ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 17:31

Lajminet
Reperi i njohur vdes në aeroport, në moshën 21 vjeçare
Reperi i njohur vdes në aeroport, në moshën 21 vjeçare
Reperi i njohur, Juice Wrld, ka ndërruar jetë në moshën 21 vjeçare, si pasojë e një sëmundje trunore, shkruan . Ai vdiq në aeroportin Midway të Chicagos, mëngjesin e të dielës. Ylli në ngritje kishte pasur gjakderdhje ...
Lajminet | I sapobotuar | 4 artikuj te ndërlidhur »

Erdogan u bëri thirrje vendeve islame të ndihmojnë Shqipërinë: Është detyra jonë të shqetësohemi për vëllezërit tanë
Erdogan në fjalimin e tij të mbajtur në Konferencën e Investimeve të Sektorit Publik dhe Privat të Bashkëpunimit Islam të Nivelit të Lartë të mbajtur në Stamboll tërhoqi vëmendjen që 21 për qind e popullatës së vendeve ...
Lajminet | I sapobotuar | 118 artikuj te ndërlidhur »

Prishtina edhe sot po përballet me ajër të ndotur
Prishtina edhe sot po përballet me ajër të ndotur
Ajri i ndotur vazhdon të jetë shqetësues për qytetarët e Prishtinës. Sikur të mos mjaftonte vetëm kjo, ditëve të fundit, Prishtina është përballur edhe me mjegull shumë të dendur. Në bazë të matjes së fundit që është ...
Lajminet | para 20 min | 54 artikuj te ndërlidhur »

Weder kërkon fitoren ndaj Paderborn, sytë kah Rashica
Weder kërkon fitoren ndaj Paderborn, sytë kah Rashica
Werder Bremen do ta kërkojë fitoren e dytë radhazi me protagonistin kryesor futbollistin nga Vushtrria, që ndeshjen e kaluar realizoi dy gola. Përballë yllit kosovar do të jetë një tjetër futbollist shqiptar, Klaus ...
Lajminet | para 23 min | 35 artikuj te ndërlidhur »

Frashër Krasniqi ka disa fjalë për ish-bashkëpartiakun pas takimit me Gjuriqin
Frashër Krasniqi ka disa fjalë për ish-bashkëpartiakun pas takimit me Gjuriqin
Krasniqi me këtë rast ka thënë se kushdo tjetër jashtë VV-së po të takohej me Gjuriqin, do të shpallej tradhëtar. “Ashtu qysh sot po e arsyetojnë takimin nëpër kafe me Gjuriqin – i cili po të ndodhte me këdo jashtë ...
Lajminet | para 23 min | 133 artikuj te ndërlidhur »

Objektivi i Chelseat pëson lëndim të rëndë
Skuadra e Patrick Vieira fitoi 4-1 falë dy golave nga Wylan Cyprien, Ignatius Ganago dhe Pierre Lees-Melou që shënuan nga një. Sidoqoftë, mbrëmja kishte një shije të thartë pasi Atal u tërhoq me barelë pas 28 minutave ...
Lajminet | para 28 min |

Rama kërkon ndihma me Kuran: Katastrofat sprova për njerëzimin që të pastrohet nga mëkatet
Fillimisht kryeministri Rama zhvilloi një takim me Presidentin Erdogan e më pas drejtoi thirrjen për ndihëm në një konferencë ku të pranishëm ishin investitorët tuq. Para tyre kryeministri u shpreh se të dhënat ...
Lajminet | para 35 min | 120 artikuj te ndërlidhur »

Kiev: Qytetarët prezantojnë “vijat e kuqe” për Zelenskiyn përpara bisedimeve të paqes
Ky do të jetë takimi i partë i Zelenskiyt me presidentin rus, Vladimir Putin, që prej se Zelenskiy u zgjodh president i Ukrainës në muajin maj, pas një fushate zgjedhore, e cila ishte e fokusuar në zotimet për dhënien ...
Lajminet | para 35 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pesë të lënduar në një aksident në Istog
Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova. “Sot në mesditë rreth orës 12:20 Policia e Kosovës është informuar për një aksident në fshatin Bajincë të Istogut. Në këtë ...
Lajminet | para 38 min | 51 artikuj te ndërlidhur »

Leicester vazhdon me fitore, ndjek liderin Liverpool
‘Foxes’ triumfuan me rezultat të pastërt 1:4. Dy golat e Jamie Vardy (20’ 75’), i cili shënoi në ndeshjen e tetë radhazi në kampionat, si dhe Iheanacho (41’) dhe Evans (49’) ndihmuan në fitoren e mysafirëve. Grealish ...
Lajminet | para 41 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

E mori bananen me vlerë 120 mijë dollarë  nga galeria e arteve dhe e hëngri atë
E mori bananen me vlerë 120 mijë dollarë nga galeria e arteve dhe e hëngri atë
Banana ishte, në të vërtetë, një vepër arti nga artisti italian Maurizio Cattelan me titull ‘Komediani’ dhe u shit në një koleksion francez për 120,000 dollarë, transmeton . Në një video të postuar në llogarinë e tij në ...
Lajminet | para 47 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

Ngërçi politik, Haradinaj ka disa fjalë për Kurtin e Mustafën
Haradinaj i bëri këto komente në një konferencë për media, ku tha se nuk duhet të abuzohet me situatën në vend. “Mendoj se nuk duhet me abuzu me situatën në vend. Një qasje e tillë imponuese ose kërcënuese që i dëgjojmë ...
Lajminet | para 62 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Kjo është vetura e re e McLaren që do e rivalizojë Ferrarin
Kjo është vetura e re e McLaren që do e rivalizojë Ferrarin
Ishte një vit i zënë për McLaren që lansoi disa modele të reja, për të cilat ka punuar për një kohë të gjatë, ndërsa nuk mungojnë planet për modele tjera, transmeton Telegrafi. Drejtori i përgjithshëm në McLaren , Mike ...
Lajminet | para 62 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Megjithatë, ky është vendimi i Rakitic për të ardhmen
Kroati u shfaq i destinuar për largimin nga klubi katalanas duke u irrituar nga mungesa e mundësive këtë sezon. Ai kishte startuar vetëm një herë – në humbjen e shtatorit ndaj Granada, përcjell . “Shumë gjëra kanë ...
Lajminet | para 68 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

LDK që nga fillimi ka pasur hezitime për koalicion me LVV-në
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar dje se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje. Këto ...
Lajminet | para 68 min | 203 artikuj te ndërlidhur »

Banesat e premtuara për Shqipërinë, Erdogan: Për një vit do jenë të kryera
“Do jemi në kontakt me ministren e Kulturës në Shqipëri që të diskutojmë për pjesën e rindërtimit. Do të diskutojmë sërish edhe me kryeministrin Rama për këtë pjesën e ndërtimeve. Do tu tregojmë shokëve tanë që janë ...
Lajminet | para 83 min | 120 artikuj te ndërlidhur »

Qeni ndoqi pronarin pasi e braktisi, video u bë virale
Ndonëse qenin mund ta tradhtoni apo braktisni, ai nuk heq dorë nga pronari, transmeton . Kjo më së miri dëshmohet edhe në rastin e më poshtëm, ku një qen shihet duke shkuar pas veturës së pronarit, i cili siç duket e ka ...
Lajminet | para 86 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

A do të matet me përqindje përfaqësimi i grave në qeverinë e ardhshme?
Një fakt i rëndësishëm që është vlerësuar në lidhje me zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, ka të bëjë me atë se shumica e grave të zgjedhura në kuvend, kanë arritur të sigurojnë pozitën e deputetes me anë të votave dhe ...
Lajminet | para 86 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

E fishkëllyen tifozët e Barcës, ja çka thotë talenti i huazuar nga Real Madrid
Kubo ishte një nga shpresat e mëdha të akademisë së Barçës para se të largohej nga klubi për FC Tokio pasi kampionët spanjollë u zbuluan se kishin shkelur rregullat e transferimit ndërkombëtar në nënshkrimin e tij. Në ...
Lajminet | para 89 min | 100 artikuj te ndërlidhur »

Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese
Ish-presidenti Gjorge Ivanov, më 12 prill të vitit 2016, kishte amnistuar 56 zyrtarë të lartë të qeverisë së kaluar, në mesin e të cilëve ishin ish-kryeministri, Nikolla Gruevski, ministra e funksionarë tjerë të lartë, ...
Lajminet | para 95 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

Festoi ditëlindjen, Vesa pranon befasinë e këndshme derisa po performonte
Festoi ditëlindjen, Vesa pranon befasinë e këndshme derisa po performonte
Vesa Smolica mbrëmë e ka festuar ditëlindjen, shkruan . Përveç urimeve të shumta të cilat i ka pranuar, asaj i kanë bërë edhe një befasi të këndshme derisa po performonte në një mbrëmje muzikore në Dibër. Tortën që ia ...
Lajminet | para 97 min |

Haradinaj deklarohet për takimin më të famshëm të momentit, Sveçla, Abrashi, Gjini – Gjuriq
Takimi më i përfolur i momentin, Sveçla, Abrashi, Gjini – Gjuriq, nuk kishte si të mos bëhej pjesë e pyetjeve nga gazetarët për kryeministrin Haradinaj. Mirëpo kryeministri në largim tha se nuk ka koment lidhur me këtë ...
Lajminet | para 105 min | 133 artikuj te ndërlidhur »

Suarez: Ky është goli më i mirë në karrierën time
Suarez: Ky është goli më i mirë në karrierën time
Barcelona ka mposhtur 5:2 Mallorcan në ‘Camp Nou’, dhe Luis Suarez shënoi një super gol me thembër. Ylli uruguaian ka deklaruar se ky gol, ka qenë më i miri se ka shënuar në karrierë. Është goli më i mirë i karrierës ...
Lajminet | para 105 min | 100 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj për Ligjin e Pagave: Dyshoj se skenare të tilla po bëhen qëllimisht
Haradinaj ka thënë se dyshon se skenare të tilla po bëhen qëllimisht, duke shtuar se ligji do të mund të amandamentohej në Kuvendin e Kosovës, përcjell . “Është tepër zor për mu por e kom një farë dyshimi qe po bëhen me ...
Lajminet | para 105 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Digjet një orë rryme në hyrje të një ndërtese në Prishtinë
Digjet një orë rryme në hyrje të një ndërtese në Prishtinë
Zjarri është fikur nga vet banorët, ndërsa, në vendin e ngjarjes kanë dal edhe pjesëtarët e Policisë, zjarrfikësit dhe zyrtarë të KEDS-it. Kaltrina Gosalsi, banore në rrugën “Ahmet Gashi”, tha se janë tronditur kur kanë ...
Lajminet | para 118 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Eliza Dushku dyfishon fitimet për fondacionin e tërmetit
Eliza Dushku dyfishon fitimet për fondacionin e tërmetit
Banorët e Bostonit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe studentët përreth kontribuuan për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit me një shfaqje të filmit dokumentar të Eliza Dushkut, “Dear Albania” në Universitetin e ...
Lajminet | para 118 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Burri i Vjosa Osmanit jep versionin e tij për krizën politike në Kosovë
Burri i Vjosa Osmanit jep versionin e tij për krizën politike në Kosovë
Këtë shpjegim Sadriu e ka dhënë duke u ndërlidhur me deklaratat e zyrtarëve të Vetëvendosjes, të cilët kanë deklaruar se zgjedhjet s’janë bërë për President por vetëm për Qeveri. “Në sistemet politike parlamentare ...
Lajminet | para 2 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Një kapiten si Joaquin – 38 vjeçari shënon tri gola për 19 minuta
Një kapiten si Joaquin – 38 vjeçari shënon tri gola për 19 minuta
Legjenda e Real Betis po vazhdojnë të dhurojë më të mirën, edhe pse ka arritur moshën 38 vjeçare. Joaquin, në ndeshjen mes Real Betis dhe Athletico Bilbao, ka arritur të shënoi tri gola për 19 minuta. Ky ishte hat-triku ...
Lajminet | para 2 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Të prekurit nga tërmeti po kthehen vullnetarisht në Shqipëri, Kosova do vazhdojnë ndihmën
Haradinaj ka falënderuar gjithë ata që i dolën në ndihmë shtetit shqiptar duke filluar nga Forca e Sigurisë së Kosovës, Policisë, Zjarrfikësit, institucionet politike, shoqatat dhe organizatat humanitare dhe qytetarët e ...
Lajminet | para 2 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Aurela Hoxha kthehet në kohë, ripublikon foton ku u shfaq e zhveshur
Aurela Hoxha kthehet në kohë, ripublikon foton ku u shfaq e zhveshur
Modelja e njohur shqiptare, Aurela Hoxha, është kthyer në kohë për ta ripublikuar një foto të cilën Instagrami ia ka kujtuar që e ka ndarë me ndjekësit para dy vitesh, shkruan . Në imazhin në fjalë ajo shfaqet e ...
Lajminet | para 2 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Statistikat tregojnë sa bindës Joshua ishte ndaj Ruiz
Statistikat tregojnë sa bindës Joshua ishte ndaj Ruiz
Britaniku u bë kampione bote për herë të dytë në karrierën e tij, dhe këtë gjë në të kaluarën e kanë arritur Muhamed Ali, Lennox Lewis, Evander Holyfield, Mike Tyson. Pas ndeshjes, shumë veta pohuan se britaniku nuk ...
Lajminet | para 2 ore | 287 artikuj te ndërlidhur »

Shkumbin Kryeziu me dedikim special për ditëlindjen e Mimozës
Shkumbin Kryeziu me dedikim special për ditëlindjen e Mimozës
Sot është një ditë tejet e rëndësishme për Mimoza Mustafën, shkruan . Kjo për faktin se ajo feston ditëlindjen dhe ka mbushur plot 45 vite jetë. Me këtë rast nuk kanë munguar urimet e shumta e as ai romantik i ...
Lajminet | para 2 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

‘Goal’ zbulon trajnerin e ri të Arsenalit
48 vjeçari ka mbetur i papunë që kur u shkarkua nga Bayern Munich në muajin nëntor. Pa trajner ka mbetur edhe Arsenal, që së fundi vendosi të ndante rrugët me Unai Emery. ‘Goal.com’ ka mësuar se Niko Kovac është i ...
Lajminet | para 3 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Shembet me shpërthim të fuqishëm ndërtesa 4 katëshe
Shembet me shpërthim të fuqishëm ndërtesa 4 katëshe
Është shembur pak më parë një godinë 4 katëshe në Shkozet me shpërthim të kontrolluar. Ndërtesa ashtu si edhe të tjerat e shembura më herët ishte cilësuar si e pabanueshme nga ekspertët pas tërmetit me magnitudë 6.4 më ...
Lajminet | para 3 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Javë e ftohtë, priten reshje të borës
8.12.2019 – Gjatë javës në vijim mbi rajonin tonë pritet të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, ku ditën e martë dhe mërkurë sjellin mot më të ftohtë me reshje shiu dhe ...
Lajminet | para 3 ore | 99 artikuj te ndërlidhur »

Kupa e Kosovës: FC Prishtina, Liria, Vushtrria dhe Gjilani kalojnë në çerekfinale
Me zhvillimin e katër ndeshjeve sot, është kompletuar numri i tetë skuadrave çerekfinaliste. FC Prishtina ka mposhtur minimalisht 1:0 Arbërinë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan . Skuadra e Gjilanit, ka shënuar ...
Lajminet | para 3 ore | 73 artikuj te ndërlidhur »

Vajza e Norës dhe Robertit me rroba tejet të shtrenjta, ja sa kushton vetëm një xhaketë e saj
Vajza e Norës dhe Robertit me rroba tejet të shtrenjta, ja sa kushton vetëm një xhaketë e saj
Vajza e Robert Berishës dhe Nora Istrefit, Renee, është bërë e njohur për publikun pasi dy prindërit e saj janë emra të njohur të ekranit, shkruan . E jo vetëm prindërit e saj, edhe Renee vishet me rroba të shtrenjta. ...
Lajminet | para 3 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Rektorit Dema nderohet me titullin “Krenaria e Mirditës”
Rektorit Dema nderohet me titullin “Krenaria e Mirditës”
Titulli “Krenaria e Mirditës”, çmimi më i lartë i Akademisë, iu nda rektorit të Universitetit të Prishtinës, prof. dr. Marjan Dema, për kontribute të larta kombëtare në arsimin dhe kulturimin e të rinjve shqiptar – ...
Lajminet | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Isni Kilaj niset për në Hagë, do të intervistohet nga Specialja
Isni Kilaj niset për në Hagë, do të intervistohet nga Specialja
Ai sot është nisur për në Hagë, ku edhe do të intervistohet. Kjo është bërë e ditur nga vet Kilaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook, përcjell . “Rrugës për Hagë! Ju faleminderit për mbështetje”, ka shkruar ...
Lajminet | para 3 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

6 gjëra që ju largojnë stresin dhe ju sjellin më shumë lumturi në prag festash
6 gjëra që ju largojnë stresin dhe ju sjellin më shumë lumturi në prag festash
Ndaj, ne ju sjellim gjashtë këshilla efikase që ju ndihmojnë për të mposhtur stresin gjatë festave, e jo vetëm! Flini shtatë deri në nëntë orë gjatë natës Kjo ndihmon në forcimin e vendosmërisë, përmirësimin e mendjes ...
Lajminet | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Pesë kundërshtarët e mundshëm të Anthony Joshua
Pesë kundërshtarët e mundshëm të Anthony Joshua
Britaniku ishte kampion i unifikuar i peshave të rënda në kategoritë: WBA, WBO, IBF dhe IBO, por u mposht në qershor nga Andy Ruiz dhe humbi titujt. Megjithatë, Joshua ka arritur t’i kthej titujt dje (e shtunë) në ...
Lajminet | para 3 ore | 287 artikuj te ndërlidhur »

Thirrja e Ramës pas takimit me Erdogan: Allahu do më shumë ata që janë të dobishëm
Rama tha se Allahu do më shumë janë ata që janë të dobishëm dhe se Turqia provoi se i përmbahet urtësisë së saj pas nuk braktisi një vëlla në nevojë. Edi Rama: “Jam këtu para jush dhe po bëj thirrje për ndihmë. Njerëzit ...
Lajminet | para 4 ore | 120 artikuj te ndërlidhur »

Rohani propozon buxhet për “t’i rezistuar sanksioneve” amerikane
Draft-buxheti – që sipas vitit Persik fillon në mars të vitit 2020 – vjen pas presionit në rritje nga sanksionet e Shteteve të Bashkuara dhe iranianët ende po rimëkëmben nga trazirat vdekjeprurëse të muajit të kaluar, ...
Lajminet | para 4 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti Meta viziton shtëpitë e shkatërruara nga tërmeti në Durrës
Presidenti Meta viziton shtëpitë e shkatërruara nga tërmeti në Durrës
Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët ka biseduar për përballimin e pasojave të rënda. “Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura rëndë nga tërmeti dhe biseduam ...
Lajminet | para 4 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Plas ‘sherri’ për pikët në Kënga Magjike, Arditi ‘e degjeneron’ Eneda Tarifën
Mbrëmjen e djeshme, në Pallatin e Kongreseve, u mbajt nata finale e “Kënga Magjike 2019”, ku fituese u shpall Eneda Tarifa, shkruan . Pas fitores së saj sot Ardit Cuni e ka bërë një postim me të cilin tregon ...
Lajminet | para 4 ore | 93 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti i 26 nëntorit, Durrësi po i rikthehet normalitetit
Një shëtitje a kafe në bregdet këtë fundjavë për të argëtuar fëmijët e harruar pasigurinë për jetën e pronën. Plot diell ndonëse e shoqëruar herë pas here me reshje të lehta shiu, e diela i ka kthyer njerëzit buzë ...
Lajminet | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rama takim me Erdogan për më shumë se dy orë, ja çfarë dihet deri më tani
TCh raporton se takimi mes dy liderëve ka zgjatur për më shumë se dy orë, ndërsa fokusi ishte materializimi i asaj ndihme të deklaruar nga Turqia më parë. Presidenti Erdogan ishte i pari që ofroi ndihmën për të ndërtuar ...
Lajminet | para 4 ore | 120 artikuj te ndërlidhur »

Dy raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë
Sipas raportit të Policisë në Obiliq është arrestuar një person pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht të bijën e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas ...
Lajminet | para 4 ore | 96 artikuj te ndërlidhur »

Karakteristikat seksuale të shigjetarit dhe shenjat që i përshtaten
Secili nga ne do që ashtu si në çdo gjë, edhe në shtrat të ketë partnerin ideal. Por, natyrisht, pyetja që në fillim të një marrëdhënieje: “Ç’shenjë je i dashur?” nuk është aspak e këndshme, madje mund të duket edhe si ...
Lajminet | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Flori ia dorëzoi çmimin Enedës: Jam i vogël para teje
Flori ia dorëzoi çmimin Enedës: Jam i vogël para teje
Mbrëmë u mbajt nata finale e “Kënga Magjike 2019”, ku fituese u shpall Eneda Tarifa, shruan . Vendin e dytë e zuri Fifi ndërsa të tretin Anxhela Peristeri, ndërsa si zakonisht atmosfera ishte e këndshme, e ndryshe nga ...
Lajminet | para 4 ore | 93 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved