuan për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit me një shfaqje të filmit dokumentar të Eliza Dushkut, “Dear Albania” në Universitetin e ...
Lapsi | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

U shkatërrua nga tërmeti, shembet me fadroma godina nr.15 në Qytet Studenti
Ka nisur puna këtë mesditë për shembjen e godinës nr.15 në Qytet Studenti. Kjo godinë u vlerësua si e pabanueshme nga ekspertët pas tërmetit të 26 nëntorit, që la pas pasoja katastrofike. Shembja e godinës po bëhet me ...
Lapsi | para 5 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

Berisha kujton ‘8 Dhjetorin’ me një thirrje të fortë për rininë
Sali Berisha kujton sot 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që u ngrit në një marshim masiv më 8 dhjetor të vitit 1990 për të rrëzuar regjimin komunist, duke i hapur dyert demokracisë, pas 45 vitesh diktaturë. Përmes një ...
Lapsi | para 5 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Pas 2 javësh, French Montana del nga spitali
French Montana është rikthyer në shtëpi pas dy javësh qëndrimi në spital. Reperi u la i lirë nga spitali West Hills në Luginën San Fernando në fillim të kësaj jave, sipas TMZ.Ndërsa ishte duke u kthyer në shtëpi, ...
Lapsi | para 6 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Modelja e instagramit tregon paratë që fiton nga sheikët
Një modele instagrami nga Brazili, Natalia Graibotto, thotë se ajo fiton më shumë se 300 mijë euro në vit vetëm falë fotove që shpërndan në rrjetin social. 26-vjeçarja thotë se mesazhet që i vijnë në privat janë ...
Lapsi | para 6 ore | 174 artikuj te ndërlidhur »

Firmoset vendimi, të prekurit nga tërmeti në Lezhë përfitojnë pagesë qiraje për një vit
Këshilli Bashkiak i Bashkisë së Lezhës ka miratuar pagesën e plotë të qirasë për të gjitha familjet e prekura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Pagesa do të bëhet sipas vlerës së tregut. Këshilli Bashkiak i Lezhës ...
Lapsi | para 6 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Qesharake, kapet sërish në mashtrim/ Si po vazhdon ti dali boja llustraxhiut Veliaj
Qesharake, kapet sërish në mashtrim/ Si po vazhdon ti dali boja llustraxhiut Veliaj
Erion Veliaj nuk po di si ti shpëtoojë turpërimit publik që Rama i bëri duke i drejtuar gishtin arrogant dhe duke i thënë pas një vizite në shtëpitë e prekura nga tërmeti, se të nesërmen duhet të ngrihej në 4 30 të ...
Lapsi | para 6 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Fansat e Lady Gaga-s duan t’i shkatërrojnë karrierën e Billie Eilish
Fansat e Lady Gaga-s duan t’i shkatërrojnë karrierën e Billie Eilish
Fansat e Lady Gaga-s, përmes postimeve të shumta në Twitter, kërkojnë që të shkatërrohet karriera e Billie Eilish për një arsye qesharake dhe të pabesueshme. Një llogari e fansave të Lady Gaga-s publikoi një inervistë ...
Lapsi | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Lejuan kamionët plot mallra kontrabandë, arrestohet doganieri dhe 3 policët kufitarë në Korçë
Lejuan kamionët plot mallra kontrabandë, arrestohet doganieri dhe 3 policët kufitarë në Korçë
Një aksion i gjerë është zvhilluar nga Policia e Korçës, duke çuar në pranga 1 doganier, 3 punonjës të Policisë Kufitare, 1 shtetas, si dhe janë shpallur në kërkim 7 të tjerë. Personat e arrestuar akuzohen për disa ...
Lapsi | para 7 ore | 163 artikuj te ndërlidhur »

Ambasada Amerikane në Prishtinë: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme
Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ...
Lapsi | para 7 ore | 307 artikuj te ndërlidhur »

Cara Delevigne, xheloze për fotot e të dashurës (Foto)
Cara Delevigne, xheloze për fotot e të dashurës (Foto)
Nëse ju ka rënë rasti të kaloni nga Instagram-i i Ashley Benson me siguri i keni parë fotot e postuara së fundmi. Thuajse nudo, Ashley u kujdes të zgjonte fantazinë e ndjekësve të asaj, duke harruar që ajo që s’e ...
Lapsi | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

10 filma që duhen parë gjatë festave (Video)
10 filma që duhen parë gjatë festave (Video)
Pushimet e dimrit janë në prag. Asgjë s’të bën më të lumtur se ndjesia që të jep shtëpia e ngrohtë gjatë periudhës së festave. Një gotë verë, ushqime të lezetshme, çorape të trasha, drita festash dhe një listë me filma ...
Lapsi | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Premtoi ndërtimin e 500 shtëpive pas tërmetit tragjik, Rama takon Presidentin Erdogan
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Turqisë, ku ka takuar Presidentin Recep Tayyip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Rama. Ky takim vjen pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit, që gjunjëzoi Shqipërinë, ...
Lapsi | para 8 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Meta në Ditën e Rinisë: Demokracia nuk negociohet
Ilir Meta ka reagur me një postim në facebook me rastin e 8 Dhjetorit ditës së Rinisë shqiptare. Duke permendur ngjarjen tragjike të termetit që goditi vendin kreu i shteit shkruan se, “sot me rastin e 8 Dhjetorit, ...
Lapsi | para 8 ore | 41 artikuj te ndërlidhur »

Sërish tërmet 4.5 ballë
Një tërmet tjetër i magnitudës 4.5 është ndjerë të shtunën në darkë në ora 23 15 39 km larg Tiranës.
Lapsi | para 17 ore | 47 artikuj te ndërlidhur »

Eneda Tarifa fiton ‘Kënga Magjike’ (video)
Eneda Tarifa fiton ‘Kënga Magjike’ (video)
Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”. Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi kënga “Ma zgjat dorën”. Në vend të dytë u rendit Anxhela Peristeri, ndërsa në vend të tretë Fifi.
Lapsi | para 18 ore | 93 artikuj te ndërlidhur »

Sara Hoxha: Ju tregoj vështirësitë e të qënit nënë e dy djemve
Sara Hoxha: Ju tregoj vështirësitë e të qënit nënë e dy djemve
Dy muaj më parë çifti i njohur i ekranit, Sara Hoxha dhe Ledion Liço, u bënë prindër për herë të dytë. Në jetë erdhi një djalë dhe ata e pagëzuan me emrin Roman. Kështu djali i tyre i madh London u bë me një vëlla. Në ...
Lapsi | para 21 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ndërron jetë aktori i Friends, Ron Libeman
Ndërron jetë aktori i Friends, Ron Libeman
Aktori i njohur amerikan, Ron Libeman ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur një agjent i tij, i cila ka treguar për mediat se shkak i vdekjes së tij është bërë pneumonia. Ron është bërë i ...
Lapsi | para 22 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Anxhela Merkel i shpëton edhe njëherë rrëzimit/ Miratohet vazhdimi i koalicionit me të majtën
Anxhela Merkel i shpëton edhe njëherë rrëzimit/ Miratohet vazhdimi i koalicionit me të majtën
58-vjeçarja Saskia Esken dhe 67-vjeçari, Norbert Walter-Borjans, u zgjodhën zyrtarisht edhe nga kongresi i partisë në krye të SPD-së duke shtuar friken per rrezimin e qeverise se koalicionit me ne krye Merkel. GJERMANI- ...
Lapsi | para 22 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Ç’do të thotë një ëndërr seksuale me shokun e punës
Çfarë nënkuptojnë ëndrrat e zakonshme seksuale e ish partnerin tuaj, me një koleg apo edhe seks në publik? Disa studime tregojnë se një përqindje e madhe e njerëzve ëndërrojnë duke bërë seks e disa të tjerë mund të ...
Lapsi | para 22 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Burri që mahniti botën: Shërbeu si karrige për gruan e tij shtatzënë
Burri që mahniti botën: Shërbeu si karrige për gruan e tij shtatzënë
Është krijuar stereotipi që gratë janë më të kujdesshme se burrat. Por në ngjarje në Kinë dëshmon të kundërtën. Burri është ulur dhe ka shërbyer si karrige për gruan e tij shtatzëne, e cila ishte duke pritur në radhë ...
Lapsi | para 22 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Video që nxjerr bllof propagandën e Ramës me familjet e prekura nga tërmeti në Manzë
Video që nxjerr bllof propagandën e Ramës me familjet e prekura nga tërmeti në Manzë
Kryeministri Rama hodhi sot në Facebookun e tij ushqimin e përditshëm të propagandës duke publikuar disa pamje nga Manza ku banorët ishin sistemuar në kontenierë që kishin madje dhe kondicioner. Rama dukej në pamje i ...
Lapsi | para 23 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Aksident me vdekje në Korçë
Një aksident i rëndë është shënuar sot në aksin rrugor Korçë-Kapshticë. Sipas informacioneve të deritanishme mësohet se një person ka humbur jetën. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur tek ...
Lapsi | para 24 ore | 66 artikuj te ndërlidhur »

Anullimi i koncesionit 300 milionë/Kush gënjeu Rama apo Braçe?
Qeveria është futur në një rrugë pa krye për mënyrën se si do të përballojë kostot e shkaktuara nga katastrofa e 26 nëntorit. Nëse ka një shembull të qartë që e tregon këtë është fati i koncesionit të rrugës Milot – ...
Lapsi | 07-Dec-2019 17:52 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Basha në Durrës, jep 5 propozime të reja për pasojat e tërmetit
Ditën e sotme Basha ka zhvilluar një takim me sipërmarrësit e qytetit të Durrësit, ku ka inspektuar disa biznese, pas tërmetit të 26 nëntorit. Përmes një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’, Basha shkruan se “tërmeti ...
Lapsi | 07-Dec-2019 17:10 | 56 artikuj te ndërlidhur »

Për ata që ndjekin modën e gunës së Edi Ramës
Nga Astrit Patozi Ka më shumë se 20 vjet, që sa herë ka ndonjë siklet të madh, e merr vetë në dorë skenën dhe bëhet, jo vetëm regjisori, por edhe aktori kryesor i saj. Arsyeja është e thjeshtë, Edi Rama i fton të ...
Lapsi | 07-Dec-2019 16:55 | 130 artikuj te ndërlidhur »

Rodrigo Alvares njeriu më i varur nga kirurgjia plastike
Rodrigo Alves është njeriu më i varur nga kirurgjia plastike. Ai ka kryer më shumë se 70 operacione në trupin dhe fytyrën e tij, si face lift, implante në të pasmen, heqjen e brinjëve, transpalantin e flokëve, ...
Lapsi | 07-Dec-2019 16:40 |

Tërmeti, bilanci paraprak në Tiranë: 3396 qytetarë të evakuuar, 810 banesa të pabanueshme
Ndërkohë që kanë kaluar pothuajse 2 javë nga tërmeti i 26 nëntorit, zëvendës ministrja e Brendshme në një dalje për mediat bëri bilancin paraprak të dëmeve të tërmetit nga verifikimet e deritanishme në Qarkun e Tiranës. ...
Lapsi | 07-Dec-2019 16:04 | 69 artikuj te ndërlidhur »

Dafina e pranon: Një prej këngëve të mia është dedikim
Këngëtarja e hiteve “Lule Lule”, “A e man n’men”, “Be a man once”, “Time out” etj, Dafina Zeqiri, mbetet një ndër reperet më të preferuara për publikun shqiptar. Këngët e saj kthehen në hite dhe me siguri të gjithë ia ...
Lapsi | 07-Dec-2019 15:58 | 15 artikuj te ndërlidhur »

Deputetja e njofton për vizitën e kreut të opozitës në Porto Romano, Rama: Çdo bënte Basha më shumë në këtë situatë!
Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër Porto Romanon, ku pritet që të ndërtohet një park i madh, ndërkohë që aty po shkarkohen edhe inertet e mbledhura nga tërmeti. Mes të tjerash, deputetja e PS për Durrësin, ...
Lapsi | 07-Dec-2019 15:25 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Bebe Rexha: Do të rikthehem në Shqipëri
Bebe Rexha: Do të rikthehem në Shqipëri
Artistja e njohur ndërkombëtare, Bebe Rexha vizitoi këtë të hënë Shqipërinë në kuadër të dhurimit të donacioneve për familjet e prekura nga tërmeti. Ndërkaq, Bebe dha intervistën e saj të parë në Shqipëri në emisionin ...
Lapsi | 07-Dec-2019 14:25 | 42 artikuj te ndërlidhur »

20 milionë lekë kush ndërton shtëpi në fshat, Berisha thirrje Ramës: Ofertë tallëse dhe cinike, hiq dorë nga diskriminimi
Duke e quajtur nje oferte tallese dhe cinike te kryeministrit Rama, dhenien ne dore te 20 mln lekeve te vjeter per banoret ne fshat qe duan te ndertojne vete banesat e rrenuara nga termeti tragiik, ish-kryeministri ...
Lapsi | 07-Dec-2019 14:04 | 130 artikuj te ndërlidhur »

Kosova bojkton ceremoninë e çmimeve Nobel, Pacolli ka një kërkesë për Shqipërinë
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit. Ai pret që edhe Shqipëria të veprojë njesoj.nobel Përmes një postimi në ...
Lapsi | 07-Dec-2019 13:42 | 81 artikuj te ndërlidhur »

Prokurorja e Durrësit: Duam ekspertë ndërtimi për godinat që po shemben
Prokuroria e Durrësit kërkon ekspertë ndërtimi për të kryer veprimet hetimore në godinat që po shemben në vazhdim e sipër. U bë e ditur nga drejtuesja e Prokurorisë së Durrësit Anita Jella gjatë prononcimit për median ...
Lapsi | 07-Dec-2019 13:24 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti në Durrës, Autoriteti i Mediave në Maqedoninë e Veriut ofron 17 mijë euro
Këshilli i Agjencisë për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele në Maqedoni jep rreth 17 mijë euro për të dëmtuarit nga tërmeti I 26 nëntorit në Shqipëri, por kryesisht për qarkun e Durrësit. Ky këshill ka vendosur ...
Lapsi | 07-Dec-2019 13:09 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Kryeprokurori i ri paralajmëron arrestime në Durrës për dëmet nga tërmeti
Kryeprokurori Olsjan Çela u shpreh nga Durrësi se hetimet kanë zbuluar shkelje ligjore te ndërtesat e shembura nga tërmeti i 26 nëntorit. Një ditë pas marrjes së detyrës, Çela mblodhi prokurorët e Durrësit për t’u ...
Lapsi | 07-Dec-2019 12:57 | 61 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthimi me tritol në Tiranë një paralajmërim? Pista ku po heton policia
Policia është duke hetuar në pistën që dyshohet për një paralajmërim në lidhje me shpërthimin e një sasie lënde plasëse në një lokal në zonën e Liqenit në Tiranë mbrëmjen e të premtes. Pista e parë lidhet me problemet ...
Lapsi | 07-Dec-2019 12:54 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Kourtney Kardashian kapet mat me ish të dashurin
Kourtney Kardashian kapet mat me ish të dashurin
Një vit pas ndarjes, Kourtney Kardashian është kapur sërish mat me ish-in e saj, Younes Bendjima. Ata u ndanë pas tradhëtisë së Bendjima-s, mirëpo duket se kjo për Kourtney-n është e shkuar dhe e harruar! 40-vjeçarja ...
Lapsi | 07-Dec-2019 12:42 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Hetimet për dëmet nga tërmeti, kryeprokurori: Kush ka përgjegjësi do të përgjigjet para ligjit
Kryeprokurori Olsian Çela një ditë pasi mori zyrtarisht detyrën në krye të organit qendror të akuzës, ka zbarkuar në Durrës. Qëllimi i vizitës është hetimi për pasojat katastrofike që la pas tërmeti i 26 nëntorit. Në ...
Lapsi | 07-Dec-2019 12:33 | 61 artikuj te ndërlidhur »

PD: Qeveria fsheh të vërtetën për 24 të vdekurit në Thumanë (VIDEO)
Përmes një videomesazhi Partia Demokratike akuzon qeverinë se po fsheh të vërtetën për humbjen e jetës së 24 njerezve nga 2 pallatet e shembura në Thumanë, gjatë tërmetit të 26 nëntorit. Sipas selisë blu, ...
Lapsi | 07-Dec-2019 12:27 | 45 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved