ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 18:03

Kosova Sot
UEFA të mërkurën vendos për orarin e ndeshjeve, kontratat e lojtarëve, sfidën Maqedoni-Kosovë!  Ndeshja në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës është caktuar të luhet më 4 qershor në Shkup. Por të mërkurën mund të merret vendim për të shtyrë sërish...
UEFA të mërkurën vendos për orarin e ndeshjeve, kontratat e lojtarëve, sfidën Maqedoni-Kosovë! Ndeshja në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës është caktuar të luhet më 4 qershor në Shkup. Por të mërkurën mund të merret vendim për të shtyrë sërish...
Ndeshja në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës është caktuar të luhet më 4 qershor në Shkup. Por të mërkurën mund të merret vendim për të shtyrë sërish këtë ndeshje. UEFA të mërkurën do të mbajë një videokonferencë ...
Kosova Sot | I sapobotuar | 56 artikuj te ndërlidhur »

Kripa, ilaçi që largon dhimbjet  Secila shtëpiake e di fare mirë se asnjë gjellë nuk mund të ketë shije pa kripë. Por, pos se në kuzhinë, kripa mund të përdoret edhe si ilaç, me ndihmën e të cilit do t'i...
Kripa, ilaçi që largon dhimbjet Secila shtëpiake e di fare mirë se asnjë gjellë nuk mund të ketë shije pa kripë. Por, pos se në kuzhinë, kripa mund të përdoret edhe si ilaç, me ndihmën e të cilit do t'i...
Secila shtëpiake e di fare mirë se asnjë gjellë nuk mund të ketë shije pa kripë. Por, pos se në kuzhinë, kripa mund të përdoret edhe si ilaç, me ndihmën e të cilit do t'i largoni lloje të ndryshme të dhimbjeve DHIMBJET ...
Kosova Sot | para 24 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

E thotë Susan Miller: Të lindurit në ditët kur takohet Plutoni dhe Jupiter janë të gjithë njerëz shume të suksesshëm
E thotë Susan Miller: Të lindurit në ditët kur takohet Plutoni dhe Jupiter janë të gjithë njerëz shume të suksesshëm
Susan Miller astrologia më e famshme dhe me më shumë ndjekës është futur sot live për herë të parë në Instagram. Ajo thotë se gjatë këtyre ditëve ka studiuar dhe parë librat. Virusi sipas saj është fuqi e Plutonit dhe ...
Kosova Sot | para 24 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtare: Lojërat Olimpike nga 23 korrik deri më 8 gusht  Tashmë është zyrtare. Lojërat Olimpike Tokio 2020 të cilat e shtynë për në verën tjetër do të zhvillohen nga data 23 korrik deri në 8 gusht të vitit të...
Zyrtare: Lojërat Olimpike nga 23 korrik deri më 8 gusht Tashmë është zyrtare. Lojërat Olimpike Tokio 2020 të cilat e shtynë për në verën tjetër do të zhvillohen nga data 23 korrik deri në 8 gusht të vitit të...
Tashmë është zyrtare. Lojërat Olimpike Tokio 2020 të cilat e shtynë për në verën tjetër do të zhvillohen nga data 23 korrik deri në 8 gusht të vitit të ardhshëm. Zyrtarizimi ka ardhur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, ...
Kosova Sot | para 65 min | 36 artikuj te ndërlidhur »

17:00  Zyrtare: Lojërat Olimpike nga 23 korrik deri më 8 gusht Tashmë është...
17:00 Zyrtare: Lojërat Olimpike nga 23 korrik deri më 8 gusht Tashmë është...
Tashmë është zyrtare. Lojërat Olimpike Tokio 2020 të cilat e shtynë për në verën tjetër do të zhvillohen nga data 23 korrik deri në 8 gusht të vitit të ardhshëm. Zyrtarizimi ka ardhur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, ...
Kosova Sot | para 65 min | 32 artikuj te ndërlidhur »

Atletico e do Alonson e Chelseat  “Los Colchoneros” janë në kërkim të një mbrojtësi të majtë dhe e kanë veçuar spanjollin e Chelseat, i cili pritet të largohet nga Londra gjatë verës Atletico Madridi...
Atletico e do Alonson e Chelseat “Los Colchoneros” janë në kërkim të një mbrojtësi të majtë dhe e kanë veçuar spanjollin e Chelseat, i cili pritet të largohet nga Londra gjatë verës Atletico Madridi...
“Los Colchoneros” janë në kërkim të një mbrojtësi të majtë dhe e kanë veçuar spanjollin e Chelseat, i cili pritet të largohet nga Londra gjatë verës Atletico Madridi ia ka vënë syrin futbollistit të Chelseat, Marcos ...
Kosova Sot | para 85 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

16:23  Arsenali do ta shesë Ozilin, i “blindon” tre lojtarë “Topçinjtë”...
16:23 Arsenali do ta shesë Ozilin, i “blindon” tre lojtarë “Topçinjtë”...
“Topçinjtë” ndërkohë duan t’i vazhdojnë kontratat me treshen Aubameyang, Nelson e Saka Arsenali po planifikon të ndahet me Mesut Ozilin në fund të këtij sezoni. Lexoni edhe: 'Shpërthen' Dafina: A është kjo Drenica ...
Kosova Sot | para 101 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

16:11  Mkhitaryan dëshiron të mbetet në Romë Mesfushori ofanziv dëshiron ta vazhdojë...
16:11 Mkhitaryan dëshiron të mbetet në Romë Mesfushori ofanziv dëshiron ta vazhdojë...
Mesfushori ofanziv dëshiron ta vazhdojë qëndrimin tek “Giallorossi” edhe pas përfundimit të huazimit të tij Henrikh Mkhitaryan dëshiron ta vazhdojë qëndrimin në Romë edhe pas përfundimit të këtij sezoni. Lexoni edhe: ...
Kosova Sot | para 115 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Ndeshjet e mbetura të Premierligës, në fusha të izoluara  Kampionati anglez i futbollit mund ta mbyllë sezonin në mes të muajve qershor dhe korrik pa praninë e shikuesve Premierliga mund ta përfundojë sezonin në fusha të izoluara në qytetet qendrore të...
Ndeshjet e mbetura të Premierligës, në fusha të izoluara Kampionati anglez i futbollit mund ta mbyllë sezonin në mes të muajve qershor dhe korrik pa praninë e shikuesve Premierliga mund ta përfundojë sezonin në fusha të izoluara në qytetet qendrore të...
Kampionati anglez i futbollit mund ta mbyllë sezonin në mes të muajve qershor dhe korrik pa praninë e shikuesve Premierliga mund ta përfundojë sezonin në fusha të izoluara në qytetet qendrore të Anglisë dhe në Londër. ...
Kosova Sot | para 3 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

15:16  U shtynë për shkak të Covid-19, ja kur do të mbahen Lojërat Olimpike Lojërat olimpike të Tokios që do...
15:16 U shtynë për shkak të Covid-19, ja kur do të mbahen Lojërat Olimpike Lojërat olimpike të Tokios që do...
Lojërat olimpike të Tokios që do të organizoheshin këtë vit janë shtyrë për shkak të pandemisë që ka mbërthyer botën. Autoritetet japoneze në bashkëpunim me Komitetin Ndërkombëtar Olimpik kanë vendosur që lojërat ...
Kosova Sot | para 3 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

15:15  West Hami pas Braithwaite Klubi londinez synon ta transferojë...
15:15 West Hami pas Braithwaite Klubi londinez synon ta transferojë...
Klubi londinez synon ta transferojë gjatë verës që vjen sulmuesin e ri të Barcelonës, i cili iu bashkua gjigantit katalunas vetëm në muajin shkurt Sulmuesi i Barcelonës, Martin Braithwaite është bërë objektiv i West Ham ...
Kosova Sot | para 3 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Messi konfirmon: Unë dhe bashkëlojtarët pranojmë zbritje të pagës prej 70%
Messi konfirmon: Unë dhe bashkëlojtarët pranojmë zbritje të pagës prej 70%
Lionel Messi ka konfirmuar se ai dhe bashkëlojtarët e tij kanë pranuar t’iu zbritët paga për 70 për qind për shkak të krizës së shkaktuar nga pandemia koronavirus, por thotë se shokët e skuadrës së tij janë të habitur ...
Kosova Sot | para 3 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Ngjarje e vërtetë: Si e ngjalla epshin e vjetër, për ta shpëtuar martesën (2)  Dhe, provova sërish. Ai nuk e vërejti fare kombinezonin e natës, por nëse blej brekë seksi apo ndonjë parfum të ri? Pastaj darkojmë me qirinj, muzikë... Iu përvesha punës. Futa dorën te...
Ngjarje e vërtetë: Si e ngjalla epshin e vjetër, për ta shpëtuar martesën (2) Dhe, provova sërish. Ai nuk e vërejti fare kombinezonin e natës, por nëse blej brekë seksi apo ndonjë parfum të ri? Pastaj darkojmë me qirinj, muzikë... Iu përvesha punës. Futa dorën te...
Dhe, provova sërish. Ai nuk e vërejti fare kombinezonin e natës, por nëse blej brekë seksi apo ndonjë parfum të ri? Pastaj darkojmë me qirinj, muzikë... Iu përvesha punës. Futa dorën te fondi im për ditë të zeza dhe ...
Kosova Sot | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Roman dashurie: Kur dashurohesh në një mashkull më të ri (27)
Roman dashurie: Kur dashurohesh në një mashkull më të ri (27)
Ajo që është më së keqi, dukej se të gjithë ata që e njihnin Ilirin, me përqeshje shikonin përcjellësen e tij të re dhe, përkundër asaj se nuk thanë as edhe një fjalë të vetme, fytyrat e tyre dhe disa grimasa shprehnin ...
Kosova Sot | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Vdes papritur e fejuara 25-vjeçare e futbollistit të njohur
Vdes papritur e fejuara 25-vjeçare e futbollistit të njohur
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Argjentinën. Melodi Pasini, e fejuara e futbollistit Rikardo Kenturion, ka humbur jetën pas një ataku kardiak. Ajo ishte vetëm 25-vjeç, teksa pësoi sulm në zemër duke drejtuar makinën e ...
Kosova Sot | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Receta e Cekës: Supë krem nga jëshillëqet  Përbërësit: • 2 patate, • 1 kokë qepë e vogël e dy qepë të reja, • 150 gr. spinaq, • 1/2 tubë majdanoz, • 2 karota, pak rrënjë selinoje, • 1 lugë e...
Receta e Cekës: Supë krem nga jëshillëqet Përbërësit: • 2 patate, • 1 kokë qepë e vogël e dy qepë të reja, • 150 gr. spinaq, • 1/2 tubë majdanoz, • 2 karota, pak rrënjë selinoje, • 1 lugë e...
Përbërësit: • 2 patate, • 1 kokë qepë e vogël e dy qepë të reja, • 150 gr. spinaq, • 1/2 tubë majdanoz, • 2 karota, pak rrënjë selinoje, • 1 lugë e vogël niseshte, • 1/2 lit. qumësht, • 1 lit. ujë, • 2 lugë vaj, kripë, ...
Kosova Sot | para 3 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Lëngu magjik që largon aromën e keqe nga goja  Keni probleme me tretjen, kjo vërehet edhe përmes aromës së keqe të gojës dhe aromën e djersitjes. Këtë mund ta hiqni në një mënyrë fare të thjeshtë. Përgatitni...
Lëngu magjik që largon aromën e keqe nga goja Keni probleme me tretjen, kjo vërehet edhe përmes aromës së keqe të gojës dhe aromën e djersitjes. Këtë mund ta hiqni në një mënyrë fare të thjeshtë. Përgatitni...
Keni probleme me tretjen, kjo vërehet edhe përmes aromës së keqe të gojës dhe aromën e djersitjes. Këtë mund ta hiqni në një mënyrë fare të thjeshtë. Përgatitni lëngun shtëpiak, i cili ju liron nga ky problem. Mënyra ...
Kosova Sot | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Bima që shëron kancerin
Bima që shëron kancerin
Noni (lat. Morinda citrifolia , Rubiaceae) vjen nga Tahiti, i takon grupit të 80 bimëve më shëruese. Bima e quajtur noni përmban 18 aminoacide të ndryshme, të cilat përmirësojnë zhvillimin e muskujve dhe njëherë ...
Kosova Sot | para 3 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Prifti ia heqë shpirtrat e këqij argjentinases  Në fotografi shihet momenti i tmerrshëm kur një grua shtypet për toke derisa bërtet nga dhembjet, derisa prifti performon ekzorcizmin. Gruaja 22-vjeçare, e identifikuar vetëm me anë të emrit të...
Prifti ia heqë shpirtrat e këqij argjentinases Në fotografi shihet momenti i tmerrshëm kur një grua shtypet për toke derisa bërtet nga dhembjet, derisa prifti performon ekzorcizmin. Gruaja 22-vjeçare, e identifikuar vetëm me anë të emrit të...
Në fotografi shihet momenti i tmerrshëm kur një grua shtypet për toke derisa bërtet nga dhembjet, derisa prifti performon ekzorcizmin. Gruaja 22-vjeçare, e identifikuar vetëm me anë të emrit të saj, Laura, mbahej fort ...
Kosova Sot | para 3 ore |

3   Rashica: Po punoj fort për të garuar kundër më të mirëve në Ligën e Kampionëve  Milot Rashica nuk tundohet nga lajmet se shumë klube evropiane e duan në ekip gjatë afatit kalimtar të verës, edhe pse e pranon se është duke punuar zellshëm për të garuar kundër lojtarëve...
3 Rashica: Po punoj fort për të garuar kundër më të mirëve në Ligën e Kampionëve Milot Rashica nuk tundohet nga lajmet se shumë klube evropiane e duan në ekip gjatë afatit kalimtar të verës, edhe pse e pranon se është duke punuar zellshëm për të garuar kundër lojtarëve...
Milot Rashica nuk tundohet nga lajmet se shumë klube evropiane e duan në ekip gjatë afatit kalimtar të verës, edhe pse e pranon se është duke punuar zellshëm për të garuar kundër lojtarëve më të mirë në botë rregullisht ...
Kosova Sot | para 3 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

14:24  Szczesny zbulon dhuratë që Ronaldo ua bëri bashkëlojtarëve pas kartonit të kuq me Valencian Ndërkohë që është me...
14:24 Szczesny zbulon dhuratë që Ronaldo ua bëri bashkëlojtarëve pas kartonit të kuq me Valencian Ndërkohë që është me...
Ndërkohë që është me pushime për shkak të ndërprerjes së kampionatit, portieri polak i Juventusit, Wojciech Szczesny ka dhënë një intervistë për një kanal në “Youtube”, ku ka zbuluar një detaj mjaft interesant. Sipas ...
Kosova Sot | para 4 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Çokollata e zezë apo ajo me qumësht?  Konsumimi i çokollatës së zezë në vend të asaj me yndyrë me qumësht ndoshta personave që nuk kanë problem me mbipeshën ju duket zgjidhje e mirë dhe kompromis kur ju shfaqet dëshira...
Çokollata e zezë apo ajo me qumësht? Konsumimi i çokollatës së zezë në vend të asaj me yndyrë me qumësht ndoshta personave që nuk kanë problem me mbipeshën ju duket zgjidhje e mirë dhe kompromis kur ju shfaqet dëshira...
Konsumimi i çokollatës së zezë në vend të asaj me yndyrë me qumësht ndoshta personave që nuk kanë problem me mbipeshën ju duket zgjidhje e mirë dhe kompromis kur ju shfaqet dëshira për diçka të ëmbël. Sa më shumë kakao ...
Kosova Sot | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

20:30  Fshehtësia e jetëgjatësisë së shëndetshme Nëse e filloni ditën me një tas me...
20:30 Fshehtësia e jetëgjatësisë së shëndetshme Nëse e filloni ditën me një tas me...
Nëse e filloni ditën me një tas me drithëra apo me qull, sipas shkencëtarëve mund t'i shtoni disa vite në jetën tuaj. Ushqimi i pasur me drithëra dhe fibra zvogëlon rrezikun nga vdekja e hershme si pasojë e sëmundjeve ...
Kosova Sot | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Përse leshteriku është në majë të super-ushqimeve?
Përse leshteriku është në majë të super-ushqimeve?
E njohur si alga e detit, leshteriku së fundmi nga nutricistët konsiderohet të jetë një super-ushqim dhe duket se sugjerohet para lakrës jeshile në meny. Pos se është e pasur me shumë vitamina dhe është burim i ...
Kosova Sot | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Klubet italiane pas Muriqit  Pas klubeve më të mëdha të Premierligës, sulmuesi kosovar është bërë objektiv edhe i klubeve nga Serie A Vedat Muriqi është futbollisti më i kërkuar shqiptar në...
Klubet italiane pas Muriqit Pas klubeve më të mëdha të Premierligës, sulmuesi kosovar është bërë objektiv edhe i klubeve nga Serie A Vedat Muriqi është futbollisti më i kërkuar shqiptar në...
Pas klubeve më të mëdha të Premierligës, sulmuesi kosovar është bërë objektiv edhe i klubeve nga Serie A Vedat Muriqi është futbollisti më i kërkuar shqiptar në treg. Sulmuesi prizrenas ka impresionuar këtë sezon me ...
Kosova Sot | para 4 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

13:29  Skitari kosovar stërvit në izolim, ka një mesazh Skitari Albin Tahiri, i cili është...
13:29 Skitari kosovar stërvit në izolim, ka një mesazh Skitari Albin Tahiri, i cili është...
Skitari Albin Tahiri, i cili është sportisti i parë në histori të Kosovës që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore, është duke u stërvitur vetë në karantinë, në përpjekje për ta ruajtur formën fizike edhe gjatë ...
Kosova Sot | para 5 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Lopez i reagon ashpër Wandas: Si guxon t’i nxjerrësh fëmijët jashtë karantinës në kohë virusi  Saga Maxi Lopez-Wanda Nara vijon dhe së fundmi është futbollisti argjentinas që reagon ashpër ndaj gruas së tij. Wanda, e cila është bashkëshortja aktuale e Icardit, ka marrë fëmijët dhe...
Lopez i reagon ashpër Wandas: Si guxon t’i nxjerrësh fëmijët jashtë karantinës në kohë virusi Saga Maxi Lopez-Wanda Nara vijon dhe së fundmi është futbollisti argjentinas që reagon ashpër ndaj gruas së tij. Wanda, e cila është bashkëshortja aktuale e Icardit, ka marrë fëmijët dhe...
Saga Maxi Lopez-Wanda Nara vijon dhe së fundmi është futbollisti argjentinas që reagon ashpër ndaj gruas së tij. Wanda, e cila është bashkëshortja aktuale e Icardit, ka marrë fëmijët dhe ka udhëtuar nga Parisi drejt ...
Kosova Sot | para 5 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

12:45  Plani i UEFA-s për ta përfunduar sezonin në gusht UEFA dëshiron të bëjë...
12:45 Plani i UEFA-s për ta përfunduar sezonin në gusht UEFA dëshiron të bëjë...
UEFA dëshiron të bëjë ndryshime në sezonin e ardhshëm, në mënyrë që ta përfundojë sezonin aktual në gusht, dhe kështu t’i lehtësojë dëmet ekonomike të shkaktuara nga pandemia koronavirus. Gazeta angleze “The Times” ...
Kosova Sot | para 5 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

‘As unë nuk shkoj tek berberi’: Video e Presidentit të Italisë është bërë hit  Zyra e shtypit publikoi gabimisht një video të Presidentit italian, Sergio Mattarella, që nuk ishte për transmetim. Një video ku Mattarella po regjistronte një mesazh për popullin. {454076} Në...
‘As unë nuk shkoj tek berberi’: Video e Presidentit të Italisë është bërë hit Zyra e shtypit publikoi gabimisht një video të Presidentit italian, Sergio Mattarella, që nuk ishte për transmetim. Një video ku Mattarella po regjistronte një mesazh për popullin. {454076} Në...
Zyra e shtypit publikoi gabimisht një video të Presidentit italian, Sergio Mattarella, që nuk ishte për transmetim. Një video ku Mattarella po regjistronte një mesazh për popullin. Lexoni edhe: Kinezët zbulojnë një ...
Kosova Sot | para 6 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Interi i thërret lojtarët të kthehen në Itali  Ndonëse në të gjithë Italinë mbizotëron pesimizmi se do të jetë gati-gati e pamundur që të përfundojë sezoni aktual, I ndërprerë për shkak të përhapjes së...
Interi i thërret lojtarët të kthehen në Itali Ndonëse në të gjithë Italinë mbizotëron pesimizmi se do të jetë gati-gati e pamundur që të përfundojë sezoni aktual, I ndërprerë për shkak të përhapjes së...
Ndonëse në të gjithë Italinë mbizotëron pesimizmi se do të jetë gati-gati e pamundur që të përfundojë sezoni aktual, I ndërprerë për shkak të përhapjes së koronavirusit, te Interi duket se mendojnë tërësisht ndryshe. ...
Kosova Sot | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

12:04  Sulmuesi Cavani buzë kalimit në Boca Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani,...
12:04 Sulmuesi Cavani buzë kalimit në Boca Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani,...
Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani, është shumë pranë kalimit në Boca Juniors. Drejtori sportiv i Bocas, Jorge Bermudez, thotë se Cavani do t’i bashkohet gjigantit argjentinas shumë shpejt. Cavanit i mbaron ...
Kosova Sot | para 6 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

11:47  Mourinho zbulon 11-shën më të mirë me lojtarët që i ka stërvitur Ndërkohë që futbolli dhe...
11:47 Mourinho zbulon 11-shën më të mirë me lojtarët që i ka stërvitur Ndërkohë që futbolli dhe...
Ndërkohë që futbolli dhe çdo sport tjetër në botë është ndalur për shkak të përhapjes me shpejtësi të virusit vdekjeprurës, Covid-19, mediat më të mëdha sportive po mundohen të argëtojnë sadopak fansat dhe t’ua bëjnë më ...
Kosova Sot | para 6 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

3   Benzema: Mos më krahasoni me Giroud, për të jam si Formula 1  Sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzemas nuk i ka pëlqyer aspak krahasimi që i është bërë me bashkatdhetarin e vet, sulmuesin e Chelsea, Olivier Giroud, duke thënë se është njëlloj si ta...
3 Benzema: Mos më krahasoni me Giroud, për të jam si Formula 1 Sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzemas nuk i ka pëlqyer aspak krahasimi që i është bërë me bashkatdhetarin e vet, sulmuesin e Chelsea, Olivier Giroud, duke thënë se është njëlloj si ta...
Sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzemas nuk i ka pëlqyer aspak krahasimi që i është bërë me bashkatdhetarin e vet, sulmuesin e Chelsea, Olivier Giroud, duke thënë se është njëlloj si ta krahasosh një Formula 1 me ...
Kosova Sot | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë  Në Lindjen e Largët, sidomos në Japoni, pema e qershisë është shumë e përhapur dhe periudha e lulëzimit të saj është një nga më të bukurit e vitit. Shumë turistë...
Vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë Në Lindjen e Largët, sidomos në Japoni, pema e qershisë është shumë e përhapur dhe periudha e lulëzimit të saj është një nga më të bukurit e vitit. Shumë turistë...
Në Lindjen e Largët, sidomos në Japoni, pema e qershisë është shumë e përhapur dhe periudha e lulëzimit të saj është një nga më të bukurit e vitit. Shumë turistë vijnë nga çdo vend i botës për të parë “hanamin”, që i ...
Kosova Sot | para 7 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk ka viruse këtu”, presidenti bjellorus luan hokej në kohën e pandemisë koronavirus  Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, mori pjesë në një ndeshje të hokejit mbi akull në Minsk, duke e shpërfillur plotësisht rrezikun nga pandemia koronavirus, në një kohë kur...
“Nuk ka viruse këtu”, presidenti bjellorus luan hokej në kohën e pandemisë koronavirus Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, mori pjesë në një ndeshje të hokejit mbi akull në Minsk, duke e shpërfillur plotësisht rrezikun nga pandemia koronavirus, në një kohë kur...
Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, mori pjesë në një ndeshje të hokejit mbi akull në Minsk, duke e shpërfillur plotësisht rrezikun nga pandemia koronavirus, në një kohë kur pothuajse e gjithë bota është ...
Kosova Sot | para 8 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

10:02  E dashura e yllit të Juventusit rrëfen për luftën me koronavirusin Michela Persico dhe Daniele Rugani rezultuan...
10:02 E dashura e yllit të Juventusit rrëfen për luftën me koronavirusin Michela Persico dhe Daniele Rugani rezultuan...
Michela Persico dhe Daniele Rugani rezultuan pozitivë me koronavirus. E fejuara dhe mbrojtësi i Juventusit po përballen me karantinën, duke u izoluar pas rezultatit të tamponit, që vërtetoi infektimin e tyre. Persico, e ...
Kosova Sot | para 8 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

10:00  Shefi i Dortmundit konfirmon se Sancho mund të largohet nëse dëshiron Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit,...
10:00 Shefi i Dortmundit konfirmon se Sancho mund të largohet nëse dëshiron Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit,...
Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke, ka thënë se klubi nuk do ta pengojë Jadon Snahcon, nëse ai dëshiron të largohet në verë. Mediat britanike janë të bindura se anësori anglez do të largohet nga ...
Kosova Sot | para 8 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Manchester United i gatshëm t’i derdhë 150 milionë euro për yllin spanjoll
Manchester United i gatshëm t’i derdhë 150 milionë euro për yllin spanjoll
Manchester Unitedi është i gatshëm t’i derdhë hiç më pak se 150 milionë euro për mesfushorin e Atletico Madridit, Saul Niguez, këtë verë. Shefi i “Djajve të kuq” Ed Woodward është i bindur se klubi i tij mund të arrijë ...
Kosova Sot | para 8 ore | 104 artikuj te ndërlidhur »

Receta e Cekës: Kuleq me mazë  PËRBËRËSIT: 1 gotë mazë të mbledhur qumështi, 100 gr margarinë, 2 vezë, 400 gr miell, 1 gotë qumësht, 20 gr maja, kripë, 1/2 lugë sheqer. Në masën e miellit, hidhen...
Receta e Cekës: Kuleq me mazë PËRBËRËSIT: 1 gotë mazë të mbledhur qumështi, 100 gr margarinë, 2 vezë, 400 gr miell, 1 gotë qumësht, 20 gr maja, kripë, 1/2 lugë sheqer. Në masën e miellit, hidhen...
PËRBËRËSIT: 1 gotë mazë të mbledhur qumështi, 100 gr margarinë, 2 vezë, 400 gr miell, 1 gotë qumësht, 20 gr maja, kripë, 1/2 lugë sheqer. Në masën e miellit, hidhen të gjithë përbërësit e përzier. Lexoni edhe: Receta e ...
Kosova Sot | para 9 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

08:57  Kontrollo shtëpinë! Këto 3 gjëra i gjen gjithmonë në shtëpinë e njerëzve të lumtur Nëse nuk e ke pyetur ndonjëherë...
08:57 Kontrollo shtëpinë! Këto 3 gjëra i gjen gjithmonë në shtëpinë e njerëzve të lumtur Nëse nuk e ke pyetur ndonjëherë...
Nëse nuk e ke pyetur ndonjëherë veten çfarë të bën më shumë të lumtur në shtëpi, mendohu edhe një herë: ku fshihet sekreti i lumturisë? Si mund të jetë i lumtur një njeri gjatë gjithë kohës? Shtëpia është vendi ku më ...
Kosova Sot | para 9 ore |

Sinjalet që tregojnë se një burrë dëshiron të ketë një marrëdhënie serioze me ju  A doni të dini nëse i dashuri juaj ka qëllime serioze? Nëse marrëdhënia që po përjetoni është një flirtim që kalon apo diçka më e thellë? Ju jeni në vendin dhe në...
Sinjalet që tregojnë se një burrë dëshiron të ketë një marrëdhënie serioze me ju A doni të dini nëse i dashuri juaj ka qëllime serioze? Nëse marrëdhënia që po përjetoni është një flirtim që kalon apo diçka më e thellë? Ju jeni në vendin dhe në...
A doni të dini nëse i dashuri juaj ka qëllime serioze? Nëse marrëdhënia që po përjetoni është një flirtim që kalon apo diçka më e thellë? Ju jeni në vendin dhe në kohën e duhur! Me poshtë jepen 10 shenjat që zbulojnë ...
Kosova Sot | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Legjenda italiane: Disa klube do të zhduken shkaku i koronavirusit  Ish-sulmuesi i Milanit dhe ekipit kombëtar azur, Filippo Inzaghi, beson se klubet italiane janë të gatshme të luajnë në muajin gusht vetëm e vetëm ta kompletojnë sezonin dhe ka paralajmëruar se disa...
Legjenda italiane: Disa klube do të zhduken shkaku i koronavirusit Ish-sulmuesi i Milanit dhe ekipit kombëtar azur, Filippo Inzaghi, beson se klubet italiane janë të gatshme të luajnë në muajin gusht vetëm e vetëm ta kompletojnë sezonin dhe ka paralajmëruar se disa...
Ish-sulmuesi i Milanit dhe ekipit kombëtar azur, Filippo Inzaghi, beson se klubet italiane janë të gatshme të luajnë në muajin gusht vetëm e vetëm ta kompletojnë sezonin dhe ka paralajmëruar se disa klube mund të ...
Kosova Sot | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Ferdinand kërkon të shpallet i pavlefshëm sezoni në Angli, Liverpooli pa titull?!  A do të mbesë Liverpooli edhe pas 30 vjetësh pa titull? Kjo është pyetja që është duke marrë përgjigje të ndryshme, edhe negative edhe pozitive. Pas 30 vjetësh, Liverpooli ishte...
Ferdinand kërkon të shpallet i pavlefshëm sezoni në Angli, Liverpooli pa titull?! A do të mbesë Liverpooli edhe pas 30 vjetësh pa titull? Kjo është pyetja që është duke marrë përgjigje të ndryshme, edhe negative edhe pozitive. Pas 30 vjetësh, Liverpooli ishte...
A do të mbesë Liverpooli edhe pas 30 vjetësh pa titull? Kjo është pyetja që është duke marrë përgjigje të ndryshme, edhe negative edhe pozitive. Pas 30 vjetësh, Liverpooli ishte afër triumfit në Premierligë, pasi i ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 17:50 | 25 artikuj te ndërlidhur »

17:24  Ter Stegen: Njerëzit qeshin kur iu them s’di asgjë për futboll, nuk i njoh kundërshtarët Ter Stegen: Njerëzit qeshin kur iu them...
17:24 Ter Stegen: Njerëzit qeshin kur iu them s’di asgjë për futboll, nuk i njoh kundërshtarët Ter Stegen: Njerëzit qeshin kur iu them...
Ter Stegen: Njerëzit qeshin kur iu them s’di asgjë për futboll, nuk i njoh kundërshtarët Të rrallë janë ata futbollist që nuk i njohin kolegët e tyre, e as nuk i shikojnë. Në mesin e atyre të rrallëve është edhe ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 17:30 | 16 artikuj te ndërlidhur »

17:09  Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës Ikona e futbollit shqiptarë, Lorik Cana,...
17:09 Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës Ikona e futbollit shqiptarë, Lorik Cana,...
Ikona e futbollit shqiptarë, Lorik Cana, përmes një video mesazhi i është drejtuar studentëve, duke i inkurajuar ata që të përfshihen aktivisht në ligjëratat online, të komunikojnë vazhdimisht, të informohen dhe mbi të ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 17:12 | 5 artikuj te ndërlidhur »

FFK lëshon deklaratë rreth krizës ekonomike në futboll shkaku i COVID-2019  Për shkak të koronavirusit, që ka pushtuar botën, parashikohet një krizë e madhe ekonomike, dhe natyrisht këtu përfshihen edhe klubet e futbollit. Pasi disa klube kanë shpreh nevojë për...
FFK lëshon deklaratë rreth krizës ekonomike në futboll shkaku i COVID-2019 Për shkak të koronavirusit, që ka pushtuar botën, parashikohet një krizë e madhe ekonomike, dhe natyrisht këtu përfshihen edhe klubet e futbollit. Pasi disa klube kanë shpreh nevojë për...
Për shkak të koronavirusit, që ka pushtuar botën, parashikohet një krizë e madhe ekonomike, dhe natyrisht këtu përfshihen edhe klubet e futbollit. Pasi disa klube kanë shpreh nevojë për ndihmë financiare, FFK ka lëshuar ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 16:42 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Babai im vdiq nga koronavirusi edhe pse s’ishte i sëmurë, rrini në shtëpi  Boksieri britanik Anthony Yarde ka njoftuar se babai i tij ka vdekur pasi ishte prekur nga koronavirusi. 28-vjeçari, i cili bokson në peshat e lehta, iu ka bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë...
Babai im vdiq nga koronavirusi edhe pse s’ishte i sëmurë, rrini në shtëpi Boksieri britanik Anthony Yarde ka njoftuar se babai i tij ka vdekur pasi ishte prekur nga koronavirusi. 28-vjeçari, i cili bokson në peshat e lehta, iu ka bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë...
Boksieri britanik Anthony Yarde ka njoftuar se babai i tij ka vdekur pasi ishte prekur nga koronavirusi. 28-vjeçari, i cili bokson në peshat e lehta, iu ka bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë nëpër shtëpitë e veta, duke ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 16:17 | 36 artikuj te ndërlidhur »

Crouch rrëfehet për takimin me Ronaldon: Pinte birra dhe duhan, s’e dinte që isha futbollist  Sulmuesi anglez, Peter Crouch, ish-pjesë e Liverpoolit dhe Tottenhamit, ka treguar një episod mjaft interesant të takimit për herë të parë nga afër me Ronaldo Fenomenin, kur të dy ishin me pushime në...
Crouch rrëfehet për takimin me Ronaldon: Pinte birra dhe duhan, s’e dinte që isha futbollist Sulmuesi anglez, Peter Crouch, ish-pjesë e Liverpoolit dhe Tottenhamit, ka treguar një episod mjaft interesant të takimit për herë të parë nga afër me Ronaldo Fenomenin, kur të dy ishin me pushime në...
Sulmuesi anglez, Peter Crouch, ish-pjesë e Liverpoolit dhe Tottenhamit, ka treguar një episod mjaft interesant të takimit për herë të parë nga afër me Ronaldo Fenomenin, kur të dy ishin me pushime në Spanjë. “Isha me ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 15:35 | 12 artikuj te ndërlidhur »

15:29  Restoranti i yllit të Napolit gatuan për spitalet që po e luftojnë koronavirusin Sulmuesi i Napolit, Arkadiusz Milik, ka njoftuar...
15:29 Restoranti i yllit të Napolit gatuan për spitalet që po e luftojnë koronavirusin Sulmuesi i Napolit, Arkadiusz Milik, ka njoftuar...
Sulmuesi i Napolit, Arkadiusz Milik, ka njoftuar se restoranti i tij në Katowice do të gatuajë, paketojë dhe dërgojë ushqim nëpër spitalet e qytetit ku është rritur ai. Përfaqësuesi i Polonisë i izoluar në Napoli, por ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 15:33 | 13 artikuj te ndërlidhur »

15:21  Cilën nga këto unaza zgjedh? Mesazhi i rëndësishëm që fshihet pas saj për ju Unaza nr.1– Jeni natyrë energjike dhe...
15:21 Cilën nga këto unaza zgjedh? Mesazhi i rëndësishëm që fshihet pas saj për ju Unaza nr.1– Jeni natyrë energjike dhe...
Unaza nr.1– Jeni natyrë energjike dhe plot vitalitet. Jeni të rrethuar nga njerëz që admirojnë sigurinë dhe personalitetin tuaj. Keni shumë besim tek njerëzit që ju rrethojnë. Pëlqeni aventurën dhe jetën dhe kjo gjë ...
Kosova Sot | 29-Mar-2020 15:27 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved